Дайте препоръка за качествен ламиниран паркет

  • 52 456
  • 31
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 476
Здравейте,

Може ли някой от Вас да ми препоръча много качествен ламиниран паркет. Склнни сме да отделим като средства до 60 лева за кв.м.

Гледахме разни немски, белгийски и т.н като Quick-step, Кronotex....ама предпочим някой да каже лично мнение, защото във всеки магазин си предлагат това, което продават (дистрибутират) за уж най-хубавото.

Искаме паркет който е устойчив на драскане, особено при местене на столове, дивани мебели, по който може да се ходи с токчета от време на време Simple Smile и т.н.

Паркета го търсим за домашна употреба Simple Smile

Благодаря предварително за съветите Simple Smile

# 1
  • Мнения: 89
Закачам се и аз за темата, че съм с подобни въпроси.
Наводнихме се и сега трябва да сменяме ламината. И за да е максимално гадно, трябва да го изберем за много кратко време, пък аз съм свикнала да ми отлежават идеите 1-2 месеца, че много често като избързам сътворявам невероятни глупости. Сегашният ни ламинат е немски, на 10 години и беше в отлично състояние (докато не го наводнихме). А сега кои са качествените марки?  newsm78

# 2
  • Мнения: 106
Качествен паркет, освен марка е и клас на натоварване. Качествени паркети са както сама си изброила Quick Step, Egger, за Кронопол и Кроношпан - струват ми се по-нисък клас. Ако си вземеш Quick Step за 70 лв. кв.метър, който обаче е с нисък клас на натоварване, ако изпуснеш нещо отгоре ще се обели. Ако си вземеш паркет с клас на натоварване 6 да речем, този който е за обществени сгради каквото и да изпуснеш на паркета няма да му има нищо. Разбира се и колкото по-дебел толкова по добре. Стандартно са по 6- 8мм. Аз лично съм си сложила по-дебеличък. Не че като е по-дебел е по-топло, но е по здрав.

# 3
  • Мнения: 805
Е какви са тези цени от 60-70 лв за ламинат???? Егер е много добро решение, но дори по-новите им модели на 8 мм дебелина с висок клас на износване цената им е 25 до максимум 30 лв. с вкл. поставяне. А за 60-70 лв. има страхотни предложения за бамбуков паркет, например...

# 4
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
60-70 лв за ламинат е дивотия.

# 5
  • Раковски
  • Мнения: 2 170
За тези пари май може да се намери и масивен паркет.

# 6
  • Мнения: 299
Сега на Стройкото гледах масивен дъбов паркет с дебелина към 2 сантиметра на цена от около 50 лева и то първо качество. Ако те интересува пиши ми да ти изпратя фирмата като лична бележка.

# 7
  • Мнения: 18 542
Сега на Стройкото гледах масивен дъбов паркет с дебелина към 2 сантиметра на цена от около 50 лева и то първо качество. Ако те интересува пиши ми да ти изпратя фирмата като лична бележка.
Това цена с монтаж циклене и лакиране или само цената на паркета?

Аз си сложих ламинат на QuickStep. Много доволна, изглежда като масивен, с фаска. Разбирасе тропка на ламинат, но за толкова ми стигнаха силите Simple Smile

# 8
  • Мнения: 299
Хитра Лиса, това беше цената само на паркета.

# 9
  • Мнения: 18 542
С допълнителните дейности ще стане минимум 70лв.
И аз смятам обаче, че 50-60лв за ламинат са адски и неоправдано много парите. Има хубави и качествени ламинати за на половината от тази цена.

# 10
  • Мнения: 89
Моля, препоръчайте ми качествен немски паркет за прилични пари.  Praynig

# 11
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 024
Аз да си кажа-преди години взех немски на Класен,наводних го-нищо му няма,още си го ползвам,но за драскането-няма как да стане-купувате си за краката на столове,маси-едни лепенки,около 2-3мм дебели,дано го обяснявам добре,те са специално за това,гледах ги във фантастико и в някакъв мебелен магазин за "огромната" сума от 3-4 лв,с такива съм и вършат страхотна работа,а и както са казали преди мен-класа на устойчивост е много важен,но и той се драска-личен пример в къщи с децата-най-високият клас в спалнята-най-надран паркет!
Така,че без пазене не става Laughing
Успех!

# 12
  • Мнения: 106
Аз съм с паркет на Егер - 36 лв, цена с монтаж, дебел, най-висок клас на натоварване. Егер са добра марка. Моя не се драска, редовно престъргвам някой стол отгоре или размествам шкафове...Относно цените на ламината и дървения паркет, предимството на ламината е по-лесната поддръжка. Дървения паркет държи по-топло, но си иска поддръжка, лакиране, циклене, ако те наводнят се надува много. Ламината пък издава един неприятен звук като ходиш по него и може да си навлечеш комшийски гняв.

# 13
  • Мнения: 0
Качествен ламиниран паркет -12 мм, клас 33, АС 5.

# 14
  • Мнения: 2 037
Ламината пък издава един неприятен звук като ходиш по него и може да си навлечеш комшийски гняв.

Много важно е каква подложка ще поставите под паркета. Peace

# 15
  • София
  • Мнения: 38 476
Нашият е Кроношпан - ужасен. Като че ли въобще няма покритие. За две години само се надраска, стана на дупки, отделните ламели почнаха да се отделят една от друга.

# 16
  • Мнения: 106
Някой ще сподели ли какви са тези подложки за ламинат, които обират думкането като ходиш по чорапи и шляпането като ходиш с чехли. Аз съм с подложка 5мм фибран.

# 17
  • Мнения: 98
В едната стая сложихме Таркет (8мм,ас 4/32 с 5мм подложка) в другата Кроношпан(същите параметри).След 3 год. използване(синчето разлива,кара кола,преди това проходилка,всякави играчки търка и  по двата ламината)-Кроното се надра,на Таркета нищо не се личи(бял цвят е ). Разликата в цената тогава мисля беше 5-6 лв/кв.
П.С.За новия апартамент взехме Егер и Таркет -ще сравня след няколко години

# 18
  • София
  • Мнения: 38 476
А аз да питам - има ли някакъв препарат, лак или нещо подобно, с който поне малко да замажа положението. Т.е. да направя ламината да изглежда малко по-добре?

# 19
  • Мнения: 18 542
Ламинатът е хартиен принт запечатан отгоре със смола - нищо не можеш да направиш, за да го облагородиш. Сложи килими.  Peace

# 20
  • Мнения: 476
Благодаря на всички отзовали се на тези тема.

Стана ясно, че Кроношпан отпада като вариант.

За мен честно казано дилемата е следната:

Egger - виждам, че има хубави отзиви за него, ама нещо цветовата гама на АС5/клас 33 не ме кефи.

Kronotex- има добра цветова гама за АС5/клас 33 - цената е около 35 лв/м2. Някой има ли личен опит от Kronotex?

Quick-step - те май са доста п-скъпички. Към 50-60лв/м2. Аз до сега съм видяла Quick-step само АС4/32...има ли АС5/33? и ако да - то каква е разликата е Kronotex от същия клас? Защо Kronotex e по-евтин с около 20 лева.... сигурно има защо?

За тая другата марка Tarket....нищо не знам Simple Smile

# 21
  • Мнения: 0
За мен EGGER и  Kaindl(Австрийска фирма) са най качествени.Разгледайте този сайт,има много голям избор на добри цени. www.laminat-magnum.com

# 22
  • Мнения: 2 037
Някой ще сподели ли какви са тези подложки за ламинат, които обират думкането като ходиш по чорапи и шляпането като ходиш с чехли. Аз съм с подложка 5мм фибран.

И все пак това е ламинат, не е масив.  Peace
Хубава ти е подложката. Peace

# 23
  • Мнения: 1 988
Някой да има отзиви за тази фирма http://www.ftparket.com/
Харесала съм си ламинат и цената ме устройва, мноооого даже. На първо четене само тук го намирам този цвят Peace

# 24
  • Мнения: 0
Внимавайте с фирмата за доставка и монтаж.Балтерио и Берифлор не са по лоши от Куикстеп.
Много се подценява и Кронопол .
Не се доверявайте на ф-ма Си Декор, Боив-1-големи мърлячи са,
 не е сигурно че ще получите това което сте поръчали и кога.

# 25
  • Мнения: 110
Здравейте!Забелязвам,че новите цветове паркети са с фуги.Явно такава е тенденцията...Някой може ли да сподели наблюдения за този вид?Интересува ме как се почиства и до колко задържа прах;като се забърсва с влажен парцал,не остава ли влага там?Благодаря предварително!

# 26
  • Мнения: 14
Голяма лудница е с тези ламинати, много марки много декори, а продавачите в повечето магазини те объркват от колкото да ти помогнат в избора.

Аз смело мога да препоръчам марката Krono Original, ламината е немски, т.е. прави се в Германия, а се знае че тяхното качество е сред най-добрите. Ето официалния им сайт http://www.krono-original.com/en.

Първо купихме случайно такъв за родителите ми, после проучих и се оказа че сме направили правилния избор. Нямаме абслютно никакви забележки засега, но наистина внимавайте с фирмата или човека, който ви го поставя.

Относно цени на ламината Кроно Оригинал намерих този сайт http://www.gsstroimarket.bg/category/132.html, но тук виждам само 7 и 8 мм. По-дебелите и скъпи сигурно са със заявка.

# 27
  • Варна
  • Мнения: 2 268
60-70 лв за ламинат е дивотия.
Абсолютно!
И най- евтиният естествен паркет е по- добър от ламината. Напоследък ровя в нет-а за информация и попаднах на ето този форум:
http://www.parketforum.com/
Има изказвания на доста професионалисти. Там списва и един мъж, собственик на фирма за паркети, който предлага и двата вида. Мисля, че ще ви консултира достатъчно компетентно и обективно. Фирмата е тази:
http://parketmilanov.com/

Не правя реклама, само изказвам мнение, което не пречи г-н Миланов да черпи по една бира, де. Simple Smile

Последна редакция: ср, 06 юни 2012, 15:09 от Северина

# 28
  • Мнения: 0
предимства и недостатъци имат иламината и паркета .Различните ценови нива на различните марки ламинати се определя от вида на ХДФ,точноста на изработката на сглобките,влагоустойчивоста им,релефа на лаковото покритие и др.
Ламинати високо качество=Балтерио и Берифлор, след тях на пазара у нас-Класен,Таркет по ниско Еггер и Кронопол,Кроносуис,Кроношпан,    www.laminat.bg  и www.parketilazur.com

# 29
  • Мнения: 40 901
Искаме паркет който е устойчив на драскане, особено при местене на столове, дивани мебели, по който може да се ходи с токчета от време на време Simple Smile и т.н.

За тези високи изисквания препоръчвам това:


Само дето е ...гранитогрес Joy

Иначе за тези пари можете да си вземете масивен паркет дъб на малки паркетини, или на големи паркетини (дюшеме паркет) ако е второ качество/рустик или трислоен паркет, или много висок клас ламинат. Лошото на ламината е, че ако все пак се надраска няма оправяне, а масивният паркет се цикли и лакира. Трислойният паркет също не става за циклене (евентуално веднъж, ако горният слой е по-дебел). Но пък се реди лесно и пасва абсолютно без фуги.

А за 60-70 лв. има страхотни предложения за бамбуков паркет, например...

В никакъв случай, бамбукът е само за спални, защото е мек и неустойчив. Иначе е красив.


Пуффф, изобщо не видях, че темата е толкова стара и се хабих да пиша. Ама няма да се хабя и да трия Mr. Green

Последна редакция: вт, 06 дек 2016, 11:10 от Черна станция

# 30
  • Мнения: 3
Привет,

Да, темата е стара, но се надявам да получа нови мнения.

Благодаря Ви предварително.

# 31
  • Мнения: 14
Пролетта ще сменяме само в едната стая, но и аз от сега се оглеждам за нещо по-така Wink
Показаха ми един модел, който много ме впечатли, но не знам на живо как изглежда:



Марката е Kaindl, и визуално изглежда, че пода е от дъски с 3 различни размера, а реално всичките дъски в пакета са с еднакъв размер!
Аз искам да е устойчив на износване, затова ще гледам да е поне клас 32 АС4, и дебелина минимум 7 мм.
Някой ако е купувал такъв, нека сподели.

Последна редакция: вт, 06 дек 2016, 15:56 от Lovedust

Общи условия

Активация на акаунт