Помощ! Конденз! Какъв обезвлажнител???

  • 138 654
  • 764
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 158
След 1 седмица нощно пускане искам да похваля мидеята Simple Smile каквото и ще да духа, колкото и да бръмчи - ами върши си работата машинката. Имаше капки вода по тавана на кухнята вече ги няма, няма влага по прозорците, като влезеш в помещението не мирише на влага. Всяка сутрин изливаме по 700 - 800 мл вода. Имаме и стаен влагомер освен вградения в нея (който проверихме дали е показва вярно и е верен) вече влагата в стаята е от 47 сутрин до 51% достига до края на деня което според мен е супер при целодневно обитаване на стаята от майка с бебе и непрекъснато пускане на чешмата. С две думи доволни сме Simple Smile

# 496
  • Мнения: 47
Модел DYD-E12A на TWE e от по-висок клас и би трябвало да спира сам дори на мен ми се стори че спря веднъж на зададена стойност 60%.
        Молбата ми е да наблюдавате- освен дали спира, дали достига по ниска влажност от зададената примерно зададена 60% да сваля до 50% защото мисля, че имах подобен случай с моя. Аз също ще дебна но в момента във Варна е много слънчево и влага нямам и не мога да кажа нищо повече.

# 497
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
        Молбата ми е да наблюдавате- освен дали спира, дали достига по ниска влажност от зададената примерно зададена 60% да сваля до 50% ...

Да, моят точно това прави. Задала съм 60%, той стига до 56% и продължава да си работи...

# 498
  • Мнения: 47
Първата вечер като го пуснах го настроих мисля на 60% през нощта се събудих с запушен нос беше свалил доста надолу обаче си помислих, че нещо не съм направил както трябва. Та ако излезе че продължава явно сме се прекарали.
Идеята на форума е всички бъдещи купувачи да го прочетат преди да купят.

# 499
  • Мнения: 7 779
според мен най-добре се преценява за ефективността на уредите  при външна температура от около  -5  до към + 2-3 градуса.  и да е мъгливо времето. стайната температура да е около  10-15 до + 18 градуса.

# 500
  • Мнения: 510
Може просто да си е дефект на конкретния модел щото при нашия всичко е ок.

# 501
  • Мнения: 47
Които иска да дава над 300 лв. да бяга от модел DYD-E12A на TWE защото от многото му екстри работи само таймера.

# 502
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Които иска да дава над 300 лв. да бяга от модел DYD-E12A на TWE защото от многото му екстри работи само таймера.
Какви са многото  му екстри?
Аз освен таймер и нагласяне на желаната влажност през 5% не виждам да има друго. Изключване при достигната влажност, не разчитам на него - и без това трудно би свалил под 40%.

# 503
  • Мнения: 127
Първата вечер като го пуснах го настроих мисля на 60% през нощта се събудих с запушен нос беше свалил доста надолу обаче си помислих, че нещо не съм направил както трябва. Та ако излезе че продължава явно сме се прекарали.
Идеята на форума е всички бъдещи купувачи да го прочетат преди да купят.

Сега прочетох отново инстукциите за експлоатация и там пише, че хладилната система спира да работи след като влажността достигне  под 3% от избраната влажнос и се включва когато реалната влажност се повиши с 3%. Никъде не пише,че и вентилатора спира, само когато е влючен таймера за определено време- след изтичане на времето уреда се самоизключва.
Явно това не е дефект на модела, а просто така е направен  newsm78
Момичета пишете които имате конкретно този модел DYD-E12A на TWE дали при вас уреда се изключва  Rolling Eyes

# 504
  • Мнения: 47
Избор на желана влажност от 30 до 80% RH през 5% и режим на непрекъсната работа.
 
Това горното е рекламата му което изобщо не съответства на това което съм получил защото сваля повече отколкото съм му задал и ми се налага през нощта да ставам да го спирам ръчно можех да си взема модел от 100 лв. който щеше да върши същото.
В рекламата на модел YL-2110AP който наистина спира сам пише същото като на моя и в книжката му мога да мисля че е еднакво.
На който му предстои покупка да чете защото ако на мен е имало кой да ми каже като купувах щях да избера друг.

Последна редакция: чт, 06 ное 2014, 12:57 от кикирица

# 505
  • Мнения: 1 351
Да разбирам ли че този модел     http://www.technopolis.bg/b2c/catalog/productdetailFromOutside.do?productguid=830809&scenario=&productarea=P11130706&detailScenario=OBEZVLAZHNITEL-TWE-YL-2110AP
 е по- сполучлив от този
http://www.technopolis.bg/b2c/details/830812/P11130706/OBEZVLAZH … ITEL-TWE-DYD-E12A

Аз още се лутам . Tired
Бях се спряла на Мидея , но се разубедих , защото духал студено.
Кикирица , то модели от 100 лв няма .. newsm78 и какъв би си купила сега , ако..

Последна редакция: вт, 11 ное 2014, 11:30 от klem4e

# 506
  • Мнения: 510
Klem4e, всички духат, теглят влажен въздух от помещението и изкарват сух такъв  Peace
(но не става чак течение, няма страшно  Simple Smile )

# 507
  • Мнения: 1 351
Klem4e, всички духат, теглят влажен въздух от помещението и изкарват сух такъв  Peace
(но не става чак течение, няма страшно  Simple Smile )
Да не духа студено  и да се изключва като достигне зададената влажност.....

# 508
  • Мнения: 2
Не разбрах някой има ли обзвлажнителя на ТЕСИ да изкаже мнение за него. Най-много ми харесва на дизайн от всички честно казано а пък е нещо което ще се вижда.
Тук намерих добри отзиви http://electron.bg/tesy-dhf-pr-239897.html но не знам... Гледам че Стунджи си го е купил и го хвали Simple Smile

# 509
  • Мнения: 510
Ами, както неколкократно вече писах за моя - да, изключва се, но не искам вече да се повтарям и да досаждам, все пак не са ми платили да му правя реклама    Simple Smile

За да не те подведа, пак казвам - всички духат, не-топъл въздух, но си е ок. Не става студено в стаята.

Аз съм доволна, виж - ако това, което написаха за другия модел е вярно, радвам се, че не съм попаднала на него. И в заключение - ако трябваше пак да избирам, щях пак да избера моя модел  Peace

Milenka_e123, явно никой от четящите няма поглед върху ТЕСИ. Поне не и аз, затова може би никой не пише.

Общи условия

Активация на акаунт