Електронни четци - V

  • 52 896
  • 748
  •   1
Отговори
# 720
  • Варна
  • Мнения: 758
Киндълите са по-разпространени и заради Амазон, който е доста по-силен сайт от Банрс&Нобълс. Иначе хора, имали и двата вида, не откриват драматична разлика в качеството ...

Това го схванах Simple Smile по-скоро се чудех защо няма закупили Aluratek, Kobo, Sony, Prestigio ... или някакви други, до които още не съм стигнала....

Последна редакция: нд, 29 апр 2012, 14:16 от Пунчик

# 721
  • Казанлък of all places
  • Мнения: 689
Prestigio  е таблет по-скоро. С подсветка е и изморява очите. Kobo съм срещала страшно много в Англия, може би е въпрос на разпространителска политика. А Сони имат няколко човека в темата, в ключително Деси Simple Smile  Hug

# 722
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 855
Това го схванах Simple Smile по-скоро се чудех защо няма закупили Aluratek, Kobo, Sony, Prestigio ... или някакви други, до които още не съм стигнала....
Вероятно марка+качество+цена+достъпност формират също купуването - понеже Киндъл или Нук от чужбина идват доста по-евтино от Сони, например, а много хора имат кой да им донесе от чужбина или си доставят.

# 723
  • Пловдив
  • Мнения: 3
Здравейте, момичета!   bouquet

От доста време се каня да си купя е-книга, но все не успявам да се ориентирам в моделите, затова ще ви помоля за помощ. Като цяло виждам, че основно почти всички сте се ориентирали към Киндъл и малка част - към Нуук. Всъщност и аз се спрях на тези две марки, тъй като само те разполагат с Pearl дисплеи с контраст 10:1. Е, и СОНИ имат такъв модел, но там е нужна допълнителна кирилизация, а и цената му е малко по-висока от на останалите. Отделно не съм привърженик на тъч-екраните, защото при четците се държат доста по-тромаво, отколкото при телефоните и таблетите. Четох коментари из темите тук, че именно машинките с тъч екрани най-често забиват и зависват при влошени климатични условия. Май четох още някакви негативни коментари относно тъч-овете, но конкретно вмомента не се сещам къде, та в крайна сметка реших да избирам от моделите на Киндъл: Kindle 3 + 3G или Kindle 4.

При положение, че смятам да чета най-вече художествена литература и то на български, като основните източници за набавяне на книги ще са от безплатните, та важното условие дали ще се сблъскам със защитени epub, се пренебрегва - примерно в Читанка има безброй много книги, които само чакат да бъдат прочетени  Mr. Green Вярно, не са във формат mobi, но с Калибре-то мисля, че ще се справя безпроблемно и ще си ги конвертирам.

Прочетох и тази статия тук, но ще се радвам и всички вие, които сте имали досег и с двата четеца да споделите личното си мнение и преживяване и да кажете кое и защо предпочитате едното пред другото. Дали влошения контраст на дисплея на К4 в сравнение с К3 и изместените отстрани бутони за прелистване на К4 са достатъчни като минуси, за да се спра на К3? И има ли други + и - и при двете устройства, които човек трябва да знае, за да прецени с кои от тях може да направи компромис?!

Извинявам се, че постът ми стана прекалено дълъг , но искам да направя правилния избор за себе си и се нуждая от личните ви мнения! Благодаря ви за което! Hug  bouquet

# 724
  • Мнения: 1 955
Здравейте и от мен!  Grinning

След дълго четене и умуване се спрях на Kindle 3 без реклами и 3G. Вече е налице, от 3 дни е при мен.
С тази разлика, че го купих за подарък на майка ми. Вече съм тотално зарибена, не знам как ще й го дам след седмица  Mr. Green
Решено е, ще си купуваме и ние с половинката. Няма друг начин  Laughing

Та така, равносметката за 3 дни е вече една прочетена книга от Читанката - Софийско жителство на Тодор Господинов. Заредила съм го с още 10-тина книги, продължавам да избирам и да свалям.
Голяма мания ще се окаже тази придобивка. Много, ама много, ми харесва.

Ледена кралице, с Калибрето е фасулска работа. С три кликания си имаш книжка в моби формат в Киндълчето. Аз го гледах като индианец след като го разопаковах, но само час по-късно вече имах няколко книжки готови за четене.
Сега само му чакам калъфчето и лампичката, и е оборудван отвсякъде  Peace
Чакам тази лампа и калъфче с ластичета, без магнитче .

Ако не бяха всички теми, тук във форума, за електронните книги не знам дали щях да успея първо да се реша на тази покупка, а още по-малко да се справя с ползването й  Heart Eyes

Последна редакция: пн, 30 апр 2012, 12:24 от Дикси

# 725
  • София
  • Мнения: 4 904
примерно в Читанка има безброй много книги, които само чакат да бъдат прочетени  Mr. Green Вярно, не са във формат mobi...

Читанката имат допълнителен сайт, който не е толкова богат като основния, но пък от там се сваля в mobi. Ето ТУК.
За Киндълчето - аз съм с Kindle 3 + 3G и съм много доволна. Не мога да направя паралел между него и Kindle 4, защото дори не съм виждала "на живо" Kindle 4. Когато си избирах, обаче, четец исках да има външна клавиатура, 3G също ми хареса, че има като опция, свири ми музичка (май и Kindle 4 го може), нямам проблем с книгите от Читанката, екранът е перфектен... абе всичко ми харесва. Досега не мога да се оплача за нищо от този модел  Peace !

# 726
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 711
Не, 4-ката няма аудио.
Лично на мен и размерът на 3-ката повече ми пасва - приближава се до размера на стандартна А5 книга, докато 4-ката е по-малка. Екраните им са еднакви, имам предвид външните габарити  Simple Smile.

# 727
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 855
Не, 4-ката няма аудио.
Лично на мен и размерът на 3-ката повече ми пасва - приближава се до размера на стандартна А5 книга, докато 4-ката е по-малка. Екраните им са еднакви, имам предвид външните габарити  Simple Smile.
Точно Simple Smile
Аз съм с К3 (СО), на детето взехме К4, майка ми и баща ми си взеха К4 също. Не виждам особен проблем с контраста - и да го има, е незначителен. Ако аудиото не е важно и размерът те привлича по-минималистичен, К4  е много добър избор.
Ако не, К3 + 3г е ок (само че от 3г не очаквай чудеса, все пак четецът не е телефон).
Лично аз съм доволна много от моя К3, и въпреки че рядко му ползвам клавиатурата, ми е удобен за държане така. От друга страна, не забелязвам майка ми, примерно, която също чете много като мен, да има проблем с държането на К4 - на нея й взех калъфка от Ленте дизайн (по-рано говорихме за тях).

# 728
  • Пловдив
  • Мнения: 3
Благодаря за отговорите ви, момичета!   bouquet

Явно от техническа гледна точка К3 и К4 се различават минимално, така че май ще надделее фактора "цена" при избора. Малко тъп въпрос - по принцип за какво ползвате клавиатурата на К3  Embarassed - за същите цели не става ли и с виртуалната клавиатура на К4?

А сега имам още една дилема за решаване - от къде да си поръчам Киндълчето. Четох, че доста от вас са ползвали услугите на Едепот-бг и Габко, но никога до сега не съм пазарувала онлайн, още повече пък техника, и съм като в небрано лозе Crazy Ако примерно поръчам през Едепот-бг от Щатския Амазон (amazon.com) при получаване на четеца ще трябва ли да плащам ДДС, мито и др.такси? Пратих до Едепот едно запитване за К3 с рекламите, но все още чакам отговор (предвид почивните дни сега), а в темите ми се струва, че има поне едно момиче (но не мога да намеря в коя тема точно го прочетох Embarassed), което си е закупило през тях Киндъл... та ако може да сподели дали е плащала някакви такси и данъци при получаването на четеца.

Отделно леко ме притеснява факта какво се случва, ако при доставката и разпечатването на кутията се окаже (пу-пу ooooh!), че четецът е повреден?  newsm78 Има ли някаква гаранция или ще пия една студена водица Crazy

Все още се чудя дали пък в крайна сметка да не си го поръчам от http://myebook.bg, макар че цените дооооста се различават от он-лайн магазините на Амазон:

 - за Kindle 3 + 3G със рекламите:  139 $ (amazon.com)  , т.е.  ~ 210 лв.
 - за Kindle 3 + 3G без рекламите:  149 £ (amazon.co.uk) или 430 лв (myebook), т.е ~ 360 лв. с/у 430 лв.

 - за Kindle 4 със рекламите:  79 $ (amazon.com) или 245 лв (myebook), т.е. ~ 120 лв. с/у 245 лв.
 - за Kindle 4 без рекламите:  89 £ (amazon.co.uk) или 280 лв (myebook), т.е. ~ 215 лв. с/у 280 лв.

И следва поредния въпрос - като изключим, че рекламите на четците 'спешъл офър' се появяват когато книжката е в режим "покой", по някакъв друг начин тези реклами пречат ли с нещо при ползването на Киндъла, т.е. има ли някакво ограничение в ползването на дадени функции или възможности на устройството (както примерно при триал програмите) или единственото неудобство е само появата на рекламките?

...Ох, имам още сигурно милион въпроси, но да не ставам нахална  Embarassed Peace

# 729
  • Свищов
  • Мнения: 878
Ледената кралица, аз си поръчах четеца Киндъл тач) през е-депо. Нямам забележки. В отговора на запитването ми дадоха крайната цена без доставката по Еконт. Процедурата е такава: плащаш цената на доставката (при мен 12 лева някъде, все пак съм в дълбоката провинция) и отваряш продукта. След това ако го искаш, плащаш и останалата сума. Четецът е в оригинална опаковка на Амазон и аз лично нямах проблем. Дойде ми на втория работен ден след като потвърдих поръчката. Не съм плащала никакво ДДС, данъци и прочие, но цената, която предлагат е-депо е по-висока от амазонската и предполагам всички начисления са включени в нея. Допълнителна е само таксата за доставка по Еконт до населеното ти място.

Рекламите не ми пречат, напротив. Появяват се като лента долу в главното меню и в sleep режим. Мен лично ме забавляват. Не пречат по абсолютно никакъв начин и не ограничават функционалността.

# 730
  • София
  • Мнения: 691
Моят К3 няма реклами, но доколкото четох в темите на никого не пречат реално. Понякога явно не са много красиви, но се преживява. Момичетата писаха, че има опция в последствие да си доплатиш някакви пари и да ти спрат рекламите, така че нищо не ти пречи да пробваш.

Аз извадих късмет да ми донесат четеца познати от САЩ и ми излезе много евтин (сега чакам и един К4 с реклами по същия начин). Ако няма кой да ти го донесе от там, просто си направи сметка как ще ти е по-евтино и лесно - от Англия с посредник или оттук.

# 731
  • Свищов
  • Мнения: 878
Рекламите не са грозни. Предимно на разни книги са или продукти, които може да купиш от Амазон. Повечето са много хубави.

# 732
  • Пловдив
  • Мнения: 3
Благодаря ви, момичета  bouquet Златни сте! Hug
Значи сега ми остава да изчакам началото на работната седмица, за да видя какво ще ми отговорят от Едепот и да сравня с цените от БГ сайтовете Sunglasses. Но все си мисля, че цената от чужбина ще ми е по-изгодна от нашенските. Дори съм решила след като се сдобия с Киндълче, да му направя допълнителната застраховка в myebook, която е около 30-35 лв., щото к'вато съм разсеяна и леко с две леви ръце Mr. Green - да ми е по-спокойно...

Със сигурност ще имам още питанки, затова предварително ви моля да ме изтърпите Blush

# 733
# 734
  • Мнения: 791
Относно избора при Киндъл 3 - WiFi или WiFi + 3G : не виждам голям смисъл от 3G. Свалянето на книги при използване на 3G режим е улеснение, но реално погледнато книги не се свалят всеки ден от Амазон, и е напълно достатъчно да се закупят и свалят тогава, когато има наличие на WiFi достъпно наоколо. Аз лично имам Киндъл 3 с 3G, но почти не съм използвала опцията, още повече че имам смартфон, и ако ми трябва интернет, използвам него. Книги съм купувала и сваляла от къщи, където имам WiFi.  Браузването и използването на интернет през Киндъл-а в режим на 3G е много бавно и досадно. А и разликата в цената при нас е £50. Но любимият ми го купи, така че нямам претенции.
Децата ми са с Киндъл 4. И двата вида (с физическа клавиатура и виртуална такава), са удобни са държане. Дори четворката ми се струва по-удобна, защото четците са по-леки.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт