Витилиго

  • 224 429
  • 906
  •   2
Отговори
# 435
  • Мнения: 56
Танина, Низоралът се пие. Мисля по 1 таблетка на ден/не съм много сигурна/, но ще питам съпруга си и ще дооточня дали по 1 таблетка, или по-вече.

# 436
  • Мнения: 26
Здравейте
Искам да попитам за билките на д-р Порязов - имаше хора който проведоха лечение не помня точно кои бяхя  Embarassed но не разбрах има ли положителен ефект от това лечение. Питам защото съм решила като спра да кърмя да пробвам и аз. При мен петната от 4-5 месеца растат главоломно вече целите ми гърди са в огромни бели петна  Cry уж гледам да не се ядосвам но явно ежедневните ядове са ми вече достатъчни  за да се образуват нови петна Cry
Забравих да кажа ,ч е заради кърменето последните 2 години не съм правила никакви опити за лечение .

# 437
Откакто се сблъсках и аз с тоя проблем изчетох май всичко дето има из интернет по въпроса! При мен 8 годишната ми дъщеря е с тоя проблем! Доста четох за въпросните билки на Порязов и интересното е , че при почти всички има положителен ефект от тях! При нас обаче все още са неприложими, защото според Порязов /говорих по телефона с него/ трябва детето да е над 16 години за да ги пие! Но ти все пак издири телефона му и го питай дали не е противопоказано като още кърмиш! Успех!

# 438
  • Мнения: 26
Аз говорих с него преди един месец по телефона и той ми каза да му се обадя пак като свърша с кърменето.
Просто събирам повече информация за хора на които е помогнал. Наясно съм , че лечението ще продължи дълго както каза и той както и ,че при всеки е различно.
А за НИЗОРАЛА - До колкото знам това е противогъбично и аз съм пила доста дълго време от него но причината не беше Витилигото а съвсем друга.  Не съм забелязала да има какъвто и да е ефект от него.
Пигменто - го намерих в Централни Хали на щанда на Лечител цената му беше 8.43лв  но това беше преди 4 -5 месеца. Аз още не съм го пробвала и не знам как действа Rolling Eyes

Последна редакция: ср, 13 дек 2006, 16:57 от Deteto_Vesi

# 439
  • Варна
  • Мнения: 138
Пигменто - го намерих в Централни Хали на щанда на Лечител цената му беше 8.43лв  но това беше преди 4 -5 месеца. Аз още не съм го пробвала и не знам как действа Rolling Eyes
При мен Пигменто подейства сравнително бързо. Беше ми се появило питно - ново - около устата - огледално на първото. За 3 седмици таблетки и крем Пигменто , петното изчезна. Но заедна с това се сдобих с мъх над горната устна и мъх около ушите, нещо, което не съм имала до момента.
Така че спрях таблетките. Може  на мен да ми повлия така  newsm78

# 440
Здравейте,
Аз съм момиче на 14 години и също имам Витилиго  Sad . Появи ми се преди година и половина точно на клепача. Лекарят ми предписа Vitix имаше ефект, но спрях да го изолзвам...не помня защо... Преди 5-6 месеца чух че има някаква жана, която лекува всякакви болести включутелно и витилиго. Отидохме при нея и тя ми предписа (понеже е магистър-фармацевт)някакъв сироп и крем, които тя ги прави. Всичките и лекарства са от билки. Аптекат се казва "Розмарин" и е някаде в центъра на София на ул. "Феликс Каниц"4.

# 441
radda, това при раждането си го написала да звучи смешно, но сигурно хич не е било и въпреки всичко, не ми слиза усмивката след като прочетох написаното. Аз дай боже като стигна до раждане ще се поуча от твоя опит и ще им раздам на всички листовки за витилиго, че да ме зашият както си трябва Simple Smile Аз пък веднъж трябваше да обяснявам на гинеколог, защо така странно съм побеляла на някои интимни места.

Абе харесва ми погледа ти върху нещата, така трябва да се мисли Simple Smile и гледам да се "тренирам" така да приемам нещата, ако някога станат по- лоши от сега, когато все още мога да "скрия" почти всяко петно.

Петната на ръцете се скриват пък и на цялото тяло с черупките от орех когато са ощте зелени. Проблемат е че е възможно само от началото на лятото до късна есен. Вземете ореха заедно с зелената обвивка с ножче правите разрез колкото да потече сока и мажете . Не се шашкайте че в началото става малко зелено. Постепенно петното предобива цвета на незасегнатата кожа и остава така за 2 3 дни. После пак. Освен че скрива петната в черупките има йод който с редовно мазане унищтожава белите гадини. Така правя аз от както се помня. Успех Peace

# 442
Звезделина, таблетки на Vitix? Ей сега ще се разровя в интернет! А милото danitu, да се включва бързо тук и да ми помага. Хайде да извадим тук тези химични съставки на Vitix и да ги разнищим. Може да се окаже, че се съдържат и в друг крем, който пък поне на един човек би помогнал или да съпътства Vitix-a.
Идеята ми дойде и от това, че наскоро си купих аз Hydra 24 H fluide SPF 15 на Yves Rocher (преди посещение на дерматолог и нали защото идва лято - с фактор). И понеже съм с алергична към слънцето кожа и към АНА  (от Alpha Hydroxy Acids  - Алфа-хидроксикиселини) плодови, цитрусови,  та жената (докторка) ми препоръча да ползвам АНА млечни протеини и с фактор. Спряла съм се на Payot с млечни протеини, SPF 15 и 30 имат, обаче е  water resistant, а на мен ми трябва като дневен и се безпокоя да не мазнея. Сега съм отправила питане и към Веси от Талодерма, за такъв крем, а скоро и ще се отправя към аптеката и към козметичния магазин и не на последно място ще се допитам до дерматоложката. И вчера дълго зяпах съдържанието на Hydra 24 H fluide и на Vitix ( с тайната идея да открия „водата”?). Който има време и желание търсенето става и по интернет! Ако пък има и химици или фармацевти!
Включвайте се всички да го разнищим тоя Vitix по съставки! Може и нищо да не постигнем, но пък кой знае. Между другото, аз винаги гледам какво мажа по себе си, какво ям и понеже не ми понасят и хранителни добавки и витамини – и какво съдържат и те. Ако и вие сте така...
Ето го Vitix:
Ingredients:
Aqua, Ethhoxydiglycol Melon (Cucumis melo) extract, Carbomer, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Sodium Hydroxide, Propylene Glycol (and) Diazolidinyl urea (and) Methylparaben (and), Propylparaben, hydrogenated palm oil
На български са отбелязани така: екстракт от пъпеш (Cucumis melo), вода, етоксидигликол, пропиленгликол и парабени.

Таблетките които се комбинират с Витикс са Sunactiv EXO и са на същата фирма.

# 443
Здравейте,

видях, че доста неща сте изписали за витилигото, не успях да прочета всички, но от това, което попрехвърлих, разбрах, че ви препоръчват моето лекарство Simple Smile

Аз имам витилиго от бебе, дълги години лекарите се чудеха какво точно е моето петно, имаше различни диагнози, но май накрая стигнаха от един общ извод-витилиго. Имаха наистина странни диагнози някои от дерматолозите #Crazy newsm78

Моето петънце е на шията, даже вече не помня от коя страна е, понеже съм го забравила, а и сега косата ми е дълга и петното се скрива. По-мургава съм, а там кожата ми е с различна пигментация, малко по-светла. В момента даже се погледнах, защото бях забравила как изглежда  Grinning Разликата не е съществена при мен, да чукам на дърво, явно при мен лечението е повлияло. Третираха ме с Меладинин. ъщото е като Мелагенина, едиснтвено търговското наименование е различно, иначе е кубинско, прави се от плацента. Навремето не можеше да се закупи от България, затова на мен ми го донесоха от Германия, а за мен като по-лек случай трябваше и малко по-слаба концентарция на разтвора.

Трябваше да се мажа всеки ден с него, разбира се само петънцето и да седя на слънце-първият ден 5 минутки, после малко повече, но не съм ходила тогава на ултразвук. Получи се така, че един път явно съм стояла малко повече под слънчевите лъчи и изгорях жестоко, ходих няколко месеца със шал, защото се беше получил лек мехур и кожата взеда ми се бели като станаха корички. Слава Богу всичко отмина, меладининът го зарязах, изобщо не ми се занимаваше повече с него.

Като заминах в Германия да уча, отидох един път на дерматолог и той в общи линии по мое настояване, ми изписа едно кремче, което било на същата основа и ходех на нагревки. Но и това не продължи дълго, така изхвърлих кремчето, понеже му изтееч срокът на годност  Crazy

Доста съм несериозна, знам, но при всички положения това лекарство помогна Simple Smile

# 444
На мен ми бяха предписали Меланин.... Тва са хапчета....Трябваше да ги пия и да ходя на ПУВА-терапия. А докато ги пиех трябва6е да нося слунчеви очила.....през зимата  Embarassed Та тоя Меланин не се продава в България и трябваше да си го купя от Германия или Гърция. В Германия е около 20-30 евро а в гърция 2-3 евро.... сега съм не един крем на билкова основа от аптека "Розмарин"... май има някакъв ефект...ама  незнам...уж тая женалекувала всичко...

# 445
Току що прочетох в един форум за хомеопатично лечение на витилиго. Разбира се, вие е добре да го проверите с доктор хомеопат. Но аз искам да напища каквото научих и дано ви дам не само надежда, но и помогна...

Някой беше писал,че се е излекувал с NATRIUM MURIATICUM 3Х ,по 5 таблетки 3 пъти дневно

Друг казва,че ARSENIC SULF FLAVUM 3X, вземан в течна форма,един път на ден. Ето как се приготвя течната форма:

Вземете бутилка минерална вода от 500 мл, отлейте 100 мл, пуснете вътре 3 топчета от хомеопатичното, ударете бутилката силно с длани гледаите как схте започне да "фъщи" така,както когато отваряте газирана вода. Пийте по една чаена лъжичка един път на ден.
Това се прави в комбинация с SYPHILLINUM 200с суха доза ( 4 топчета ) един път седмично
Аз същ0 имам житилиго от години и мисля да опитам това...
Надявам се да помогне... Успех

# 446
  • Варна
  • Мнения: 138
Прочетох, че в козметичен център Медея - Варна правят някакво облъчване с някакъв съвсем нов апарат. Някой чувал ли е нещо?

# 447
Здравеите,
аз съм на 16 г. и имам витилиго от 8 годишна.Ве4е съм се примирила 4е няма ле4ение, но искам да попитам за някои вид фон - дъо тен, които прикрижа петната добре,тъи като аз иам доста.Ако има някои ,кои то примерно мойе да прикрие тези по краката ми ,защото се чувствам доста неловко лятото и дори по принцип не нося къси дрехи.Ако има нещо което успешно да ги прикрие моля кажете!!!

# 448
Нещо за развеселяване - знаете ли, че и Роман Абрамович има витилиго? Току виж и вие някой ден сте се присъединили към клуба на милиардерите! Желая ви го от все сърце, както и лечение най-после да бъде намерено. Темата ме вълнува, понеже синът ми, който е на 5 г., също има от 3г. едно петно на лявата гърдичка, за което някои лекари смятат, че е витилиго. Отначало много се шашнах, но после попрочетох много за заболяването и сега приемам нещата по-спокойно. Засега не третираме петното с нищо, понеже е единично и не расте. Само го наблюдаваме и се надяваме така да си остане.

# 449
  • Мнения: 4 651
Здравеите,
аз съм на 16 г. и имам витилиго от 8 годишна.Ве4е съм се примирила 4е няма ле4ение, но искам да попитам за някои вид фон - дъо тен, които прикрижа петната добре,тъи като аз иам доста.Ако има някои ,кои то примерно мойе да прикрие тези по краката ми ,защото се чувствам доста неловко лятото и дори по принцип не нося къси дрехи.Ако има нещо което успешно да ги прикрие моля кажете!!!
Ами зависи много от типа и цвета на кожата ти. Пробвай докато намериш подходящия и не си купувай съвсем куче марка, за да не си докараш други грижи Simple Smile.

Общи условия

Активация на акаунт