козметиката на ТАЛОДЕРМА

  • 60 007
  • 435
  •   2
Отговори
# 360
  • Мнения: 1 254
Здравей, Веси при поредната ми покупка в Лечител попитах за спукани капиляри и те ми препоръчаха едно гелче, но забравих как се казва. Както и да е искам да питам дали някой е ползвал от другите продукти на магазина и ти ако знаеш нещо за тях да споделиш.

Онова, Аюрведичното гелче ли беше, Дари!?
Ако се сещаш .....
Понеже ми се намираше някъде информация за него и ще го разгадаем бързо, щом е за тебе Wink

# 361
  • Мнения: 1 254
Благодаря за прекрасната и изключително полезна информация, Веси    bouquet


Мооля, моля Wink
Това е целта. Радвам се, че я оценявате като полезна.
Очаквайте включване с още Wink

# 362
  • Мнения: 1 254
Още малко информация за заинтересувани Wink ....

Характеристики на различните състояния на кожата:

КУПЕРОЗНА/ ЧУВСТВИТЕЛНА КОЖА

 фина, светла кожа, с линии по лицето дори и в състояние на пълен покой
 спукани капиляри, главно в зоните около носа, на бузите и брадичката
 моментално реагира на пикантни храни
 изключително чувствителна на резки температурни промени
 бързо реагира при консумация на алкохол
 конжестия (нахлуване на кръв)



ХИПОКСИЧНА КОЖА (състояние на асфикция – недостиг на кислород)
 помътнял, без блясък, матов тен, с жълтеникав оттенък
 по-слаба или силно изразена кератинизация – удебелен рогов слой
 поява на малки мастни депа, някои от които затворени комедони (милиа) и
 фини повърхностни линии, нехарактерни за типа кожа

Хиперкератинизацията на роговия слой е причина за всички други характеристики, тъй като запушването на отворите на полисеборейните и потни жлези пречи на естествения поток на себум и пот. Хиперкератинизацията може да се наблюдава както при мазна, така и при суха кожа. В резултат на недостига на кислород, цветът на хипоксичната кожа се променя. Възможни са и слаби циркулаторни проблеми, които са частично отговорни за промяната в цвета или за неравномерния тен на кожата.
При всички случаи, при хипоксичната кожа се наблюдава затруднена абсорбция на козметичните продукти поради хиперкератинизацията.
Най-често асфиксацията се дължи на лоша хигиена или на прекомерна употреба на вещества със силно изразени адстрингентни (стягащи) свойства като сапун, алкохол съдържащи скрабове, авразивни тъкани и др. В случаите на суха кожа това състояние може да се дължи на употребата свръх-мазни и тежки козметични продукти.



ДЕХИДРАТИРАНА КОЖА

 лющи се (процесът е по-силно изразен през зимата)
 набраздена, загрубяла текстура



Забележка: тези състояния на кожата могат да се проявяват индивидуално или в комбинация едно с друго. Много честа причина за чувствителността на кожата е нейната дехидратация и затова нерядко при анализ на дехидратирана кожа тя се определя първоначално неправилно като чувствителна.

# 363
  • София
  • Мнения: 1 324

Моля, кажи ми няколко неща преди да ти препоръчаме какво да използваш:
- установена ли в твоя случай чувствителност към парфюмни композициив козметични продукти?
- прилагаш ли декоративна козметика (фон дьо тен например), която има УВ фактор?
- колко интензивно е омазняването при теб?
- с какво почистваш лицето си?

Здравей отново,
- чувствителност към парфюми не е установена;
- лекарят ми каза да ползвам и крем и фон дьо тен с УВ защита, но истината е, че от както се оправих не съм ползвала нищо такова;
- омазняването е в Т-зоната;
- почиствах се с почистващата вода на Биодерма, но както вече ти казах, след като се оправих не използвам нищо от изброеното. В момента, обаче започват да ми се появяват червени петна - на върха на носа и на едната буза. Пукам капиляри, реагирам на пикантни храни и алкохол, както и на промяна на температурата. Знам, че аз съм си воновна, но сега ... Иначе съм тъмна, с матова кожа. Ще ползвам непрекъснато всичко, което кажеш, стига да не е много късно.

# 364
  • Мнения: 153
Здравей, Веси при поредната ми покупка в Лечител попитах за спукани капиляри и те ми препоръчаха едно гелче, но забравих как се казва. Както и да е искам да питам дали някой е ползвал от другите продукти на магазина и ти ако знаеш нещо за тях да споделиш.

Онова, Аюрведичното гелче ли беше, Дари!?
Ако се сещаш .....
Понеже ми се намираше някъде информация за него и ще го разгадаем бързо, щом е за тебе Wink
Не знам как ще ти се отблагодарявам. Ако трябва да се обадя до магазина за да ти кажа точно как се казваше.

# 365
  • Мнения: 1 254
Здравей отново,
- чувствителност към парфюми не е установена;
- лекарят ми каза да ползвам и крем и фон дьо тен с УВ защита, но истината е, че от както се оправих не съм ползвала нищо такова;
- омазняването е в Т-зоната;
- почиствах се с почистващата вода на Биодерма, но както вече ти казах, след като се оправих не използвам нищо от изброеното. В момента, обаче започват да ми се появяват червени петна - на върха на носа и на едната буза. Пукам капиляри, реагирам на пикантни храни и алкохол, както и на промяна на температурата. Знам, че аз съм си воновна, но сега ... Иначе съм тъмна, с матова кожа. Ще ползвам непрекъснато всичко, което кажеш, стига да не е много късно.

 Grinning хей, по-спокойно, благодаря за доверието!
Сега ще ти спретна една комбинацийка, пък да видим как ще се отрази първоначално Wink
Та значи:
Тоалетно мляко - чувствителна кожа
съдържа: Глицерин, вит. А и Е, екстракти от Див кестен и Лайка
Тоник - чувствителна кожа
съдържа: Алантоин, Д-пантенол, вит. А и Е, билкови екстракти от Жълт кантарион, Лайка, Див кестен, Кипарис, Сладък корен и Бял равнец, без алкохол
Дневен крем - мазен и смесен тип кожа
съдържа: вит. А и Е, екстракти от Репей, Хвощ, Хмел и Бял равнец, УВ филтри.
съставките:
Глицерин: оказва хидратантно действие, омекотява кожата без да я омазнява
Див кестен, екстракт: действа съдосвиващо, тонизира и укрепва кожните капиляри
Лайка, екстракт: оказва успокояващо, противовъзпалително и тонизиращо действие
Алантоин: действа епителотонично - стимулира образуването на нови клетки, засилва лимфния поток, поддържа равновесието на влагата в кожата
Д - пантенол: заздравява, овлажнява и изглажда кожата
Хвощ, екстракт: оказва тонизиращо и стягащо действие
Хмел, екстракт: тонизира, почиства мазната кожа и свива порите
Бял равнец, екстракт: успокоява и освежава кожата, притежава анти-септичeн и тонизиращ ефект
Див кестен, екстракт: действа съдосвиващо, тонизира и укрепва кожните капиляри
Жълт кантарион, екстракт: адстрингентно, епителизиращо и регенериращо действие
Кипарис, екстракт: успокоява дифузното зачервяване и укрепва кожните капиляри
Сладък корен, екстракт: оказва успокояващо, омекотяващо и противосърбежно действие, успокоява чувствителната и проблемна кожа

И как да процедираш: като почистиш с тоалетното мляко - изплакни задължително с вода! После нанеси тоника, може и повторно след изсъхване, за да тонизираш по-добре. Съставките в него са насочени точно към успокояване и балансиране на кожа като твоята. Понеже казваш, че имаш омазняване в Т-зоната, за сега предлагам да не взимаш нощния крем за чувствителна кожа, а да нанасяш от тоалетното мляко, вместо нощен крем! Кестенът и Лайката ще си свършат работата след тоника.
А денем, ако решиш, че под крема за мазна и смесена можеш да си позволиш малко количество от млякото - направи го. Сутрин почиствай леко с тоника.
Дневното кремче е с УВ филтри. При теб така и трябва! На място го е казал дерматологът, но ти не си била послушна явно  Grinning Постави сега началото! Wink
Ако смяташ, че ще апликираш фон дьо тен с фактор, мога да ти дам кремче за мазна и смесена кожа, без ПК, и с лавандула - матира лъщенето. Но мисля, че за сега това е добре  Mr. Green

Приятно пазаруване  Mr. Green
Желая ти   bouquet кожа! И пиши пак!
До скороооо

# 366
  • София
  • Мнения: 1 324
Много ти благодаря.

# 367
  • Мнения: 144
Веси, да те питам най-после и аз за моята кожа   Rolling Eyes
Много е странна - смесен тип е, омазнява се, но ако я измия и не нанеса нищо започва да ми опъва на бузките. ОБАЧЕ - не понася кремове - не съм сигурна, тоест, как точно да се изразя. Ако сложа тоник и крем отгоре много бързо ми се омазнява и  я усещам някак запушена, като с маска цял ден.
След около седмица до 10 дни ползване на крем, започват да ми излизат ситни пъпчици, като обрив, и дори комедони (от повечето кремове, които съм ползвала).  Сутрин върху тоника слагам Медико идеал, а вечер отскоро започнах да слагам гелчето с ройбос.
Какво ще ми предложиш - дали да си взема крема за мазна кожа, или само тоалетно мляко да слагам върху тоника?
Много ти благодаря предварително, и очаквам експертен съвет  Hug

# 368
  • Мнения: 18 542
Веси, какво стана с цената на розовото масло? Имаш ли инфо?

# 369
  • Sofia
  • Мнения: 7 047
Включвам се с резултати, но не добри.
От крема за чувствителна кожа получих сърбящ обрив. Sad
Значи алергията ми не е към парфюмните композиции.
За маскения бал се потрудих доста да залича възпалената кожа, направо се китосах с ФДТ. Embarassed Вече минава.
Е, вече имам още един крем за ръце. Wink

# 370
  • Мнения: 980
Здравей Веси,
от Лечител си накупих малко козметика за мен и майка за скромната сума от 31 лв. Много съм доволна от околоочният гел с Ройбос  и от крема за мазна и смесена. Тоалетното мляко малко ми люти на очите. Питам дали мога да използвам от това, което имам Гарниер Есеншъл? В комбинация с останалите неща?  
И още един въпрос за тялото.  Забелязвам леко повишаване на целулита в областта на бедрата. Нормално. Wink кърмене и ядене на корем. Имам обаче и спукани капиляри точно на тези места и предразположеност към разширени вени. Съвети с какво да се намазотя и всякаква друга 'професионална' помощ?

# 371
  • Мнения: 1 254
Веси, какво стана с цената на розовото масло? Имаш ли инфо?

О, да,  ooooh!, извинявай!
Ами по странична информация, цена от производител - 16 лв. за 1гр. розово масло (това на око е проблизително колкото една фиолка с мостричка на парфюм на Ейвън или Орифлейм). Но по аптеките го няма - това е 100% сигурно. Защо не и-мейлнеш на Българска Роза - Карлово и да ги питаш дали биха ти продали?
Какво ще кажеш?

 Peace

# 372
  • Мнения: 1 254
Включвам се с резултати, но не добри.
От крема за чувствителна кожа получих сърбящ обрив. Sad
Значи алергията ми не е към парфюмните композиции.
За маскения бал се потрудих доста да залича възпалената кожа, направо се китосах с ФДТ. Embarassed Вече минава.
Е, вече имам още един крем за ръце. Wink

Ами,  newsm78, идея нямам какво в крема може да предизвика обрив, но явно е факт. Все пак индивидуланата непоносимост към екстракти например няма как да се оцени.
Какъв е почистващия продукт под крема?
Но като цяло, мили дами, призовавам ви - моля, правете си тест за индивидуална поносимост към всеки един продукт, който си купувате за 1ви път!  Praynig Моля ви! Чувствителността на кожите на хората става все по-често явление, но едва ли е чудно при всички тези агресори на околната среда, всички тези потенциални алергени и замъсители във въздуха, водата и всичко...
Призовавам: 24ч търпение ви осигуряват спокойствие при употреба!

Желая ви   bouquet кожа!

# 373
  • Мнения: 1 254
Не знам как ще ти се отблагодарявам. Ако трябва да се обадя до магазина за да ти кажа точно как се казваше.

Дари, според мен са ти предложили ПАЙЛЕКС - крем.
И аз, като една видна търсачка  Mr. Green изнамерих състава му.
Активните съставки са:
Exts. Mimosa pudica 5%
Vitex negundo          3%
Eclipta alba               3%
Aesculus hippocastanum  2% - това е Див кестен
Calendula officinalis        2% - а това е Невен
Camphor                         1.225%

Другите ще се пробваме да ги разгадаем Wink
Трябва да видя и дали тези концентрации на екстракти са допустими при продукти за кожата налицето...

Ще ти пиша пак  Flutter
А ти, ако ми потвърдиш, че продукта е този, добре ще е.
Мерси. Чао.

# 374
  • Мнения: 18 542
Веси, какво стана с цената на розовото масло? Имаш ли инфо?

О, да,  ooooh!, извинявай!
Ами по странична информация, цена от производител - 16 лв. за 1гр. розово масло (това на око е проблизително колкото една фиолка с мостричка на парфюм на Ейвън или Орифлейм). Но по аптеките го няма - това е 100% сигурно. Защо не и-мейлнеш на Българска Роза - Карлово и да ги питаш дали биха ти продали?
Какво ще кажеш?

 Peace
Дам, ще им драсна няколко реда да видим дали ще ми кажат от къде човек може да се снабди.  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт