Въпрос за ТаТкОвЦи

  • 2 461
  • 33
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 1 393
 Моля ви,кажете ми Вие като мъже,татковци и глави на семейства как се справяте със семейните задължения?Ние с мъжа ми сме женени от 3-4години,имаме 2 деца,които гледаме сами и имам чувството,че не можем да се понасяме.Аз само дудна,изморена от чистене,готвене и гледане на 2 малки деца,почти бебета,а мъжа ми все гледа да се скатае.Признавам,че и той е уморен,но и аз не съм железна.Вчера излезе уж за 1-2 часа с колеги вечерта и не се прибра до обед на другия ден #2gunfire Не се и обади да ме предупреди  Shocked
Той никога не пие,но тогава се напил...едва ли не защото го дразня и решил,че е по-добре да спи в приятеля си.Аз как според Вас трябва да се държа и как да не го дразня,като той никак не ми помага,а и още по-малко разбира?Имам чувството,че говорим на различни езици  newsm78 Моля Ви помогнете ми с мнения как да си запазя семейството,заради децата,че така както е тръгнало май няма да изкараме още заедно  Sad

# 1
Вие хубаво сте женени от 3-4 години, ама преди това виждали ли сте се? Не ми казвай, че сте се запознали, когато той "непиейки е преспивал в приятел, защото гаджето му се е качила на главата".
По моето скромно мнение, както си живеете заедно преди брака, така ще бъде и след, ОСВЕН ако ти не си като 88,67% от жените, които след като турят халката на мъжо си и му резват ашиците.
Плюс това опитвай се да гледаш и от другата гледна точка. Ти си седиш вкъщи с двете ангелчета и само се чудиш кога ще се върне мъжо от работа да им обърне фнимание, а той само се чуди кога ще заминеш при баба на село, та да може да си почине от семейството. Не мисли, че само ти си мъченикът в това семейство, защото, повярвай ми, много по-добре е да ти дуднат две деца и две перални, отколкото шеф, който не знае какво иска и 2 недое**ни колежки.
Айде сега му направи баница на момчета и да не казвам какво друго сплотява брака  Laughing

# 2
  • Мнения: 1 393
С мъжа ми се познавахме доста преди да се загаджим.Може би 2години.Тогава и двамата си имахме различни връзки.Сега повечето ни приятели са общи,а той работи за баща си...и няма шеф,защото баща му вечно пътува.Майка ми почина,а майка му предпочита да се грижи за себе си и не и пука за децата,така че нямаме баби.За баницата не е останал гладен,постоянно му готвя и сервирам,къщата свети,децата са спретнати,нахранени и облечени,но преумората си казва думата  CryНемога неспейки 2-3 нощи като се прибере да го посрещна усмихната,да му сервирам и отсервирам,да приспя децата и после да стана жрица на любовтта.Не че не го искам,а физически не издържам...И той като не ме разбира и си мисли,че правя всичко против него и напук и ситуацията излиза от контрол  CryА за сега и двамата все още се обичаме,но предвид обстоятелствата незнаем как да се държим и най-лесно е да си теглим по една май...на да ни олекне и това е.А ми си иска децата да растат в здраво семейство и поне на този етап още е възможно тово,но незнам какво да правя аз  newsm78

# 3
Може да прозвучи тъпо, но опитвала ли си се да поговориш с него по въпроса?

# 4
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
И той като не ме разбира и си мисли,че правя всичко против него и напук и ситуацията излиза от контрол Cry

Бубу, такова нещо няма... "Той не ме разбира"... Вярното е... "Не се разбираме взаимно"... Нито той теб, нито ти него... Всеки гледа от своята камбанария и се опитва да се изкара по-големия мъченик... Няма никакъв смисъл да сравнявате кой прави по-големи жертви и има по-големи задължения... Слезте на земята... Застанете един срещу друг и... Направате компромиси... Семейството е най-трудния "изпит" в живота... Никой не е издържал сто процента успешно ей така, от раз... Всичко се постига с много труд и отстъпки... Но от двете страни... Едностранчиви решения не се приемат... Всичко е компромиси и разговор...

# 5
  • Мнения: 1 393
За кой ли път,за кой ли път...и ефекта е нулев,защото не ме разбира.Това знача ли край на брака?

# 6
За кой ли път,за кой ли път...и ефекта е нулев,защото не ме разбира.Това знача ли край на брака?

Не те разбира? А ти опита ли да му поставиш въпроса по дантелено бельо  Flutter

Да да да тогава няма да чуе въпроса...  Blush

# 7
  • Мнения: 1 393
И той като не ме разбира и си мисли,че правя всичко против него и напук и ситуацията излиза от контрол Cry

Бубу, такова нещо няма... "Той не ме разбира"... Вярното е... "Не се разбираме взаимно"... Нито той теб, нито ти него... Всеки гледа от своята камбанария и се опитва да се изкара по-големия мъченик... Няма никакъв смисъл да сравнявате кой прави по-големи жертви и има по-големи задължения... Слезте на земята... Застанете един срещу друг и... Направате компромиси... Семейството е най-трудния "изпит" в живота... Никой не е издържал сто процента успешно ей така, от раз... Всичко се постига с много труд и отстъпки... Но от двете страни... Едностранчиви решения не се приемат... Всичко е компромиси и разговор...
Ти лично какво ще ме посъветваш?Какво да правя аз за да го разбера и съответно той мен?
С разговори не става...децата искат да са си с мен и аз какво да правя?Като не се прибере през нощта да му кажа браво ли или да се правя,че нищо не е станало?

# 8
  • Мнения: 1 393
За кой ли път,за кой ли път...и ефекта е нулев,защото не ме разбира.Това знача ли край на брака?

Не те разбира? А ти опита ли да му поставиш въпроса по дантелено бельо  Flutter

Да да да тогава няма да чуе въпроса...  Blush
За дантелното бельо е лесно,но аз немога след всички неприятности да се превключа и да се правя колко много го обичам.При мен това идва от вътре и на сила не става  Wink
Даже още сега спейки мога да го изненадам и със сигурно няма да ми откаже,но има ли смисъл?За мен е по-важен емоционалният контак от сексуалният  newsm78

# 9
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
Това знача ли край на брака?

Ако ти имаш желание да прекратиш... Ще е край на брака ви... Той няма желание...

Последните две неща, които ще ти кажа са...
1. Този, който не иска - намира оправдание...
Този, който иска - намира начин...

2. Ние не познаваме мъжа ти... Ти си го познаваш най-добре... А и виждаме едната гледна точка...

# 10
Чекай малко!

Да не искаш да ми кажеш, че твойто семейство се разпада, защото мъжът ти не се е прибрал ВЕДНЪЖ???

Ако верно е така, дай ще го пусна мостра през изстрадалите колежки, дето като видят очите на мъжете си почват да точат баници...

# 11
  • Мнения: 1 393
Той иска да сме си заедно,но усещам че от около година нещо не върви и незнам как да го накарам да споделя и да бъдем като преди.Истината е че преди бяхме неразделни и правехме всичко един за друг,но откакто се родиха децата и ни разделечиха.Незнам дали ревнува от тях или има друго,но със сигурност има проблем,който незнам какъв е?
Ти лично като мъж как ще ме посъветваш да си върна мъжа да ме обича като преди и да не го е яд че децата не спят,когато иска да прави нещо или на сина му му расте зъб и плаче,точно когато най-много му се спи  newsm78

# 12
  • Мнения: 1 393
Чекай малко!

Да не искаш да ми кажеш, че твойто семейство се разпада, защото мъжът ти не се е прибрал ВЕДНЪЖ???

Ако верно е така, дай ще го пусна мостра през изстрадалите колежки, дето като видят очите на мъжете си почват да точат баници...
Не е веднъж  2пъти за 2месеца.И да не искаш да ми кажеш,че е нормално да не се прибира,нито обади по телефона да предупреди без да сме скарани.Разбирам след сканадал да се врътни и край,но точно когато всичко уж е неред,това не го разбирам  newsm78

# 13
Аз не мога да върна мъжа ти, дори да дам всичко от себе си   bouquet

Защо не попиташ някой ваш общ приятел, не, по-добре приятелка (само да не е майка му, защото едва ли храни добри чувства към теб), дали смята, че нещо се е променило в него в последно време. Ако каже, че си е все същият, или ти си въобразяваш, или девойката има афера с него  Shocked

Съвсем сериозно бих ви посътветвал да отидете на консултант. Не знам дали има такива изобщо около вас, но другото би било да искаш да ти кажа числата от тотото. Има двама души, които биха ти помогнали да спасиш брака си - ти и благоверния. Ако единият от вас се е предал......   Cry

# 14
  • Габрово
  • Мнения: 336
Съвсем нормални са ви отношенията за семейство с две малки дечица. Труден период е, но минава. Дотогава правете компромиси, но правилата в семейството( ако ги има) трябва да се спазват. Зная, че ти е трудно, но опитвай пак и пак. Те мъжете малко бавно, ама все пак загряват. Говорете си, говорете си, говорете си. Изразявай ясно и точно какво чувстваш. Подпитвай и него. Все има начин да го накараш да сподели с теб какво му е, ти си го познаваш най-добре. Не се задоволявай с уморен съм, ядосан съм от работата или подобни. Накарай го да ти каже точно от какво бяга, когато не се прибира? Успех!

# 15
  • Мнения: 50
Само недей да му дуднеш, че ще се прибира след 1-2 седмици, а не след 1-2 дена. Също така по-добре си спести готвенето и сервирането за сметка на доброто ти настроение и му се зарадвай като се прибере. Поръчаната пица и филиите с лютеница също стават за ядене.

П.П. И все пак най-добрия вариант си е детегледачката.

# 16
  • Мнения: 411
и му се зарадвай като се прибере.
Айде стига бе,какво ти стана на тебе ,ще му се радва ooooh! ooooh! ooooh!Той ще се мятка цяла нощ като скъсан каиш,а тя ще му се радва. #Crazyна кое отгоре.Да го насърчи другия път да не се прибере 2 дена .....и тя пак да му се радва нали smile3515Айде нема нужда от такива радости.

По тема та-поставяй въпроса "право куме в очи"
Колкото по мекушава си,толкова по големи "крилца"ще му поникнат!

Последна редакция: пт, 13 яну 2006, 22:02 от Aleyna

# 17
  • Мнения: 7 186
Да, вярно е, че с дуднене и мрънкане не става, ама не приемам и другия вариант- той не се прибира цял нощ, без дори да се обади и тя на другия ден да го чака с баница и по секси бельо. Crazy Не съм съгласна. Аз лично и да искам не бих го направила, защото просто нямаше да имам грам желание след такова отношение. Naughty Дали е лесно отвътре да ти ври и кипи и да се притесняваш и същевременно да го трупаш в себе си и да продължаваш да се правиш на чук и да се усмихваш? Хора сме, не става така.
Явно има нещо гнило във вашите взиамоотношения и трябва да седнете и да се изясните като големи хора. Вероятно и двамата сте допуснали някакви грешки и това е довело до отчуждаването. Трябва да поговорите и да си кажете каквото трябва. Нещата могат да се оправят, стига желанието да е двустранно.
А допускаш ли вероятността да има друга жена? Или приятели, които му влияят зле?
Искам да попитам и мъжете те как биха се почувствали ако тяхната жена ей така излезе някоя вечер и се прибере на другия ден по обяд, без изобщо да се обади и каже, че е спала в приятелка? Simple Smile

# 18
  • Мнения: 46 515
Бъдете повече време заедно! Ако няма кой да гледа децата и да излизате заедно- канете гости вкъщи!
 Разделете си задълженията, така няма да си толкова уморена и изнервена!

# 19
  • Мнения: 4 473
За кой ли път,за кой ли път...и ефекта е нулев,защото не ме разбира.Това знача ли край на брака?

Не те разбира? А ти опита ли да му поставиш въпроса по дантелено бельо  Flutter

Да да да тогава няма да чуе въпроса...  Blush

Не съм конфликтна личност, нито пък имам навика да съдя някого, когото не познавам, ама тук не се сдържах Shocked

А бе ти чуваш ли се какво говориш??? Shocked #Crazy newsm78
Като ти гледам ника и 20 са ти много. Имаш ли изобщо представа от дълбочината на проблема? Въобще знаеш ли за какво става въпрос?!?
Жената има РЕАЛЕН проблем, бих казала никак маловажен, а напротив - сериозен! Подобни изцепки често са началото на края! А ти си тръгнал да я иронизираш с риторични въпроси....гледам, сам си отговаряш щото.

Mama Bubu, в доста деликатна ситуация си. Минала съм по твоя път и прекрасно знам за какво говориш. Единственият съвет, който мога да ти дам е - разговор, сериозен разговор, без кавги, обиди и дори повишаване на тона. Изчакай колкото е необходимо, но избери възможно най-подходящия момент да го проведеш. Обмисли много внимателно как ще поднесеш нещата, мъжете не обичат разтягането на локуми, колкото по-малко думи - толкова по-добре. Не води монолог, дай му шанс да се защити, да отговори, изобщо да каже нещо. Нека този разговор му звучи действително сериозен, по-различен от тези до момента. Ако трябва предразположи както него, така и себе си с питие....
Знам, че не е лесно, знам! Но всичко хубаво се постига с цената на голяма жертва и безрезервна обич!
Успех!

# 20
  • Мнения: 1 393
Благодаря ви на всички за съветите и милите думи   bouquet Че имам проблем,то е ясно,за сега гледам да се справя с него и ще опитам да запазя семейството си заради децата.Една много мъдра жена ми разказа следната история:
- Жена отива при адвокат да се развежда.Има две големи деца и проблема,е че мъжа и чакал бебе от друга.Адвоката само я питал защо ще лиши децата си от баща,заради нероденото бебе?Нейните деца си имат баща,а другата жена да му мисли.И това си е така.
Май не го разказах много правилно,но искам децата ми да си имат баща!
Поздрави  Hug

# 21
Не съм конфликтна личност, нито пък имам навика да съдя някого, когото не познавам, ама тук не се сдържах Shocked

А бе ти чуваш ли се какво говориш??? Shocked #Crazy newsm78
Като ти гледам ника и 20 са ти много. Имаш ли изобщо представа от дълбочината на проблема? Въобще знаеш ли за какво става въпрос?!?

Всъщност съм на 13, но учителят ми по философия все ми натяква, че съм си изпреварил времето.
Всеки има проблеми, въпроса е как ги решава. Ако за вас е нормално чужди хора, които нямат представа от вас или семейството ви, да ви решават затрудненията, значи имате сериозен проблем. Това е все едно да питаш майка ти какво мисли за новото ти гадже, което никога не е виждала или чувала. Можем да си говорим али-бали и да даваме тъпи съвети до безкрай. Никой от нас НЕ може да помогне, защото това не ви е стандартна ситуация. Момата требе да запретне ръкави и сама да се справи със ситуацията. Ако успее, поздравления, ако ли не, животът продължава.

# 22
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
Искам да попитам и мъжете те как биха се почувствали ако тяхната жена ей така излезе някоя вечер и се прибере на другия ден по обяд, без изобщо да се обади и каже, че е спала в приятелка? Simple Smile

Направо си е за бой... И не само ако жената не се прибере цяла нощ до утре по обяд, ами ако и мъжа я свърши същата... Бой, бой и пак бой... Как така няма да се обади, ааа-ма-ха...



А бе ти чуваш ли се какво говориш??? Shocked #Crazy newsm78
Като ти гледам ника и 20 са ти много. Имаш ли изобщо представа от дълбочината на проблема? Въобще знаеш ли за какво става въпрос?!?
Жената има РЕАЛЕН проблем, бих казала никак маловажен, а напротив - сериозен!

newsm10



Всъщност съм на 13, но учителят ми по философия все ми натяква, че съм си изпреварил времето.
Всеки има проблеми, въпроса е как ги решава. Ако за вас е нормално чужди хора, които нямат представа от вас или семейството ви, да ви решават затрудненията, значи имате сериозен проблем.

Сериозните проблеми ги имаш ти... Още повече, лъжейки безцеремонно... Ако нямаш какво да кажеш... Просто замълчи... Не ръси безмислени неща...

# 23
  • Мнения: 50
Сериозните проблеми ги имаш ти... Още повече, лъжейки безцеремонно... Ако нямаш какво да кажеш... Просто замълчи... Не ръси безмислени неща...

Безмислени неща казваш .... Аз пък умрях да се хиля на това

Истински се опитайте да разберете истината за любовта! И после истински се възползвайте от нея...

# 24
  • Мнения: 3 164
Искам да попитам и мъжете те как биха се почувствали ако тяхната жена ей така излезе някоя вечер и се прибере на другия ден по обяд, без изобщо да се обади и каже, че е спала в приятелка? Simple Smile

 bash box Rage Rage Banghead #Sniper  costumed050 luvbed newsm76 :

това е отговора на моя мъж......хм....егати и дискриминацията Crossing Arms

# 25
  • Мнения: 834
Мама Бубу, извини ме, но децата не ходят ли на градина, или поне по - голямото?
Ако и двете деца са в къщи е нормално да си изтрещяла вече.
Имам един брак зад гърба си заради подобен проблем и прекрасно те разбирам. Ама нали и ти си хор, бе аджеба  Rolling Eyes , защо да нямаш поне един ден спокоен в седмицата? Твоя мъж няма ли почивен ден, та да излезнете заедно (с деца или без), да се поуспокоите и да си споделите това - онова като приятели, а не като съпрузи? Остави ги на приятелка, съседка или в дет.клубче почасово и запланувай някаква изненада  Laughing  Разбирам те, че надали имаш желание за такова нещо, но няма да ви навреди, ако пробваш. Та, ако ще да е за пръв и последен път.

# 26
  • Мнения: 834
  oops Голяма съм   animal085 относно горното ми въпросче за градината!!!
Незнам защо съм разчела лентичката на бебето ти като за 5-годишно дете? Съжалявам  Cry за недоглеждането!

# 27
  • Мнения: 4 629
Не е нормално това според мен мъжа ти да излезе и без да ти се обади да не се прибере  Shocked Ако съм в тази ситуация няма да си намеря място цяла нощ от притеснение. А това, че си изморена от грижите по децата му го кажи в прав текст. Кажи му с какво искаш да ти помага и да не се измъква от отговорност. Децата са Ваши, а не само твои или само негови. Та както заедно им се радвате така и заедно е редно да се грижите за тях. Според мен седнете и поговорете за всичко, което те тормози и изморява

# 28
От позицията на татко с две деца едно от които е на 7 месеца мога да кажа, че аз също изкукуригвам понякога и не ми се прибира в къщи. Децата са повече грижа и отговорности отколкото радост и забава. Децата съсипват личния живот на човек във всяко едно отношение и няма нищо чудно че не всички издържат.
Истината е че майките са по-жертвоготовни от нас бащите и стискат зъби повече. Ако не можеш да разчиташ на съпруга си ще трябва да търсиш алтернативи и ако няма кой да ти помогне ще трябва да издържиш.
Той не може да не вижда колко ти е трудно. Ако оставаш сама да се бориш просто отрежи задълженията към него - пране, гладене, храна.
Нека той се грижи поне за себе си.
ако остане с теб - добре значи има щанс да възмъжее. Ако не - поне няма да пречи.

Стискам палци нещата да се наредят....както стана при мен.

# 29
  • Мнения: 1 410
Сигурна съм, че ти е много трудно и много тежко в момента, но това не е причина да съсипваш брака си. Сигурна съм, че мъжа ти обича и теб и децата и не му е минавала въобще мисълта за раздяла. На човек, който не е минал през твоя ад, той му се струва рай. Ти много добре знаеш какво е да се грижиш за две деца, дом и мъж, но той едва ли има някаква идея.
Както те е посъветвал alex_ark, поспри с някои от задълженията си и почивай повече, защото както и да се развият нещата, децата ти няма да имат нужда от една съсипана физически и психически жена. Дай си повече време за себе си. Опитвай се да полегваш с децата следобяд и да играеш повече с тях и да се смееш, отколкото да събираш падналите играчки.
Много е неприятно, че мъжа ти излиза така от вкъщи, но това е начин да избяга от лудницата. Когато се прибира вкъщи той заварва една намръщена съпруга, едно вечно говорещо голямо дете и едно вечно ревящо малко дете. Бъди сигурна, че на този фон той не забелязва колко вкусно си сготвила.
Не казвам, че трябва да го посрещаш с усмивка, но не започвай веднага с това, колко ти е трудно, да направи това или онова. Позволи му да се отпусне и да си почине. След няколко дни той ще разбере колко е приятно да се върне вкъщи.
Не забравяй, че на него също не му е лесно и не подозира, че твоята работа е толкова уморителна. Както се казва роботата на жената никога на свършва.
Сигурна съм, че има какво още да се иска от този брак.
Успех и да се похвалиш с добри новини. Simple Smile

# 30
Привет и от мен!!! Аз не съм семейна, но имам 9 годишна връзка и живеем заедно на семейни начала. Май сме на път с първата ни рожба. Въпреки това не са ми чужди проблемите с мъжа до себе си и ще си позволя да ти дам съвет по твоя въпрос. Това в което най-много вярвам е, че не можеш никой и нищо да промениш на този свят. Това което можеш да промениш е единствено СЕБЕ СИ!! Или казано по друг начин - твоето поведение провокира съответната реакция или както са казали старите хора - каквото почукало такова се обадило. Не искам обаче това да ти звучи  като обвинение към самата теб. Далеч не искам да кажа, че е изцяло твоя вината за така създалата се ситуация. Просто и ма начини да се подобрят нещата и един от тях е да помислиш и ти върху твоето поведение. Когато водите разговори те не трябва да звучат все едно ти си недоволна от него. НЕ ПОВИШАВАЙ ТОН  в никакъв случай. Знай, че ако не си искрена той нямя да те слуша а само ще си мисли кога ще млъкнеш. Трябва просто да намериш начин да го накараш да те ЧУВА.
Има и още нещо. Моите родители не се обичаха по времето на целият им съвместен живот. Майка ми гледаше само как да ни нахрани, изпере, иглади и все от тоя род / три деца сме/ и беше все НЕДОВОЛНА. И това си личеше, и си личеше че не си говореха с баща ми за това и когато пораснахме и всеки си хвана пътя те се разведоха. Те наистина не се обичаха, но ако ти обичаш човека до себе си не бива да допускаш да го отчуждиш от себе си. Говорете си и се обичайте!!!!
Знам, че би си казала "лесно ти е на теб, не знаеш какво е" и може би си права, но това което искам да подчертая е, че когато нещата се говорят и споделят с любов и обич, е по голяма вероятността да се намери решение на даден проблем.
Ние всички имаме нужда от обич!!!!

Желая ти от сърце успех!!!

# 31
  • Мнения: 1 612
Мисля, че имате нужда от почивка.
Оставете децата на бабите и отидете някъде поне за 3 дни сами.

# 32
  • Мнения: 46
Не се самозалъгвай!Почне ли веднъж, край няма!Или с остена на врта,или развод!

# 33
  • Мнения: 4 473
Не се самозалъгвай!Почне ли веднъж, край няма!Или с остена на врта,или развод!
Допускането на правописни грешки освен неестетично, понякога има и смислено значение (в случая не се вижда такова).
Я един превод на това: "Или с остена на врта"


Общи условия

Активация на акаунт