За момичетата с диабет и/или хашимото

  • 135 628
  • 965
  •   1
Отговори
# 930
  • Мнения: 2 988
Здравейте и от мен. На 28 години съм и съм бременна в 11г.с. Съвсем случайно онзи ден ми откриха Хашимото. Пуснах изследвания и диагнозата се потвърди. Сега приемам Еутирокс 50. Много се притеснявам за това дали Хашимотото не е причинило някакви увреждания на бебето тъй като до момента не е било контролирано. Друго, което искам да Ви питам е дали сте правили обременяване с глюкоза(не съм сигурна дали точно така се казваше този тест)? Кръвната ни захар от вчера на гладно е 4,57, но знам, че това не е сигурен показател за това има ли гестационен диабет или не. Кажете какви други изследвания е добре да си пусна? Ендокринолог може ли да ми ги назначи или АГ или личен лекар?

# 931
  • Мнения: 1 686
Няма страшно за Хашимотото. Моето го откриха в 4 месец и след това започнах лечение. Колко е ТСХ?
Обременяване с глюкоза в тази тема едва ли някой е правил, тук повечето момичета са с вече диагностициран диабет. Ако имаш съмнения за висока кръвна захар, се назначава обременяване - мисля, че към 26-27 седмица го правят, в някои случаи може и по-рано. Изследването се назначава от ендокринолог, но гинекологът ще те прати, ако реши, че може да има проблем. Не се притеснявай излишно за хипотетични неща и лека бременност!

# 932
  • Мнения: 2 988
Мерси за успокоението. Тсх е 9,60.

# 933
  • Мнения: 1 686
Мерси за успокоението. Тсх е 9,60.
Високо е, правилно са ти назначили Еуторикс. Направи контрола след около месец, за да видиш как се движи. За бременни границите са по-ниски от референтните, които виждаш на изследванията в лабораториите. Ако нещо те притеснява, консултирай се със свестен ендокринолог. Simple Smile

# 934
  • Мнения: 2 988
Вече намерих, но ще ме приеме след 10.12. Дотогава ще се пукна от тревога. Поне БХС и ФМ ще минат следващата седмица и поне ще имам един дерт по-малко.

# 935
  • Мнения: 1 686
Стресът и притеснението се отразяват много по-зле, отколкото високото ТСХ. Така или иначе повече от това не можеш да направиш - това е лечението и дозите. Изчакай си спокойно прегледите. Всичко ще е наред! Simple Smile

# 936
  • Мнения: 1 465
Важното е,че си започнала лечение веднага! Simple Smile  Относно обременяването-аз го направих началото на 7 ми месец,защото моите стойности на гладно също бяха в норма,но чувствах една постоянна жажда и се усъмних...Гинекологът ми ми каза,че се въобразявам и аз си направих изследването на своя глава,без направление! Unamused За съжаление се оказа,че имам  диабет,но това е друга тема... Rolling Eyes

# 937
  • Мнения: 2 988
Благодаря за отговорите и успокоението.

# 938
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 258
Здравейте и от мен. На 28 години съм и съм бременна в 11г.с. Съвсем случайно онзи ден ми откриха Хашимото. Пуснах изследвания и диагнозата се потвърди. Сега приемам Еутирокс 50. Много се притеснявам за това дали Хашимотото не е причинило някакви увреждания на бебето тъй като до момента не е било контролирано. Друго, което искам да Ви питам е дали сте правили обременяване с глюкоза(не съм сигурна дали точно така се казваше този тест)? Кръвната ни захар от вчера на гладно е 4,57, но знам, че това не е сигурен показател за това има ли гестационен диабет или не. Кажете какви други изследвания е добре да си пусна? Ендокринолог може ли да ми ги назначи или АГ или личен лекар?
Откриха ми хипотиреоидизъм в третия месец, беше над 7 тсх, започнах веднага терапия. Живея в Италия и тук обременяването с глюкоза е задължително. Бях шокирана, когато ми поставиха диагнозата гестационен диабет, тъй като нямах никакви симптоми, а сутрешната ми захар беше ок. Назначиха ми диета и редовно мерене на стойностите, така че до края държах захарта в норма. Това, което мога да ти кажа е, че това изследване се прави в определен промеждутък между 24-26 гестационна седмица, ако не се лъжа. Съветвам те, за твое успокоение да направиш това обременяване, понеже, доста често проблемите с щитовидната жлеза и диабета са взаимно свързани.
И недей да се филмираш излишно като мен, изкарах бременността си в страхове и паранои заради глупостите, които изчетох в интернет. Сега вече съм убедена, че тази нерност и неспокойство се предават на бебето, синът ми е страхотен непослушко, нервен и инатлив😀

# 939
  • Мнения: 2 988
Василиса, задължително ще направя обременявабето с глюкоза, но явно ощеже много рано. В 13г.с. съм, но вчера на прегледа малко се притесних, че бебето върви напред с мерките. Ако и на другия преглед е така ще питам АГ какво да правим. Засега не бързам да се тревожа много, защото на ФМ не ми казаха, че е напред с мерките.

# 940
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 258
Мисля, че е още много рано да се тревожиш за размерите на бебето. Наслаждавай се на бременността си, спри да се трвожиш и се отдай само на приятни занимания 🍀🌹😊

# 941
  • гр.София
  • Мнения: 243
Аз бях диагностицирана с гестационен диабет при втората ми бременност. Правих обременяване с глюкоза и бях на диета през цялото време. Свалих даже 5 кг. Купих си глюкомер и мерих по няколко пъти на ден. При мен кръвната захар на гладно беше 5.8 това накара док.да се усъмни. От ендикринологът знам, че стойности до 6 на гладно са в норма, но все пак нека лекарите си кажат думата. За съжаление след раждането положението не се промени. При 30 % от жените диабетът оставал. Явно съм изтеглила късата клечка Sad

# 942
  • Мнения: 62
Здравейте момичета аз съм с хашимото и диабет тип 1,оказа се че съм бремена за трети път с глукиран 8,08 и ТСХ-2,84.Чувствам се много изморена като изкача две стълби не мога да си поема въздух,другото е че съм съвсем в началото а нуждите от инсулин се покачиха двийно.Не знам какво да правя.

# 943
  • Мнения: 1 686
Здравейте момичета аз съм с хашимото и диабет тип 1,оказа се че съм бремена за трети път с глукиран 8,08 и ТСХ-2,84.Чувствам се много изморена като изкача две стълби не мога да си поема въздух,другото е че съм съвсем в началото а нуждите от инсулин се покачиха двийно.Не знам какво да правя.
Здрасти Ваня! Да разбирам ли, че бременността е била изненадваща? ТСХ не е много зле, гликираният по-скоро би бил проблем, но не задължително - моят беше толкова с успешната ми бременност. Умората е нормална за начална бременност, така че спокойно. За увеличените нужди от инсулин може би е добре да се консултираш с ендокринолог - по принцип в първи триместър не е типично такова увеличение.
След като вече имаш 2 дечица знаеш, че оттук натам контролът върху КЗ е от съществено значение. Стискам ти много палци за успешен финал! Simple Smile

# 944
  • Мнения: 62
Изненада беше положителният тест.Ходих на гинеколок видя само сак,пуснах хормона на бремеността и според него трабва да има ембрион,но защо доктора не го видя.А също дъщеря ми е на 17г.и много ще бъде притеснена от рисковете не знам дали си струва.Ако беше първа или втора бременност не бих се замислила въобще.

Общи условия

Активация на акаунт