Koga se oburna bebeto vi ot grub na korem?

  • 1 740
  • 20
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
# 1
  • Мнения: 278
Здравей!
моят малък мъж днес става на 3 месеца и тежи 6.900 Embarassed
Още не се е обърнал, прави много смешни опити Grinning

# 2
  • Мнения: 343
нашата госпожица също започна с опитите около 3-тия месец, но успя чак на 4 и половина Stuck Out Tongue

# 3
  • Мнения: 7 106
Моята дъщеря се обърна за пръв път някъде съвсем в началото на третия месец,но беше по-скоро инцидентно.Чак към края на третия месец "осъзна"какво забавление и си умираше от кеф да го прави непрекъснато.Но имам приятелка,чието момченце започна да се обръща през шестия месец,така че не се притеснявай - време има за всичко!
Поздрави!

# 4
  • Мнения: 6 155
С какво ги храните тия бебоци  Shocked  Laughing

Ние днес навършваме 6мес. и се обръщаме почти по корем. А от корем по гръб все още не Cry

# 5
  • София
  • Мнения: 1 105
Моето детенце се обърна по гръб ,когато беше на 3 месеца.Тогава му беше и първото падане.Бях го оставила на леглото в спалнята ,а аз в кухнята мия чинии,по едно времв чувам ТУП  и  УААААААА! Изкарах си акъла,но откъде да знам че точно тогава ще се научи да се обръща ,душичката малка!

# 6
# 7
  • Мнения: 3 379
Моят се обърна инцидентно още на 3 месеца, а съвсем осмислено се обръща от около 3 седмици. Но всичко е индивидуално, има бебета, които не се обръщат дори и след като започнат да седят. Иначе Гогата още не е осъзнал обратното обръщане - от корем по гръб и се сърди като му писне, вече прави и опити да го прави и това обръщане, ама регистрираният успех е минимален засега.  Simple Smile

# 8
  • Варна
  • Мнения: 322
Не се притеснявай излишно. Има някакви норми, но те са по-скоро ориентировъчни. В повечето случаи е доста индивидуално. Бебе Зоя, например, започна да се търкаля на всички посоки едва към 6-я месец. Тъкмо бях започнала страшно да се притеснявам.
Така че споко. Както се ссказва - като му дойде времето  Wink

# 9
  • Мнения: 17 407
НА 5 месеца точно.

# 10
  • Мнения: 503
Цитат на: Hris
Не се притеснявай излишно. Има някакви норми, но те са по-скоро ориентировъчни. В повечето случаи е доста индивидуално. Бебе Зоя, например, започна да се търкаля на всички посоки едва към 6-я месец. Тъкмо бях започнала страшно да се притеснявам.
Така че споко. Както се ссказва - като му дойде времето  Wink

И аз така се бях притеснила, и лекарката все ми обясняваше, как трябва бебто ве4е да се обръща, да я карам и да я у4а да се обръща. Да, ама тя не иск! Беше си намерила на4ин да се придвижва по гръб, с главата напред, като се избутва с кра4ета, и не искаше да се върти! Сама се обърна на около 5-5.5 месеца, и и беше ужасно неприятно, ревеше да я обърна обратно! Никога не е оби4ала да лежи по корем и сигурно затова и не искаше да се върти! А после запо4на да се изправя сама на 8.5 месеца и на 10 се отпусна да ходи, без аз да я карам, тя сама го направи, аз се надявах на още наколко месеца спокойствие Laughing .
Така 4е споко! Всяко дете е разли4но!

# 11
  • Мнения: 1 517
Наш'та беба започна да се обръща от гръб по корем на около 4 месеца.
А я кажете кога се научават да се обръщат наобратно Confused: Че колко пъти като се обърне не може да се върне по гръб, заболява я явно вратлето и почва да реве да я обърнем... И посред нощ ми ги прави тези номера!  Wink

# 12
  • Мнения: 277
Ние се обръщаме от корем на гръб т 3,5 месеца, но от гръбче на корем въобще не се сещаме да се завъртим може би, Rolling Eyes  защото спи бебо предимно по корем

# 13
  • Мнения: 312
Petty, и мойта дъщеричка трудно се обръща от корем по гръб и много ме тормози през нощта - започва да пъшка, иска да се обърне, а в същото време като се намеся аз се сърди и реве.

# 14
  • Варна
  • Мнения: 322
Цитат на: petty
А я кажете кога се научават да се обръщат наобратно Confused: Че колко пъти като се обърне не може да се върне по гръб, заболява я явно вратлето и почва да реве да я обърнем... И посред нощ ми ги прави тези номера!  Wink

Съвсем в реда на нещата. Мойта щерка като започна да се обръща по корем не знаеше как да се върне обратно. Около седмица с баща й бяхме "обръщачи". Доста неприятно, особено вечер... После таткото започна да я "тренира" с един чорап на спалнята. Беше страшно забавно, мамеше я като кученце. Не съм сигурна дали това помогна особено. Резултатъ е, че сега чорапите са любима играчка и почти не стоят на краката, където всъщност им е мястото  Embarassed

# 15
  • Мнения: 1 517
Цитат на: Hris
Около седмица с баща й бяхме "обръщачи". Доста неприятно, особено вечер...

Само около седмица? Ние сме така вече почти 2 месеца!  Simple Smile  Чакам я да се научи сама, ама май ще трябва и ние да я понаучим...  Confused

# 16
  • Мнения: 2 006
Алек4е запо4на да се обръща на 7,5 месеца от гръб на корем,затова пък от 6 месе4на лази Laughing сега се 4удя,кога ще проходи Grinning

# 17
  • София
  • Мнения: 572
Всяко дете си е индивидуално и има своите нужди.Рано или късно все ще се научат да се обръщат,да седят да вървят.....няма начин  Grinning !Кари се обръща активно от като беше 3,5 месеца,но само от гръб по корем.Обратното го е правила само 2-3 пъти и то случайно.Сега е много смешна,защото се опитва да пълзи  Grinning !Надига дупето, опитва се да се оттласка с крачета и страшно се нервира ,че не може.

# 18
  • Мнения: 1 793
Алекс започна да се обръща от гръб по корем като стана на 4 месеца и няколко дни. от корем по гръб се е обръщал три или четири пъти, но май това е било инцидентно, защото не може още да го прави. мъчи се, ама не става и се ядосва, та и ние сме в ролята на обръщачи сега Grinning

# 19
  • Мнения: 4 414
Цитат на: Katy
Кари се обръща активно от като беше 3,5 месеца,но само от гръб по корем.Обратното го е правила само 2-3 пъти и то случайно.Сега е много смешна,защото се опитва да пълзи  Grinning !Надига дупето, опитва се да се оттласка с крачета и страшно се нервира ,че не може.


Ния е същият случай:)Simple Smile голямо викане пада, като зарине с нос Laughing

# 20
  • Nice / France
  • Мнения: 225
Moiat bebok e ma 4.5meseca, dnes za parvi pat se obarna ot grab po korem bez pomosht,a pravi opiti ot 3 mesechen.

Общи условия

Активация на акаунт