ВМ НВХ - част 54

  • 40 508
  • 750
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 6 346
Липсата на апетит е от многото мазнини, така че тя сигурно е нормална. За жаждата не знам Embarassed

# 166
  • GYM
  • Мнения: 814
Жаждата е абсолютно задължителна Laughing Пий вода на корем Peace

# 167
  • Мнения: 599
Някой би ли споделил ( най-вероятно наново ) някакъв линк за този мазен пост  Embarassed
Съжалявам, може би по-напред сте качили линк за въпросния пост но не намирам. Ще ми се да погледна в какво се състои, колко време трае, и какви резултати дава ?

Извинявам се още веднъж  Embarassed

# 168
  • Мнения: 425
Веси,ето кое четох аз http://www.carbsmart.com/fatfast.html-има и примерни менюта какво можеш да хапваш,иначе май го има в книгата на Аткинс.Тук също е обяснено добреhttp://www.low-carb.com/atarfatfa.html

# 169
  • Мнения: 7 737

течната био-сметана от Карфур мирише на коза  Sad  Mr. Green
но кайзеровата сланина от испанско прасе ми хареса много  Flutter

за пушенето - в нашия квартал където има хубава храна, има и хора,
не са се спрели да излизат заради пушенето
местата са си заети, разлика с миналата година по това време не откривам,
а излизам 3-4 пъти седмично  Flutter

# 170
  • Мнения: X
френски макарон Grinning
изглежда като истински (хихихи) - не съм яла оргинала и затова само се надявам моите да го доближават по вкус  Laughing
УАСП  bouquetмайсторка си je vou remersie madam ( срам, нищо не помня вече от този прекрасен език)    Embarassed
защо ми се "поразляха" твоите ванилени сладости Thinking
те си стават така по-широки, затова се правят дебелички и малки в диаметър, моите безглутеновите напр станаха двойни вчера, ама ги правих за първи път и не бях сигурна амонячната сода дали ще повлияе на нишестето и ядките
как са на вкус, допаднаха ли ви?

# 171
  • Мнения: 599
Веси,ето кое четох аз http://www.carbsmart.com/fatfast.html-има и примерни менюта какво можеш да хапваш,иначе май го има в книгата на Аткинс.Тук също е обяснено добреhttp://www.low-carb.com/atarfatfa.html


Благодаря много  Hug

# 172
  • Мнения: 425
W'A'S'P',кои са тези "ванилени сладости"?

# 173
  • Мнения: 198
Да си призная - пуша. За съжаление през последната година увеличих цигарите много. Доскоро пушех само по барове, сега си пуша и вкъщи, лятото пък не се спрях от партита, морета и купони и бая се разпуших. Откакто е студено почти не ходя в нощни клубове и заведения, имам няколко редки изключения когато е имало сериозен повод. Мога да изкарам няколко дни без да пуша или с по 1-2 цигари, но изляза ли вечерно това ми е основно към питието. Когато се храня не пуша, отделно не обичам денем да мириша както на манджи, така и на цигари, така че избягвам и заведения в които смърди на готвено. Мнението ми за забраната е много подробно и не мисля, че е тук в тази тема мястото, но според мен нещата трябва да са по-балансирани и могат да се измислят много по-добре. Отделно това със залите е глупост - не си спомням да е имало истинска такава зала някъде, освен в много големите заведения. И още нещо - в крайна сметка след като вече са я въвели забраната е доста несериозно да я отменят. За заведенията хич не ми е мъчно, ако толкова им беше зор да бяха измислили други стимули за клиентите. И последно - можеше забраната да се въведе наобратно - една година да се пуши след 22 часа и след това - никкъде. Лично за мен пушенето липсва по барове и клубове и затова просто се старая да не ходя.

# 174
  • Мнения: 216
Здравейте,не пиша в темата,но не пропускам да ви чета,както и публикациите във фейсбук!
Преди време бях ви казала,че нямам цикъл от 2години и косата ми пада.Преди няколко дена ходих при ендокринолог и направих следните изследвания :
Hb – 129
Er- 4.18
Hct. – 0.382
Leuc – 6.6
Thr – 193
Кр. Захар – 4.84
Холестерол – 6.456
Триглицериди – 1.537
Урея – 6.452
Креатинин – 62.26
ACAT – 14.69
AЛАТ – 13.85
Общ белтък – 74.11
Албумин – 48.74
ТСХ – 1.506 / от 0.35 до 4.6/
FT4 – 12.83 / OT 11.5 до 22.7/
ТРО антитела 37 /0.0 – 60.0/
ЛХ – 4.85
ФСХ – 8.04
Естрадиол -  62.78
Тестостерон – 2.07
Кортизол сутрин – 13.83 /4.3-22.4/
Кр. Захар на гладно – 4.33ммол/л
ИРИ – 4.42 /3 ДО 25/
Пролактин – 123.22 /59-619/
Урина – ph 5.00
Отн.тегло – 1015
Белтък – отр.
Захар – отр.
Кетони – отр.
Билирубин – отр
Уробилиноген – норм.
Седимент – б.о

Той ми каза,че няма нищо тревожно и ми каза само,че трябва да кача килограми. 48кг. съм 170 на 18г. (ако сте забравили)
Започнах режима не за да отслабвам, а ефектите върху здравето.Отначало не можех да свикна с толкова мазнини при положение,че винаги съм ги отбягвала,но вече нещата се нормализираха и след толкова изчетена информация. Вече съм 3 месец на нвд качила съм 2кг. и се чувствам много добре!
Доктора при който ходих днес, ми даде да спазвам някаква диета,но като я видях  Shocked
Примерното меню включва: обезмаслено мляко,маргарин, шунка без тлъстини,месо или риба без тлъстини,пресни плодове и зеленчуци,пълн.хляб!
Аз не мисля,да я спазвам,а да си продължа на нвд и скоро здравето ми да се подобри.Четох някои статии,които бяхте публикували,за жена,която и се е възстановил цикъла и косата и станала доста по - жизнена!
  bouquet

# 175
  • Мнения: X
успех ioioto0
 Hug
 дано върнеш хорм. си равновесие
с този режим теглото се опитимизира - т.е. ако е ниско, се качват кг както е при теб

а за диетата на доктора нямам думи ... почвам да се питам къде са учили тези хора и изобщо дали са учили медицина

W'A'S'P',кои са тези "ванилени сладости"?
в моите рецепти има едни шведски ванилени мечти, много нережимни
но супер подходящи за Коледа, поне у нас

# 176
  • Мнения: 6 346
ioioto0, подобни диети предписват ендокринолозите за отслабване и инсулинова резистентност. При теб е абсурдно да се ограничават мазнините.

# 177
  • Мнения: 2 275
УАСП  bouquet
Аз си запазвам правото на Коледа някоя и друга сладост да опитам,но бързото изяждане на шведските ванилени мечти (скрих си за мен Grinning),а една полякина си прибра в салфетка останалите...ме навежда на мисълта ,4е са изклю4ителни
Пак ще правя и безглутеновите също
много харесвам рецепти,в които продуктите са в ml

# 178
  • Мнения: 32
ioioto0 Тоя лекар що не го пита като иска да напълнееш, как точно ще го направиш с диета за отслабване? Ужасно ме възмущава, че тея лекари си имат едни разпечатани листи и ги раздават наред - ти трябва да отслабнеш, ти да надебелееш ... ама листа им един  ooooh! Преди време на майка ми така за отслабване й бяха казали да яде картофи, ориз, бобови и хляб  Close

Много се радвам, че писа за твоите изследвания, защото иначе бях много обезсърчена ... от няколко дни съм подута и днес ми дойде, отново на 21 ден от последния път. Миналата година имах хормонални проблеми - имах цикъл на всеки 2 седмици, пих хапчета за регулиране, от които се чувствах все едно съм в критическа - топли, студени вълни, смяна на настроенията, качих кг ... Ядосах се, защото ако бях отишла при лекаря пак, щеше абсолютно произволно да ми даде други хапчета от торбата си с рецепти и не се знаеше след колко време ще почна да се чувствам добре. Така че спрях хапчетата и търпеливо изчаках да ми се нормализира цикъла. Около година беше наред и сега - 2-ри месец подред подранява. Случайно, ама случаааайно да може да е обвързано с храненето ми? Няма никаква логика, но .. случвало ли ви се е подобно нещо?  Tired

# 179
  • Мнения: 78
Elence ,
да си говорим за цикълът ти без да се изследват хормонални нива е меко казано безсмислено .
Кървенето на 15 дни не значи че и двете кървенета са били "цикъл". Много често има овулаторно кървене .
Понякога има доста високи естрогени....друг път превалират гестагените и проявите са различни . При "естрогенният " тип жени цикълът е по - скоро кратък...на 23 - 24 дни , обилен , има склонност към силно , понякога болезнено кървене.
Колкото до храненето...има , как да няма .
Преди години позната помоли за консултация ...На 40 години няма цикъл от доста време....бледа , анемичма...изглежда като 50 годишна жена . Та започнаха с изследване на хормони....а аз между другото я поразпитах . ( Историята е стара...поне 5 години , още не бях и чувала за ВМ НВД ) .
Оказа се че жената е абсолютен вегетарианец . Не е яла никакви животински продукти ...за мазнини да не говорим . Казах й че докато не зашпочне да приема животиснки продукти , вкл. и мазнини няма никаква надежда да се оправи . Тялото й просто няма откъде да синтезира хормони дет се вика .
Повече не се вести .Най - вероятно реши че съм побъркана...и не разбирам от здравословно хранене .

Общи условия

Активация на акаунт