За Испания

  • 3 407
  • 71
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 051
 Ведрра,голямо 10х за съветите.Първо да ти кажа-видях,че питаш за кремче.Ние позваме на Клоран/KLORANE/ Pasta al agua protectora para el cambio del panal и много съм доволна.И да питам още,тези цени на имоти,които ми даваш за Барселона ли се отнасят?И за това,което ми пишеш за купуване на недвижимост-има ли някаква пречка чужди граждани /от страни нечленки на ЕС/да придобият имот?Аз от инфото,което набирам от интернет оставам с впечатление,че няма,но може и да греша или пък както казваш да е различно в различните провинции.Моля те пиши ми ако знаеш повече по въпроса.Ще ти бъда много благодарна.Ние обмисляме вариант за остров Майорка.Така или иначе решихме мъжа ми да отиде там на място и да види как е,както и да се консултира с адвокат,но това ще стане чак края на другия месец,така че дотогава всякаква информация ни е добре дошла.
Цените се отнасят за Барселона за ремонтирани жилища, често продавани и с обзавеждане.
За покупка не съм проверявала как точно е за българи тук в Каталуня, не ме е вълнувало, щото мъжото е испанец. Наши познати имат доста пречки обаче да купят сега жилище в Сеговия, макар че от години са с редовна резиденция, имат работа, могат да докажат произход на доходите си, ама на ....
За Майорка не знам, там е друга губерния Simple Smile
Но докато нямаш резиденция не можеш да придобиваш имот, да правиш бизнес и тн. Можеш само да поработваш незабелязано....

# 46
  • Spain
  • Мнения: 3 750
Ведра крема е Mitosyl - равен няма Simple Smile ..
Гуга  при нас имотите по4ват от 120 хиляди - това е за апартамент , а къщите ве4е са най- малко по 150 хил .   и това втора ръка + трябва да добави6 от 8 до 15 хил за оформяне на документите . не знам как е ако нямаш докумети . ако имаш резиденция за да вземеш ипотека оба4е ти трябва добра номина (добра месе4на заплата на фиш ) и постоянен  тр . договор .  тогава пове4ето банки се съгласяват да ти дадат ипоте4ен заем. това също може да го преско4и6 .з.ащото напоследък се навъдиха доста фирми които ти предлагат 100 %заем без да се интересуват кои си и от къде си .

# 47
според мен не са никак достатъчни. ще имате скромно съществуване с 1000 евро. не стигат никак за двама души, а камо ли за семейство с дете.

В Испания за семейство с дете 1000 евро (без наема) са достатъчни за нормално съществуване, не за скромно. А възможностите за развитие, работа, пътувания, контакти с други култури и тн. са доста по-значими отколкото в София.

е, ведра, и моят личен опит е от барселона. ако искаш да имаш хубав стандарт на живот, си трябва доста повече от 1000 евро.

# 48
  • Мнения: 2 051
В Испания за семейство с дете 1000 евро (без наема) са достатъчни за нормално съществуване, не за скромно. А възможностите за развитие, работа, пътувания, контакти с други култури и тн. са доста по-значими отколкото в София.
е, ведра, и моят личен опит е от барселона. ако искаш да имаш хубав стандарт на живот, си трябва доста повече от 1000 евро.
Цитат
Разни хора, разни идеали, нищо лошо.

# 49
  • Мнения: 2 051
Ведра крема е Mitosyl - равен няма Simple Smile ..
Гуга  при нас имотите по4ват от 120 хиляди - това е за апартамент , а къщите ве4е са най- малко по 150 хил .   и това втора ръка + трябва да добави6 от 8 до 15 хил за оформяне на документите . не знам как е ако нямаш докумети . ако имаш резиденция за да вземеш ипотека оба4е ти трябва добра номина (добра месе4на заплата на фиш ) и постоянен  тр . договор .  тогава пове4ето банки се съгласяват да ти дадат ипоте4ен заем. това също може да го преско4и6 .з.ащото напоследък се навъдиха доста фирми които ти предлагат 100 %заем без да се интересуват кои си и от къде си .

Мерси за инфото, кремчето от аптека ли е?

Тук почти всяка фирма за недвижим имот предлага 100% заем, но с едни безумни лихви...

# 50
  • Spain
  • Мнения: 3 750
да от аптеката е
 а за заемите - те и от банките са безумни лихвите

# 51
  • Мнения: 3 098
да от аптеката е
 а за заемите - те и от банките са безумни лихвите
Що бе,Ани да са безумни,не са.Правителството умишлено ги държи на 3.и там няколко,зависи от банката.
И да,по_добре е да си купиш собствено жилиЩе,отколкото да живееш под наем.
Друго,което се сетих,е,4е ако не вземаш имот на изплаЩане,а го платиш в кеш,имаш възможност да кандидатствуваш за право на пребиваване в страната.

# 52
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
това за кеша е така, ама май първо трябва да "стисне ръка" с евромилиона Laughing
баси, незнам кой простосмъртен може да си го позволи това плащане  Rolling Eyes

# 53
  • Мнения: 3 098
това за кеша е така, ама май първо трябва да "стисне ръка" с евромилиона Laughing
баси, незнам кой простосмъртен може да си го позволи това плащане  Rolling Eyes
Ми нали авторката беше писала,4е разполага с пари и иска да живее в 4ужбина за разнообразие от тъпнята в Бг Laughing
Ако се разтърси,може да си намери в някое селце някоя по_евтинка колибка.

# 54
  • Spain
  • Мнения: 3 750
MAribel защото ти казват 4е е 3 % ама после като си сложи6 евробора , разли4ните му данъци и т.н ти излиза 50 Simple Smile  - влез в някоя онлаин страница и си направи симулация на да кажем 100 000 - ами сметнато прости4ко  иле3е 171 хил . което не е никак малко - нищо 4е ти ги дават за 30 години . да не говорим 4е евробора е плаваш и тази година като се увели4и се увели4ават и вноските -това озна4ава още пове4е . може и дагреша разбира се ..защото ама нищо нищи4ко от икономика не разбирам . ако греша ме поправете и ме светнете ..мене за компютри ме питайте Simple Smile
 ааа недей така за селцата - ей го моито - хем искам да бегам от тук .. хем планове кроя да си купя писо тук . .така се свиква 4е накрая излизане няма .. пък е и спокоино ..има си предимства . наистина може за към 80 хилки да се намери къща ..н оза ремонт .. основен .. което пак излиза над 100

# 55
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
..мене за компютри ме питайте
ще те питам някой ден, да не се измъкнеш Wink Flutter

# 56
  • Мнения: 3 098
Да не съжаляваш после,като взема да те питам туй_онуй за комповете GrinningМайтап,Ани4 Hug
На нашия апартамент първата година беше с много високо ТАЕ.След това падна доста,стигна 3. и там няколко.След това се ка4и с 0.04 е на месец и след този период падна три пъти досега.Като преди всяко падане те уведомяват от банката,4е лихвата,поради еди си каква при4ина Ще падне еди кога си.ПлаЩаме смешно ниска мес.вноска,не се усеЩа,но пък и жилиЩето е закупено преди 3 години.Оттогава цените ско4иха тройно и сега не знам колко е летрата на месец,само като 4увам в нашия квартал(второ място във Валенсия по скъпотия) какви са цените и  Shocked
Оба4е сега за другите кредити може би са високи лихвите,незнам newsm78

# 57
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
Ами като ства вьпрос за Испания и аз да се вклУ4а Sunglasses.Искам само да кажа на авторката на темата ,4е в нашата област например здравното осигуряване е на много високо ниво и дори и нелегална може да се регистрира в обЩината и така да се извади медицинска карта.
Извинявам се ако някой го е написал по напред.

# 58
  Отново 10х на всички.Ние сме фенове на селска колибка Grinning,така че ще се оглеждаме за нещо от сорта.Тука има хора дето мечтаят англичани регулярно да пристигат с торбите с парите и си искат по 50-100 хиледи евро,че и повече за разни къщурляци по села и паланки,така че и за тук 100 хиледи евро не звучат така стряскащо както преди няколко години.Май ще се опитваме да гоним испанците по цени на недвижимости  Mr. Green.Вал а ти в коя област си?И последно,никой не ми казва нищо по любимата ми тема за тютюнопушенето.Спазват ли испанците забраната за пушене на обществени места?

# 59
  • Мнения: 1 630
щом ще си търсите селска колиба, какво те интересува дали пушат  Mr. Green няма да дойдат да ти пушат в къщи я  Laughing

Иначе по учреждения, училища и тн не се пуши
Като отидеш на бар, надали можеш да очакваш, че ще е кристален въздуха, пъпреки, че има някакъв нов закон от началото на годината.


А те, бабите и дядовците англичани ги има бол и в Испания   

Общи условия

Активация на акаунт