Моля накой да ми каже какво да правя!

  • 5 451
  • 73
  •   1
Отговори
  • Мнения: 52
Детето ми вече навърши 7 месеца,но имаме един проблем още от 3 месеца и това е спането. Когото заспива се събужда когато става точно половин час,даже сякаш брои минутите. Защо така не знам не спи спокойно,когато го люлея отново спи,но понякога не.Не мога да правя нищо аз не мога да кажа че той спи и да си върша една работа или ще плаче или ще се събужда не знам вече как да го отвикна това половин  час.Моля някой да ми дава някакъв съвет. Чакам ви отговорите благодаря предварително!

# 1
  • Мнения: 15 379
Бебе на 7 месеца спокойно може да се занимава само докато не спи, за да свършиш нещо.
Ползвайте активна гимнастика.
Можеш да му направиш кът за игра на пода - юрганче или одеало и куп играчки, с които да се занимава.

# 2
  • Мнения: 256
Ние сме на 4 месеца и спи по 1 час нито минута повече или по малко, като часовник.После 1 час будна стой   и трябва точно на часа да се приспи иначе и се предоспива и се започва едно мрънкане .
Може би ако се опиташ да го изморяваш повече с игри  Thinking поне сте по големи и имаш повече възможности за игри

# 3
  • Мнения: 52
Какволи не пробвах не иска ни играчки ни нищо малко играе хайде после пак на ръце не спи изобщо

# 4
  • Мнения: 15 379
Явно има нужда от внимание - да поиграете заедно, да го погушкаш.

# 5
  • Мнения: 4 615
Трябва да ти кажа, че с щастлива с този половин час. Аз не помня моето да е спало по толкова. И да, нмаше сила, която да го накара да си играе в гимнатсики или с играчки. Позата беше единствено на ръце, разнасяне и внимание. Късмета ми беше в това, че на 5 месеца се изправи и докато си бяхме у дома не ме търсеше иобщо. В началните месеци това, което правех е да пусна пералня и два пъти дневно прахосмукачка... с дете в ръцете. Готвенето го ограничх до обикновени манджи, за които нарязването на зеленчука отнема 10 мин, а увирането 40 мин. Т.е. ако моето спеше по половин час щях и да се гримирам през първата година както и а бъда активна в бг-мамма. Mr. Green

# 6
  • Мнения: 52
Да той иска все някой да има с него сам неще да стои ама със спането как да направя че да спи?

# 7
  • Мнения: 15 379
Нищо не можеш да направиш.

# 8
  • Мнения: 4 615
Ми май няма как. Или поне не се сещам как някой ще спи като не му се спи. Моето спеше два пъти по 10 мин. На 9 месеца спеше веднъж дневно за 20 до 30 минути, на година за последно спа по обяд 2 часа! истински удър. И тъкмо се зарадвах и това беше последното спане от тогава до сега. Вече е на 4 години. Но виж с нощния сън проблеми нямах. П тая причина съм истински благодарна. Лягаше в 8 и ставаше в 8 часа. Пробвала съм няколко пъти да я приспивам, ей така за да си видя ръцете свободни, но беше адски изнервящо. Стисках си очите два часа, пеех песнички и четях книжки още два за да спи хлапето после м/у 5 и 15 мин. Предпочитам да послушам десетминутен бебешки плач затова, че е оставена на земята отколкото целия този цирк. Истината обаче е, че аз и за друго бях щастлва. Моето дете до година и половина не знаеше как се реве. Не, че после не ми разказа играте, де  Grinning

# 9
  • Мнения: 1 897
И моето дете не спеше през деня като бебе -  започна да спи след като проходи,но за малко.Сега един ден спи,2-3 не спи и така.Съвета ми е да си вършиш работата вечер,знам колко е изморително,но няма друг начин.Този период ще отмине. Hug

# 10
  • Мнения: 52
Двам му играчки само 5 минути играе и туй то не спи само това е проблема ни
Благодаря ви много занчи каквото и да правя файда няма  Grinning
Да с ношното спане нямам проблем спи но става да яде яече искам да го отвикне ама не става пак иска да яде какво да правя

----------------
Използвайте бутона

Последна редакция: ср, 05 дек 2012, 19:02 от AnMary

# 11
  • Мнения: 4 615
Нощното мляко не махай! Щом става значи има нужда и е гладно. Не залъгвай с водички и не отучвай, Когато дойде момента то самО ще се откаже.

# 12
  • Мнения: 15 379
Запетайки, правопис?

Храни си детето нощем, щом е гладно. Само ще спре, щом няма нужда.
Радвай му се, майчинството е свързано и с жертви - недоспиване, почти пълно лишение от свободно време и т.н.
Някой ден ще се връщаш с любов и смях към тези дни, а Бога ми! не бих се лишила от нито един ден от раждането му, с целият дискомфорт, недоспиване, тревоги.

# 13
  • Мнения: 4 615
Ooo, да! На почти всички майки периода до годинка им изглежда кошмарен, но на по-късен етап всички осъзнават, че е най-лекия и приятен!

# 14
  • Мнения: 15 379
Абсолютно!
Старите хора са казали - "Малко дете - малки грижи. Голямо дете - големи грижи".
Грижата за бебе ми се вижда песен в сравнение с отглеждането и най-вече възпитанието на дете.

# 15
  • Мнения: 4 615
С последното хич не се справям! Самочувствието ми на майка е сринато със земята. Crazy

# 16
  • Мнения: 52
Да права си и аз от раждането си насам не съм му оставил минута сам,но искам да спи да е спокоен разбирашли той хем иска да спи хем се лигави мрънка ей така. Еми нали казват след 3 месец през ноща да не се дава аз за това иначе килограма е 8,500

# 17
  • Мнения: 15 379
С последното хич не се справям! Самочувствието ми на майка е сринато със земята. Crazy

Няма да се даваш!
Ти си най-добрата майка на своето дете. Бъди уверена!

Иначе и аз преживявам често кризи. И като забия се хващам за 2 книги, които ми дават увереността, че съм на прав път.
И граници - поставянето на граници е всъщност ключът към възпитанието. И любов - много любов, вербална и чисто във физически план към детето.

# 18
  • Мнения: 52
Е нали старите казват,че когато е лош като малък ще е кротичък кат порасне,но дали?  Laughing

# 19
  • Мнения: 15 379
Да бе, възпитание  си трябва.
Пък и лошо бебе няма. Децата порастват лоши възрастни, когато липсва любов, разбиране, адекватно възпитание.

# 20
  • Мнения: 52
С последното хич не се справям! Самочувствието ми на майка е сринато със земята. Crazy

Няма да се даваш!
Ти си най-добрата майка на своето дете. Бъди уверена!

Иначе и аз преживявам често кризи. И като забия се хващам за 2 книги, които ми дават увереността, че съм на прав път.
И граници - поставянето на граници е всъщност ключът към възпитанието. И любов - много любов, вербална и чисто във физически план към детето.


Всички сме добри майки всеки иска доброто на своето дете нали?Затова трябжа да го възпитаваме,да ги обичаме,но трябва и те малко да ни слушкат,шегувам се  Simple Smile

Да всички сме прави,но аз мисля и друго трябва много да не правим каквото те искат иначе ще съжеляваме по добре да не стават глезени

Последна редакция: ср, 05 дек 2012, 19:03 от AnMary

# 21
  • Мнения: 4 615
Охо! Аз бях лош дребосък, а няма да ти кажа какъв тийн бях. hahaha
Сърчи, баш там ми е проблема, в поставянето на граници. Изобщо не съм сигурна, че съм дорасла за майка. Неуравновесена съм.  Tired Имам си съвършено детенце и много ме е страх да не го окепазя. "От всяко дърво свирка не става"! Не ми случи хлапето на родиели и това е. ooooh!

# 22
  • Мнения: 52
Защо така си мислиш не разбрах точно?

# 23
  • Мнения: 15 379
Агънце любимо, всеки в един момент е неуравновесен.
Границите поставяш ти, двете ги спазвате. Ако при поставянето на правилата изпитваш колебание и не си категорична, детето усеща и веднага правилото отива на боклука.
Друго - активно слушане. Чела си, знаеш за какво говоря.

Аз бях много лошо дете също, ужасяващо бурно младежие също имах. Горката ми майка!

# 24
  • Мнения: 52
Разбрах те вече но не си по темата ми се струва

# 25
  • Мнения: 15 379
Да, не сме по темата.

По темата - нищо не можеш да направиш с неспането на бебето. Обръщай му повече внимание, играйте заедно, гушкай го повече и така.
Върши си работата - чистене, готвене и пр. вечер, когато бебето вече спи.

# 26
  • Мнения: 52
Да тогава си го правя ама защо пак да е така ама кат имаш лошо дете какво да правиш нали?

# 27
  • Мнения: 15 379
А какво означава лошо дете?
И едно бебе как може да бъде лошо?
Бебето не е кукла с бутон - искаш да спи - натискаш бутона. Не става.

# 28
  • Мнения: 52
Аз не казвам че е кукла но едно малко дете трябва поне сутринта да спи 2 часа и след обяд разбирашли поне един режим е туй искам да обесня аз разбирашли не искам да е с бутон с извинение

# 29
  • Мнения: 15 379
А къде пише, че едно бебе или малко дете трябва да има 2-часов дневен сън?
Бебетата и децата са индивиди с отделни и съвсем различни нужди.
Големите също спят различно - едни спят по 10 часа в денонощието, на други стигат и 6.

Вероятно бебето ти наваксва необходимият сън нощем и затова денем не спи.
Режимът е хубаво нещо, но когато е съгласуван според нуждите на бебето/детето.

# 30
  • Мнения: 52
Права си но пак нали е малък все пак трябва нещо да се прави

# 31
  • Мнения: 15 379
Ама ти упорстваш - не можеш да направиш нищо. Просто се води по детето.
Да е възрастен с проблеми в съня - приспивателно ще му предпишат.
Но бебето знае най-добре от какво има нужда. Щом не иска да спи денем - хубаво. Ще навакса нощем и така.

Разбирам, че ти е трудно и искаш час-два да отделиш за дома или себе си. Но майчинството е това - неспане, грижа и любов.

# 32
  • София
  • Мнения: 1 183
Моята дъщеря е на 4 месеца и имам същия проблем. През деня не спи - 20-30 мин и толкова. Гушната в мен, в количката, със залъгалка - ефект никакъв. Лошото при мен е, че видимо и се спи. Търка си очите, плаче понякога неистово, мрънка. Не иска да е носена, не иска и на нищо друго. Имам шезлонг, люлка, активна гимнастика, един куп играчки. На тях издържа макс 10 минути и то с мен. Без мен - 1 минута. До WC-то  едвам смогвам да отида. Спокойна е само чисто гола на повивалника ама не може така цял ден. Вкъщи е 23 градуса. Обличам я по плътно боди с дълъг ръкав, панталон и чорапи. цялата си е топличка. то аз съм по-облечена от нея. Вече се чудя къде бъркам и си ревем и двете. От моето лично време съм се отказала откакто се роди. Имахме доста колики, но си мисля, че отминаха. Един под почиствам с мопа и то или докато дремва или докато мрънка в креватчето си. Ако готвя е нощем. Нощем пера, нощем гладя и така. Не искам да спи повече от колкото и се спи. Просто да знам, че се е наспала и да си е весело и усмихнато дете. Два пъти я водихме на различни лекари - нищо и няма. Не е и гладна. Кърмя я, през деня хапва на 2 часа, нощем се буди 1, 2 пъти. Заспива към 9,00 и се буди в 7,00. Вече тежи 7100. Имам кантарче вкъщи, качва си равномерно. Не знам какво и става. Моля се това да е само период и си повтарям, че каквото и да е рано или късно ще свърши. Извинявайте за дългия и объркан пост, но до преде малко се приспивахме за поредните 20 минути сън

# 33
  • Мнения: 52
Радвам се че си писала много ясно и точно. Да ти кажа същото е при нас ама съвсем също и в количката не стои,какво да ти кажа все едно си говорила за моето дете и аз имам шезлонг люлка какво ли не но файда няма.И ние имахме много колики да ти кажа. И при нас е същото търка си очите спи му се но не спи бе какво да ти кажа каквото си казала и при нас е също. Не знам какво да правим и аз пускам си прахосмукачката и пералнята туй то не мога да готвя,както си казала до тоалетната не мога да ходя.Просто ще търпим не знам друго какво да правим освен някой да ни помогне със някакъв съвет!

# 34
  • Мнения: 13
Здравейте, и аз да се включа, напълно ви разбирам, кофти е, когато знаете, че бебето ви има нужда да спи повече, то си личи, когато са се събудили, но явно не са се наспали, обаче не става. Аз хич не съм съгласна, че щом бебето спи само по 20-30 минути значи от толкова имало нужда и няма какво да се прави – напротив, бебетата имат нужда от поне едно по-дълго спане на ден. Казвайки това, обаче, има си просто бебета, които само на такива котешки дрямки са способни, поне, ако са повечко, или по-често през деня... Моето бебе беше подобно, не толкова чак де, но до към 6-ия месец само няколко пъти да е бил заспал за повече от час през деня. Когато започна да става по-активен, да се върти, а после и да пълзи, изведнъж започна да спи по-дълго през деня, наистина явно щом започват да се изморяват повече. Има го и другия момент, че нервната им система просто узрява, а това е свързано със способността им да спят.

# 35
  • Мнения: 456
Нищо  не можеш да  направиш!И ние  спим по 20-30 мин,дори и навън Peace

# 36
  • Мнения: 534
Да даваш някакъв  чай случайно? Втория ми син е същия,не спи много ,не заспива сам,не си играе сам,не седи сам...Не се опитвам да го променя.Все пак това е последния ми път ,когато ще имам възможност да го гледам като бебе.Единственото неудобство и е ,че когато го остава на баща му трудно се справя,ама няма как Mr. Green

# 37
  • Мнения: 52
Давах му чай за сън но няма файда

# 38
  • Мнения: 256
Ние сложих ме люлка от тези едновремешните е малко е обновихме ,но сега поне не се приспиваме на ръце, на бебо много му харесва  Laughing  и рядко, но се отпуска да поспи повечко.
Иначе беше ад, докато се приспим-спи и се пък мрънка и не може да заспи, ръцете и кръста после не си ги чувствах от люлеене.

Но мисля, че бебоците минават през много периоди и ще има да променят спане и кърмене и всичко , най-важното да са здрави и да растат  щастливи  Hug

# 39
  • гр.София
  • Мнения: 430
И моето бебе на месец и половина е по същия начин. Не иска да спи, а видимо му се спи много. Сложа ли го в креватчето заспал след 20 мин. се събужда с рев. После няма заспиване. Случва се да реве без спирка между храненията или да заспи точно като дойде време за хранене и се чудя какво да правя newsm78 Към края на деня вече съм супер изморена.  #Crazy

# 40
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Predizvikatelna, бебенцето ти е още много мъничко за да будува толкова много. Ако е добре нахранено възможно е да го мъчат колики още и от болка да се буди.

# 41
  • Мнения: 1
Здравейте, момичета, моето бебе по същия начин както го описвате почти не искаше да спи, мисля си, че е някаква фаза, сега наближава годинка и може би защото е по-голяма вече, но като че ли нещатата малко по малко започват да се нормализират. Играе малко повече време сама, спи за по-дълго, когато е изморена. Аз й давам едни хомеопатични таблетки с валериан вътре, имам чувството, че и те помагат. Що се отнася до режима, може би ще ви е полезна книгата "Наръчник за недоспали родители" от Трейси Хог, аз още не съм намерила време да я прочета до край, но си извадих някои изводи относно създаването на режими и други полезни неща. Да са ни живи и здрави децата, а другото все ще мине рано или късно, кураж на всички и весели празници!  Close-mas:

# 42
  • София
  • Мнения: 2 106
Бебе на 7 месеца спокойно може да се занимава само докато не спи, за да свършиш нещо.
Ползвайте активна гимнастика.
Можеш да му направиш кът за игра на пода - юрганче или одеало и куп играчки, с които да се занимава.


Все трябва да откриеш нещо, с което да му задържиш интереса.
Не си представям как издържаш по цял ден да ти е на ръцете.
Пробвала ли си да го оставяш за малко в бънджи, например? Има такива, които са 6+.
Като имаш нещо важно за вършене в крайна сметка, оставяш в кошарата, даваш играчките и това е.
Ако имате преносима кошара, може да го местиш с теб по стаите, за да те гледа и да не мрънка;)
Вероятно и зъбки го мъчат. Защо не се посъветваш с педиатъркат и не пробваш с Дормикинд.
Извеждай го повече, за да се уморява също така.

Predizvikatelna, още е много малко бебето. Това са колики, гледай да затопляш коремчето, да го облекчаваш по някакъв начин. Като заспи- много важно, не го буди да го доразкиселиш още повече, ще го нахраниш, като се събуди.

Аз не казвам че е кукла но едно малко дете трябва поне сутринта да спи 2 часа и след обяд разбирашли поне един режим е туй искам да обесня аз разбирашли не искам да е с бутон с извинение

Това "трябва" го забрави. Много неща трябват, ама... Всички сме различни- и бебета, и деца, и възрастни.

Без да се заяждам, искам да попитам, като по цял ден бебето ви е на ръцете, нищо друго ли не правите- не сготвяте, не позачиствате, не поразтребвате? newsm78 (за Тереза83 само разбрах, че нощем ги прави тези неща  Simple Smile )

Последна редакция: сб, 22 дек 2012, 06:51 от Marleen

# 43
  • БУРГАС
  • Мнения: 176
И моя син беше така,като по-мъничък,следобед заспиваше и след половин час рев и буден.Но проблема беше,че той видимо не се беше наспал-после цял следобед мрънка,търка очи и е нервен и кисел.И аз започнах,като се събуди и му давах да суче малко,колкото да се успи пак.За няколко минути пак заспиваше,понякога и за 2-3 часа.После се събуждаше друг направо-усмихнат,доволен,абе личи че се е наспал.Така че това бих предложила на майките,които кърмят,мисля,че ще помогне.

# 44
  • София
  • Мнения: 7 997
И моето бебе на месец и половина е по същия начин. Не иска да спи, а видимо му се спи много. Сложа ли го в креватчето заспал след 20 мин. се събужда с рев. После няма заспиване. Случва се да реве без спирка между храненията или да заспи точно като дойде време за хранене и се чудя какво да правя newsm78 Към края на деня вече съм супер изморена.  #Crazy


Това са колики, синът ми е на същата възраст. Пробвай да го повиваш, понякога помага. Виж в нета за техники за повиване против колики.

# 45
  • Мнения: 438
Бирсен,
според мен 7 месечно бебе трябва да спи 2 пъти през деня, или поне веднъж. Децата може да са различни, но на тази възраст все още имат нужда от много сън. Още повече като му се спи, а не може да заспи бебетата се изнервят повече и стават кисели, поне при нас е така. Ако го разнасяш постоянно обаче, той няма възможност да се поумори, за да заспи по-бързо. Ние на 7 месеца вече можехме като го хвана през кръстчето да подскача на крачета, слагах го и в бънджи, чист въздух всеки ден, та спеше през деня общо по 4 часа.

Събуждането на половин час - при повечето бебчета е така. Сменят се различни фази на сън и сами не могат да минат през тях. Аз лягах до него през този период и като усетя, че почва да се върти и премрънка, успокоявам още в съня му и той продължава да спи, разбуди ли се край.

Сега на година и два месеца се учим да спи сам. И имаме успех, дано продължи така. Желая ти успех и на теб.

# 46
  • гр.София
  • Мнения: 430
И моето бебе на месец и половина е по същия начин. Не иска да спи, а видимо му се спи много. Сложа ли го в креватчето заспал след 20 мин. се събужда с рев. После няма заспиване. Случва се да реве без спирка между храненията или да заспи точно като дойде време за хранене и се чудя какво да правя newsm78 Към края на деня вече съм супер изморена.  #Crazy


Това са колики, синът ми е на същата възраст. Пробвай да го повиваш, понякога помага. Виж в нета за техники за повиване против колики.

Коликите са толкова силни, че стигнахме до там, да може да заспива единствено гушнат в мен и то след усилено люляне и шъткане #Crazy Като спи в мен от време на време проплаква на сън, извива вратле назад и стене. Много е неприятно. Cry Оставя ли го в леглото след 2 мин. се е събудил и започва всичко отначало. Не стига, че той не се наспива, ами и аз не мога да пипна нищо вкъщи. Само се моля да мине по-бързо този период. За инфо - на АМ сме.

# 47
  • София
  • Мнения: 7 997
Predizvikatelna, абсолютно аналогичен случай е и моят син - и с АМ, и с ревовете и пр. Вече съм изпробвала всичко, изчетено в книгите и интернет. Заради това писах и за повиването - при нас някой път помага, макар и в комбинация с капки, чайчета и пр.

# 48
  • Мнения: 52
Бирсен,
според мен 7 месечно бебе трябва да спи 2 пъти през деня, или поне веднъж. Децата може да са различни, но на тази възраст все още имат нужда от много сън. Още повече като му се спи, а не може да заспи бебетата се изнервят повече и стават кисели, поне при нас е така. Ако го разнасяш постоянно обаче, той няма възможност да се поумори, за да заспи по-бързо. Ние на 7 месеца вече можехме като го хвана през кръстчето да подскача на крачета, слагах го и в бънджи, чист въздух всеки ден, та спеше през деня общо по 4 часа.

Събуждането на половин час - при повечето бебчета е така. Сменят се различни фази на сън и сами не могат да минат през тях. Аз лягах до него през този период и като усетя, че почва да се върти и премрънка, успокоявам още в съня му и той продължава да спи, разбуди ли се край.

Сега на година и два месеца се учим да спи сам. И имаме успех, дано продължи така. Желая ти успех и на теб.

Здравей,
Благодаря ви много,че сте ми писали положителен отговор.Наистина като не спи става много кисел,когато става половин час и аз лежа до него тогава понякога спи.Проблема е защо така прави аз немога да разбера,защо като дете не ляга и да спи сутрин поне 1 час и след обяд 2 часа и това ще ми стигне,разбиратели ме?Ядосвам се много още като беше на 3 месеца насам все е така

# 49
  • Мнения: 438
Знам, че е много трудно, но се опитай да не се ядосваш. Всички негативни емоции се пренасят върху бебчето и става по зле. Гледай преди да го сложиш да спи да му говориш нежно, спокойно, да не гледа телевизия. А в количка навън не спи ли по-дълго?
Колко спане му се събира през едно денонощие, през нощта повече ли спи. Може през нощта ако спи по-дълго, през деня да няма нужда от много сън, но дремки трябва задължително да има. АБе наблюдавай го, ти сама си знаеш най-добре, кога му се доспива и му създай някакъв режим. успех!

# 50
  • Мнения: 52
Знам, че е много трудно, но се опитай да не се ядосваш. Всички негативни емоции се пренасят върху бебчето и става по зле. Гледай преди да го сложиш да спи да му говориш нежно, спокойно, да не гледа телевизия. А в количка навън не спи ли по-дълго?
Колко спане му се събира през едно денонощие, през нощта повече ли спи. Може през нощта ако спи по-дълго, през деня да няма нужда от много сън, но дремки трябва задължително да има. АБе наблюдавай го, ти сама си знаеш най-добре, кога му се доспива и му създай някакъв режим. успех!

И през ноща става много да яде не спи нито денем нито нощем спокойно,еми денем по някога спи 2 пъти,понякога 3 зависи от него

# 51
  • Ловеч
  • Мнения: 144
И моето дете от малко се буди на 30 минути. В началото се дразнех, чудех се къде бъркам - ами такова си ми е детето. С часовник съм засичала - точно на 30 минути се будеше и в легло, и в количка, и навсякъде. Просто се примирих. И сега продължава така да спи, понякога вече се случва и да поспи малко повече, но дори и вечер първият му сън е толкова. Понякога лягам с него и като се събуди се опитвам да го доприспя (още се кърмим и като го сложа да суче се унася).
Успех и търпение!

# 52
  • Мнения: 506
birsen92, синът ми също цепи 30-тата минута, рядко му се случва да спи повече. Като беше по-малък спеше по 3 пъти, като двата бяха навън (стига да е хубаво времето), защото приспиването ни е трудно, а в количката ставаше лесно  Mr. Green
Преди може би два месеца махна вечерното спане, защото не му се заспиваше след баня.

# 53
  • Мнения: 52
Леана! Мойто дете пък и на количката не спи пак 30 минути незнам вече какво да правя,поне ношем да спи спокойно ама няма до кога ще е така незнам вече

# 54
  • Мнения: 52
Здравейте!
Пак със същата тема,сега взе да не спи през ноща какво да правя буди се и плаче,вече му давам кисело мляко докторката каза че можеш да дадеш,но дали от това давам му дормикинд няма файда моля някой да ми помогне

# 55
  • София
  • Мнения: 28 712
Със зъбите какво е положението?

# 56
  • Мнения: 4 418
Здравейте!
Пак със същата тема,сега взе да не спи през ноща какво да правя буди се и плаче,вече му давам кисело мляко докторката каза че можеш да дадеш,но дали от това давам му дормикинд няма файда моля някой да ми помогне

Бирсен, не очаквай от малко дете като легне в 9 да стане в 7-8-9 чак без да се събуди. Всяко дете е различно. Моето е на почти 2 години и все още се буди по няколко пъти на нощ. Един път плаче, друг път играе, трети път пък пие мляко. С времето ще го израстат така или иначе. Не можеш да го дресираш по твоите критерии, а ако успееш това не означава, че на детето му е станало по-добре   Peace

# 57
  • София
  • Мнения: 44 201
Ох, леле...детето лошо било Simple Smile Дал Бог това да му е лошотията на горкото бебешонделче.
Бебетата не са роботи. Остави детето на мира. Да спи когато иска, колкото иска. Ще си създаде режим, дали той ще ти хареса или не е друг въпрос, което принципно не значи, че режим липсва Wink
И го храни нощем щом е гладен, няма проблем ни за корема, ни за килата му. Когато спре да огладнява нощем, ще спре да се буди и да иска.
Ти ако си гладна нали ядеш? То акто не може само, твоя работа е да се погрижиш.

Моето също беше лепка, до 3 годишно искаше нон стоп внимание, тогава почна да се заиграва и сам.
Вземи си един слинг, овърти го около себе си и правете двамата каквото там имаш толкова важно да правиш. Или го взимай с теб, говори му, пей му и т.н. докта правиш други неща.

За съня - сигурна ли си, че приспиваш детето когато му се спи, а не когато си си решила, че трябва...защото това може да е причина да не спи, колкото очакваш.
Ако в количка спи повече - правете дълги разходки да си вземе повече от нужният сън, ако се унася в колата - слагаш го в стола и обикаляте града да поспи и т.н. варианти може да измислиш. Може да пробваш и ти да легнеш до него, на едно легло, може да се окаже, че така спи по-добре...

# 58
  • Мнения: 31
нашта кака беше 24 часа на ръце дори я събличах и обличах без да я пускам от ръцете си и така почти до шестия месец,след това нещата се оправиха.Сега имам близнаци почти на два месеца-момче и момиче.Момчето е кротичко,но момичето е копие на кака си.Незнам дали този път ще издържа.

# 59
  • София
  • Мнения: 1 149
Ох, леле...детето лошо било Simple Smile Дал Бог това да му е лошотията на горкото бебешонделче.
Бебетата не са роботи....

 Peace Изпревари ме  Simple Smile И аз това бих написала.
Трудно е, особено с първо дете и като си недоспала и изнервена. Единственият избор е всъщност, че нямаш избор - водиш се по детето и това е. И на мен не са ми изнасяли много неща, и аз не съм спала една цяла дълга кошмарна година и бях стигнала до умирачка едва ли не  Mr. Green (някои може и да се сетят за моята одисея и как си скубех косите тук по подобни теми), ама ето на - порастват децата и нещата си идват по местата. Търпение, търпение и пак търпение.

# 60
  • Мнения: 52
Разбирам ви,благодаря ви много за съветите

# 61
  • Мнения: 52
Sad Здравейте!
Макар че се обръщам към вас със същата тема много с извинение,но нямам друго какво да правя. Синът ми стана на 1 година и 2 месеца не спи нощем много често става не иска да спи понякога до сутринта,нямам търпение вече,какво да правя да спи нямам нощ да съм легнала и да ставам сутрин моля някой да ми каже какво да правя???

# 62
  • София
  • Мнения: 7 997
Става, за да яде/играе или друго? И моят се буди по 6-7 (и повече) пъти на нощ - да яде, да си търси биберона, да види дали съм там, понякога просто става и започва да се тресе за оградата на кошарата. Има деца, които са повишено емоционални, будят се и това е като поведенчески модел. Не виждам какво можеш да направиш, освен евентуално да помислиш как да го изморяваш още повече през деня.

# 63
  • Мнения: 52
Какво ли не съм пробвала за да го уморя,става да яде да играе проблема е,че иска да го люлея цяла нощ,но и да го люлея пак не спи

# 64
  • BG
  • Мнения: 2 458
Да не би да спи прекалено дълго на обяд? В колко часа заспива вечер? Приспивай го по-късно!

# 65
  • Мнения: 52
еми един път спи на ден 2 часа и вечер10 часа

# 66
  • София
  • Мнения: 7 997
Ставането за ядене си е напълно нормално, ако не се е отказал от нощните хранения. За играта...редувайте се и ти, и мъжът ти, докато го изнемощите преди лягане. Все има предел на физическите си възможности, така че ако хубаво го изтощите, би трябвало после да спи.
А все пак по колко пъти става? Има и нещо друго - в стаята колко градуса е, колко е влажността, завиваш ли го, да не би да му е топло/студено/неудобно нещо? Пускаш ли плътни щори, пердета, за да направиш абсолютна тъмнина вътре? Замисли се за условията, в които спи бебето и дали не можеш още нещо да промениш.

# 67
  • Мнения: 52
В стаята е хладно не е топло,тъмно е но незнам всичко е наред,но той не спи

# 68
  • София
  • Мнения: 7 997
Какво значи не спи, в какво се изразява? Какви са ти очакванията за спането на едно бебе?
За бебе в интервала 12-18 месеца е нормално да спи 13-14 часа на денонощие, от които 11-12 часа да са нощен сън. През деня сънят е разпределен на 1-2 дрямки с обща продължителност 2-3 часа. Инфото е от тук. Разбира се, бебетата са много различни, с различни нервни системи, емоционалност, възбудимост и посочените часове са като груб ориентир.

# 69
  • Мнения: 4 418
Колкото и да не ти се вярва, това е съвсем нормално. Още от предния път като писа в темата трябваше да се откажеш да очакваш от детето нещата, които ти искаш.

Дъщеря ми е на 2 години и 2 месеца и все още не спи по 10 часа без да се събуди  Peace

# 70
  • Мнения: 52
Ние цяла нощ не спим поне 1 час

# 71
  • София
  • Мнения: 923
замислила ли си се, че може да са зъбите, има ли поникнали зъбчета, може да го боли ушенце, освен глада има и други причини за буденето, и като казваш не спим изрази се по-ясно, примерно заспивате в 22ч събужда се в 23ч и после заспива в 24ч и прочее, не можеш да го накараш да заспи, но можеш да му помогнеш, през деня го слагай да спи в точно определено време, когато ти си най-уморена, нека стаята е тъмна, в нея да няма играчки и тем подобни разсейващи неща, ако го кърмиш легни с него на леглото и го кърми, ако го видиш че се унася не го оставяй още в креватчето, остави го да заспи дълбоко, обикновено циклите на съня при бебетата са на 20-30 мин, т.е. като се унесе му трябват 20-30 мин за да заспи дълбоко, чак тогава можеш да го сложиш да спи в легълцето си, ако не го кърмиш дай му шише с мляко да посуче малко, това успокоява, смени пелената да е със сухо дупе, мокрото също е дразнител, направи му успокояващ масаж, като му пееш приспивни песнички, ние си пеем за зайченцето бяло, легни с него да спите заедно на вашето легло, хем ти ще си починеш малко хем той ще заспи, работата няма да избяга, колкото по-нервна си толкова по-трудно ще заспи бебето, ако го слагаш да спи всеки ден в едни същи часове за период от 7 до 10 дни, той ще се научи че това време е за спане и ще почне да заспива все по-лесно, дай успокоително за зъбите, намажи му венците с кал гел или бочко за никнещи зъбки, дай водичка, залъгалка, плюшено мече или одеалце, което да гушне и да асоциира със съня, определи ги тези вещи само за спане, така ще ги асоциира със съня и ще му бъде по-лесно да заспива, всичките неща кърмене, люлеене, пеене събрани на куп плюс спокойна майка не може да не дадат резултат успех  Peace

# 72
  • Мнения: 438
Просто бебето ти е по-чувствително. Пък и ако ти си недоспала и изнервена, то усеща и допълнително става още по нервно. Ползвай помощ, ако имаш възможност, оставяй на баби и детегледачки, за да поспиш поне една нощ.

# 73
  • София
  • Мнения: 4 035
От година и 8 месеца не спим, ако има нощ, в която да се събуди 4 пъти си е направо за отбелязване, буди се много и то с плач, като бебе плачеше почти непрекъснато и през деня, готвила съм и съм оправяла с бебето в слинг, без кръст останах буквално. Сега вече поне през деня е по-спокойна, ходи на ясла, там спи веднъж през деня за около 2 часа, събота и неделя също спи толкова като в нас се налага аз да лежа до нея и да доприспивам като се размърдва. Не й давам лекарства, смятам го за излишно.
Не ми е лошо детето, но изкара страхотни колики и я мъчат зверски зъби, вади ги с разкъсани венци, 40 градуса Т, последния път и стоматит направи. Това е положението, единственото, което мога да правя е да я гушкам, за да облекчавам поне малко. И аз съм на границите на силите си, и на 2 места работя на това отгоре, но мога само да се надявам, че като поникнат всички зъби ще се успокои.

Общи условия

Активация на акаунт