Клуб на храбрата шивачка - тема 12

  • 101 634
  • 744
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 51
Мишле_ много са хубави дрешките,  Heart Eyes
 Heart Eyes

Таня Душкова  ето една много лесна рокличка, http://www.youtube.com/watch?v=GLJaTWARstg

 Grinning  Благодаря и на теб!

# 736
  • Мнения: 34
Някоя от вас дами да е шила плат като сатенирано трико, полиамид нещо такова, много еластично и с лъскавина. Трябва да направя 20 къси панталонки от него, а още при първите не се получава. Конеца прескача бодове или съвсем не шие за 2-3 см, просто иглата отказва да издърпва долния конец. Послушах една мама, която ме посъветва да сменя иглата и да настроя машината - сложих игла 70 и настройх на най тесния бод и по силен опън на конците, но пак нищо  Cry  Имате ли някаква идея какво още да опитам ? Много ще съм ви благодарна, ако помогнете  Hug Hug Hug

# 737
  • София
  • Мнения: 247
от иглата е -или специална или подложи тънка хартия

# 738
  • Мнения: 555
Да правим ли нова тема, момичета?  newsm78
Аз се включвам с едно питане. От къде мога да си намеря хубав компактен оверлог втора ръка?
Този моя почва сериозно да ме нервира. Вчера си купих игли днес вече едната кутийка я няма  #Cussing out Или е от иглите или от оверлога, но и в двата случая ми писна.
Искам оверлог, който спокойно да шие и тънко и дебело, но в момента не ми се дават 600-700лв за нов, а 500 за втора ръка ми се виждат много  newsm78
Чували ли сте нещо за тази марка? На външен вид изглежда добре ама ако е същия като китайския лучник, който имам ...
http://prodavalnik.com/shevna-mashina-4-konechen-overlog-privile … ck-4000-i11722859

# 739
  • София
  • Мнения: 3 789
Бертич, моят съвет е да го погледне техник. Вероятно има причина за тези неволи и той също така вероятно ще я открие. И ако излезе, че е толкова безнадеждно положението- тогава мисли за нов/друг.

Аз нямам спирачки-сега съм на вълна тениско-тунико-роклички. Намерих нов за мен и супер бърз и сполучлив начин за ушиването им ( като технология и последователност) и една такава дрешка ми отнема между 10 и 15 минутки да е завършена,вкл.прикаченото бие на вратната и ръкавите. Доволна съм от себе си и същевременно удовлетворена от факта, че малката фръцра е щастлива и иска да носи всичко едновременно.. Flutter

# 740
  • sofia
  • Мнения: 8 955
Оф, и аз се замислям за оверлог...трябваше да взема лидълския, ама реших че няма нужда.
Големият ми син е шишо и доста трудно му намирам подходящи долнища.

Вчера извадих едно недовършено сакенце и го обличам - то лееко ми теснее в раменцата. Бая е отвисяло и аз бая съм качила  Mr. Green Много малко му трябва да го довърша, само да прикача хастара. Метнах го върху купчината до машината  Laughing

# 741
  • Мнения: 1 291
Веси, и аз съм така. Купчината расте, а времето не стига.  Shocked
Бертичка, пускай смело нова тема. Wink

# 742
# 743
  • София
  • Мнения: 5 547
Оф, и аз се замислям за оверлог...трябваше да взема лидълския, ама реших че няма нужда.
Големият ми син е шишо и доста трудно му намирам подходящи долнища.

Вчера извадих едно недовършено сакенце и го обличам - то лееко ми теснее в раменцата. Бая е отвисяло и аз бая съм качила  Mr. Green Много малко му трябва да го довърша, само да прикача хастара. Метнах го върху купчината до машината  Laughing
Здравейте, включвам се в вашата тема за да споделя моя проблем, купих си оверлог от Лидл октомври и преди 1 седмица се скапа ,както шиех ,нещо изтрака и спря, отворих капака и изпадна болтче с шайба, съответно се обадих на магазина -казаха да го занеса и така , след седмица ми се обадиха че не ги ремонтират а направо ги заменят с нов. Сега си чакам новия, но се страхувам че и с него няма да имам кой знае какъв успех.
Толкова му се радвах, продадох си стария -китайски на 16 години ,беше бетон ушил е дрехи за целия китайски народ, а сега не знам дали не сгреших.
Моля който си е купувал от тези които са Пфаф от Лилд да сподели своя опит.

# 744
  • Мнения: 555
миленски заповядай в новата тема http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=708991.msg24634693#msg24634693

Общи условия

Активация на акаунт