Помощ! Конденз! Какъв обезвлажнител???

  • 138 757
  • 764
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 47
Смяната на стъклопакета няма да реши проблема защото самият алуминиев профил е с висока топлопроводимост и не се препоръчва за жилища аз също не смених дограмата ПВЦ е но е стара с минимално разстояние м-у стъклата в стъклопакета но сл.година май ще го направя даже мисля да сложа дограма с клапа през която да излиза част от влагата но тук пък се увеличава шума от улицата и температурата пада-няма пълно щастие.
    А сега по темата: ниската скорост ще движи вентилатора по-бавно и ще осигури по нисък шум и ще може да се спи- поне на теория ще е по тихо. Моя не е такъв. Снощи пак го пуснах за 3 часа събра 600мл. Шума му е от две места от въздушната струя която влиза и излиза нещо като духалка и от хладилника който не е чувал стар хладилник като щурче ритмично не много силно но неприятно. Иначе има екстра въздушната струя може да се насочва вертикално към тавана или в страни под различен ъгъл.

# 436
  • Мнения: 2
Здравейте!
Колебая се между тези два влагоуловителя.
http://klimatici.biz/product/1296/vlagoulovitel-midea-mddg-30den3.html
http://klimatici.biz/product/1295/vlagoulovitel-midea-mddg-20den3.html
Разлика в цената почти няма.
При ел.мощност обаче първия отива много над мощността, която Бонго е споменал за нормална при сравнително мощен уред - 650W?.
Разлика има и при обезвлажняването 20л и 30л на ден. Но ел.мощност на 20л е 400W, което пак си е повече от 250W.
Иначе при дебита на въздуха за 24часа, също няма фрапираща разлика 200m3/час и за двата.
 ..и кой да изберем според вас?

# 437
  • Мнения: 7 779
да, мощни са и двата. но пък са и за голям обем помещения.  дали имаш такива стаи с размери 4 х 5 м  ти си знаеш.  влагата у вас къщо я знаеш. аз предполагам ,че с по-малък уред също ще вършиш работа. относно цената  са добри и двата модела.
по-важното е според мен да има възможност да задаваш процента на влажност по твое желание, вентилатора да бъде с 2 скорости, да работи нормално при сравнително ниска температура в стаята. масово бачкат от 5 градуса нагоре. има и работещи от 2 градуса нагоре. продавачите ще се изсилят  и ще тажат, че няма проблем температурата , ама .... поинтересувай се от гаранцията и дали има сервизна поддръжка.  виж какви са му размерите както и откъде засмуква и изкарва въздуха, и прецени удовлетворява ли те това. поискай да ти го пуснат и чуй шума от вентилатора. поносим ли е за твоето ухо.  Laughing
ако имаш много пране , а нямаш сушилня  може да използваш уреда да суши дрехите.

# 438
  • Мнения: 2
Благодаря за съветите, ще се възползвам от тях разбира се Simple Smile

# 439
  • Мнения: 47
По това което пише моделите са доста мощни моя е с 190w и 100 м3 което на хартия може да е малко обаче на живо е доста силна струя а тия са двойно по-мощни. Шума в магазина аз изобщо не го чух в къщи е друго но ще са шумни над 44 дб стия мощни вентилатори като застанеш срещу струята е като голям сешоар.Както не е много мощен моя от едната стая през коридора до другата стая 5-6 метра го усещам с нос през нощта.
Разликата на тия Мидеи е в габаритите единият е с по-голям резервоар и перка и по-шумен но за в къщи по-малкият ще ти върши същата работа а Мидея произвеждат климатици тъй че са марка/поне за България/ и с сервиза може би проблем няма да имаш.

# 440
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
bongo_2007 ® , този модел познат ли ти е и дали върши качествена работа: http://www.technopolis.bg/b2c/details/830812/P11130706/OBEZVLAZH … ITEL-TWE-DYD-E12A

# 441
  • Мнения: 47
Купих го преди месец.За работата  върши събира по 100мл.на час ефективно изпробвано. Малък е на габарити  няма колела но се носи лесно шумен е колкото всички останали, скъп е и има само една скорост на работа този модел е стар и го няма на всякъде с две скорости е и е малко по скъп от този за който питаш-http://www.technopolis.bg/b2c/details/830807/P11130706/OBEZVLAZHNITEL-YL-2009LCD-***.
Струята му се насочва добре в посока по желание-вертикално нагоре или настрани струята излиза отгоре влиза отзад там е контейнера за вода 2л. и компресора на хладилника. Ако те интересува нещо конкретно а ако ти се разхожда в Зора има други марки и в магазините за климатици не съм ползвал друг модел и сравнение мога да направя само на хартия.

# 442
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Благодаря за информацията  Simple Smile

# 443
  • Мнения: 47
По отношение на скоростите почвам да си мисля, че не е голяма екстра защото аз лично ниската скорост я исках за да може да работи в стая в която се спи но ниската скорост на вентилатора няма да намали звука от компресора който е доста досаден тъй че тая екстра може да я броим само ако някой с такъв модел-двускоростен каже че спи при работещ такъв.

# 444
  • Мнения: 4 056
Здравейте,
 на дъщеря ми поставиха диагноза бронхиална астма. Поради, което е важно влажността на въздуха да бъде около 40-50%. При нас сутрин като станем прозорците са мокри от влага, което ме води на мисълта, че трябва да си вземем влагоуловител. Към кой тип бихте ме насочили. Стаята е около 15 кв.м. северно изложение и ще се спи в нея.

# 445
  • Мнения: 1 351
Какво ще кажете за този модел .. http://www.technopolis.bg/b2c/details/835995/P11130706/OVL.VAZD.BEURER-LB50  
Мощен ми се струва ..... newsm78

 Joy Joy Объркала съм се .....извинете . Друг беше модела - сега ще го потърся пак . Не мога да намеря линка ....
Искам модел , при който мога да задам предварително влажността и да я поддържа , да е икономичен  , безшумен ......И ако може да се закупи на изплащане ............ Rolling Eyes май много искам

Последна редакция: нд, 19 окт 2014, 08:44 от klem4e

# 446
  • Мнения: 7 779
какво смяташ да правиш с този уред ?

# 447
  • Мнения: 1 351
bongo_2007 ® , този модел познат ли ти е и дали върши качествена работа: http://www.technopolis.bg/b2c/details/830812/P11130706/OBEZVLAZH … ITEL-TWE-DYD-E12A
Никъде не намерих инфо за каква квадратура е предвиден ...

# 448
  • Мнения: 7 779
в горният си пост си посочила  овлажнител , а не обезвлажнител. и за това те попитах за какво ще използваш уреда ?  Laughing  има разлика в предназначението им

# 449
  • Мнения: 1 351
в горният си пост си посочила  овлажнител , а не обезвлажнител. и за това те попитах за какво ще използваш уреда ?  Laughing  има разлика в предназначението им
Да , да грешката е моя. От много разглеждане ....това става.

Общи условия

Активация на акаунт