В ДОБРИЧ ненадейно - 70та тема юбилейно

  • 144 699
  • 717
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 5 037
До колкото разбрах има в тези градове,в които има структури на "Искам бебе"

# 331
  • Мнения: 1 831
Бихте ли ми препоръчали ,къде скубят хубаво вежди,обиколих ги почти всички.Преди при Фанито имаше едно момиче ,което скубеше хубаво ,ама то май излезе по майчинство ...

# 332
  • Мнения: 37
Бихте ли ми препоръчали ,къде скубят хубаво вежди,обиколих ги почти всички.Преди при Фанито имаше едно момиче ,което скубеше хубаво ,ама то май излезе по майчинство ...

Срещу ТПК мир има една сграда новичка, има един вход за живущи, даже във входа е Нотариус. Качваш се по стълбите на втория етаж и в дъното ще видиш една врата - пише Стилисимо май, влизаш работят две - Живка ( фризьор ) и Галя (маникюр, вежди, почистване на лице ) - Та Галя търсиш - много добра във веждите, много добре ги изчиства и оформя поне моите де преди. Сега не ходя.

# 333
  • Мнения: 1 831
Бихте ли ми препоръчали ,къде скубят хубаво вежди,обиколих ги почти всички.Преди при Фанито имаше едно момиче ,което скубеше хубаво ,ама то май излезе по майчинство ...

Срещу ТПК мир има една сграда новичка, има един вход за живущи, даже във входа е Нотариус. Качваш се по стълбите на втория етаж и в дъното ще видиш една врата - пише Стилисимо май, влизаш работят две - Живка ( фризьор ) и Галя (маникюр, вежди, почистване на лице ) - Та Галя търсиш - много добра във веждите, много добре ги изчиства и оформя поне моите де преди. Сега не ходя.
аха ,ясно там не бях пробвала ,благодаря ти  Peace

# 334
  • БГ
  • Мнения: 1 277
Здравейте,
искам да отправя апел с молба за съдействие. Тази сутрин е изчезнало кученцето ми. Казва се Рони на 10 месеца е. Прилича малко на джак ръсел, но е доста по едричко. Става дума за района около градската градина.
Ето го и него:
Скрит текст:


Ако някой го види някъде или го е намерил - моля обадете се на 0896810077. Кучето е без каишка понеже си беше в двора..

# 335
  • Добрич
  • Мнения: 958
Много е просто. На събранието на настоятелството се гласува всичко, което директора предложи. Нямаше никой против. Значи родителите от настоятелството са съгласни да отидат, щом не са гласували "против" или "въздържали се".  Освен това и пример трябва да дават на другите. Не, че ако някой беше станал и казал, че е против, щеше да се промени нещо...

От нашия клас, единият родител, който беше предложен за настоятелството го нямаше на събранието, а после е отказал и 10 лв. да даде за дарението.

Никой не може да те накара насила да дадеш парите, но класните как да продадат кувертите? Не могат да ги заплатят всичките.

Когато родителите разберат, колко е забавно по такива мероприятия и съвсем не е толкова обвързващо, колкото те си мислят, ще започнат да се надпреварват кой да вземе кувертите първи.

# 336
  • Добрич
  • Мнения: 5 456
Момичета, толкова години мърморя, че ние, които живеем във високите части на града и по високите етажи сме онеправдани относно водоподаването, но сега разбирам, че това може да бъде и сериозно предимство.

МВР предупреди, че се очаква нова приливна вълна в Добрич

Цитат
Положението в Добрич се влошава, все още не може да бъде предприето отводняване, тъй като нивото на водата не спада, съобщи БНР.
...

...Към настоящия момент отводняване от страна на екипите не може … гнатите райони...

# 337
  • TX
  • Мнения: 590
и за добрич има дарителса сметка DMS Dobrich на 17777

# 338
  • Мнения: 1 831
Може и на номер 1466 за Добрич,1лв.е дарението...

# 339
  • Мнения: 54
Момичета, здравейте, влизам във вашата тема с желание да помогна. Искам да подаря матрак за кошара , бебешки дрехи и играчки на пострадало детенце от Добрич, но не намирам адрес на който да ги изпратя - някой от вас има ли желание да ги получи и занесе на нуждаещи се? Моля да ми пише ЛС!

# 340
  • Мнения: 290
Момичета, здравейте, влизам във вашата тема с желание да помогна. Искам да подаря матрак за кошара , бебешки дрехи и играчки на пострадало детенце от Добрич, но не намирам адрес на който да ги изпратя - някой от вас има ли желание да ги получи и занесе на нуждаещи се? Моля да ми пише ЛС!
Здравейте, във Фейсбук има група, в която можете също да попитате - https://www.facebook.com/groups/870560742958042/  Peace Можете да изпратите нещата и на адрес: гр.Добрич, ул. "Цар Иван Асен" 2 ,Социална трапезарията на църква "Света Троица." , за бедстващите от потопа. за 24.06 дежурен - Ирен тел.0878 508 617. От там ще ги пренасочат.

# 341
  • Мнения: 54
Благодаря  bouquet понеже разбрах че БЧК имат изискване всичко да е придружено с бележка от пране / фирма / а аз нямам възможност да се занимавам и с това/ гарантирам че е прано, чисто и годно за употреба / затова търсех друг адрес да ги изпратя  Hug

# 342
  • TX
  • Мнения: 590
на част от бъдещите първокласници честито http://www.lex.bg/bg/laws/ldoc/2136246476
Скрит текст:
ПОСТАНОВЛЕНИЕ № 177 ОТ 27 ЮНИ 2014 Г. ЗА ОПРЕДЕЛЯНЕ НА РАЗМЕРА НА ЕДНОКРАТНАТА ЦЕЛЕВА ПОМОЩ ЗА УЧЕНИЦИ, ЗАПИСАНИ В ПЪРВИ КЛАС НА ДЪРЖАВНО ИЛИ ОБЩИНСКО УЧИЛИЩЕ, ЗА ПОКРИВАНЕ НА ЧАСТ ОТ РАЗХОДИТЕ В НАЧАЛОТО НА УЧЕБНАТА 2014/2015 Г.

Обн. ДВ. бр.54 от 1 Юли 2014г.

МИНИСТЕРСКИЯТ СЪВЕТ
ПОСТАНОВИ:
Член единствен. Определя еднократна целева помощ за ученици, записани в първи клас на държавно или общинско училище, за покриване на част от разходите в началото на учебната 2014/2015 г. в размер 250 лв.

Заключителни разпоредби


Параграф единствен. Постановлението се приема на основание чл. 10а, ал. 5 от Закона за семейни помощи за деца.

# 343
  • Мнения: 5 037
на част от бъдещите първокласници честито http://www.lex.bg/bg/laws/ldoc/2136246476
Скрит текст:
ПОСТАНОВЛЕНИЕ № 177 ОТ 27 ЮНИ 2014 Г. ЗА ОПРЕДЕЛЯНЕ НА РАЗМЕРА НА ЕДНОКРАТНАТА ЦЕЛЕВА ПОМОЩ ЗА УЧЕНИЦИ, ЗАПИСАНИ В ПЪРВИ КЛАС НА ДЪРЖАВНО ИЛИ ОБЩИНСКО УЧИЛИЩЕ, ЗА ПОКРИВАНЕ НА ЧАСТ ОТ РАЗХОДИТЕ В НАЧАЛОТО НА УЧЕБНАТА 2014/2015 Г.

Обн. ДВ. бр.54 от 1 Юли 2014г.

МИНИСТЕРСКИЯТ СЪВЕТ
ПОСТАНОВИ:
Член единствен. Определя еднократна целева помощ за ученици, записани в първи клас на държавно или общинско училище, за покриване на част от разходите в началото на учебната 2014/2015 г. в размер 250 лв.

Заключителни разпоредби


Параграф единствен. Постановлението се приема на основание чл. 10а, ал. 5 от Закона за семейни помощи за деца.

Някой от училищата дават бележка чак след 16 септември.Аз миналата година подадох документите юни и юли ми ги изплатиха.Ако бях изчакала до септември нямаше да мога да ги взема.

# 344
  • Добрич
  • Мнения: 5 456
Според нормативните документи, детето постъпва в първи клас на 15. 09., т.е., ако ви дадат бележка по-рано, това си е чисто нарушение. Юридически нямат право да ви дадат бележка преди детето да е записано, а не могат да го запишат преди 15.09. Нищо, че списъците са изнесени и паралелките са сформирани.

Поредното недообмислено нещо в системата ни...

Последна редакция: пт, 04 юли 2014, 19:28 от Вела

Общи условия

Активация на акаунт