За почитателите на заешкото - Заешко със сметана и естрагон

  • 12 577
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 444
Колко апетитно , въпреки че не обичам заек !!!!!
Довечера ще го направя по рецептата , но с пиле
Мерси  Hug

# 16
  • София
  • Мнения: 35 946
Зайците ги изядохме, но още утре ще направя пиле
Благодаря, много ми хареса рецептата.
  bouquet  bouquet  bouquet

# 17
  • Ах, морето
  • Мнения: 374
Днес приготвих това ястие, но с няколко промени. Вместо заешко го направих с пилешко месо. Естрагон не сложих, защото по кварталните магазини нямаше. Продуктите не ги запържвах предварително, а направо ги сипах в гювеча. Вместо 200г. сложих 400г. сметана и сосчето стана повечко. Затова извадих парчетата месо в тава и ги запекох на вентилатор, да хванат коричка, след което ги върнах в гювеча. Стана страшно вкусно. Следващият път ще пробвам с естрагон и заешко. Благодаря за рецептата. Ето и снимка:
http://images19.snimka.bg/003931254.jpg

# 18
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Имам заешко и като гледам снимката по този начин ще го сготвя  Mr. Green.
Въпросче обаче: на каква т-ра се пече?

# 19
  • Мнения: 7 106
Имам заешко и като гледам снимката по този начин ще го сготвя  Mr. Green.
Въпросче обаче: на каква т-ра се пече?

Печеш под фолио на силна фурна (примерно 200 гр.), за да се задуши хубаво и после без фолио докато хване червена коричка, без да намаляваш фурната.

vesi_127 , ако харесвате заешкото месо, ще останете доволни от вкуса, със сигурност. На пилешкото стандартно му отива сметановия сос, но и на заешкото му върви екстра  Peace.

# 20
  • София, България
  • Мнения: 5 597
Зори, много благодаря за рецептата!!!! Стана страхотно - изядохме го с колежките  Hug

# 21
naistina e strahotno(zaeka s estragon).Napravih i az i si oblizahme i racete daje....

# 22
  • Мнения: 1 437
 newsm78 Чудя се да сготвя ли Клеопатра или да не я сготвя

# 23
  • Мнения: 325
Аз направих заек с маслинки в глинен гювеч и стана супер. Ето и рецептата : Нарязаният заек шпиковах със скилидки чесън и всяка една порция намазах със смесени зехтин, черен и червен пипер и оставих през ноща в хладилника в затворен съд. На следващия ден нарязах на едро 2 големи глави лук и 2 моркова, които леко запържих в зехтин. След това добавих настъргани домати /количеството е по желание, според големината на гювеча и колко сос искаме да получим/ 2-3 листа дафинов лист и 5-6 зърна бахар, сол. На дъното на гювеча сложих 10-12 маслини, върху тях наредих порциите и залях със сместа. Пекох около 2 часа на 200 градуса.

# 24
Заешко?  Sick нз може би ми се струва садистично да се ядат зайци защото имам зайче за домашен любимец... ама... Shocked

# 25
  • Мнения: 505
Зори и аз правих заека преди доста време, но пусто не се сещам да те похваля за страхотната рецепта. Момичета не пропускайте естрагона, той придава много специален вкус и мисля че в това е чара на рецептата.  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт