На море в Гърция - 10

  • 78 985
  • 741
  •   1
Отговори
# 315
  • София
  • Мнения: 12 374
SZA, много кофти това с половинката...но ако не те е страх, все пак можеш и сама с децата да пробваш - в Гърция табели има навсякъде, разбират се, и не би трябвало да те притеснява пътя. Но пък ако си сама с повече от едно дете и трябва все ти да се занимаваш, тогава почивката ти няма да е много качествена, нито тук, нито в Гърция  Rolling Eyes

Параход, благодаря за линка, но като пуснах датата и ми излезе, че вече и последната стая е продадена. Явно и в тази част си има търсене.

От тук ми предлагат 50 евро за апартамент, студио нямат свободно. Множко е, ама какво да се прави...та някой има ли отзиви  newsm78

http://www.karali-studios.gr/

# 316
  • София (Възраждане)
  • Мнения: 2 299
Моля за съвет,
къде ще е по-подходящо да се отиде с малко дете (4 год), Офриниу или Неа Перамос?

Досега винаги сме ходили по хотели из островите, но сега не ни се пътува дълго.

Аз лично бих предпочела Офриниу, не сме почивали там но минахме на прибиране от Халкидики, широк плаж с хубав пясък и плитко море, освен това пълно със забавления за деца, все впечатления от алеята покрай плажа. А в Перамос - бяхме там с две двугодишни деца преди две години Grinning - няма свестен плаж, трябва да се ходи до Амолофи с кола, което за мен е крайно неудобно.

Последна редакция: пн, 20 авг 2012, 14:16 от Mooimeiske

# 317
  • Мнения: 856
Tаис, това може би си го пропуснала:
Сега ако можех д избирам, щях да си избера Karali Stidios или Arsanas Studios.
Ако искаш и пиши на лични за повече инфо, че не знам колко редовно чете в момента.

# 318
  • Мнения: 1 320
Момичета, помагайте!
Темите за Гърция са ужасно много, не съм ги следила, а ми трябва някаква информация сега Simple Smile
Искаме около 6-ти септември да прескочим до Гърция и се чудя къде да отседнем. Изискванията:
- Халкидики, защото за три нощувки не си струва да се пътува повече от 5 часа. Най-много Тасос.
- Хубав плаж със ситен пясък. Не обичаме да сменяме плажовете. До плажа трябва да се стига пеша и бързо Simple Smile
- Хотел, който е приличен и е поне малко с малко нов. Не си падаме по студиа.
- Цената да не надвишава 100 евро /с включени хранения/ на нощ.
Има изгодни оферти с ваучери, но отзивите за предлаганите хотели не са добри.

Дайте идеи, моля.

# 319
  • София
  • Мнения: 12 374
Mur, благодаря, голям съм заплес...сега ще и пиша  Simple Smile

А за ето това някой да знае нещо:

http://www.halkidiki.com/linaraki/

Плажа Сикя принципно го знам и го харесвам, голям и дълъг, карам по спомени че беше и ставнително плитък, а със сигурност тук ще е спокойно и за човек с деца и ще може да се почине. Обаче си е далеч от ''цивилизацията'', спор няма. Някой да знае там има ли магазини  Thinking

# 320
  • София
  • Мнения: 436
А защо на остров Евия да приключва сезона септември? newsm78 И на лефкада ли?  newsm78

# 321
  • Мнения: 3 844
Таис, понеже ненавиждам Катерини,  за това се насочих към най-южната част - Платамонас, Неи Пори, смятам и  Неа Месагала да стигна  т.е. тепърва ще проучвам района.
За информация по Олимпийската ривиера няма студията с големи дворове, както на Ситония, там масово са къщурко-хотели тип ала Катерини, брррр, ужасТ. От сръбски, руски, чешки и какви ли не сайтове изрових три, с минидворчета и BBQ,  в едното нямаше места, другото затваря от 01/09 и на третото ми се усмихна късмета. Ще ти дам координати на ЛС.
И с тази турагенция си комуникирах, много са кооперативни и отзивчиви
http://www.mmtravel.gr/mmtravel/en/personnel
Kari, от 01/09 отиваме, надявам се, че не целия остров хлопва кепенците. На мен ми е ясно, че няма да мина с цената за нощувката, а бензина не ми е проблем, защото пътуваме две семейства с ван и хем комфортно и хем си поделяме разходите на две.

Таис, на Сикя след август бомба е паднала - миналата година бях там, за всичко трябва да палиш колата, не работи нищо, абсолютно нищо, освен нелегалната кръчма на един дядка, където се предлага узо, някоя салата и каквото са си сготвили те за деня Joy
На мен ми хареса много, ако не беше офертата за Евия, пак щях да съм там.

# 322
  • Мнения: 3 071
Момичета, помагайте!
Темите за Гърция са ужасно много, не съм ги следила, а ми трябва някаква информация сега Simple Smile
Искаме около 6-ти септември да прескочим до Гърция и се чудя къде да отседнем. Изискванията:
- Халкидики, защото за три нощувки не си струва да се пътува повече от 5 часа. Най-много Тасос.
- Хубав плаж със ситен пясък. Не обичаме да сменяме плажовете. До плажа трябва да се стига пеша и бързо Simple Smile
- Хотел, който е приличен и е поне малко с малко нов. Не си падаме по студиа.
- Цената да не надвишава 100 евро /с включени хранения/ на нощ.
Има изгодни оферти с ваучери, но отзивите за предлаганите хотели не са добри.

Дайте идеи, моля.

Това шега ли е?  Joy
Ако не е, моля да отговори Kari2 на поставените въпроси..  Mr. Green
(Kari2, аз се шегувам естествено! Просто не се стърпях, извинявай, въпреки, че споделям казаното от теб.)

Ужасни неща пишете просто. Какви са тези завишени цени, какъв е този гъчканак от бугари тази година?  ooooh!
Аз умишлено резервирам началото на септември, точно с цел да избегна разни приповдигнати субекти от нашия регион, ама явно тази година ще ударим на камък. Тенденцията не ми харесва.  Naughty

# 323
  • София
  • Мнения: 12 374
Evhen, то и аз се досетих че след август ще е тишина и спокойствие (това са ми евфемизмите за мъртвило  Mr. Green ), ама за хора, които живеят в центъра, и това си е плюс.
А нали самото селце Sykia е на 2-3 км - там не съм ходила, но би трябвало поне кръчми и магазини да има работещи  Thinking

SKO, сори, но ще те разочаровам - тази година май ''цяла България'' ще се изсипем в началото на септември на Халкидики...няма спасение  Joy

# 324
  • Мнения: 3 844
Една ДИА има в началото на селото, кръчми няма, освен една на центъра, аз се бях засилила бира да пия там, обачее като се огледах, щях да съм единствената жена на масите Joy 
СКО, приповдигнати субекти да има, но такова чудо надявам се да не срещам
http://www.youtube.com/watch?v=6TWbn93Ki7Y&feature=player_detailpage

# 325
  • Мнения: 1 320
Ско, извинявай много /аз обикновено рядко се обръщам така към някого/, но какво точно смешно видя в поста ми? И какво "ужасно" нещо съм написала? Искам да дам едни пари, за които искам да получа нещата, които ме устройват. Ако нямаш какво да кашеш - ами не пиши.
Ние почиваме по един определен начин и аз търся точно него.

И също така не разбирам какво против българите имате? Странна работа. Българите в Гърция ви се виждат много, а тези в България може би ви се струват малко?!...

# 326
  • софия
  • Мнения: 25 489
...
СКО, приповдигнати субекти да има, но такова чудо надявам се да не срещам
http://www.youtube.com/watch?v=6TWbn93Ki7Y&feature=player_detailpage
Joy Joy Joy
Това клипче го гледах отдавна и с голям зор успявам да хвана няколко думи Laughing Laughing типичен бг УжасТ!

# 327
  • Europe
  • Мнения: 548
Хайде сега и аз да поискам съвет.
След множество мнения и акъли (къде ценни, къде безценни  Laughing Laughing Laughing), които се старая да давам тука, ето сега и аз имам нужда.

Тасос, Корфу, около Солун, Аспровалта и целите Халкидики (без Уранопули и Амулиани, за където приемам предложения) сме ги обходили на длъж и шир за 8 години. Сега трябва да организирам почивка за нашето семейство + още две двойки.
Търся нещо ново: задължително 1-ва линия, хубава гледка, плитко море, сравнително тихо, на близо да става за риболов, да има рибни таверни.  Иска ми се нещо надолу, пътят да е предимно магистрала (защото вече сме с 2 малки деца), но пък на нашите приятели не им се плаща за скъпи фериботи. Ужасно ме кефи Мандраки на Скиатос, но пък плажа е само за с кола, а пък с 2 бебета... Иначе сме авантюристи и не ме плашат приключенията. С нетърпение очаквам вашите интересни и проверени предложения.

Майко мила !!!!! това видео с малоумния ямболец направо ме втрещи. Добре, че не съм се срещала с този. Нямаше да се стърпя и задължително щях да му налетя и сигурно щях да си изям после боя. Но и той щеше дъъъъъълго да ме помни. Абе майка му ще разкатя след такава постъпка, ни джип, ни здрава кожа щеше да му остане. Пази ни боже от саири и простотия. Praynig  Sick извинявам се за офф-а и за нецензурните изрази.

Последна редакция: пн, 20 авг 2012, 16:21 от aleina

# 328
  • Мнения: 3 071
Момиче, нищо лично!  Peace
Просто попрочетете малко и вярвам, че ще намерите това, което ви устройва.
Всички обичаме да почиваме по един определен начин, спор няма и го търсим, ама го търсим в буквалния смисъл на думата, а не молим да ни го сервират на тепсия.
А ужасното не се отнасяше до Вас в частност. Проблемът е глобален.  Sunglasses

aleina, какво ще кажеш за Пелион. Ние не сме били там, но се зачетох доста преди известно време, разглеждах снимки и ми се стори интересно с този съчетан релеф на море и планина.

Последна редакция: пн, 20 авг 2012, 15:55 от СКО

# 329
  • София
  • Мнения: 4 397
Как може всички бУлгари да се изсипете в началото на септември на Ситоня  Mr. Green
Аз сега си направих експеримент с букинг-а, за първата седмица на септември ми дават цена от 70-80лв. за студио, за същото студио от 10 ми дават цена с 50% по еФФФтино.
И сега сериозно се замислих дали да не изтегля почивката след 10.09, тъкмо ще избегна почивните дни и навалицата от хора, а и ще спестя доста пари за спане. Само за времето се притеснявам как ще е след 10 , но все се надявам понеже надолу е по топло да става за къпане поне до към 20.09.

Общи условия

Активация на акаунт