д-р Димитър Марков - едно недоразумение във феталната морфология

  • 104 081
  • 185
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 283
Девойки, това че вие сте останали доволни от Марков далеч не означава, че това е правило за всички ни.В случай, че не сте прочели, темата е за тези, които са крайно недоволни от него.Вие ако толкова имате желание направете си хвалебствена тема за псевдо докторчето, в крайна сметка всеки има право да изрази мнението си и аз уважавам вашето, но явно вие не уважавате нашето.

Saule, позволи ми да знам най-добре какво съм преживяла благодарение на прехваления Марков и моля те, не вземай отношение по моя случай, така както аз не си позволявам да коментирам твоите преживявания, ами споделяй само своят опит и впечатления от Марков.Нали ти е ясно, че няма как да знаеш кой как си е свършил работата в моят случай.Нито знаеш кой ме е следил, общо взето нямаш никаква представа за нещата, но взимаш компетентно отношение???Благодаря ти предварително!Именно Марков беше този, който прецени, че няма да ми назначи терапия и го имам написано черно на бяло.Нали знаеш, че след като решава и казва, че не е нужна терапия, той носи отговорност за това и по същата логика в случай на нужда той назначава такава, тогава, когато ми сервира, че бебето ми умира и няма спасение, ми назначи и лекарства, които ако беше изписал още първият път, развоят можеше да бъде по-различен.Още веднъж ще те помоля да не чоплиш в моята рана, ами да гледаш своята паничка.С тебе Марков си свърши работата, с мен се издъни.Това е факт.Приеми го.

По отношение на обидите лично за себе си мога да кажа, че не съм обидила абсолютно никоя от вас, нито съм оборвала вашите истории, просто съм споделила горчив опит, а именно вие сте тези, които нахлуват в темата и започват да ни оплюват.Единствения, който съм обидила е Марков и НИКОГА няма да се отрека, за мен той не е човек, нито професионалист!!!

Не смятам за нужно модераторите да се намесват, защото бъдещите родители трябва да знаят освен позитивите, то и негативите по дадена тема.В крайна сметка идеята на форума е да помогнем на бъдещи родители да вземат оптималното решение като споделяме горчив и сладък опит.Дай Боже повече сладък да преобладава.

Velonica,  Hug Praynig и очакваме добри новини за теб и бебче.

Магнитче, честито възкресение Христово, мила и много здраве за теб и семейството ти Hug И аз подкрепям и апелирам към добрия тон по между ни, защото ако трябва да сме честни нито Марков, нито, който и да било друг, не го интересува какво се случва тук.
Съгласна съм, че има доволни и недоволни от някой лекар и аз и много други сме тук да изразим недоволството си в случая и не виждам защо някой се опитва да спори и пречи.Всеки да си каже мнението просто и да не се занимава с другите.Някоя от нас недоволните да пречи на някоя от вас доволните да изкажат мнение? - не нали?така че нека н спорим, а да помагаме.

Последна редакция: нд, 05 май 2013, 19:43 от marushkag

# 61
  • Мнения: 1 334
Грозна тема.Ама много.Марков винаги ме е питал кой е наблюдаващия лекар.Имам повече околоплодни води и той каза, че ще е добре да се проведе лечение, но само ако моят лекар реши това.Той няма право да ми назначава такова.Той прави ФМ, не лекува и не взима решения.И при всички случаи не бих обвинила него или който и да е, ако бебето ми има проблем.
Няма по-голяма болка от това детето ти да е болно или да почине.
Скоро бях гледала репортаж за деца с Даун.На една майка така и не са видели, че бебето е носител на Даун.В малък процент, но се случва да не бъде диагностициран този проблем.Но не видях злоба, не видях такава словестна помия да се излива срещу въпросният лекар.Беше лекарка, но не се казваше името й.
В тази тема има право да пише всеки.Знам, че за вас няма никакво значение, че той е помогал на хиляди жени.Разбирам това.Имам съмнения само в едно единствено нещо, което се каза.Че едва ли не се радвал, че бебето има проблем.Не знам дали изобщо осъзнавате абсурдността на самото изказване.
Никой не предпазвате с тази тема.Защото няма от какво да предпазвате, който и да било.
Но би трябвало да знаете, че когато ти се постави тежка диагноза, я проверяваш минимум при още 3-ма независими лекари.Не хулиш, не палиш, а действаш и проверяваш.

# 62
  • сред маслини и портокалов цвят
  • Мнения: 1 265
Аз съм ходила при Марков общо 6 пъти за 2-те ми бременностти.
Още при 1-вото ходене му зададох въпрос относно терапията на която съм-фраксипарин и аспирин. Имаше разминаване в дозировката- от Катя Тодорова имах едни предписания, от наблюдаващия ме д-р Сигридов други. Отговорът на Марков беше категоричен-той не назначава терапии, само прави ФМ, така че не може да взема отношение относно проблема ми. Това е.
Аз тогава се доверих на Сигридов за дозировката на лекарствата, защото той ме следеше всеки 20 дни и беше най-наясно с положението ми.
Така, че ме ме учудва случая на Марушка. Съжалявам за това, което ти се е случило, явно при теб Марков е допуснал грешка.

# 63
  • София
  • Мнения: 283
Blagodaria ti za razbiraneto, mila Hug

# 64
  • Мнения: 18
jasmin,

Точно така разбирам аз комуникацията между хората. Един доволен - друг - не. Съгласна съм, че не може да се обобщава въз основа на няколко случая. Но според мен е безумно, вместо да споделим опит, да се нападаме взаимно. Ти си доволна и просто споделяш мнение! Чудесно, искрено се радвам за теб и надявам се 1 000 000 -те жени, които са доволни.

Но дали трябва, когато някой е страшно недоволен и сподели, защото при него са протекли нещата по съвсем различен начин, да се напада затова, че вижда нещата от друг ъгъл.
Никой не говори тук, че проблемът е бил, че е регистриран проблем, а начинът, по който са продължили нещата. Но всеки си има неговите разбирания.
Когато разговорът е без визуален контакт, може би се губи и част от емоцията и не може да се обхване всичко в няколко изречения. Аз се бях отказала повече да пиша по тази тема, защото бурните нападки ме учудват, нараняват и донякъде отчайват, защото си мисля, че ние, жените, майките, трябва да се подкрепяме, а не да се заяждаме, защото някои постове са открито заяждане, но като прочетох това мнение, изложено по този начин, който аз разирам - реших все пак да довърша това, което мислех! Радвам се, че всичко е било наред при теб! Бъдете здрави ти и цялото семейство!
marushkag  Hug Hug Hug. Вярвам, че при вас всичко ще завърши добре, което ще заслужи всяко едно трепване на сърцето, болка и сълза!

Хубав ден на всички!

# 65
  • Мнения: 164
Д-р Марков е най-добрия специалист по ФМ.Любезен и много внимателен .Аз лично съм правила две ФМ при него и съм с отлични впечатления.

# 66
  • София
  • Мнения: 10 698
Чак най-добрия....да кажем, че е един от най-добрите.
За мен например друг е най-добрия и пиша това не само от направени 2 фетални при него, а цяла бременност всеки преглед фетална морфолигия и резултат здраво дете-дай Боже всекиму! Същия ме следи и сега. Просто има и други добри специалисти слава Богу Flutter

# 67
  • Мнения: 164
За мен най-добрия по ФМ в България,нямам в предвид следене на бременост.За съжаление д-р Марков не проследява бременост.

# 68
  • Мнения: 18
Поводът да си позволя да пиша в тази тема беше, за да дам кураж на момичета, които са получили ужасни прогнози, а нещата никога не са само черни или само бели. В живота често преобладават нюансите на сивото.

Моята история завърши успешно - роди ни се живо и здраво момиченце. Силно се надявам това, че доктор Марков ми говореше за аборт да е било застраховка от негова страна, защото иначе ми прилича на ... абе не искам да слагам етикети.

Всичко, което исках да кажа по темата го казах. Това, че има доволни - разбира се, че е така, винаги има 2 позиции. За мен той беше ужасен - превърна бремеността ми в кошмар и живях в страх до последно, защото човешката природа е такава, че човек вярва лесно на лошото и трудно в доброто. След като се роди малката, само преследвах неонтолозите дали е ОК. Когато ми отговаряха, че е здравичка мен ми се доплакваше от щастие и радост. И каква мъка изпитвах само при мисълтта, че можех да си помисля да я махна, защото някой си така е мислел...

Момичета, ако някой си позволи да ви говори толкова категорично и арогантно, поискайте и 2-ро и 3-то, ако трябва и 5-то мнение. Никой не е могъщ колкото Бог, въпреки, че на някои хора им се иска да са близо до него. Пазете се и пожелавам здраве и късмет на всички.

# 69
  • София
  • Мнения: 283
Миличка, честито бебче, пожелавам ти от все сърце да расте здрава и щастлива и да има много, много късмет и успехи в живота Hug

# 70
  • Мнения: 18
Много ти благодаря, мила marushkag!!!

Да ви се връщат хубавите пожелания 1000000000000000000 кратно!

Как сте вие? Все така борбени и подобряващи се!Знам, че всичко и при вас ще завърши с прекрасни резултати!Прегръщам ви много, много, много!

Нашата малка принцеска е чудесничка:-))))Само е доста злоядичка, но нали е мацка, ще е финна:-)))))

Хубава вечер!

# 71
  • Мнения: 6 604
Признавам ,че не изчетох всичко.
Но искам да споделя и моята история.
Ходих на ФМ при д-р Марков и всичко беше супер. Месец по-късно ме приеха с кървене в болницата,което лекарите не успяха да овладеят след един месец болничен престой в Шейново. Логично получих инфекция, която доведе до пукане на околоплодните води. Слава на Бога шефа на патологичната бременност си призна, че няма как да се справят с мен и бебето ми и ,ако искам то да има шанс да оцелее в края на 26-та седмица то варианта е само един-МД.
 Там попаднах на докторка,която се държа супер човешки с мен и обсъдихме подробно вариантите. Накратко-опит да зафържим бебето колкото се може по-дълго в мен, да родя секцио, заради бебето, най-малкото защото беше седалищно. За съжаление още същата вечер ме почнаха контракциите и разкритието. Дежурен лекар беше........д-р Марков. Направи ми впечатление,че се държа изключително студено и делово с две млади момичета, на които им каза ,че са направили спонтанен аборт. И мен не подмина естествено. Каза ,че не съм аз тази,която ще реши как ще раждам и категорично отказа да направи секцио(дори и платено). Шанс за бебето ми не даде. Изсмя се на констатацията на лекарите от Шейново ,че бебето е почти 1 кг. Според него е не повече от 800 гр и дори и да оцелее ще бъде с множество увреждания. И всичко това казано изключително студено на жена с контракции,която е в паника за живота на бебето си. Много важно,че бебето било седалищно. Аз знам ли ,че еди коя си сестра е родила 3 кг бебе седалищно,та моето 800 гр. бебе нищо не е. Е, Мария го опроверга. Роди се 950 гр, измъчена от естественото раждане,но жива. Благодарение на шефката на неонатологоята ,която дойде в полунощ и я пое от първия миг. Аз бях с разкъсване естествено ,но забравям всичко,когато я погледна.  Извинете ,че съм с лошо мнение за него. Stop
Благодаря, че ме изчетохте и извинете за дългия пост.  bouquet

# 72
  • Мнения: 6 710
А как е Мария сега?
Съжалявам, че си изживяла този кошмар Tired

# 73
  • София
  • Мнения: 283
Merida,  Hug

# 74
  • Мнения: 6 604
А как е Мария сега?
Съжалявам, че си изживяла този кошмар Tired
Слава Богу е едно напълно нормално 6 годишно дете.  Praynig
И пак ще се повторя-не благодарение, а въпреки д-р Марков. Naughty
  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт