CV-та пишем безкрай, все ще ни вземат, знай!-тема No 18

  • 50 056
  • 752
  •   1
Отговори
# 705
  • Под кленовите дървета
  • Мнения: 953
Кас, много добре те разбирам и много ми хареса горното ти мнение.
Джиджо, то това е дерта да ти кажа - работа има...ама заплащане...
Току - що четох обява заръководител Маркетинг в някаква фирма. Сещай се - цялата дейност лежи върху теб.
Заплащане - 400 лв. БРУТО!

Аз за тази седмица подадох 5-6 СВ-та и ще видим дали изобщо някой ще се обади.

С риск да ме набиете...на мен пък ми се работи. От септември 2009 г. съм у дома - първо лежанка заради бременност, после бебе.
Искам да излизам, да се срещам с умни хора, да водя срещи, да си правя пак презентации (слабост моя и много любимо занимание), но пак излиза въпросът с детските градини.
Все още не чаткам, защо ако го приемат май месец чак септемри тръгва.

# 706
  • вече Пловдив
  • Мнения: 1 978
С риск да ме набиете...на мен пък ми се работи. От септември 2009 г. съм у дома - първо лежанка заради бременност, после бебе.
Искам да излизам, да се срещам с умни хора, да водя срещи, да си правя пак презентации (слабост моя и много любимо занимание), но пак излиза въпросът с детските градини.
Все още не чаткам, защо ако го приемат май месец чак септемри тръгва.
Peace И на мен ми се работи, защото заради проблеми с бременността и бебето не бях работила от януари 2009 г. Върнах се на работа април 2011, но след 3 месеца се наложи да се преместим, а междувременно моето място бе съкратено Rolling Eyes

# 707
  • Мнения: 654
Имам въпрос-дали заплащането на асистент в сватбена агенция е на процент?
Няма информация,просто търсят:Подпомага работата на професионалния сватбен агент при организирането на сватбени тържества. Подходящият кандидат е динамична личност с отношение към детайлите.
Лошото е,че дават минимум информация и може да губиш тяхното и свое време.

# 708
  • Под кленовите дървета
  • Мнения: 953
Обикновенно е нещо твърдо + процент.

# 709
  • Мнения: 1 446
Хем Ви се работи заради работата, хем постоянно първо гледате заплатите....

# 710
  • Мнения: 654
Дали не направих глупост:кандидатствах за работата без да имам приложена снимка.
Но им дръпнах едно писмо,всички мотивации досега ряпа да ядат Mr. Green
Обожавам сватбите,имам контакти с хората които извършват останалите дейности-собственици на подходящи заведения,фотографи,магазини и доставчици на цветя,сладкари.
Ама толкова ми хареса идеята,че кандидатствах.
Ама няма приложена снимка,за което се извиних.
Дали не сгреших?
Само за час са кандидатствали 65 човека,ако изобщо някой ми се обади ще е 7-ца от тотото.

# 711
  • София
  • Мнения: 642
Ех, Red Velvet-че, как да не гледаме заплащането. Та нали и да идеш на работа ти трябват средства? На мен ми се работи това, което работех, но като теглех чертата накрая на месеца се оказваше, че давам заплатата си основно за пътни  и дневни разходи, и едната вноска от 105 лв. от кредита ни. А работещите в сферата на ТРЗ-то знаят какво е да работиш до изтрещяване.
А като стане въпрос за нещо по-различно (и не само), което искат децата (аз имам две) как да им обясниш, че работиш за удоволствие?!?
Приоритетите на работещите с деца и тези без деца са малко по-различни  Simple Smile

Относно обявите... днес пак попаднах на две безумни. Ако ги намеря ще ви ги пусна.
Пък за неграмотните обяви - думи нямам. Изискванията им огромни, а не си направили труда да си прочетат обявата после. Толкова неграмотни ли са да видят какво са сътворили...  Close

джоджо, аз също направих така вчера, но кандидатствах повторно, като написах два реда  за снимката.  Simple Smile

# 712
  • Мнения: 65
Ред, на всички нас ни се работи Simple Smile За мен работата е нещо,за което аз полагам труд, а някой го оценява и го заплаща. Няма начин да започна работа на осем часов работен ден за заплата 300-400лв. Това не е работа,това е благотворителност Simple Smile
Каквото и да  е естеството на работа винаги има стрес, натоварване и за хората с деца едно допълнително бързане,което ти все още не си усетила върху себе си, да заведеш и вземеш децата на време,да свършиш всичко у дома и да имаш и сили за детски игри. Е повярвай ми, за толкова малко пари нищо не може да компенсира липсата ти у дома като весел родител. За повече пари можеш да преглътнеш 30 минути по-късно да си вземеш детето,но поне да знаеш за какво ходиш на работа.
Аз така мисля:)

# 713
  • Мнения: 1 446
джоджо,понякога си личат потивираните хора. То ми звучиш като такава, биха направили грешка,ако не ти звъннат.  Hug

Относно заплатите нямах предвид да работите за без пари,ама все подхождат кандидатите първо към заплатата...някак си прави впечатление все повече.

# 714
  • Мнения: 22 516
Ваня, няма за какво. ) Дано да те одобрят..)  Макар че като знам в повечето случаи стартовата заплата в тези среди....

Red Velvet, а за какво работи човек според теб? За чест и слава ли, и тиквен медал?
Или давай да работим, че да казваме че сме на работа.
Естествено че заплащането има значение и то не малко. В крайна сметка като си приспаднеш разходите, за да ходиш на работа, все трябва да ти остава нещо.
Дори на безработните, включени в програми за обучение им дават по 8лв на ден. )

# 715
  • Мнения: 322
Относно заплатите нямах предвид да работите за без пари,ама все подхождат кандидатите първо към заплатата...някак си прави впечатление все повече.

Предвид колко често напоследък се появяват предложения със заплати 350-400 лв. (за София говоря), обяснимо е  Peace

# 716
  • Мнения: 654
Red Velvet  Hug
Само ако знаеха,че за тази длъжност и без пари бих работила Mr. Green
Навремето нямах смелост сама да направя такава агенция.
Аз като работник бих била по полезна отколкото като ръководител.
Като се гмурна в нещо и загубвам мярката,затова ми трябва някой да ми дърпа конците.
Дали утре да не кандидатствам,но със снимка?

# 717
  • Под кленовите дървета
  • Мнения: 953
Ред, разбира се, че гледаме и заплатата.
Нали за да стигнеш до работа, да обядваш, да имаш що-годе читави дрехи, без да са върха на скъпотията, трябват пари Laughing Отделно режийните и сметките.

# 718
  • София
  • Мнения: 6 219
Тоя разговор за заплатите не го ли водихте преди амнайсе теми?
И дори си спомням, че беше достигнат консенсус.
Мисля, че мажно е не за колко точно искаме да работим, а начинът по който го заявяваме на работодателя. иначе е ясно, че никой не работи за едното благодаря.

# 719
  • Под кленовите дървета
  • Мнения: 953
Някой спомена интериорен дизайн:
http://www.jobs.bg/f1378719

Общи условия

Активация на акаунт