Нова печка с вентилатор!

  • 34 157
  • 69
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 685
Егааати вентилантора!
Е защо така?
Аз в мойта ако ще и супа да сложа,пак няма да постигна този ефект.

# 16
  • Мнения: 1 002
защото върти въздуха - и като има течност я завърта и нея из фурната Simple Smile

# 17
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Нали не се гъбаркаш с нас, защото си мисля, че това е невъзможно - вентилатора да не е витло на самолет? Смисъла е да върти топлия въздух, ама чак да лети мазнина... Незнам, тук около мен има доста хора с подобни фурни, различни марки, ама за такова торнадо, не съм чувала! Каква е печката ти?

Поздрав!

# 18
  • Мнения: 5 178
А сега като стана дума за вентилаторните фурни как ги чистите
Аз съм маниячка и я чистя на седмицата 1 , което значи на 2-3 готвения маx, пробвам какво ли не и все не съм доволна от резултата. Все някъде остават мазни капчици, които така са засъхнали че не мога да ги махна  newsm78

# 19
  • Мнения: 1 685
...вентилатора да не е витло на самолет? ...
hahaha
Пазете сееееееее!Ще готвя.

# 20
  • Мнения: 1 685
quote author=natalyna link=topic=64873.msg1193007#msg1193007 date=1137138055]
 Незнам, тук около мен има доста хора с подобни фурни, различни марки, ама за такова торнадо, не съм чувала!
Цитат
Чакай,че като прочетох това за витлото и ми стана много смешно и си пуснах поста набързо набързо,обаче то имало и друг бисер.
Торнадо... rotfImao rotfImbo

# 21
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
А сега като стана дума за вентилаторните фурни как ги чистите
Аз съм маниячка и я чистя на седмицата 1 , което значи на 2-3 готвения маx, пробвам какво ли не и все не съм доволна от резултата. Все някъде остават мазни капчици, които така са засъхнали че не мога да ги махна  newsm78



Затова при печене на месо и яденета в тава, се слага на вентилатора филтър, който поглъща мазнината. Иначе чистя със специален спрей за фурни.

Kami7, радвам се че съм те разсмяла, ама така както white_r, го е написала точно по подобен начин си го представих.  Embarassed  Rolling Eyes Абе смях да става!   Mr. Green  Hug

# 22
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
az imah v bg takava brandt i pechah tri neshta ednovremnno na neia bez problemi  nito se smesvat mirizmite, a se izpichat dobre. ikonomichna e.

# 23
  • София/Велико Търново
  • Мнения: 739
az imah v bg takava brandt i pechah tri neshta ednovremnno na neia bez problemi  nito se smesvat mirizmite, a se izpichat dobre. ikonomichna e.

Тъкмо и аз това исках да напиша  Laughing На една приятелка майка й, която е голяма кулинарка почти винаги пече във фурната си с вентилатор по 2 неща - основно и десерт например - и стават супер чудни без да се смесват миризмите.
Обаче за да спретваш по няколко ястия наведнъж май се иска и талант, а не само фурна с вентилатор ..... поне според мен  Wink

# 24
  • Мнения: 5 178
Затова при печене на месо и яденета в тава, се слага на вентилатора филтър, който поглъща мазнината. Иначе чистя със специален спрей за фурни.

От къде ги купуваш тези филтри и как точно ги закрепваш на вентилатора. Аз ръчкам мъжо да я разглоби отзад и да го извади за да го измия като хората, но не всеки път ми се връзва (моята не е вградена в кухнята и това е предимство в този случай)

# 25
  • София
  • Мнения: 2 708
Моят филтър е вътре в самата фурна, метален е и много лесно се сваля

А да ви попитам с какви препарати чистите самата фурна от вътре? Какво ли не съм пробвала и си имам едно загоряло петно на дъното, което не може да се махне ...

# 26
  • Мнения: 7 640
а аз мразя моято фурна с вентилатор!!! #Cussing out. Печката е малко стара и може да пече само, когато е включен и няма други реотани.
Почти не готвя но фурна вече, з-то всичко става адски бавно и изсъхва, а стои сурово. Вариаттът е да покривав с фолио, ама то не е печене, а задушаване. Отврат!
Някой даде може да даде съвет?

Последна редакция: нд, 15 яну 2006, 17:53 от PolarFox

# 27
  • Мнения: 1 685
И моята има голямо петно на дъното и не мога да го изчистя.
А за филтрите- не знам за други филтри освен този металния, който се сваля и мие.Може би Nаtalyna говори и за някакви други като на фритюрниците сигурно.

# 28
  • Балчик-Сливен
  • Мнения: 1 058
А някой готви ли на печка BEKO?Вече две години не мога да намеря упътване на български ,а е с таймер,който аз не мога да ползвам.Досега не беше проблем,но с бебо е по-удобно да настроя минутите.Когато я купувахме от Технополис обещаха да изпратят,но колкото пъти потърся ,все нямат .Аз по принцип знам,че не би ктрябвало каквато и да е стока да се продава без упътване на български,та голяма чуденка са за мен Rolling Eyes
BEKO -фурна за вграждане,модел 4700.Моля ви,ако някой ползва такава фурна,да сподели опита си  bouquet

# 29
  • Мнения: 1 685
Моята не е Беко,но също е с таймер,даже с два (интересно защо).На единия си настройваш след коко време фурната да изключи,а другият пък,можеш да го настроиш в колко часа.Напълно излишно според мен е да имаш два.Или пък аз нещо не разбирам.Та значи си включвам таймера и когато фурната изгасне не можеш да я пуснеш преди да натиснеш копчето с ръчичка.Твоята има ли такива неща?

Общи условия

Активация на акаунт