За новата здравна министърка

  • 5 789
  • 50
  •   1
Отговори
  • Мнения: 984
Темата я отварям, за да сравня мнението си по въпроса за стойността на новата здравна министърка и особено активните и от месец насам политически прояви.
Целта ми е да си изясня ще промени ли нещо в цялата здравна какофония или само ще се възползва от нея. Това всички ни засяга лично, тъй като всички боледуваме или имаме малки деца, които често боледуват и знаем с какво здравеопазване разполагаме и колко пари всеки месец отиват за "лекарства".

Вие какво мислите?

# 1
  • Мнения: 10 547
Мишона, знаеш ли, аз не вярвам, че новият здравен министър е гейша, нито пък, че е самурай. Нито вярвам, че със смяната, на когото и да било, нещо ще се промени в здравата система. Нещо в положителна насока.
За мен новият министър на здравеопазването е заек, изваден неособено умело от ръкава на Фокусника. Въпросът е, докога в ръкавите Му ще има зайци.

# 2
  • Мнения: 4 514
Ами то никога не е имало зайци, според мен.

# 3
  • Мнения: 984
Значи според теб, Касита, министърката е зайче?! Mr. Green Може би с всичките му модалности и прийоми? Laughing

# 4
  • София, център
  • Мнения: 3 455
За мен новият министър на здравеопазването е заек, изваден неособено умело от ръкава на Фокусника.

И за мен.

Апропо, Каси, много ми хареса сравнението.
Само към заека бих добавила и опитен.

# 5
  • Мнения: 2 821
Премиерът Борисов очаквал от Десислава Атанасова спокойствие в системата

Тук какви коментари има ooooh! Като сметнете, че под анонимността хората си казват много истини...

# 6
  • Мнения: 5 710
В тази държава само аз не съм била здравен министър. Време ми е.

# 7
  • София, център
  • Мнения: 3 455
В тази държава само аз не съм била здравен министър. Време ми е.

Е, айде де  Peace

Белким и форумът намаже покрай теб, че то там, нали знаеш....

# 8
  • София
  • Мнения: 12 101
В тази държава само аз не съм била здравен министър. Време ми е.
и аз не съм била, но като гледам май съм вече малко старичка за тази работа. Sad

# 9
  • Мнения: 4 300
Kакто  и ако сте управлявали повече от десет души ( не е мое наблюдение, прочетох го в коментар другаде, но май е точно).
Идеалният профил на висш чиновник е : диплома от апокрифен университет, липса на опит в реалния живот, липса на управленски опит.

# 10
  • Мнения: 5 710
Откъм диплома ще се изложа.
Сериозно, дори да не ме вземат за министър, дрийм позицията ми е директор на 1ва градска. От години мечтая да вляза на това място с голямата резачка. Като оня бесния тип от Американ..какво там беше.. с резачката, сещате се.

# 11
  • Мнения: 1 031
В тази държава само аз не съм била здравен министър. Време ми е.
Качества за министър може и да притежаваш, вероятно си и на  подходяща възраст (до 35 г), остава да станеш член на подходящата партия. Побързай защото на следващите избори ще имат по-малко от БСП и на Кунева (ако създаде такава) партията.  Laughing
Каква е новата министърка - не знам. Като изключим клюкарския елемент в тази статия http://www.politika.bg/article?id=13191, то става ясно, че през 2007 година (на 30 г) тя
оглавява две общински комисии ­ сигурност и обществен ред и по териториалното и селищно устройство
Много разностранна личност, толкова млада, а компетентна във всички области.  Shocked

# 12
  • Мнения: 202
Нова здравна министърка с юридическо образование...досега не се е занимавала с нищо подобно на здравното министерство, в което си има достатъчно подводни камъни и течения, а и са нужни и доста специални познания в сферата... Според мен въпросът е - здравна министърка за колко месеца?!

# 13
  • Мнения: 4 514
Нова здравна министърка с юридическо образование...досега не се е занимавала с нищо подобно на здравното министерство, в което си има достатъчно подводни камъни и течения, а и са нужни и доста специални познания в сферата... Според мен въпросът е - здравна министърка за колко месеца?!

Аз пък не мога да спра да се чудя защо назначаваха лекари за здравни министри?! На един лекар, още повече ако е кадърен, мястото му е в болницата, до пациента. Министърът трябва да разбира от икономика предимно. Може да не е гол и бос в дебрите на здравеопазването чрез съветници, например. Но според мен е абсолютна грешка да е лекар - криворазбрана компетентност.
Тази госпожа ще я видим какви ще ги накъдри, но не ми вдъхва никакво доверие...

# 14
  • Мнения: 5 710
Защото у нас почти няма хора, които да разбират от здравен менаджмент, специалността е сравнително нова, реално няма професионалисти. Затова всеки, който има опит ( като лекар или администратор) т.е наблюдение над областта става, а и да не забравяме, че тази позиция е политическа, освен  в случай на правителство от технократи
/икономист не е логично да е министър, правист също, логично е министър да е човек, който познава системата на здравеопазване, знае къде какво не върви, може да сравни с други системи и така, иначе за всичко си има експерти;-)/

# 15
  • София
  • Мнения: 12 101
Kакто  и ако сте управлявали повече от десет души ( не е мое наблюдение, прочетох го в коментар другаде, но май е точно).

И тук се дъня.

Идеалният профил на висш чиновник е : диплома от апокрифен университет, липса на опит в реалния живот, липса на управленски опит.
Дипломите ги скривам, а най- големият ми плюс е, че не разбирам нищо от медицина.

# 16
  • Мнения: 4 514
а и да не забравяме, че тази позиция е политическа,

Ей това е най-големият проблем на всяко правителство. И да знаят, че в опозиционни партии има кадърни хора, които биха свършили много работа, нъц, няма да ги включат в екипа си, ако ще и от некадърност да се наложи и самото министерство да закрият.
Имаше едно изключение в Герб-овото правителство, но не мога да се сетя кое беше...  Embarassed

# 17
  • n/a
  • Мнения: 3 341
Не знам защо си мислите, че има яснота каква е работата на един министър.
Те самите също не знаят. Затова, според моето скромно и нищо не значещо
мнение, по-важното заемащия тази длъжност да е поне средно интелиген-
тен и по човешки свестен. Ако го има това, какво е завършил и какво е рабо-
тил, не е от голямо значение.

# 18
  • София
  • Мнения: 12 101
Не знам защо си мислите, че има яснота каква е работата на един министър.
Те самите също не знаят.
Има яснота каква е работата, а че те не знаят е видно, но нито е нормално, нито хубаво.

# 19
  • n/a
  • Мнения: 3 341
Къде има яснота? Не знам, може нещо да се е променило в последните
години ... Моите непосредствени впечатления (ах, дано) може да са
остарели.
А че не е добро, съгласна съм.

# 20
  • Мнения: 1 031
Затова, според моето скромно и нищо не значещо
мнение, по-важното заемащия тази длъжност да е поне средно интелиген-
тен и по човешки свестен
. Ако го има това, какво е завършил и какво е рабо-
тил, не е от голямо значение.
Добро изискване за ... продавачка в квартален магазин. Laughing

# 21
  • n/a
  • Мнения: 3 341
Да се чувствам повишена значи Simple Smile

# 22
  • София
  • Мнения: 12 101
Къде има яснота? Не знам, може нещо да се е променило в последните
години ... Моите непосредствени впечатления (ах, дано) може да са
остарели.
А че не е добро, съгласна съм.
Моите непосредствени впечатления са различни от твоите явно. Това че разни хора реализират на тези постове мечтата си да бъдат добре платени артисти не означава, че не се знае каква е идеята на поста по начало.

# 23
  • n/a
  • Мнения: 3 341
Няма странно, Бояна. От различни позиции, различни хора, виждат и научават
различни неща. И честно, предпочитам твоите впечатления да са по-верните.

# 24
  • София
  • Мнения: 12 101
Няма странно, Бояна. От различни позиции, различни хора, виждат и научават
различни неща. И честно, предпочитам твоите впечатления да са по-верните.

Не предпочиташ, повярвай ми. Просто казвам, че е ясно каква е работата на министъра, а не че на някой му пука за това.

# 25
  • n/a
  • Мнения: 3 341
Предпочитам да вярвам на себе си Simple Smile Нямам основания да вярвам на теб повече.
В този смисъл, бих искала да е вярно да се знае кой, какво, кога и къде прави или
не прави, щом заема толкова висок пост. И той да си знае ...

# 26
  • Мнения: 984
Според мен, ББ ще й направи зайче и ще я освободи в майчинство. Mr. Green

# 27
  • Мнения: 1 520
Ама наистина чудна работа! Crazy Но не е луд тоя дето яде баницата ... нали я знаете тази приказка.
Какво искате сега от новата министърка, след като Бойко е взел това "велико" решение, тя какво друго може да направи, освен да поеме "огромната отговорност" hahaha

# 28
  • Мнения: 10 502
Е този път няма да ни се размине с тази министърка. За съжаление очаквам още по-голяма каша в този сектор, и не само в този  Tired

# 29
  • Мнения: 6 618
Нито е зайче нито е гейша ,набелязала си е поста и си го получи.
От тук насетне ,не знам .

# 30
  • София
  • Мнения: 12 101
Поредната лимонка ще бъде и толкова. Кой нормален човек би се навил за една година да стане министър и то на здравеопазването? А тази девойка се е навила и да е шеф на комисията по здравеопазване в парламента...

# 31
  • Мнения: 10 547
Е, ти пък, Бояна, питаш кой? Как кой? Новата партида зайци, които са наобиколили останалото от моркова.
Как кой? Поредната повярвала си, че е хванала Господ за шлифера, Фокусника за плаща.... Такива много минаха, даже имената им припомняха тази вечер по някакви новини, аз си записах надлежно, немедлено да си купя Гинко Прим Макс, защото помнех само едно от 1001 имена, минали през МС за последните две години и седем медеца.

Детето ми е набор на бойковото правителство. През юни прави три. Ходи отдавна, отдавна говори прилично освен матерния си още един език, даже нуждите си успя да съумее да контролира и не само онези гащните. Научи де и кога и къде е редно да говори, къде да замълчи. А наборчето му е като само гледало се в гората.

# 32
  • София
  • Мнения: 6 361
Затова, според моето скромно и нищо не значещо
мнение, по-важното заемащия тази длъжност да е поне средно интелиген-
тен и по човешки свестен. Ако го има това, какво е завършил и какво е рабо-
тил, не е от голямо значение.

точно такъв беше досегашният министър - твърдя го от непосредствен опит. умен, интелигентен, свестен, отворен и диалогичен.

и какво може да направи той сам, като от горе го натискат партайгеносетата и едноличният лидер, отстрани го натискат фармацевтичните бонзи, които му резнаха главицата, а отдолу под него пльока и смърди едно огромно гнило блато от тъпанари и некадърници, наречено МЗ, което го саботира непрекъснато???

надайте се сега, че новата кака ще направи нещо... толкоз години, а наивността не свършва.

# 33
  • Мнения: 6 206
тази девойка ми е по-абсурдна дори от онази кукуто където се усмихваше само, дори по-абсурдна от румито румбата
абе, толкова абсурдна, че чак се чудя възможно ли е? сънувам ли?

# 34
  • Мнения: 9 436
И,тази като предните.Само си лае,аааа......куче,което лае,не хапе.

# 35
  • Мнения: 5 710
Не знам защо си мислите, че има яснота каква е работата на един министър.
Те самите също не знаят. 


Теоретично работата на министъра е да провежда политиката на правителството.
Ако има да се прави реформа ( то обикновено има), това му е работата.
Проблемът е, че всяко правителство идва с лозунги за реформи, има и някакви програми, но когато се стигне до момента за действие надделява популизма.
В случаят е все 200 кой е, всеки може да е, работата на тази женица ще е да подписва разни доокументи, от които нищо не разбира. За целта сигурно ще усложни процедурите и вс. документи ще минават през още съгласувания, за да си връзва гащите, поемайки отговорността.
И докато се запознае с това кой кой е в областта - годината изтекла.

# 36
  • n/a
  • Мнения: 3 341
Ако случайно някой е останал с впечатление, че по някакъв начин
изказвам одобрение към новото назначение, длъжна съм да ви ра-
зочаровам - не, не изказвам.

10 c's, ако приемем, че с израза "да провежда политиката на правителството"
е описано каква е работата на един министър, то то е все едно вместо опера-
ционна система на компютъра, да му напишем, че работата му е "да провеж-
да политиката на потребителя си". Абсурдно? Да, но как очакваме нещо или
някой да върши някаква работа, ако не е зададено поне малко систематизи-
рано съдържанието и начина на вършене на тази работа? За програми на
правителства пък ... просто не е тема за разговор.
Всякакви очаквания, че нещо ще се промени, особено към по-добро, не нами-
рам никакви основания да виреят.

# 37
  • Мнения: 2 927
     А дали новият ни министър е в добри отношения с вицепремиера?  Flutter Не, не с онзи на вътрешните работи, другия. Дали е зайче, бушон или лимонка, няма особено значение. Фармацевтичната индустрия пак ще е най-доволна накрая.  

# 38
  • Мнения: 6 618
Фармацевтичната индустрия пак ще е най-доволна накрая.  
Е, тя досега не беше ли доволна?Уволнената заместничка е близка с Дянков ако това за лекарствата не беше излязло и тя и министъра щяха да са си по местата по тази логика ми се струва ,че новия министър е близка с някой друг .

Мой близък сдоби слухов апарат.
Знаете ли колко струва такъв апарат по украинските сайтове? 20 Евро
А от Китай знаете ли на колко тръгва? 1 Евро
Знаете ли кой плати слуховия апарат на близкия ми? ЗОК, т.е. вие.
Знаете ли колко платихте на фирмата монополист вносител, която "работи" със здравната каса - 400 лева.
Преди седмица апаратът (един чип с кабелчета) се развали....., но няма проблем - ЗОК ще поеме ремонта от 260 лева.?!

Това е коментар под една статия в дира  ,същото важи за разните му там ортопедични железа ,да вземат да го разчепкат и това.

# 39
  • Мнения: 5 710
Ако случайно някой е останал с впечатление, че по някакъв начин
изказвам одобрение към новото назначение, длъжна съм да ви ра-
зочаровам - не, не изказвам.

10 c's, ако приемем, че с израза "да провежда политиката на правителството"
е описано каква е работата на един министър, то то е все едно вместо опера-
ционна система на компютъра, да му напишем, че работата му е "да провеж-
да политиката на потребителя си". Абсурдно? Да, но как очакваме нещо или
някой да върши някаква работа, ако не е зададено поне малко систематизи-
рано съдържанието и начина на вършене на тази работа? За програми на
правителства пък ... просто не е тема за разговор.
Всякакви очаквания, че нещо ще се промени, особено към по-добро, не нами-
рам никакви основания да виреят.

Ами аз затова започнах изречението си с 'теоретично'  Simple Smile
Има политика, в/у която мнозинството е спечелило изборите, от там правителството, което да свърши това, за което са избрани под формата на конкретни д-вия. Реално колко реформи е провело това правителство всички знаем. Николко.
В конкретният случай за мен министър е дори излишен, могат спокойно да изкарат 1г. без тази позиция, има зам министри, които могат да поемат отговорност. Вместо това, се назначава тази женица, която хал хабер няма кой кой е, да не говорим да изпълни нещо смислено.
Отваряйте си очите какви договори ще се сключат в тази година , защото аз си мисля, че там е
идеята зад назначаването й.

# 40
  • Мнения: 2 927
Фармацевтичната индустрия пак ще е най-доволна накрая. 
Е, тя досега не беше ли доволна?
Беше. Затова казах пак. Не вярвам в близките години у нас да се случи здравна реформа, която да бъде в интерес на хората.

# 41
  • Мнения: 2 821
Вчера казаха, че е започнала образованието си с магистратура по право в УНСС през 2001г. Прозвуча така сякаш само магистратурата е взела от там, а не е следвала право...

# 42
  • Мнения: 10 547
Вчера казаха, че е започнала образованието си с магистратура по право в УНСС през 2001г. Прозвуча така сякаш само магистратурата е взела от там, а не е следвала право...

Знае ли човек? Може да е Жасмина на ГЕРБ!

# 43
  • Мнения: 2 792
Тъй като всички сме наясно, че ролята на новата здравна министърка е да закрепи положението до изборите догодина, не влагам особени очаквания към нея.

# 44
  • Мнения: 2 216
Поредното бушонче...Никът на дамата писала преди мен най-добре отговаря на мнението ми за министъра

# 45
  • Мнения: 6
Според мен не е нито самурай, нито обикновена гейша, а е най-обикновена шафрантия. Поредната любовница на някого която се мисли за незнам си каква...

# 46
  • София
  • Мнения: 2 141
Не беше ли същата тази госпожа, която на журналистическо питане преди около седмица дали не се заяжда нарочно със здравния министър, защото имаме апетити към поста му, обясняваше че и през ум не й е минавало да става министър?

# 47
  • Gotham City
  • Мнения: 216
К'ъв самурай, к'ва гейша... Експерти обобщават новината за назначението на новия министър на здравеопазването така: "Популацията на калинки в МС е стабилна и установената тенденция от нарастване на числеността и не бележи промяна."   Mr. Green

# 48
  • Мнения: 2 401
В тази държава само аз не съм била здравен министър. Време ми е.

Центи - министър!  newsm18 newsm18

# 49
  • Мнения: 8 803
Моят отговор го няма в анкетата, нищо. Нито самурай, нито гейша даже. Най-обикновена пуйка, ама напудрена. Тежко ни на нас. Очаквам, че може да готвят яко вдигане на цените. Или вече да няма от моите лекарства в позитивните списъци. Или да ми изчезне някое от шибаните лекарства от аптеките и да се чудя откъде да си го купя. Писна ми вече от това здравеопазване и неговите чиновници! #Cussing out Господ да ме пази, иначе.... Tired

# 50
  • Мнения: 6 206
Не беше ли същата тази госпожа, която на журналистическо питане преди около седмица дали не се заяжда нарочно със здравния министър, защото имаме апетити към поста му, обясняваше че и през ум не й е минавало да става министър?

най-вероятно не й е наистина
просто са й го казали преди 2 дни
дано не е от типа пази, боже, сляпо да проледа
макар че като я гледах как се опитваше да изтрие глуповатата усмивка, май си е повярвала, че е хванала господ за шлифера....

Общи условия

Активация на акаунт