Отговори
# 720
  • Варна
  • Мнения: 25 286
Лелеее, Бюти, разкошна е Heart Eyes Как я направи бе, жена, много идейно Laughing
Лея,
браво на ИВето Heart Eyes
Хайде и Борко опита картофчето Laughing Бих казала, че подходи с любопитство и интерес, премяташе го из устата си, но го глътна и отваряше устичка за още. Много съм доволна от отношението му Laughing Обаче го смесих с кърма, стана приятно мекичко. Ето снимка на напапан Борко по европейски:
Скрит текст:

# 721
  • Мнения: 27 524
Ееее, Бютифъл, вкарала си си автогол - щом за 6м такава голяма красота си сътворила, не искам да си мисля какво те чака за годинката  hahaha Hug

Месечинке, айде, честито  Hug Борко с тия коси направо е смешно да го гледа човек, че се захранва за сефте  Joy

# 722
  • Мнения: X
Блонди, Месечинке  Hug
Ахаха, Месечко е супер  Heart Eyes Heart Eyes честито захранванеее  Hug
Блонди за годинката купешка  Blush Blush

# 723
  • Мнения: 264
Айде поздрав за именниците http://vbox7.com/play:75acc1f25e
Месечинке Честито ви захранване:)
Бют Разкошотия. Пускай по едно парче на всички в темата и ще я опаткаме за 0 време тортата Mr. Green

# 724
  • София
  • Мнения: 29
Честито на Анди панди, браво на майка му за страхотното творение Hug
Честито на всички именници, да са живи и здрави Hug
Екзо, на вас честити ви зъбки, много белички и здрави да са Hug
Вик, по-бързо да се оправят децата Hug
Принцеске, много се радвам, дано няма никакви проблеми вече Hug
Слънчо, ти какъв картоф мислиш да даваш утре? И аз утре ще го започвам, купих сладък, но не е био, питах тези, които са го давали какъв е, но само Диди ми отговори Confused Чудя се дали да не го накисна малко в студена вода преди това Rolling Eyes Обикновен картоф био - нямам и не ми се излиза да купувам, имам на Хип, но не искам от него за начало. Ние всеки ден имахме поне по два наакани памперса, а от както вкарах тиквата - това ни е 3 ден без нито един Tired И хем не я яде много, пробвах и домашна био, и от Хип, яде по 10-20 гр. макс, днес ни беше 5-я ден Confused
Месечинке, честито ви захранване и на вас Flutter
Ивка, спанакът е след 8-я месец, 9-ти, 10 ти може Hug

# 725
  • Мнения: 251
Бръмммм smile3534
Честита месечинка на Анди-Панди Hug
Бютка,кака,много хубава тази торта,ама ти си лошава.Ония ден изкушавахте Атито с едни вкусотийки,днес таз торта хубава показваш,пък аз ръфам тук една салата Naughty Hug
Месечинка,честито захранване Hug
Принцеске,стиснати палчета все така да продължите със захранването успешно Hug
Екзо,честити зъбчета на малките Heart Eyes
Аз оставям Рош я в кошара,я в шезлонг,я в количка си посещавам някои места Mr. Green
Софи,разбирам те Hug И аз не бих оставяла малкия,ако се грижат по този начин за него Naughty
Днес ходих да си купя пюрета и да започвам със захранването на 16-ти.Ама нъц,в Карфур не намерих нищо подходящо.В крайна сметка се прибрах само с едно пюре био тиква Crossing Arms

Имам питанка към Белверде-преди известно време беше постнала сайт за парфюми.Та те там оригинални ли са?Че искам да взема на Макс Мара един,ама тук проверих в 2 парфюмерии и нямат нищо Crossing Arms
Аз продължавам да ям зеленчуци,плодове и малко сирене.Не съм се качвала на кантара,но няма и да го направя.След 1 седмица някъде,ако продължавам в тоз дух,ще се видя колко съм заформена #Cussing out #2gunfire
Решила съм като сваля поне 5 килограма,1 ден да дам воля на душата и да хапна шоколадддд smile3534 smile3508
Айде,вземете се в ръце,по повод месечинката на Анди,Бютката трябва да пусне нова тема Hug

# 726
  • София
  • Мнения: 29

Имам питанка към Белверде-преди известно време беше постнала сайт за парфюми.Та те там оригинални ли са?Че искам да взема на Макс Мара един,ама тук проверих в 2 парфюмерии и нямат нищо Crossing Arms

да, мила, всички са оригинални Hug
Браво, че спазваш стриктно диетата Flutter

# 727
  • Мнения: 5
Бюткааа, РАЗКОШНААА:) Сигурна съм, че е била сладка като вас тримата Heart Eyes
Екзо, честити зъбки, ама те ви никнат като гъбки Joy Joy Joy
Лина, ами аз дадох от пюренце на Хип картоф, но точно една лъжичка, премесена с кърма, но не го хареса и даже го повърна.
Блонди, ама аз ви писах сутринта какъв ден е Whistling А тя Фери е отговорила Peace
Биби, благодаря ти за думите..направо се чудя как съм изхранила Дара Joy Ама тогава се движех с 6 майки всеки ден и беше супер лесно да се водим всички заедно, а сега направо се спекох ( ама така е като не съм си писала някъде по-подробно) ooooh!
Мацки, ще имаме ли тази седмица среща? Само да ви кажа, че мисля да отида на часа във вторник, така,че ако има желаещи Peace

# 728
  • Пловдив
  • Мнения: 400
Благодаря ви момичета за куража Hug
Месечинка айде честито захранване

Белверде аз нали бях купила батат био от Балев-3 броя.Пропуснала съм ти въпроса за него Embarassed.За мен като вкус (и цвят даже) е почти като тиквата.Ако не знаех че  ям сладък картоф бих се объркала Blush.

Марги ти отказа ли се от оризовата каша ?Съжалявам ако съм пропуснала,ама тези дни нещо не съм в кондиция да чета задълбочено,че си имам и мъж вкъщи ,а вечер и едно 4 годишно терминаторче.

Последна редакция: нд, 10 фев 2013, 17:21 от Princess Leia

# 729
  • Мнения: 2 697
Хелоу, прекрасни, чудех се дали да пиша на 49-та страница Embarassed или да изчакам направо новата тема, но май е по-добре да използвам времето докато бебо хърка (ама как хърка, направо като голям мъж Laughing), че после кой знае кога ще ми се удаде пак възможност. Напоследък съм малко неорганизирана, нетипично за мен, но явно период Wink Ще ме извините, че ще се включа само по темите от последните страници, ама така е като не коментирах цяла тема - иначе съм ви изчела от-до! Heart Eyes И страшни теми бяхте подхванали - то не бяха филми на ужасите, езотерика и свръхестествени явления Joy

Бюти, какви дефекти?!, аз виждам само две страшни торти - браво, бе, голяма си майсторка! Красота! Аз се чудя на Алексей каква торта да му спретна за половин годинката - май ще заложа на класическа с шоколадов мус, нещо изпитано и традиционно Wink Пък за годинката вече ще бъде по-така, тогава ще е истинският празник - сега нещо като репетиция. Иначе мъж ми в крайна сметка пак реши да поканим 100 човека, добре че маман ще дойде да удари едно рамо в подготовката Wink

Честито на новозахранените бебчовци Heart Eyes Месечинкото голям сладур, всеки път ме изумява колко голямо изглежда това дете, направо първокласник - моят мандаринчо с беззъбата си устица и почти голата глава (расте му мъхче само и то право нагоре като на чичко Тревичко Laughing) изглежда много бебешки в сравнение с него Wink За протокола - Алексей още не е захранен, чакаме упорито 6-те изпълнени месеца (иначе забелязвам, че вече млякото започва да не му стига, изобщо вече си има признаците, че е готов за някакво по-сериозно папо), зъби няма също - понадути са венчетата, но няма пробило. Иначе не знам той доколко е готов за захранване, но майка му е вече същинска енциклопедия - събрала съм 1 шкаф с пюрета и каши (обичам да се зареждам предварително Wink), знам от-до всичките почти каши и пюрета на пазара, прочетох май почти всичките разновидности какво съдържат Embarassed и кои са подходящи за бебо до годинка според моите изисквания - т.е. да нямат пълномаслено мляко, сол, захар, да не са алергени и пр.

Та като казах каши- млечни и безмлечни - сайтът, който е дала Блонди е супер - аз обаче ползвам и един друг:

Безмлечни каши
Млечни каши

Малко повече продукти включва, ползвам го за справка и за пюретата Peace

Между другото, споменахте прословутата каша на Хумана с праскова и маракуя - аз лично ще я дам след годинка, заради маракуята. А и според моята схема прасковите също не се въвеждат по-рано от 8-9-ти месец, така че не мисля да бързам с такива по-екзотични каши и пюрета Wink Споделям мнението на Блонди, че бебчо преди годинката няма нужда от разнообразие, това само майките си го втълпяваме - храната преди годинката е основно за запознаване с нови вкусове, текстури и консистенции, а вкусът на бебето се разширява значително след една година. Освен това цял живот бебето ще опитва нови неща, до годинката то се запознава само с много малка част от храните и то най-вече с тези, които са полезни и безопасни за него.

Хм, какво друго за бебо като отчетче - м, станал е още по-дълъг, явно ген, вече отива към 73 см, поне според метърчето ни на Бочко, ще видим педи колко ще го измери. На килограми расте вече много по-скромно, качил е не повече от 300 г дотук, та съчетано с ръста му изглежда слабичък в тялото, но пък в лицето е бузан Wink Жизнен и енергичен е, та съм спокойна, че всичко му е наред. Понеже станаха едни бурни коментари във Фейсбук по повод едно клипче с "динамична гимнастика" на едно бебе от две луди рускини и се зачекна темата за закаляването, ще вметна, че аз много вярвам в него като идея. Не бих казала, че точно закалявам малкия, но гледам често да излизаме дори и в по-студено време, а ако няма възможност го оставям да спи в шезлонга добре завит, но на отворена врата, така че да свиква с по-хладния въздух. Не го обличам дебело вкъщи, а и навън често е по-леко облечен от другите деца - все си мисля, че това му помага. Също така правим много динамична гимнастика по негово желание - обожава да го вдигаме високо, да го увесваме за кратко с главата надолу, изобщо малко екстремен тип е Laughing Мисля, че всичко това в разумни граници е полезно за двигателното му развитие изобщо.

М, за бански и морета си говорите - и аз май ще налетя на цял бански тая година, че положението е критично, голяма съм топка, а и по корема още ми се виждат кофти стриите, иначе май са почнали да избледняват пущините. И все пак ще е цял банският, макар че хич не си падам по тях Wink, пък и както съм 1,65 като ръст оптически още повече ме скъсяват, но какво да се прави - с половинки има риск да останем сами на плажа с милото, след като всички останали избягат с писъци Laughing Хубавото е, че поне решихме къде ще ходим на море - по ред причини ще трябва да предпочетем Северното Черноморие тази година, но не ми се ходи изобщо на Албена и пр. шумни курорти, та май ще сме на бунгала в Шкорпиловци - аз съм много контактен човек, чак се учудвам как точно аз кандисах да сме на такова свръхспокойно място, но наистина искам повечко тишина и спокойствие, пък и навсякъде ще е хубаво с миниатюрния. Имаше вариант да отидем в някой от военните хотели, но картите са все по 10 дни, а толкова време не ни се стои с малкия, така че най-вероятно ще си остане варианта с бунгалата. Само ме дразни, че не можем отсега да резервираме нищо, защото мъж ми както винаги ще научи кога ще е отпуска в разгара на лятото Crossing Arms На всичко отгоре му се очертава кандидатстване във Военна академия през април и дори не е сигурно какво ще стане след това, дали и кога ще ползва отпуска - дано му дадат, че особено лятото ще полудея съвсем ако постоя още малко в София Whistling

О, да не забравя да се похваля, че купихме на беболин столче за колата - нищо претенциозно, ето такова, но сме доволни, обичаме да си решаваме проблема от раз (категорията на столчето е 9-36 кг, макар че кой знае колко години ще издържи), а и си изглежда съвсем прилично и сигурно. Поръчахме точно от този магазин и благодаря на Vaseto29, че сподели - наистина са много коректни и точни!

Софи, щях да те питам, понеже спомена и ми направи впечатление - баща ти руснак ли е?! Нещо съм пропуснала този факт, кажи повече Wink
И като казах Софи Wink, да споделя по темата оставяте ли бебето само, ако отидете до WC Wink - аз го оставям за много по-големи интервали, например за да простра, да сготвя в кухнята или нещо друго да свърша из къщи. Естествено случва се да мрънка и да заплаче, обикновено му подвиквам и го успокоявам доколкото мога, но не е нещо фатално в крайна сметка. Дори понякога си се къпя също, докато той си играе в шезлонга, закрепен с коланите. Ако имам по-дълга работа в кухнята, например, вече го нося при мен, а той гледа с голям интерес всичко наоколо Wink

Belverde, мила, не се тревожи за стомахчето на Валерко - нали всички твърди храни са им нови, нормално е да има различна реакция към всяка една. А ако не яде чиста тиква, можеш да му я смесиш с картофа - може така да му е по-вкусно Wink Не мисля, че е проблем, че сладкият ти картоф не е био, но го накисни във вода, да ти е по-спокойно. Аз мисля за картофеното пюре на малкия в бъдеще да взимам нормални картофи, но от тези френските с по-тънка люспа - на мен поне ми се струват по-подходящи за пюре Peace Сладък картоф може и да взема епизодично, просто за разнообразие, но ще гледам да се огранича с продуктите, които е по-вероятно бебо да яде и в бъдеще - примерно по тази причина предпочитам да не давам пащърнак.

Марги, за парфюмите - защо не опиташ с някой от чужбинските сайтове (в раздела за Пазаруване от онлайн магазини има много линкове), там редовно има адски атрактивни промоции, а и аз не съм попадала досега на ментета, за разлика от нашите магазини...

И ... идва краят на тоя ферман, да успокоя всички Mr. Green, само ще допълня, че за Св. Валентин направих електронен любовен катинар за милото в сайта на Лидл, можете да използвате тази хитроумна идейка. Моят мил съпруг хич не е романтичен по традиционния сладникав начин, но все си мисля, че това ще приеме като приятна изненада. Иначе от него кой знае какви романтични изненади не мога да очаквам - той е по шантавите подаръци, като например за един Св. Валентин ми беше подарил белгийски пралини (дотук добре) и ... wireless рутър да си ползвам лаптопите навсякъде из къщи Laughing Виж, на такива щури идеи е цар! Ще видим тази година какво ще сътвори Heart Eyes

# 730
  • Добрич
  • Мнения: 22
Привет милички Simple Smile
У нас всички спят, кой като мене.  Mr. Green
Поръчах си бански, остава да дойде и да ми скрие стрийките по дупето.  Blush
Диди, много евтино при вас, 2.50 направо супер. Тук където ходех на зумба за 30 мин. беше отначало 5 лв, после като родих отивам - 6 лв. Ай сиктир.  Crossing Arms

Днес много емоционален ден, ама така е, трябва да ми държи влага цяла седмица.  Twisted Evil У нас всики си минаха по реда със сополките, но за радост минава леко и без усложнения. Матей почти е здрав вече, Камен трети ден е сополив, ММ днес и той. Успокоих се поне, че не е сериозно. Сутринта като станахме решихме, че ще отидем до Варна с децата. Голям смях падна с тоя Камен. Много важен маха крачоли из мола, наперел се все едно си е у тях.  Laughing Гонихме го из всички магазини и така се измори милия, че стана 3 часа спи с баща си.  Laughing
Сутринта с Матей се захранихме с тиква цигулка. Ми той я суче милия.  Heart Eyes Изяде една лъжичка и като че ли не беше очарован. Simple Smile Ще трябва да потренираме с лъжицата.

Белверде, аз помолих приятелка за домашни картофи, колкото да започна с домашно приготвен. Нейния баща има голямо стопанство и се грижи сам за всичко, със сигурност е био и знам, е и на други майки е давала зеленчуци за бебетата им. Тя се престара милата и ми прати цяла торба с картофи. Та в този ред на мисли, нямаш ли от кой да си вземеш домашно? Аз не държа да дам сладък картоф, въобще съм голямо Гестапо със сладките работи.  Mr. Green

Месечинке, честито ви захранване! Simple Smile Борко изглежда много доволен  Heart Eyes
Марги, ръфай салатата, няма да се даваш на някакви си килограми, я.  Hug
Еее, още 2 отговора. Публикувам сега и слагам лупата да чета Шех  Laughing

# 731
  • София - град
  • Мнения: 141
Фери,разбира се че може, но има моменти в които не мога да я оставям там. Примерно стаята е студена заради проветряване и такива. И за мен че драма е детето ми реве заради мен  Peace  А и в случая не говорим за гледане по цял ден,а за половин час в съседната стая  Wink Ама както и да е,всеки сам си решава как ще си гледа детето.  Wink
Принцеске, не би трябвало да има реакция към оризовата каша....
Шехи, баба ми е  дете на украинка с мъж руснак, а тя е с мъж българин. Но на вид баща ми определено е наследил руските черти.

Ябълката не се прие добре и следобед ,въпреки е беше с каша,даже имаше с позиви за повръщане. Сега съм в чуденка дали да не взема да я пробвам с готово ябълково пюре,може пък да не й харесва домашното....  Rolling Eyes

# 732
  • Мнения: 251
Принцеска,не съм решила още с какво ще захранвам.Клоня към оризова каша,ама ми се ще да си имам от всичко,затова си купува и пюренца  Mr. Green Но все пак ще попитам и лекарката Peace

Белверде,Шехина,благодря ви Hug

# 733
  • Пловдив
  • Мнения: 400
Уффффф,пак има нишки кръв #2gunfire.

# 734
  • Мнения: 4 070
Уффффф,пак има нишки кръв #2gunfire.

Охххх тъкмо влизах да ти честитя #2gunfire Hug Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт