Режима на Дюкан аз спазвам и по бански се показвам - 266

  • 52 745
  • 734
  •   1
Отговори
# 495
  • София :(
  • Мнения: 215
                    Добра ви вечер  Hug
               Karimma, аз като типична жена съм скарана с посоките, обаче знам къде точно е въпростия котидж в горублянското Метро, което със сигурност не е на запад  hahaha Обикновено го намирам на хладилния щанд точно над изварите  Peace
               yyanita, по-добре пълнозърнести  Peace
               Мишето02,... сега и да раздаваме тигани вече е късно, сгазила си лука, а едва ли си е заслужавало...  Crossing Arms
               smileys, ей го на и моя опит с шунката. Няма много фасон, но пък на вкус е трепач  Peace Аз обаче си позволих да попроменя някои подробности - не сложих чушка, но пък за сметка на това сложих щедра порция горчица и замених желатина с агар - агар. Последния обаче май се оказа мъничко по-малко от необходимото количество, защото не стегна много добре и късчетата се разпадат при рязане... А причината може да е и в това, че вместо в кутия от каквото и да е, опаковах сместа във фолио, но явно не съм а уплътнила достатъчно... Така или иначе на вкус е страхотно, а със сигурност при следващия опит ще се справя доста по-добре и по отношение на външния вид  Peace
               И тъй като шунката е само малка част от глезотиите, около които се въртях в кухнята почти цял работен ден, вече съм тотално каталясала и мисля да ви оставям нещо за гушкане, да си напаря схванатите кокали и да отмърквам сладко сладко...
                                       
                    Лека, мека, палава, розова, режимна и спокойна нощ  Hug

# 496
  • Испания
  • Мнения: 37 503
Браво, МимсчеHug Много вкусно изглежда. Ако разрешиш, ще сложа от снимките ти към рецептата. И аз не слагах чушка, въпреки че бях приготвила, но я забравих.

Рецептата е чудо! И със смляно месо съм сигурна, че също ще стане. Така поне ще сме сигурни какво ядем.   Grinning

# 497
  • Мнения: 262
Привет, момичета,
аз бях уикенда в Пл и не съм се мерила, че там кантар нямам, но в петък бях 76, дано утре да мога да се похваля Simple Smile
Мише, защо така, мила? Много ми е мъчно Sad Ние с теб вървим заедно с кг, започнахме по едно и също време, дано не ти се отрази!
Аз напоследък съм подложена на много изкушения, постоянно сме на детски рождени дни, на гостита и синът ми след 5 дни има РД и изобщо отвсякъде разни сладки изкушения, но знам, че целта е някъде там далеч още и не бива да се предавам. По мои изчисления ще вляза в трета на Бъдни вечер, да похапна от сърмичките на мама, че са ми любими Simple Smile Такъв е планът, но да видим  Praynig
Янита, не съм яла никога такива спагетки. Какво те влече към тях? По-вкусни ли са? Преди в трета си взимах някакви италиански пълнозърнести, но не помня марката.

# 498
  • София :(
  • Мнения: 215
                    Добро утро  Hug
               Е, днес искам или не зареждам кафето рано рано, а вие го пийнете, когато ви е сгодно  Simple Smile
                                               
               smileys, може, разбира се, ако смяташ че заслужават.
               Изчезвам да си избера какво ще ям днес и хуквам...
                    Усмихнат, слънчев и режимен ден  Hug

# 499
  • Мнения: 105
Добро утро момичета,
Mimensita благодаря ти за отговора,Флучия незнам какво ме влече  Grinning,може би че са едни прозрачнички и ми се струват безобидни,до сега не съм ги пробвала иначе и незнам що за вкус имат ама пусто си ги навих на пръста,че и си ги купих,но най много на някоя гала да ги спретна.

# 500
  • Мнения: 79
Добро утро, момичета!Напоследък минавам на бързо за да прочета и да видя как са нещата при вас.Има и нови на които желая успех!За всички които ме знаят и не са ме забравили да кажа ,че при мен нещата вървят горе долу добре.Имах леко покачване от лятната отпуска и не можах съвсем да регулирам теглото си , но съм доволна на това което постигнах.Сега се старая да си запазя сегашните килограми ,които варират между 72 и 73. Правя по два ,много рядко три дни в седмицата протеини .През останалото време си хапвам почти всичко , но в съобразено количество.И всъщност това е моята трета.Разбрах ,че ако правя само един ден П имам веднага покачване и затова се наложи да си я променя.Не знам колко е правилно това но при мен няма друг начин.Нека не се заблуждават тези, които сега започват.Това което аз правя не е трета по книга.
Слънчев и усмихнат ден на всички!

# 501
  • Плевен
  • Мнения: 369
Привет, момичета!
Ох, тръгна пак надолу кантарчето – само 100 грама, ама си е добре! Всъщност в събота – с един огромен минус махнах всичко, що се беше качило нагоре в последните дни.
Да ви кажа как се борих вчера с едни калмари...Отдавна дебна за туби в Кауфланд, но няма и няма...В събота – гледам докарали една опаковка – 1 кг цели калмари – 9.99 лв. Викам си – ами добре – поне сгодна цена, иначе – като са замразени – нищо не се вижда в опаковката...Подозирах, че не са чистени. Като се размразиха – вече се видяха – ами те – колкото палеца ми големи, с главичките си – с онези всички пипалца и очички...Сварих ги аз – до тук добре! Искахме с дъщерята да ги ползваме за един коктейл с калмари и рачешки рулца. Като се свариха – станаха още по-малки! Викам – ама какви са тези изроди – то направо зародиши, бе! Почнах там нещо да отделям, да кълцам...по едно време щерката вика – ами нали преди режехме самите тубички...Боже, вярно – а сега аз точно тях изхвърлях, защото са тънки като ципи. Опитах ги – ами да – имат вкус някакъв на калмари! Нарязах и тези “ципи”. Събрах в крайна сметка една мъничка купичка – формичка за крем-карамел и то непълна! Без да си играя с пипалцата и очичките – сега ме гледат от един буркан в хладилника и ща-не-ща – довечера ще си ги ям – пари съм давала! Викам – Е, може да не се усеща мръвката, но поне ще има дъх на калмари този коктейл!!! Той се прави с майонеза, лимонов сок, малко бяло вино, бял пипер, горчица и копър – за това не е за нас сега, но може да заменим майонезата с кисело мляко и ситно нарязано варено яйце.
Издържах на софрите послучай рождения ден на моята дъщеря и съм много горда със себе си! Всичко е в главата! Важна е само мотивацията!
Днес – свежа свежа отивам на работа и една колежка ме гледа, гледа пък каза – Ей, колко смалява този ситен принт на блузката ти! - Викам – даааа, дребните фигурки смаляват обема (а вътрешно си се усмихвам, защото тази блузка доста може да се поразпъне от наднормени килца и ти върви изглеждай елегантна, пък било и на дребни шарки блузето!
В неделята пък ме среща една позната, която знае, че съм сама от няколко години и като почна суперлативи – Леле, колко добре изглеждаш! Ауу – направо сияеш! Явно си имаш нов любовник!?! - Викам – Дааа, доктор е и французин при това! – Ауу! Ама сега в България ли е? – Дааа, от първи октомври е в къщи и си заздравихме връзката, която иначе започна през 2008 година! – И от къде е точно във Франция, как се запознахте, как се казва, докога ще е в Плевен?... Викам – Пиер се казва, а  докога ще остане при мен ще видим! Според зависи – може и няколко месеца да остане, може и година -2 да изкара! Как се сдържах да не се разхиля, незнам! Тя остана със зяпнала уста, ама какво да правя като не е запозната с д-р Пиер Дюкан и подмладяващия му режим!
Успех на всички и приятна седмица! Умната! 

# 502
# 503
  • Русе
  • Мнения: 99
ArhMih  Joy
искам да попитам, тъй като отдавна ми беше изгоряла скарата, а вече ми подариха нова искам да си направя пържолки.Но тъй като не опичам пържолите, защото са ми сухи искам да попитам за някаква марината.Например да ги направя утре и да ги изпека в Сряда и да ми станат хубавички сочни  newsm78
Мисля и да изпека скумрия, ама много ми залепва на скарата  newsm78 Надявам се , че не питам нещо, много извън темата и някой да сподели трик, да не ми залепне скумрията и да ми станат сочни пържолките.Мисля си да стоят в марината 24 часа  newsm78

# 504
  • Испания
  • Мнения: 37 503
МимсчеHug

ArhMih, наш Пиер харем си има...  Joy

maikinatati, марината, страхотна за всякакъв вид месо, което пека на скара или тефлонов тиган:  http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=589897.msg19103223#msg19103223 Слагам, плюс описаните в рецептата подправки, и босилек, розмарин, естрагон. Сипвам на око.

# 505
  • Мнения: 7
ArhMih, браво! Хубавичко си я наредила! Joy Joy Joy hahaha hahaha hahaha
Майки, и аз ще ти предложа нещо за пилешките пържолки. Аз ги оставям да престоят в смес от кисело мляко, соев сос и чесън. Достатъчно им е и час и след това ги мяташ на скарата. А за да не ти залепва е добре преди това да намажеш скарата с някаква мазнина. Най-добре се получава с парче сланина, което натъркваш върху загрятата скара.

# 506
  • София :(
  • Мнения: 215
                    Добра ви вечер  Hug
               yyanita, ако си в трета, може и в някой от дните за нишестени, но после да докладваш как са на вкус  Peace
               О, almeg, ти ли повлече крак в изчезването на пловдивската банда, а!? Скоро да ги сбираш обратно тук, че липсата се усеща много  Crossing Arms
               ArhMih, ти как не си се разхилила не зная, но аз половин час цвилих пред компютъра, добре че съм сама в кабинета, че кой знае какво щяха да си помислят хората   Blush
               maikinatati, да знаеш, на smileys маринатата е вълшебна, обаче... ако искаш да пекнеш мръвките в сряда, вече трябваше да си ги метнала в първата част от магията... Не че ако стоят по-малко няма да са вкусни, но тук важи правилото на Мечо Пух  Peace Обаче, да си призная, аз във втората фаза слагам и задължителните за мен горчица и соев сос  Rolling Eyes
               polikz, става и с дебел резен кромид, пак така, на добре загрятата скара. Сигурно и някой от "вълшебните" спрейове би сваршил работа  newsm78
               Дали е от това ранно стъмняване или от Бог знае какво, но още след "Лека нощ, деца" се разпрозявам като ей това коте
                               
               и го правя дълго след няколкото "сутрешни" кафета... Така че, отнасям плувката  smile3507
                    Лека, мека, палава, розова, режимна и спокойна нощ  Hug

# 507
  • София
  • Мнения: 3 328
ArhMih , професията си сбъркала ти, професиятаааа  Joy С глас се смях, докато четох за новата ти любоФФФ   Simple Smile

Пържолки, без значение какви, задължително кисна няколко часа в прясно мляко, наръсени с подправки - босилек, риган, мащерка...После са много крехки.
Решила съм аз да изям всичкото риба на света, да видим дали ще успея  Laughing От миналата седмица поне веднъж на ден риба ми е менюто.

# 508
  • София :(
  • Мнения: 215
                   Добро утро  Hug
               Да пием по чашка кафе  Wink
                                     
                    Усмихнат, слънчев и режимен ден  Hug

# 509
  • Русе
  • Мнения: 99
Благодаря на smileys , polikz  и mimensita  за отделеното време.Ще се възползвам от съветите ви още утре!
Аз днес съм - 1 кг.  newsm44

Общи условия

Активация на акаунт