Майчинството...130 или 160 лв???

  • 1 163
  • 23
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
Получавам майчинството си на 17 число от месеца,това значи утре! И не съм много сигурна от януари тази година ли става 160 лв или все още е 130 лв? Да не се явя неподготвена утре във фирмата!  Embarassed Embarassed Embarassed

# 1
  • Мнения: 1 313
аз доколкото знам от 01.01.2006 е 160лв

# 2
  • Мнения: 1 410
Утре ще вземеш майчинството за декември, което е 130 лв., а от другия месец по 160 лв.

# 3
  • Мнения: 1 032
аз доколкото знам от 01.01.2006 е 160лв

Точно така е- майчинството от 1 януари вече е 160 лв. Ако го получаваш с месец назад утре ще веземш 130 лв, а от февруари 160.

# 4
  • Мнения: 275
Утре ще вземеш майчинството за декември, което е 130 лв., а от другия месец по 160 лв.

Точно така!

# 5
  • Мнения: 878
bojee ,boje ,momicheta ,az rajdah purvoto si dete predi 7 godini i togava mai beshe 120 lv.....mi to vuobshte ne e mrudnalo tova maichinstvo.Smeshna darjava sme eiiii #Cussing out
I kakvo shte mu kupish s tezi pari .... newsm78 , interesno politicite kak si gledat bebetata,gorkite

# 6
  • Мнения: 1 393
А детските не стигат и за пакет Памперс...направо е подигравка  #2gunfire

# 7
  • Мнения: 663
А детските колко стават ,нещо за 20лв. ми се върти?

# 8
  • Мнения: 8 505
Утре ще вземеш майчинството за декември, което е 130 лв., а от другия месец по 160 лв.

Така е yes

# 9
  • No Line On The Horizon
  • Мнения: 2 738
А детските увеличиха ли ги, че за майчинството разбрах, но за тях нещо ми се губи?

# 10
  • София
  • Мнения: 481
А детските увеличиха ли ги, че за майчинството разбрах, но за тях нещо ми се губи?
За първо дете остават 18 лв, за второ-22 лв, за всяко следващо- пак по 18 лв. Това е за да се стимулират гражданите да раждат второ дете Mr. Green

# 11
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
Детските са: за първо дете 18 лв ,за второ 22лв, за трето пак 18 Shocked
не ми се коментира #Cussing out

# 12
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
А детските колко стават ,нещо за 20лв. ми се върти?
Детските си остават 18лв.Сигурна съм.

# 13
  • Мнения: 245
Да, смешна сме, но всеки си заслужава държавата. Колко хора познавате, които да се осигуряват на пълна заплата. Аз - един (съпруга ми)
Не ме разбирайте погрешно, и според мен майчинството е недостатъчно, но понякога се дразня от изявления колко ни била скапана държавата, но като се огледаме колко хора се осигуряват на минимална, колко хора крадат ток, колко хора ползват кабелна и не плащат и прочие такива, а после същите реват като усурийски тигри, че държавата не се грижи за тях достатъчно.
jujolinka нищо против теб, мила, права си, че са малко и нищо лично. Но просто понякога ме е яд, че на мъжа ми му удържат толкова данъци, а семействата около нас са със същите приходи, но са осигурени на минимална.

# 14
  • Мнения: 2 309
Ми и аз и мъжа ми също се осигуряваме на пълните си заплати и общо плащаме около 700 лв. данъци на месец! Ама иначе си права Peace

# 15
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
аз доколкото знам от 01.01.2006 е 160лв

Точно така е- майчинството от 1 януари вече е 160 лв. Ако го получаваш с месец назад утре ще веземш 130 лв, а от февруари 160.

да, така е, така ми каза и нашата счетоводителка

# 16
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Утре ще вземеш майчинството за декември, което е 130 лв., а от другия месец по 160 лв.

Така е yes


 Peace

# 17
  • Мнения: 878
Neshto pogreshno me razbrahte momicheta !
Nie njamame nikakvi finansovi problemi ,zashtoto se zanimavame s mnogo seriozen biznes ,no tova ne prechi na SKAPANATA ni darjava da ni smuche ot parichkite .Imate li predstava kakvo e da ne mojesh da si vidish deteto ot rabota ,za da mojesh a mu osigurish jivot kato na normalen chovek.Ami che az oshte rabotja i mai shte go pravia i kato rodja .....Ne me uprekvaite ,zashtoto dori i da rabotish i da jiveesh po pravilata ,tuk v BG  neshtata ne sa normalni.Ako tova koeto pravehme go pravim v druga durjava ,dosega njamashe stigane da imame.No nie sme reshili da jiveem tuk i da pravim neshto za sushtata tazi skapana durjava ,kojato te spira otvsjakude.Koeto ni dava pulnoto pravo da nedovolstvame ,kogato trjabva !
Taka che nedovolstvam ot lichen opit , a ne za da se oplacha ili privleka vnimanie s klisheta.
Izvinjavaite za dulgoto izkazvane ,no se podraznih ot komentara .
A i nedovolstvoto mi ne e samo personalno ,drazni me ,zashtoto onzi den gledah film za edno semeistvo ,koeto posreshta Koleda s orehi i jabalki ......razplakah se spontanno ,kato si dadoh smetka na kakvo podlaga tochno durjavata tezi hora. ( semeistvoto beshe ot postradalite pri navodnenijata )
Jelaja mnogo uspeh na vsichki , i iskrenno se nadjavam neshtata da se promenjat kum dobro
  bouquet

# 18
  • Мнения: 245
Neshto pogreshno me razbrahte momicheta !
Nie njamame nikakvi finansovi problemi ,zashtoto se zanimavame s mnogo seriozen biznes ,no tova ne prechi na SKAPANATA ni darjava da ni smuche ot parichkite .
Погрешно си ме разбрала, изказването ми изобщо не беше насочено към теб лично. Както разбирам, явно работите много  и предполагам си плащате всички данъци.
Моето изказване беше срещу нагласата, как да кажа, срещу един типичен български манталитет. Всеки заслужава съдбата си, ние явно заслужаваме държавата си. КОНКРЕТНО ИМАМ ПРЕДВИД ТОВА:
Българин, който работи на черно или се осигурява на минимална, краде ток (знам за цяло село, което допреди няколко години се отопляваше, крадейки ток от НЕК), включил си е кабелна нелегално, бог знае какво е направил на водомера и топломера. В същото време се води социално слаб и взима помощи. Децата му взимат детски (колко и мизерни да са, явно не е е отказал от тази далавера Mr. Green ). Не е сключил граждански брак и това му дава право да плаща половин такса за детска градина като "самотен родител". Възможно е някакси да си е уредил и пенсия за инвалидност. А, щях да забравя, кара кола на инвалид, ползва телефон с карта я на пожарната, я на някоя друга служба и съответно не плаща такса. Същият псува ли спува държавата - как не се грижела за пенсионерите, как в детските градини нямало удобства и играчки, колко ниско било майчинството, да не говорим за детските.
А крайният резултат? Откъде да дойдат приходите, за да има пари за пенсионерите и майките? В края на крайщата най-лошото е, че родителите ни и децата ни страдат от това. Ще трябва да минат поколения, докато се промени манталитетът ни. Но можем да започнем от днес, като поне спрем да обвиняваме държавата за неща, които сами си причиняваме...като нация.

# 19
  • Мнения: 218
Майчинството със сигурност е 160 лв. от тази година /01.01.2006г./, ама детските май са за първо 18 лв., а за второ 20 лв./не 22 лв. както беше първият вариант, намали ли ги защото щели да вдигат с тях учителските заплати #2gunfire-изобщо смешна работа.../

# 20
  • Мнения: 878
Saglasna sum Onko ,obache mantaliteta moje da se opravi ako povecheto ot izchezvashtijat vid -Bulgarin misli kato nas .Za tova kolko danuci plashtame da ne ti govorja .Osigurili sme rabotni mesta ,s dogovori i osigurovki ,s dopulnitelni oblagi okolo 50 choveka .....kak da ne roptaja sreshtu darjava ,kojato tova vuobshte ne ja e grijai samo gleda da te zakopae?
Az poveche se vuzmushtavam ot lipsata na zakonovi normativi koito da se SPAZVAT .
Znaesh li kolko trudno se suglesih na vtoro dete .To ne e samo do parite.Az hodja samo po chastni doktori,daje i v bolnicata i pri lichnata pak plashtam ,i nishto ne poluchavam nasreshta.
V Germanija naprimer edna plomba struva 600-700 evro ,ama taka te ovslujvat ,che gi zabravjash.Taka si osiguren ,che si gi plashtash i posle durjavata te kompensira ....Kak puk nie deto sme uj tolkova inteligentni ne mojem kato tjah be da mu se nevidi.
Zashto politicite strojat hoteli tuk po moreto ,a obiknovennijat chovek ,koito shte iztegli kredit ,njama da moje.
Ama tja tazi tema e bezkraina i nereshima kato problem.
Davaite da rajdame poveche SVESTNI HORA na Bulgarija ....toku vij sme se poopravili sled 50 godini  newsm62
A inache Onko ....az ne se obijdam ,tova hich ne go moga  Grinning
Celuvki ot men i bebo newsm53

# 21
  • Мнения: 1 489
Януари се изплащат майчинските за декември-130лв.,а февруари ще вземем януарските-160лв.

# 22
  • Linz
  • Мнения: 11 619
bojee ,boje ,momicheta ,az rajdah purvoto si dete predi 7 godini i togava mai beshe 120 lv.....
Когато аз родих първото преди почти 5 г. майчинствтото беше 79 лв.

# 23
  • Мнения: 878
"Когато аз родих първото преди почти 5 г. майчинствтото беше 79 лв"

moje ,moje ,zabravila sum .....puk i to ne e neshto zapomnjashto se  newsm62

Общи условия

Активация на акаунт