Витомир Саръиванов нарече българските деца КЮФТЕТА

  • 39 291
  • 1 060
  •   1
Отговори
# 990
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
. И сок от манго, в кутийките.

беше ми гаден  Sick
Най-обичах кашу в метална кутия. Имаше картинка, с жена и нещо като жар-птица?
Дядо ми много години продаваше по пазарите и никога нищо не ни е липсвало. Какво сега, да се чувствам виновна ли, Вълчо?
И луканки по едно време не искахме, а само боб. Най-обикновен фасул.

# 991
  • Мнения: 4 586
Абе аз ви говоря за храната на последните 20 поколения, а вие - за детството си преди десет години. Много се разминаваме. Те картофите нямат 150 години тук. Аре чао.

# 992
  • Мнения: 382
чуждопоклоничеството никого не е водило към добро.Най-добрата и здравословна храна е тази храна,която е характерна за съотвената част от света.Никой не ни забранява да опитваме храни,нехактерни за нашите географски ширини,но основното ни хранене трябва да включва това,което вирее по нашите земи и плува в нашите реки и нашето море.Има мнение на специалисти по хранене,че храна,внесена отвън,може да подейства като отрова за нашите балкански организми , а също и обратното,напр.наша храна,консумирана в Китай и Тайланд да речем,да се окаже отровна за техните организми.
  Затова не бива да се изпада в крайности.В готварския форум има доста теми от рода"Какво слагате на филията на Вашето дете?".Там има доста отговори,че изобщо в домовете си нямат филии,т.е. не консумират хляб.Какви възможности има тогава да приготвиш добър сандвич ,примерно, след като от менюто ти падат цяла група храни? И тази велика глупост за плод и зеленчук за закуска в училище.Идеята може и да е била добра в началото,но нека ,тези от вас, които са виждали какво представлява този плод или зеленчук, раздаден на децата,да сложат ръка на сърцето и да си признаят,че това е едно велико отбиване на номер.Какво ще получи детският организъм от парче/около 10-15 см / морков на годините на баба ми.Толкова са стари,че са само сърцевина.Или парче краставица със същите размери,или два ,обелени банана в пликче,в начален стадий на разлагане...

# 993
  • Мнения: 5 940
didik , това са междинни закуски, а не основни. Вярно, малко е, не е цял плод, но пак по-добре, отколкото въобще да го няма.

# 994
  • София
  • Мнения: 4 878
чуждопоклоничеството никого не е водило към добро.Има мнение на специалисти по хранене,че храна,внесена отвън,може да подейства като отрова за нашите балкански организми , а също и обратното,напр.наша храна,консумирана в Китай и Тайланд да речем,да се окаже отровна за техните организми.
  Затова не бива да се изпада в крайности.
В готварския форум има доста теми от рода"Какво слагате на филията на Вашето дете?".Там има доста отговори,че изобщо в домовете си нямат филии,т.е. не консумират хляб.Какви възможности има тогава да приготвиш добър сандвич ,примерно, след като от менюто ти падат цяла група храни? И тази велика глупост за плод и зеленчук за закуска в училище.Идеята може и да е била добра в началото,но нека ,тези от вас, които са виждали какво представлява този плод или зеленчук, раздаден на децата,да сложат ръка на сърцето и да си признаят,че това е едно велико отбиване на номер.Какво ще получи детският организъм от парче/около 10-15 см / морков на годините на баба ми.Толкова са стари,че са само сърцевина.Или парче краставица със същите размери,или два ,обелени банана в пликче,в начален стадий на разлагане...

Ти не си изпаднала в крайност, а направо си се оляла с великите глупости, които си написала.
Много по-добре ще му се отрази на детския организъм плод и зеленчук, отколкото хляб или друго тестено изделие, от което гарантирано ще заприлича на кюфте.

# 995
  • Мнения: 12 687
То хубаво плод, ама трябва  и нещо за ядене.  Моат възрастен организъм ще почне да вие от глад при менютата, които описвате.

# 996
  • София
  • Мнения: 4 878
Ето продължение на темата за "кюфтетата":

http://lichentrenior.com/milko-georgiev-v-pochivna-stancia-nova-tv/

# 997
  • Мнения: 5 940
Ако карам на вегетарианска храна, каквато повече харесвам, със сигурност напълнявам. Зърнените и бобовите ми се отразяват много зле. Само от месо отслабвам.

# 998
  • Мнения: 4 965
...Никой не ни забранява да опитваме храни,нехактерни за нашите географски ширини,но основното ни хранене трябва да включва това,което вирее по нашите земи и плува в нашите реки и нашето море.Има мнение на специалисти по хранене,че храна,внесена отвън,може да подейства като отрова за нашите балкански организми , а също и обратното,напр.наша храна,консумирана в Китай ...

Имай предвид, че Китай е на нашата географска ширина. Всъщност, климатично и по отношение на растителни и животински видове са много по-близко до нас от държави, смятани за "сходни". Пък и по темперамент и поведение, ама това е друга тема.

# 999
  • Мнения: 9 990
Тъй като моето дете не яде плодовете, които им дават в у-ще, си ги носи у дома и ги Виждам какво представляват.Ябълка.Най-обикновена, чудесна, доста голяма ябълка.Банан.Не обелен в пликче сложен, за бога, къде ги раздават така.Цял банан, съвсем нормален..Парчета морков не е носила, не им дават Разрязано Нищо-дават им го цяло.Портокал.Голям.Непипнат от нея-мрази да си го бели.Твърди, че момчетата си ги белят, но я е срам да ги помоли да и го обелят и на нея.Мандарини-по няколко, защото са по-малки.
Никакво отбиване на номер не е, сори. Crazy
Вкъщи си ги изяжда или тя или сестра и-значи нито са смачкани, нито отровни.След един банан, ако след 15 минути си пак гладна-ела ми се обади... ooooh!Ненаяли се...Както писах, след като класната парира дъвченето по всяко време на ненахранените вечно гладни отроци-ни едно припаднало от глад няма до сега.Странно, а?

# 1 000
  • Мнения: 382
Като писах Китай, имах предвид разликата в националните кухни,но явно не съм избрала подходящ пример Simple Smile.
  И не са глупости това,което писах за плодовете и зеленчуците в училище.И да,има дни,когато само това им дават за закуска и съвсем не е междинно ядене.
  

# 1 001
  • Мнения: 10 547
Именно за да не се дават тестени, дават плод или зеленчук в училище. И все си мисля, че в повечето училища тази закуска е излишна. То излиза, че децата ядат като кърмачета през два часа.
Тази закуска обхваща началните класове. Едва ли има родител, пуснал първолак на училище незакусил. Е, сега ял веднъж в 7-7,30, после пак да мели в 10, после на обяд в 12,30....

Аз не консумирам хляб и хлебни изделия. Здрава съм като бик, като изключим нещо, което няма общо с избора на храни.

# 1 002
  • Мнения: 9 990
Касита, именно-Постоянно имат храна, точно като кърмачета.Особено закусвалите у дома.Моето пропуска закуска, яде плод, ако и е пригладняло само, като им ги раздадат.Яде иначе във времето за основно хранене след закуската-обяд.Не е залиняла.Ако обаче сметнем-закуска у дома, след 2 час-пак ядене, и след 5 час-обяд с първо, второ и трето-ми това е храна за възрастен за цял ден. CrazyПорциона, като грамаж не им го знам, но съм виждала-не е Малко.

# 1 003
  • София
  • Мнения: 4 878
Аз никога не бих консумирала храна, произведена в Китай, защото природата там е страшно замърсена, заради бесните темпове на икономически растеж. Не се спазват никакви екологични норми и храната наистина може да бъде отровна. От химикалите, а не защото не е балканска. Основната цел на пребиваването на децата в училище не е да ядат, т. че плодовете са си ок. По-добре е от тесто.

# 1 004
  • Мнения: 9 990
Именно.Не са в училище, за да ядат като на пикник.Има столова/или се носи от вкъщи/Достатъчно е в почивката, отредена за това, да се изяде.А не да се рупа по всяко време нещо.

Общи условия

Активация на акаунт