Щастливи заедно (Aşka Sürgün) - Beren Saat и Mahsun Kırmızıgül - Тема 9

  • 40 487
  • 772
  •   1
Отговори
# 210
  • София
  • Мнения: 440
Здравейте, тук каквото ме бяхте питали от 35-ти и 47-ми оригинални епизоди - дениии, real inima, мисля за вас е това:

Скрит текст:
Еп. 35. ориг. – Азам – Хазар:
Азам – Хасан по-добре знае това – „Човек е готов да носи дадената дума, както животното юлара.”. Хасан ми даде обещание. И ще удържи на обещанието си при всеки случай.
Хазар – Обещанието, което е дал баща ми, засяга моя живот. Това обещание за мен е невалидно, г-н Азам. Аз съм дал дума само на съпругата си. Обещах на Зилян до края на живота си да не я изоставям. Така изглеждат нещата за нас, и чуждите кавги не ме засягат. Това няма край за мен, нито пък за съпругата ми. Вие знаете, и баща ми също знае, ако не бяха кавгите, можехте да защитите любовта, човечността, доверието. Но не можахте. Г-н Азам, аз защитавам всичко това, съвсем сам. И очаквам уважение към убежденията ми. Г-н Азам, аз няма да се разведа със съпругата си. Това мое решение няма да се промени. А пък и вие си дадохте обещание заради мира. Доказахте че сте се издигнали до това. Вие загубихте приятелството между двама ви, единият загуби брат, единият загуби син, не беше ли достатъчно! Г-н Азам, приключете вече с тази вражда!
Азам – Повече от теб…
Хазар – Ако се разделим, Вие ще загубите Зилян. И ако се случи така, Вие ще се ненавиждате, а тя заради това ще Ви мрази. Вижте, моля Ви, г-н Азам, аз открих жадуваното, и няма да го изоставя. Приемете вече това! Ние със Зилян си принадлежим! … Това да остане при Вас! Не искам Зилян да носи в сърцето си тази болка.


Еп. 47. ориг. – Руя – Хазар:
Руя – Много я обичате, нали?
Хазар – Моля?
Руя – Не се притеснявайте! И Зилян много Ви обича!
Хазар – Вие…
Руя – Аз знам всичко. Какво сте преживели, какво се е случило, за любовта ви…
Хазар – Вече не бих казал, че Зилян ме обича. Иначе, защо…
Руя – А-х, не говорете така! Ако снощи бяхте в лунапарка,…
Хазар – В лунапарка ли отидохте?
Руя – А-хъ!
Хазар – С Зилян?
Ръя – А-хъ! За повдигане на духа преди операцията.
Хазар – Не мога да повярвам на случващото се. Съпругата ми, моята най-скъпа, в този момент е там, вътре… Защо не ми каза? Защо скри?
Руя – Само, защото не искаше да Ви тревожи. Защото мислеше, че ще бъдете съкрушен.
Хазар – Ако й се случи нещо…
Руя – Няма да се случи! И двамата ще бъдете силни! Няма да се отдавате на отчаянието! Дори и за миг!
Хазар – Незнам… като всичко така за един миг се случи…
Руя – Моля Ви, елате на себе си! Това е една война! Не се влиза във война с думите „ще загубя”. Особено, когато трябва да сте толкова силен.
Хазар – Да съм силен ли? Чувствам се толкова наранен…
Руя – Глупости! Не сте наясно колко сте силен!
Хазар – Де да бях…
Руя – Ще бъдете, като запазите надеждата си! Ще я защитите, като не се страхувате! С блясъка на надеждата ще разсеете тъмнината! Гласът на любовта Ви ще бъде ващият залог/зар! И само помислете, колкото по-силен е зарът Ви, това означава, че толкова повече Вие вярвате.


Милена,
Скрит текст:
във вчерашната 53 бг серия леко ме смущава преводът на началните думи на Берин у Шахвар: "Знаеш, че от самото начало бях против този брак". Не се връзва смислово със следващите й думи. Аз го разбрах като в самото начало или отначало. Разликата е малка, но тънка. Едното ще рече "от самото начало ... и досега", а другото - "в самото начало ... но вече не".
Само ако проявиш интерес и намериш време, би ли погледнала дали е така, без да превеждаш.
http://www.youtube.com/watch?v=iO3W7gUXE-g (минута 28:35)
http://vbox7.com/play:m0432527c5 (минута 11:25)

Таня, репликата е точно преведена - от самото начало, букв. - от първото начало, със започването, от момента на започването и нататък . Ето и как аз чувам и разбирам следващите думи. Не мисля, че не е свързано смислово. Но не отговрят на питането ти, т.е. не се разбира дали продължава да е против, защото не отрича точно това. Все пак, според мен, от следващите реплики и интонацията на Берин се разбира именно, че вече не е против. А защо - е това е въпрос на интерпретация - дали само за да прекрати страданието на сина си или и заради опазването на мира.
Скрит текст:
Еп. 30 ориг. – Берин:
Biliyorsun ben bu evliliğe baştan bir karşıydım.
(Ти) Знаеш, (аз) бях против този брак от самото начало.
Дестан – Сега ли му е ред на това, г-жо Берин?
Берин – Моля Ви, г-жо Дестан, не ме прекъсвайте! Аз загубих детето си. Не знаете какво е да живееш с болката по дете.
Султан – Сърцата на всички ни бяха опустошени (прободени и опожарени), г-жо Берин.
Берин – Всичко е заради вашите напълно безсмислени обичаи. За никого няма полза, те да продължават да съществуват.
Зилян – Г-жо Берин, моля Ви, не се натъжавайте повече.
Берин – Г-жа Дестан ми обясни. Поведението ти много ме впечатли. Молбата ми към теб е, … може би нямам право да искам това, …Зилян, върни се при Хазар! … Върни се в къщата ни!
Дестан – Знаеш това, жената със саможертвата си пази дома. Ти си се превърнала в изкупителна жертва заради Бену. И Хазар не е мъж, който да не може да оцени това. Дай, Боже, отново да настъпи мира! Не се огорчавайте един друг! Това не е неразбирателство между съпрузи.
Султан – Тя няма неразбирателство с Хазар. (букв. - несъвместимост в характерите). Тази работа е причинена от брат й. А за Зилян остана отчаянието.
Берин – Толкова бих искала всичко да си дойде на мястото, отново да се върнеш в дома ни!
Султан – Затвори се много дълбоко в себе си! Какво ще правим, г-жо Берин?
Берин – И двамата са съсипани. Надявам се, като Низар и Ресул се разберат, всичко да се подреди.

# 211
  • BG
  • Мнения: 4 457
Здравейте отново. Аз пак имам една чуденка- двете фамилии защо враждуват не разбрах, може да са споменали, но аз да съм изтървала момента или по-късно се разбира(аз съм на 23 еп. по нашенските). Чудя се, защото Хасан и Азам ми приличат много повече на добри приятели отколкото на врагове.

# 212
  • Мнения: 1 056
Нощен гост,враждата е започнала в миналото заради Дестан и един брат на Азам, които са били влюбени. Азизоолу обаче не са одобрили брата на Азам за зет. След това той отвлякъл момичето или тя избягала с него, не знам точно. В резултат брата на Азам е бил убит от Азизоолу и са започнали да се избиват. За да прекратят войната Азизоолу са се преселили в Истанбул. Сега, в началото на сериала, Азам и Хасан решават да работят съвместно и Хасан и синът му Арда отиват в Мидят да сключат договор и по повод празник. На тържеството Арда е убит от Ресул, защото е взел кърпата на Дилян. Ресул е против спогодбата и тълкува деянието на Арда като посегателство към честта на фамилията. Азизоолу не знаят, че убиецът е Ресул. В затвора за убийството влезе по-малкият брат Джелял, но делото мисля не е приключило.

# 213
  • Мнения: 540
Нощен гост,близо си до епизода където Азам обяснява на Хазар как е възникнала враждата заради Дестан! Ти си на 23 еп ,това става във 25 от бълг номерация след 32 минута  ето и епизода:  http://www.nemipuka.com/askasurgun/1329-aska-surgun-25.html

# 214
  • BG
  • Мнения: 4 457
Мерси за разясненията, засега  ми е интересен сериала, по принцип много харесвам Берен Саат, това е вече трети сериал, в който я гледам, страшно талантлива актриса е според мен. Дано историята не загуби чара си и нататък. Mahsun Kırmızıgül  за пръв път го чувам, но  и той играе много добре  Peace

# 215
  • Мнения: 188
Голям келеш излезе този Ресул.Кеф му прави да ги гледа като страдат.
Дано до края на сериала направи нещо добро.

# 216
  • Мнения: 10 810
Süperstar 'Romantik Komedi'de

Ajda Pekkan, Mahsun Kırmızıgül'ün ricasını kırmayarak yıllar sonra yeniden bir sinema filmi için kamera karşısına geçtiHaberin fotoğrafları
 
Ajda Pekkan , Süperstar , Mahsun Kırmızıgül 31.07.2012 Salı - 11:27




 
1964'te "Şıpsevdi" filmiyle Yeşilçam'da ilk başrolünü oynayan Pekkan, 50 filmde rol aldı. En son 2001'de Ediz Hun'la "Şöhret Sandalı" filmi için kamera karşısına geçen Süperstar, Kırmızıgül'ün yapımcılığını üstlendiği, Sinem Kobal, Engin Altan Düzyatan, Cemal Hünal, Burcu Kara ve Gürgen Öz'ün "Romantik Komedi 2" filminde kendisini canlandırdı. Ajda Pekkan, Esma Sultan Yalısı'ndaki çekimlerde çok eğlendiğini söyledi
.

http://www2.dizifilm.com/haberdetay.asp?newsid=212565


# 217
  • Мнения: 13 450

Силен епизод!   bouquet
Наистина Махсун/Хазар е най-красивият герой във филма, но Фърат/Ресул е най-най-най-добрият!  Peace Невероятен диалог между сина и бащата!  bowuu И според мен това е един от основните и най-важни моменти във филма. Thinking

Последна редакция: вт, 31 юли 2012, 13:09 от jupetrov7

# 218
  • Мнения: 1 056
И според мен от диалога между Ресул и Азам се вижда причината за поведението на Ресул. Баща му не му е повярвал като е бил дете и го е наказал незаслужено, не му вярва и сега. А омразата му към Азизоолу се е увеличила, може би и заради това, че истината не е излязла тогава наяве.

# 219
  • Стара Загора
  • Мнения: 33
Наистина много силна серия!

Хазар беше толкова мил, а онова проклетото пак не те обичам, не те искам ... еее. Толкова мили думи й каза, толкова силно да я обича този човек и тя го обича ама пусто май не знае как точно да го покаже и каже, тц тц млада, млааада си Зилян!

# 220
  • Мнения: 898
Стана ми жал за Ресул недоверието на Азам го е наранило много дълбоко .

# 221
  • Бургас / София
  • Мнения: 1 206
Има ли я качена серията някъде, че ми засичаше онлайн  #2gunfire

# 222
  • Мнения: 898
Дени направо ми иде да я набия , голям инат голямо чудо .

# 223
  • Мнения: 188
Добре че Хазар я вкара в колата иначе кой знае колко ощи щеше да се цупи.Не го била обичала да бе.
Мисля си че Азам започна да вярва че синът му казва истината.На времето не е повярвал на едно 5 годишно дете,но след като и сега чу същите думи..май се позамисли.

# 224
  • Мнения: 205
Не мисля,че бащата на Ресул не му вярва - струва ми се,че знае кой какво е извършил,но по някаква незнайна причина отказва да го приеме... newsm78

Ресул ме вбеси,Харзар ме накара да  newsm61.
Къде си тръгнал,след като знаеш,че ще доведат Зилян?!Очаквал обаждане - по жиците ли м....му,след като телефона ти не е в теб?????!!??????????


А разговора между баща и син на мен ми се струва ужасно закъснял - не знам защо!
Някак си май не е имало много комуникация в това семейство още отдавна и за това нещата са такива,каквито са.

Общи условия

Активация на акаунт