Третата сливица - лечение, мнения, препоръки - 7-ма тема

  • 449 516
  • 3 736
  •   1
Отговори
# 3 645
  • София
  • Мнения: 7 645
наистина много странно, вече си мисля, че си правят експерименти  ooooh!
Дано поне да ви помогне  Peace

Аз от опита си до сега открих, че най-доброто средство за свиване на сливицата е пазене на детето от вируси. Това наистина коства много на работещи родители без баби в града, но ако детето непрекъснато е болно от поредния вирус, сливицата му няма как да се свие, защото нормалната й реакция е да се издуе, за да предпази ушите и носоглъдката от вируса и бактериите. Когато се насъберат твърде много разболявания едно след друго, сливицата остава перманентно голяма и й е нужно наистина доста време за да отбъбне. Понякога дори и много време не помага, но няма как да се разбере без да се пробва.
Няма оправия ако се въртим в кръга на вирусите.

Ето защо и лекарите са на мнение за яслите, че от там започва хронифицирането на разни детски проблеми като - сливици, уши, дробове.

# 3 646
  • Мнения: 6 565
ефира не е само за астматици  Peace. изписва се и за по-тежко изявена сенна хрема, алергични ринити с неустановен произход, алергична кашлица и т.н.
при трета сливица изписват и сингулер, мисля че активното му вещество е същото като на ефира.

# 3 647
  • София
  • Мнения: 477
И ние сме на ефира, заради астмата, но УНГто каза, че би трябвало от ефирата да се подобрят и сливиците и ушите. Обаче изобщо не се получи така.

# 3 648
  • Мнения: 171
Здравейте,след една година мъки от сополи,отит,хъркане,спане с отворена уста и събиране на гной в ушите,преди месец извадихме третата сливица на дъщеря ми-3г. 4 м.
Хъркането спря,затвори и устата,но сопола......не!От две седмици се борим с него,първо беше бистър лапай гентазона и коларгол,не спя,а само намаля,след 4 дни от спирането на капките,сопола стана зелен,направи и конюнктивит,започнах тобрекс в очите със сребърна вода,а в носа макситрол.Днес ден 6 от лечението,сопола е тук,единствено не е зелен,отново бял,но пак се засилва ,въпреки капките.Незнам какво да правя.УНГ е в чужбина,не мога да се свържа с него,личния лекар,ох за него така растат децата,няма да ме отрази грам.Чета за този бактробан,до сега не сме го ползвали,дали да не го пробвам?

# 3 649
  • Мнения: 171
Здравейте,след една година мъки от сополи,отит,хъркане,спане с отворена уста и събиране на гной в ушите,преди месец извадихме третата сливица на дъщеря ми-3г. 4 м.
Хъркането спря,затвори и устата,но сопола......не!От две седмици се борим с него,първо беше бистър лапай гентазона и коларгол,не спя,а само намаля,след 4 дни от спирането на капките,сопола стана зелен,направи и конюнктивит,започнах тобрекс в очите със сребърна вода,а в носа макситрол.Днес ден 6 от лечението,сопола е тук,единствено не е зелен,отново бял,но пак се засилва ,въпреки капките.Незнам какво да правя.УНГ е в чужбина,не мога да се свържа с него,личния лекар,ох за него така растат децата,няма да ме отрази грам.Чета за този бактробан,до сега не сме го ползвали,дали да не го пробвам?

# 3 650
  • Мнения: 6 565
бактробан се прилага за лечение на стафилокок ауреус. ако нямате изолирана бактерия от този вид в нослето, няма смисъл да прилагаш препарата на сляпо, най-много да докараш на детето резистентност към някоя бактерия. най-добре пусни носен и гърлен секрет на детето. ако има бактерия, ще направят антибиограма и по нея ще ви изпишат лечение.

# 3 651
  • Sofia
  • Мнения: 3 485
Здравейте,след една година мъки от сополи,отит,хъркане,спане с отворена уста и събиране на гной в ушите,преди месец извадихме третата сливица на дъщеря ми-3г. 4 м.
Хъркането спря,затвори и устата,но сопола......не!От две седмици се борим с него,първо беше бистър лапай гентазона и коларгол,не спя,а само намаля,след 4 дни от спирането на капките,сопола стана зелен,направи и конюнктивит,започнах тобрекс в очите със сребърна вода,а в носа макситрол.Днес ден 6 от лечението,сопола е тук,единствено не е зелен,отново бял,но пак се засилва ,въпреки капките.Незнам какво да правя.УНГ е в чужбина,не мога да се свържа с него,личния лекар,ох за него така растат децата,няма да ме отрази грам.Чета за този бактробан,до сега не сме го ползвали,дали да не го пробвам?
Някакъв антихистамин давате ли?

# 3 652
  • Мнения: 171
За да пусна микробиология,колко дни не трябва да са капани капки в носа?

# 3 653
  • Мнения: 171
Здравейте,след една година мъки от сополи,отит,хъркане,спане с отворена уста и събиране на гной в ушите,преди месец извадихме третата сливица на дъщеря ми-3г. 4 м.
Хъркането спря,затвори и устата,но сопола......не!От две седмици се борим с него,първо беше бистър лапай гентазона и коларгол,не спя,а само намаля,след 4 дни от спирането на капките,сопола стана зелен,направи и конюнктивит,започнах тобрекс в очите със сребърна вода,а в носа макситрол.Днес ден 6 от лечението,сопола е тук,единствено не е зелен,отново бял,но пак се засилва ,въпреки капките.Незнам какво да правя.УНГ е в чужбина,не мога да се свържа с него,личния лекар,ох за него така растат децата,няма да ме отрази грам.Чета за този бактробан,до сега не сме го ползвали,дали да не го пробвам?
Някакъв антихистамин давате ли?
Не,трябва ли?Никой до сега не ми е казвал да давам

# 3 654
  • Мнения: 6 565
За да пусна микробиология,колко дни не трябва да са капани капки в носа?
3 дни, ако са антибиотични капки, и поне 12 часа (най-добре 24) ако са други капки.

# 3 655
  • Sofia
  • Мнения: 3 485
Здравейте,след една година мъки от сополи,отит,хъркане,спане с отворена уста и събиране на гной в ушите,преди месец извадихме третата сливица на дъщеря ми-3г. 4 м.
Хъркането спря,затвори и устата,но сопола......не!От две седмици се борим с него,първо беше бистър лапай гентазона и коларгол,не спя,а само намаля,след 4 дни от спирането на капките,сопола стана зелен,направи и конюнктивит,започнах тобрекс в очите със сребърна вода,а в носа макситрол.Днес ден 6 от лечението,сопола е тук,единствено не е зелен,отново бял,но пак се засилва ,въпреки капките.Незнам какво да правя.УНГ е в чужбина,не мога да се свържа с него,личния лекар,ох за него така растат децата,няма да ме отрази грам.Чета за този бактробан,до сега не сме го ползвали,дали да не го пробвам?
Някакъв антихистамин давате ли?
Не,трябва ли?Никой до сега не ми е казвал да давам
Обикновено това е задължително при каквато и да е терапия. Повечето деца имат набъбнали лигавици и хрема най-вече на алергична основа и това е първото, с което започват унг-тата. Би трябвало хремата да изчезне.

# 3 656
  • Мнения: 1 685
Пробвайте Риногермина спрей,цената му е висока,но на нас ни помага,от същият производител като на Имунотрофината е.УНГ ни го изписа, правят се три курса на лечение от по 7 дни през месец.Спреят образува защитен слой и не позволява развиването на батерии...

# 3 657
  • София
  • Мнения: 860
За да се прави профилактика с Риноджермината обаче, детето трябва да е абсолютно здраво. Това е реално пробиотик, но за носа.

# 3 658
  • Мнения: 171
За да се прави профилактика с Риноджермината обаче, детето трябва да е абсолютно здраво. Това е реално пробиотик, но за носа.
Не съм го чувала този спрей,но мога ли сега да го взема като е със сополи или не?

# 3 659
  • София
  • Мнения: 7 645
И ние правихме 3-те курса с риноджермина.
Но ни предупредиха, че освен че детето трябва да няма никаква хрема докато се пръска, то ако сложиш след това АБ капки в носа, всичко умира от тях.
Спрея представлява пробиотик за нос, т.е. полезни бактерии, които да се борят с лошите.
Когато често слагаме в носовете на децата АБ капки за очи или други противобактериални капки за нос, полезните бактерии умират и носа остава без защита.

Мога да кажа, че и при нас имаше ефект тази терапия, хремите малко понамаляха след 3-тия курс, иначе между първия и втория изкара една хрема. Но при нас го има и фактора възраст вече. Времето минава в борба със сополи и детето накрая пораства хаха Simple Smile

Ние пръскахме 7 дни после 20 дни почивахме. (но не си спомням абсолютно точно схемата, защото го правихме миналата есен)

Посъветвайте се с лекар, преди да го приложите. На нас ни беше изписан от алерголог с изричното предупреждение да спрем АБ капки за очите в носа на детето. И ако сложим от тях дори и след 3-те курса, действието спира, защото всички бактерии добри умират, за разлика от лошите, които само намалят и си остават.

Общи условия

Активация на акаунт