Обезкосмяване

  • 7 131
  • 50
  •   1
Отговори
  • Мнения: 37
Момичета как се обезкосмявате там доло?Ходите на козметик или се епилирате? Какжи са плюсовете и минусите и на двете?

Последна редакция: пт, 17 фев 2012, 21:30 от peperydka

# 1
  • Мнения: 218
Със самобръсначка, не търпя болка. Краката и всичко останало епилирам.
От самобръсначката ми се раздразнява кожата, но още не съм открила лек... Tired

# 2
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 779
Със самобръсначка, не търпя болка. Краката и всичко останало епилирам.
От самобръсначката ми се раздразнява кожата, но още не съм открила лек... Tired

И аз така  Peace

# 3
  • Мнения: 218
Веднъж се пробвах да се епилирам там долу, но изпитах ужасна болка....а и имах чувството че ми се свлича кожата и не посмях да пробвам пак.

# 4
  • София/Дружба
  • Мнения: 512
Дълги години само със самобръсначка, веднъж опитах с епилатора и умрях от болка, веднъж опитах сама да си направя кола маска - пълен провал. Един ден отидох с моя приятелка при нейната козметичка, ей така за компания, в крайна сметка се престраших и пресрамих и легнах на кушетката - нито боли толкова, колкото съм си въобразявала, и самата процедура приключва за 3-5 мин. Вече от 2 години само в краен и спешен случай посягам към самобръсначката.
Съветвам всички, които се колебаят да отидат при професионалист и да пробват.
Мога да дам координати на лични на момичето при което ходя аз.

# 5
  • Мнения: 218
Не ли болезнено и при козметик?

# 6
  • Мнения: 1 377
Боли си, но някои козметички са овладяли добре съответните техники на работа и свеждат болката до минимум.
Аз обаче един-единствен път се престраших да ида на кола маска при козметик, тя пък взе, че ми свали половината кожа... и си останах дотам с опитите.  Peace
Обаче имам и много съмнения за хигиената при използването на топлата кола в салоните - никой не може да ме убеди, че сменят колата за всеки клиент, нито че преди това тя се топли на съответната температура - достатъчно висока, че евентуално да унищожи бактериите на човека преди теб.
Та по тия причини скоро едва ли ще ползвам тази услуга.

Замислям се за фотоепилация покрай сайтовете за колективно пазаруване, но не зная и там дали персонала не претупва работата си, с оглед на това, че на много места смятат, че след като ти не им плащаш редовната цена на услугата, и те следва да не влагат толкова труд при изпълнение на задълженията си...  Confused

Впрочем, не знам каква е логиката, но мен с епилатор ме боли много повече, отколкото с кола. Може би защото с него става по-бавно, докато с колата дърпаш рязко 4-5 пъти и си готова.
Та.. карам си с бръснача засега.

Между другото, каква е разликата между ножчетата на Жилет за стотинки, и т.н. "дамски" самобръсначки, които обикновено са по-скъпи?

# 7
  • Мнения: 218
От личен опит смятам, че няма никаква разлика...или поне аз не мога да усета....дори съм по-доволна с тези на Жилет.

# 8
  • София/Дружба
  • Мнения: 512
Аз досега съм ходила на 3 места ... незнам на кое викате топла кола маска, но това с което ме правят е в едни метални контейнери, мажат ме с дървена шпатула (за еднократна употреба) и дърпа с 1 лента няколко пъти и съм готова, болката не е за умиране и всички приключва много бързо. Опитвала съм се да си правя в нас с тези българските течни кола маски, но нищо не успях да направя, а с епилатор боли жестоко  Shocked

# 9
  • Мнения: 3
Нищо не може да се сравни с кола маската при козметик според мен- става по-бързо дори и от бръсненето сам =)
Болка има, но с времето намалява, защото косъмчетата се разреждат и стават по-тънички. Правя си кола маска на триъгълника от 10 клас. В последно време реших, че ще си спестявам парите за козметик и ще ги махам с епилатор- е няма такава болка!!! Пробвах и сама да ги махна със студена кола- резултатът беше отлепена кожа  Shocked
Ходих и на фотоепилация, но само веднъж- то също боли и взимат по 40 лв на зона, а за да обезлесиш всичко долу е 2 зони, т.е. 80 кинта,а уж цените били промоционални... Ставало за 6-7 пъти. Аз отидох само веднъж, защото после хванах гъбки- не знам от тях ли или нещо, което съм изпуснала, но сестра ми продължи. Е след 7мия път има още и трябвало още няколко процедури... Ефектът продължавал 2-3 години в зависимост от индивидуалните особености...
Еми, предпочитам веднъж в месеца на кола =) И с нея ти намаляват =)
Майка ми е ползвала бръсначката само 2 пъти, принудително - преди да ни е раждала. През останалото време само кола е правила и мога да кажа, че ефектът е по-добър от всичките фото и лазерни епилации, които съм видяла =)
За стерилност- никъде не е стерилно - дори и тъкмо разпечатана самобръсначка, ползвана само веднъж...

# 10
  • Мнения: 1 525
Ако споделите тогава за добра козметичка, която прави тази манипулация бързо и безболезнено   bouquet

# 11
  • Мнения: 3
Имам впечатления само за няколко от София... ти от къде си ?

# 12
  • Мнения: 4 569
Със самобръсначка, защото не търпя на болка.
Купила съм си някакъв крем за бръснене /4 лв от DM, в синя опаковка с алое вера/.
Самобръсначката ми е Венус, но и евтините вършат същата работа.

# 13
  • София
  • Мнения: 4 966
Кола маска!

Мога да препоръчам две козметички,едната е от Дианабад,другата е в Красно село.Работят бързо и прецизно.


Преди това съм си патила от доста козметички,които или оставяха косъмчета,или ме караха да се чекна,или ме болеше много...

# 14
  • Мнения: 37
Искам да ви попитам понеже говорих с една приятелка,тя каза,че когато те обезкосмятат с кола маска хващаш много подкожни.С епилатора не било така ставало бавно но нямало такива последствия.Каза също с извинение за израза,че имало много пъпчасали с подкожни косми гъ**ве заради кола маската.И много се накъсвали косъмчетата.

# 15
  • София
  • Мнения: 4 966
Аз нямам такива проблеми,докато една приятелка направо гнояса от подкожен и спря да ходи...Така че ,всичко е индивидуално.

# 16
  • Мнения: 957
Искам да ви попитам понеже говорих с една приятелка,тя каза,че когато те обезкосмятат с кола маска хващаш много подкожни.С епилатора не било така ставало бавно но нямало такива последствия.Каза също с извинение за израза,че имало много пъпчасали с подкожни косми гъ**ве заради кола маската.И много се накъсвали косъмчетата.

Всичко е индивидуално. Аз дълги години нямах проблеми, но последната година е страшно с кола маската....   Sad

# 17
  • Мнения: 3
Исайкова, аз съм от Дианабад =) Щом си доволна от някоя в района, моля те пиши ми на ЛС къде е, как се казва, някакви координати и цена, за да не се разкарвам по по-далечни, щом си имам под носа =)

# 18
  • Мнения: 37
Значи и с колата не е много добре?

# 19
  • Мнения: 218
Пробвах с епилатор, ужасно е! С пинсета става, но нямам нерви! Уффф...

# 20
  • Мнения: 1
По-темата: аз от години ги махам с кола маска, и болка вече почти не усещам, а и доста са се разредили вече, та може от това да е. Но при всеки е разллично- за момичетата със суха и чувствителна кожа, кола маската е доста болезнена, понякога дори непреодолимо болезнена...


Кола маска!

Мога да препоръчам две козметички,едната е от Дианабад,другата е в Красно село.Работят бързо и прецизно.


Исайкова
,
Би ли ми дала координати за тази от Красно село, моля те, че аз от скоро съм там и така и не съм намерила добра козметичка-ходих в едно студио чак в Стрелбище и останах крайно недоволна Sick

# 21
  • Мнения: 0
Със самообръсначка. Събирам смелост за козметик  Laughing Някой да препоръчате в Дианабад, Лозенец, Студентски град, Дървеница? А някой да е опитвал с това чудо, така наречената hard wax - http://hair2007.bg/product_info.php?cPath=33_34&products_id=973 ? Уж боляло по-малко...

# 22
  • Мнения: 218
Аз се срамувам да отида на козметичка   ooooh!

# 23
  • Варна
  • Мнения: 136
Само с кола маска и вкъщи сама,После около месец съм рахат,Никакви косми,

# 24
  • Мнения: 1
Аз се срамувам да отида на козметичка   ooooh!

Рокси,
В такъв случай мога да ти препоръчам тези ленти за домашна употреба- аз съм много доволна от тях-но съм ги купувала от САЩ. Аз лично си ги режа на по-малки части за интимната зона, иначе са много големи. Също така ако си с много нисък праг на болка можеш да пиеш едно ибупрофенче(нурофен) малко преди епилация.
Успех!

# 25
  • Мнения: 0
Днес пробвах кола маска ролон върху краката и съм изключително приятно изненадана. Не се омазваш като с Jankar-а и подобните, видя ми се много по-безболезнено, не пропуска и изобщо като за сефте много добре стана. Единствено си докарах участък с около половин см. като натъртено, ама кофти дръпнах...

# 26
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Епилатор докъдето мога да изтърпя /аз търпя доста.../, после кола маска или самобръсначка /според зависи/...

# 27
  • Мнения: 1 377
Рокси,
В такъв случай мога да ти препоръчам тези ленти за домашна употреба- аз съм много доволна от тях-но съм ги купувала от САЩ. Аз лично си ги режа на по-малки части за интимната зона, иначе са много големи. Също така ако си с много нисък праг на болка можеш да пиеш едно ибупрофенче(нурофен) малко преди епилация.
Успех!


Аз точно от Вийт се обринах - добре, че реших първо да ги пробвам на ръцете...
Впрочем, с рол он става по-добре, отколкото с готовите ленти. Вярно, че е по-пипкаво, но...
Отделно излиза и по-евтино за домашна употреба.
Аз сега се сетих, че имам някъде нагревател за течна кола маска, май е време да го избърша от праха.  Laughing

# 28
  • Мнения: 0
Виит не ми понася и на мен, а и цената е много различна. И аз си мислех, че е по-пипкаво, обачее се оказа далеч по-бързо и чисто. Важно е да е добре загрята, защото иначе може да си свалиш кожата ии много трудно се нанася, да не казвам невъзможно, тъй като ми беше за сефте с такова чудо и загрявах в микровълнова беше по-сложно да нацеля консистенцията. След това само няколко рол-онвания на предната част на крака, 5-6 дръпвания, после същата процедура отзад и готово. Мисля да си взема нагревател все пак, защото с това тичане до микровълновата докато успея да я стопля като хората...Доволни ли сте от тях?

# 29
  • Мнения: 1
Иска ми се и на мен да мога да ползвам рол-он, но за съжаление нямам микровълнова, така че ми се налага да използвам ленти...Съжалявам че сте се обринали от вийт, аз никога не съм имала такъв проблем-явно съм с много нечуствителна кожа(слонска) А иначе, и аз все още си търся добра козметичка в района на Борово...

# 30
  • Мнения: 218
Иска ми се и на мен да мога да ползвам рол-он, но за съжаление нямам микровълнова, така че ми се налага да използвам ленти...Съжалявам че сте се обринали от вийт, аз никога не съм имала такъв проблем-явно съм с много нечуствителна кожа(слонска) А иначе, и аз все още си търся добра козметичка в района на Борово...

Е, добре де ...колко трябва да са пораснали....ъм..косъмчетата?

# 31
  • Мнения: 1 282
Рол-она не може ли да се потопи в съд с гореща вода вместо микровълнова?  Rolling Eyes

# 32
  • Мнения: 1
[
Е, добре де ...колко трябва да са пораснали....ъм..косъмчетата?

От това което съм чела, трябва да са поне 0,5 см иначе трудно биха се хванали с такъв тип кола маска. Но същевременно, не трябва да са прекалено дълги-ако са повече от 1,5 см е добре да се подстрижат. Колкото по-дълги са-толкова повече боли!

# 33
  • Мнения: 1
Рол-она не може ли да се потопи в съд с гореща вода вместо микровълнова?  Rolling Eyes

Може Hug, ама кой да се сети! Ще пробвам!

# 34
  • Мнения: 1 282
Рол-она не може ли да се потопи в съд с гореща вода вместо микровълнова?  Rolling Eyes

Може Hug, ама кой да се сети! Ще пробвам!
Радвам се, че помогнах.  Wink

# 35
  • Мнения: 218
[
Е, добре де ...колко трябва да са пораснали....ъм..косъмчетата?

От това което съм чела, трябва да са поне 0,5 см иначе трудно биха се хванали с такъв тип кола маска. Но същевременно, не трябва да са прекалено дълги-ако са повече от 1,5 см е добре да се подстрижат. Колкото по-дълги са-толкова повече боли!
И аз затова питам, защото като са дълги много боли...
За краката и негоре бедрата та дори и подмишниците нямам никакви проблеми....с тях се оправям с епилатор....и не съм пробвала никога с лентички....обаче там  smile3514 ужасно е Grinning

# 36
  • Мнения: 1
Рокси,
За това пробвай първо лентите на по-нечуствително място, режи на малки парчета и епилирай на малки участъци,и както казах пий ибупрофен или парацетамол (при условие, че не ти е противопоказно да пиеш тези лекарства) около 30 мин преди епилацията. А също да добавя, че с твърдата кола маска(т.нар. бразилска) наистина  трябва да е по-безболезнено, понеже казват че тя хващала само космите, а не кожата. Но аз лично съм имала ужасно преживяване с нея вкъщи, така че не смея да я препоръчвам за неопитни с кола маската Sick

# 37
  • Пазарджик
  • Мнения: 536
Дълги години с епилатор и студена кола маска, защото ме беше срам да отида на козметик, но веднъж се престраших и сега само на козметик ходя. Пробвала съм 2-3 пъти и лентите на Veet - вършат работа и не боли много. Но, на козметик си е друго, за 5-6 минути става и по-безболезнено, докато решиш да се срамуваш или да викаш от болка и си готова.

# 38
  • Мнения: 8 883
Направих си лазерна епилация и съм супер доволна. Останалите методи все имат някакви недостатъци и се радвам, че открих ефективен начин. Даже се чудя, как не съм се сетила още преди години  Simple Smile

# 39
  • Мнения: 1
Направих си лазерна епилация и съм супер доволна. Останалите методи все имат някакви недостатъци и се радвам, че открих ефективен начин. Даже се чудя, как не съм се сетила още преди години  Simple Smile
Погледни тук http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=642757.0  #Crazy май има недостатъци.
А за обескосмяването аз действам в къщи с ленти на Стреп и съм супер доволна.Боли си де,но от бръснене ми стават пъпки и е много гадно.

# 40
  • Мнения: 218
Какво ще кажете за крем депилатор? Има ли нещо такова като оредяване на космите с него?

# 41
  • Мнения: 1 282
Той е на принципа на бръсненето- маха видимата част, но корена си остава. Значи няма оредяване.

# 42
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Какво ще кажете за крем депилатор? Има ли нещо такова като оредяване на космите с него?

Не.

# 43
  • Мнения: 1 677
Здравейте,
интересува ме дали някоя от вас си е купувала домашен уред за лазерна епилация? За какво трябва да внимавам, има марка, която трябва да предпочета?

# 44
  • Мнения: 0
Така, да споделя. Преди 15-20 дена пробвах триъгълник с рол-она сама..За сефте ми беше и изтраях всичко друго, ама срамните устни не можах, минах ги с бръснача. Мисля да пробвам с козметик следващия път, май ще изтърпя Grinning А онзи ден реших, че е време за нов епилатор, защото ми се струваше, че е реално толкова време да ми отнема епилирането. Имам Braun Silk epil, не знам кой модел точно, беше най-скъпият (160 лв., ако не се лъжа) преди 5-6 години го взех. Този път, след прочетенето из форумите, реших да пробвам дисковете - Philips. Реших да взема най-евтиния (45 лв.), защото, ако не ми хареса да имам възможност пак да си взема Braun. Е просто съм изумена...Боли ме в пъти по-малко, 2-те ръце ги оправих за има няма 3 минути, а с Brauna се мъча 20 минути, засякох миналия път. Чудя се защо не съм пробвала по-рано!

# 45
  • Мнения: 1 291
Лазерна епилация-бразилски бикини- имам 5 косъма-последно си правих преди 1 година 6 или 7 процедури

# 46
  • Мнения: 15
Видях, че някои от вас ползват кола маска рол-он. От аптеки ли се купува или от всеки магазин за козметика? А някоя марка за предпочитане или няма много голям избор?!?

Благодаря, дами Simple Smile

# 47
  • Мнения: 170
Здравейте!
А някой ползвал ли е кристална кола маска ?Минавайки покрай един козметичен салон прочетох на стъклото: "Кристална кола маска-100% безболезнена"  и все се каня да отида да питам ,дали наистина е по-безболезнена.

# 48
  • Мнения: 335
Предпочитам колата за това място. Май бях в 10-ти клас, когато за първи път се престраших и тогава си ме боля...ама това преди доста години. Embarassed
Сега ходя рядко, няма как да ги пусна да станат дълги за колата, не мога да ги чакам. Sad От бръснача много ми се раздразва кожата и ме щипе след това.
Иска ми се да пробвам и в домашни условия, но не знам каква точно да си взема, иска ми се да е подобна на тези по салони- да е с шпатулка. Някой знае ли такава. В Джъмбо бях гледала такава, ама ме е страх да пробвам от там за тая зона, че там продават и боклуци...
И още нещо... из някой по-напред беше писал за изпитана козметичка в Красно село, ако може да сподели, че все още съм в търсене на "моята" козметичка за това.
И...колко нормално струва колата на тази зона? newsm78

# 49
  • Мнения: 116
При спешни случаи бръсначка,иначе кола маска течна,или твърда.Но лятото много лепне по кожата и трудно се отлепя,остава ми по ръцете чак.Следващия път ще пробвам с тази от пълнител (която се нагрява в машинка).Епилатор не-много боли,защото не отскубва веднага,а само дърпа.

# 50
  • Мнения: 1
Сама си правя кола маска.Много съм доволна от лентите нa Elea.

Общи условия

Активация на акаунт