Правописа и БГ - Мамите

  • 11 894
  • 133
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 7 186
Ето и една набиваща се грешка от сайта на Луфтханза, относно Пловдивския панаир. Тя си стои от доста време и никой не си е направил труда да поправи името на Пловдив.


Аз пък съм виждала с очите си как един познат- ски- учител записваше един адрес на едно листче и написа Бургаз ... Shocked

# 91
  • Мнения: 3 405
Аз вече отказвам да участвам в правописни теми. Не за друго, мисля че просто няма смисъл. Толкова пъти сме дъвкали едни и същи грешки и хората продължават да си пишат "стрий" и "турший", "замръзен" и "специялен". Мисля че го правят нарочно. Смятат че само в "литературните форуми" е нужно да пишеш грамотно. Какво имат предвид под литературни форуми, не знам.
Лошото е, че вече започвам да се чудя дали пък наистина не се пише "замръзен". Притеснявам се за себе си.

http://www.coffeeright.net/neolog/log.php?s=0&l=%CA
Малко за разтуха, езикът ни се развива. Аз доста се смях, но малко се и притесних.

А, това е добре, че са обяснени новите български думи, след 100 години да не се чудят дали сме говорили на български. Mr. Green

# 92
  • Мнения: 809

И за да допълня списъка с грешки от видни личности, само ще спомена, че на погребението на Невена Коканова една видна българска личност (не скам да я споменавам) написа в книгата за съболезнования "збогом"  #Crazy. И това беше предадено по Националната телевизия. Ей това вече е страшно - когато и министрите на културата (е, казах кой е, не можах да издържа) пишат така. Какво остава за редовия българин!

Последна редакция: чт, 02 фев 2006, 14:25 от Julka

# 93
  • Мнения: 3 405
Стефан Данаилов го написа, да си наречем нещата с истинските им имена Grinning Peace
Ама това не го прави по- лош професионалист, или по- малко чаровен Grinning
А редовия българин, а и на само той,  може да греши в првописа, но може и да се научи коя дума как се пише ... и да не греши.
Човек се учи цял живот! Peace

Ау, как наставнически започнах да говоря Mr. Green

# 94
  • Popovo
  • Мнения: 571
А видях на една табела: ПОПРАВЯМЕ АУСПУХИ
Може и да греша, но не е ли правилно в мн.ч. с буквата С

# 95
  • Мнения: 37
Ето нещо свежо Клик

# 96
  • Мнения: 5 647



А от постове без препинателни знаци се задъхвам  #Crazy
Май не съм нормална  Joy

О, напълно нормална си си. Аз пък не ги чета такива, защото не мога да им хвана смисъла, за края да не говорим.

# 97
  • София
  • Мнения: 6 743
По принцип се старая да не се заглеждам много, но има някои наистина ОЧЕВАДНИ грешки  Shocked
И аз не спазвах доста неща, като интервалите след запетаите, но сега се старая  Blush
А и не бих се обидила ако ме поправят, въпроса е как го правят  Rolling Eyes

А за табелки:
Виждала съм на железария надпис: "Продаваме ТРИВОНЧЕТА" Joy

# 98
  • Мнения: 1 427
По принцип се старая да не се заглеждам много, но има някои наистина ОЧЕВАДНИ грешки  Shocked
И аз не спазвах доста неща, като интервалите след запетаите, но сега се старая  Blush
А и не бих се обидила ако ме поправят, въпроса е как го правят  Rolling Eyes

А за табелки:
Виждала съм на железария надпис: "Продаваме ТРИВОНЧЕТА" Joy
Стига бе!Майтап да е? newsm78

# 99
  • Мнения: 625
   Правописа е важен,наистина,но аз не влизам в този форум за да си правя изводи кой колко е грамотен!!!!
   Мисля,че има много дребнави хора,карайте по същество!

# 100
  • Мнения: 1 685
Виждала съм на железария надпис: "Продаваме ТРИВОНЧЕТА" Joy
Това е сигурно за да пестят място.
Разбирайте, че там се продават триони (така ли се пише?) и пирончета.

# 101
  • Мнения: 28
Предлагам ви материал за анализ. Аз бях потресена!

Молиа кажете ми момичета при кои остава детето докато се води делото за развот. А след развода каква е вероятноста детето да е при баштата.Точно тази неизвеснос ме вазпира да сложа краи на един фарст.

Моиат случеи е много обаркан аз живеиа при свекар и свекарва  вече 7 години  на колкото е и детето ни.Моиат сапруг не ми посиага но псехическиат би тормоз е ежедневие.Обидите са всекидневни като настроива и детето срещо мене като например да ми скачат върху главата докато дишам в тези случаи детето се разплаква и се сгушва в мене.Всичко това започна оше след брака биах бремена и тои ме замерваше с бирени бутилки.Трудноста ми е в това че ме заплашва с детето и ме е страх от това че докато се води делото тои да не одвлече детето от училище,защото вече окончателно сам решила да отида при моите родители които са в същиат град.Бладодариа ви мили момичет в момента мога да споделиам само с вас макар и непознати това че ми олекна ви прави за мене много блиски.

Преброихте ли грешките, защото аз им загубих бройката.

# 102
  • Мнения: 515
Аз на такива постинги им казвам Провокационни Joy

# 103
  • Мнения: 46 526
... Преброихте ли грешките, защото аз им загубих бройката.

57 са, но според мен е превеждано с Кредор, повечето от там идват  newsm78

# 104
  • Мнения: 1 685
Предлагам ви материал за анализ. Аз бях потресена!

Молиа кажете ми момичета при кои остава детето докато се води делото за развот. А след развода каква е вероятноста детето да е при баштата.Точно тази неизвеснос ме вазпира да сложа краи на един фарст.

Моиат случеи е много обаркан аз живеиа при свекар и свекарва вече 7 години на колкото е и детето ни.Моиат сапруг не ми посиага но псехическиат би тормоз е ежедневие.Обидите са всекидневни като настроива и детето срещо мене като например да ми скачат върху главата докато дишам в тези случаи детето се разплаква и се сгушва в мене.Всичко това започна оше след брака биах бремена и тои ме замерваше с бирени бутилки.Трудноста ми е в това че ме заплашва с детето и ме е страх от това че докато се води делото тои да не одвлече детето от училище,защото вече окончателно сам решила да отида при моите родители които са в същиат град.Бладодариа ви мили момичет в момента мога да споделиам само с вас макар и непознати това че ми олекна ви прави за мене много блиски.

Преброихте ли грешките, защото аз им загубих бройката.
Е, това е грозно.
Вярно, че темата е за грешки (а в този пост те направо извират), но е гадничко.Авторката преживява драма и най-малко иска да си види жалванията в тема за това колко грешки е направила, докато се е оплаквала.

Общи условия

Активация на акаунт