Има ли родили/които ще раждат в новата болница Софиямед? Препоръчайте педиатър.

  • 230 252
  • 1 471
  •   1
Отговори
# 1 320
  • Мнения: 6
А пък да Ви се оплача - моята лекарка, която ме следи - д-р Кръшкова, е в болничен поради ицидент с ръката и най-вероятно ще е така до края на октомври. Аз сега съм 36та седмица и беше голям шок, когато ми се обадиха от регистратура да ми отменят часа при нея за този вторник... та тя ме препрати при д-р Владова, с която се уговорих да ме приеме в понеделник. По телефона ми направи впечатление, че насила е взела тези пациентки на Кръшкова и хич не й се ще, ама ние какво сме виновни?! На финалната права как да останем без наблюдение? Иначе са добри мненията за Владова, които прочетох тук, ще видим в понеделник как ще мине прегледа.
Другото, което ми е странно е, че дори и докато си бях при Кръшкова продължаваше да ми назначава прегледи на 2 седмици дори и в 9тия мес, в който съм вече, а пък аз си мислех че се ходи всяка седмица и се правят записи на тоновете...

Аз също родих при д-р Кръшкова и не съм ходила всяк седмица на тонове или нещо такова. По принцип беше ясно още в самото начало, че ще пренося две седмици поради удължен цикъл т.е терминът ми беше на 03.08, а аз родих принцесата абсолютно нормално на 15.08, като д-р Кръшкова сама каза, че на тази дата ще родя и така и стана. В средата на 9-ти месец си отидох на регулярен преглед, като предишния бе преди 1 месец и след това на още един след две седмици. След дата на термин отидох веднъж на тонове и веднъж на преглед, тоновете на 08.08, прегледа на 12.08. Не се притеснявай, д-р Кръшкова е един от малкото лекари, които наистина държат на пациентите си и щом е преценила, че д-р Владова трябва да те поеме, значи това е най-добрият избор.
Успех и леко раждане!

# 1 321
  • Мнения: 156
Jalana, много ти съчувствам, за това, което си преживяла. Около раждането жената наистина е страшно уязвима и има нужда от много подкрепа. Дано бързичко се заличи лошият спомен  Hug
Аз лично съм раждала при др Хасан и съм споделяла само положителни отзиви. Като чета, направо все едно за различен човек става въпрос. Сега все още профилактично си ходя при него за прегледи..Направо съм изумена. По отношение на раждането - и на мен при силните контракции ми сложиха упойка някаква - която доста ме позамая и като цяло въпреки, че бях  в кондиция за раждането, сега вече ми малко като на сън, не помня всичко...Но иначе не мога да кажа нищо лошо, и откъм внимание и отношение...Но много жалко, че някоя мама трябва да се чувства така зле, като Jalana.

# 1 322
  • Мнения: 846
Jalana, много ти съчувствам, за това, което си преживяла. Около раждането жената наистина е страшно уязвима и има нужда от много подкрепа. Дано бързичко се заличи лошият спомен  Hug
Аз лично съм раждала при др Хасан и съм споделяла само положителни отзиви. Като чета, направо все едно за различен човек става въпрос. Сега все още профилактично си ходя при него за прегледи..Направо съм изумена. По отношение на раждането - и на мен при силните контракции ми сложиха упойка някаква - която доста ме позамая и като цяло въпреки, че бях  в кондиция за раждането, сега вече ми малко като на сън, не помня всичко...Но иначе не мога да кажа нищо лошо, и откъм внимание и отношение...Но много жалко, че някоя мама трябва да се чувства така зле, като Jalana.

lilitu1
напълно те разбирам, че си доволна. Наистина се радвам за теб, но ми е кофти за мен си Simple Smile

На мен две познати от блока ми са раждали при него и толкова го препоръчаха, аз също останах много доволна от прегледите при него. Затова се втрещих от последвалото поведение. Пак казвам, че от болницата една колежка негова ми се извиняваше, защото знаеше какво се е случило и започна да ми обяснява, че има лични проблеми, което както казах мен изобщо не ме интересува, защото първо е непрофесионално да допусне да му влиаят, второ е грубо да се държиш така с родилка и трето, това му поведение трая три последователни дни след раждането т.е не е било инцидентно поведение заради  личните му проблеми.. В последствие колегите му ми уредиха друх лекар от болницата да ми махне конците, защото е разбираемо, че аз не искам да го виждам.

Последна редакция: нд, 02 окт 2016, 18:18 от jalana

# 1 323
  • Мнения: 846
Обикновено прехвърлям темата по диагонал мълчаливо, но след споделеното от Jalana, не мога да се въздържа.
Мило момиче, моята история с тази болница чисто фактологически няма нищо общо с твоята, но резултатът, травмата и мъчителните спомени с месеци, напомнят болезнено смесицата от разочарование, срам и възмущение, които усетих в написаното от теб. Искрено се надявам, че бързо ще се "пуснеш по течението" и ще забравиш случилото се в момента, който, независимо от обстоятелствата, е и ще бъде най-скъпата и съдбовна среща в твоя живот, и ще успееш пълноценно да се посветиш на твоето Съкровище. Подавам ти рамо, за да споделя от комфорта на интернет анонимността, че напълно съчувствам и споделям огорчението ти от болницата и екипа й. Без да драматизирам, споделям, че с месеци сънувах, че ме изнасилват  там на операционната маса...
А по същество - понеже си постоях в отделението, заради усложнения, неминуемо се срещнах с въпросния д-р  Хасан, който и преди почти 3 год. беше най-неориентираният и неадекватен лекар, на когото попаднах. Буквално си мислех, че този човек са го взели само да назначава инжекции, та с изненада установих от тази тема, че дори изражда - без да обиждам или плаша момичетата, които се следят при него.
Само ще отбележа, че при едно от дежурствата си ми назначи някакво тежко успокоително или приспивателно, не зная точно, от което трябваше буквално да загубя съзнание. Ама някак хич не се получи, което беше доста стресиращо, защото бях като между небето и земята. Дежурният на следващия ден беше в ступор от назначението на въпросния Хасан. Една рецепта ми беше написал, която стана за горчиви подигравки сред негвои колеги.
Като цяло, чак се учудвам, че темата още съществува и има интерес. Честно.

Брида, благодаря ти много за подкрепата. Разбира се, че в момента най-важно е моето съкровище. Реално благодаря на неговата акушерка, която всъщност тя ме изроди, а не той. Просто исках да дам гласност, за да могат момичетата след мен, да вземат по адекватно решение от мен и да си помислят много преди да отидат при него.  Не знам честно с какъв акъл наистина реших да му се доверя, но човек се лъже. Важното е да гледаме напред и дай боже да се радвам и на второ здраво мъниче, след година-две Simple Smile Благодаря ти за виртуалната подкрепа, изпращам ти прегръдки  bouquet

# 1 324
  • Мнения: 1
Здравей! Тъй като и аз съм от пациентките, които така да се каже останаха временно без лекар по време на бременността, ще се радвам много ако споделиш мнението си относно прегледа при д-р Владова, която се предполага че замества д-р Кръшкова. Тя реално може ли да издава направления за изследвания или прави единствено консултации? Искаше ми се от болницата да са малко по инициативни, а не да звъним по личните телефони на докторите.

# 1 325
  • София
  • Мнения: 861
Момичета, минавам да дам отчет най-сетне Simple Smile

Моето секцио мина - беше на 26-ти септември. Оперира ме д-р Димитров. Много съм доволна Simple Smile Два часа след секциото кърмих, носиха ми бебчето 3-4 пъти още в интензивното. На другата сутрин станах и ходих веднага, изобщо учудващо добре се чувствах, благодарение на обезболяващите, и всички от персонала ми се чудиха как изобщо не съм изглеждала току-що раждала Peace Бебчето си беше изцяло при мен веднага щом излязох от реанимацията. Взимаха ми го само за тоалет сутрин и вечер. Heart Eyes

При влизането си в болницата платих 40 лв за анестезията. На изписване - 1500 лв (900 екип + 5 х 120 лв престой).

Шевовете ходих да ми ги свалят на седмия ден и, учудващо, почти няма белег - изглежда просто като по-дълга драскотина от котка Mr. Green За всеки случай го мажа с Контратубекс по 3 пъти на ден, а болка няма никаква.

Ако някой има въпроси за това как протича секциото, какво трябва да се носи или каквото и да е друго, да пита Simple Smile

# 1 326
  • Мнения: 368
Innerlane, честито бебче!  newsm51

Моля те, би ли споделила няколко неща:
 - катетъра преди или след упойката ти го сложиха?
 - за колко време ти носиха бебчето в интензивното?
 - колко време след операцията те раздвижиха?
 - как беше отношението на сестрите в отделението? бяха ли мили отзивчиви или...?
 - таткото кога можеше да ви посещава?

Мерси!  Hug

# 1 327
  • София
  • Мнения: 2 734
Аз съм втрещена от последните мнения за д-р Хасан. Аз съм негова пациентка от преди да забременея и действията му при предходен мой гинекологичен проблем бяха супер адекватни, като по учебник, за разлика от голям процент от гинеколозите от темата за цитонамазките в Здравния подфорум. Правил ми е и интервенция, била съм в отделението в болницата, лошо отношение не съм виждала нито от него, нито от който и да е лекар или акушерка. Сега си следя бременността пак при него, спокоен е, адекватен, акушерката му Деси е супер.
Просто не знам, все едно не става въпрос за един и същ човек.

# 1 328
  • София
  • Мнения: 861
Innerlane, честито бебче!  newsm51

Моля те, би ли споделила няколко неща:
 - катетъра преди или след упойката ти го сложиха?
 - за колко време ти носиха бебчето в интензивното?
 - колко време след операцията те раздвижиха?
 - как беше отношението на сестрите в отделението? бяха ли мили отзивчиви или...?
 - таткото кога можеше да ви посещава?

Мерси!  Hug
Благодаря Hug

Катетърът се слага след поставянето на упойката и нищо не се усеща Simple Smile Свалянето му също е напълно безболезнено.

Бебчето ми го носиха няколко пъти в интензивното (поне 3-4, мисля), за време колкото да го накърмя и да му се порадвам. Интензивното е с винаги отворена врата и се намира точно срещу помещението, където се държат бебенцата, така че общо взето винаги "имах поглед" над бебчето и чувах като плаче Mr. Green

"Раздвижването" официално е на следващата сутрин. И го слагам в кавички, защото нищо не представляваше. Просто това е времето, когато най-сетне ти махат катетъра и ти разрешават да станеш и да си идеш в стаята. Носеха инвалидна количка за пренасянето, ама аз им се изсмях и им казах да не се излагат и станах и си тръгнах без помощ. Иначе реалното раздвижване си го правех сама в леглото в интензивното веднага щом усетих, че почва да ме отпуска малко спиналната анестезия - масажирах си краката, почнах по малко да ги повдигам, да ги движа в коленете, след това и другаде. Така още същия следобед, часове след секциото, се чувствах съвсем готова да се изправя, но не ми разрешиха и направо ми се накараха задето изобщо попитах Laughing

Сестрите бяха относително любезни. Мен ме ядоса малко, че много късно идваше някой след като натисна звънеца за повикване. Момичето на съседното легло в интензивното повърна няколко пъти в чаршафите си, докато дойде някой да ѝ донесе леген. А на мен на четвъртия ден ми се случи след като ми сложиха система цялата ръка около абоката да се подуе като баничка (очевидно беше сдал багажа) и пак дойде сестра половин час по-късно, след 10 позвънявания от моя страна, и дори имаше наглостта да ми каже "Аууу, ама защо не ме извикахте по-рано..." Laughing Laughing Трети път имах същия случай, когато ги виках да ми сложат обезболяващо. Явно просто човек трябва да е по-търпелив, защото не огряват веднага навсякъде. Не знам, може би не достига персонал или просто не си седят в определената стая... newsm78

Таткото в интензивното още го пуснаха малко след като ме настаниха. Иначе идваше в стаята на посещения всеки ден, дори в часове извън официалния за посещения. Simple Smile Пък и от 17 до 18 е супер непрактично - то по това време повечето хора са още на работа.

# 1 329
  • Мнения: 368
Много ти благодаря за подробния отговор!

Ммммм абоката и системите колко дена стоят?! Не ти ли ги махат като те преместят в стаята?  #Crazy

# 1 330
  • София
  • Мнения: 861
Много ти благодаря за подробния отговор!

Ммммм абоката и системите колко дена стоят?! Не ти ли ги махат като те преместят в стаята?  #Crazy
Не го махат. Той им трябва, за да ти вливат по-лесно антибиотиците (те са профилактични, но задължителни), обезболяващите и системи с електролити. В рамото се инжектира Фраксипарин всяка вечер, докато си там, за да се разреди кръвта и да не се получи тромб след операцията.

На мен лично поставянето на абоката ми беше най-болезнената процедура в болницата. Първия път се опитаха да ми го сложат в една вена до китката, докато междувременно лежах за запис на тонове. Поставянето беше неуспешно, заболя ме зверски и дори получих силни контракции Laughing Втория път до сгъвката на лакътя стана, но пак много болеше. И понеже това е дясната ръка, която използвах, за да се подпра на нея като се изправях всеки път (а това беше сигурно 100 пъти, предвид че бебчето беше в моята стая през почти цялото време), той се закачаше и напрягаше много, може би затова се запуши на четвъртия ден. След случката искаха да ми го сложат пак, но аз отказах. Биха ми антибиотиците и обезболяващи някакви други мускулно в дупето.

Големият проблем беше, че без абокат не можеха да ми вливат електролити. А това е много лошо, защото само те ме спасяваха от зверското главоболие, страничен ефект на спиналната анестезия. Затова трябваше да приемам по 4 литра течности през устата и да клеча постоянно в тоалетната, което беше хем безкрайно досадно, хем голям зор. Confused

# 1 331
  • Мнения: 368
Ох, мале 5 дена с него ще откача. Аз бях в отделението с проблеми в стомахчето 3 дни и с тоя абокат - все го закачах...  Sad Запуши се по едно време и ми го сложиха 2-ри път на другата ръка. Въх, не предполагах, че пак ще се размотавам като робокоп  Crazy
Добре, че го сподели - поне да се настроя психически.

Мале и антибиотици ... това не е ли вредно за бебчето щом се кърми вече?  Sad
А всъщност при секцио като са 5 нощувки, реално първата е в деня преди секциото, нали? Поне така разбарх...

Последна редакция: нд, 09 окт 2016, 20:12 от Лисичка.

# 1 332
  • София
  • Мнения: 861
А всъщност при секцио като са 5 нощувки, реално първата е в деня преди секциото, нали? Поне така разбарх...
Дааа. Мен ме приеха в неделя сутринта (25.09) и ме изписаха петък преди обяд (30.09).
900 лв екип + 600 лв нощувки (5 х 120 = 600) + 40 лв такса за анестезията = 1540 лв всичко общо.

В деня преди секциото се правят много неща иначе - взимат 5-6 епруветки кръв за изследване, ехограф и тонове на бебчо, ЕКГ и консултация с кардиолог, купища документи... Laughing Клизмата е в 6:30 сутринта в деня на секциото. Иначе с право от предишния ден не се яде - че като те напъне на повръщане по време на операцията, наистина искаш да ти е празен стомахът ooooh!

# 1 333
  • Мнения: 368

Клизмата е в 6:30 сутринта в деня на секциото. Иначе с право от предишния ден не се яде - че като те напъне на повръщане по време на операцията, наистина искаш да ти е празен стомахът ooooh!

 hahaha hahaha Какво ведро начало на деня! А самото секцио по кое време на деня беше?
И последен въпрос, че вече се олях! Колко дни преди термин ти беше операцията? Мерси!  Hug

# 1 334
  • София
  • Мнения: 861

Клизмата е в 6:30 сутринта в деня на секциото. Иначе с право от предишния ден не се яде - че като те напъне на повръщане по време на операцията, наистина искаш да ти е празен стомахът ooooh!

 hahaha hahaha Какво ведро начало на деня! А самото секцио по кое време на деня беше?
Да, още в 6:30  Mr. Green Тя е лека процедура иначе, не знам какво толкова си представят хората newsm78
Операцията започва когато благоволи да пристигне анестезиологът.  Mr. Green Обикновено към 9:00 - 9 и нещо ч.

Общи условия

Активация на акаунт