"Обичам" Топлофикация 2

  • 183 319
  • 2 156
  •   1
Отговори
# 2 145
  • София
  • Мнения: 11 721
А имаше ли разлика в потреблението ви с предния сезон? Или разминаване в прогнозираната топла вода и реално отчетеното?

Нас миналата година ни нацелиха точно, но не е имало такива сметки...
Ако питаш мен ще ти кажа , че разлика в потреблението няма, все си е едно и също. Но смешното е, че е по предната година на изравняването ни върнаха 500 лв, а следващата година ни поискаха 400 лв още  newsm78.  Изобщо не мога да им хвана спатиите.. Смятам, че най-добре е всеки месец да се засича, както е електричеството, ама не искат. Така им е удобно , на прогноза. Нямам сили да се занимавам и с тях.

# 2 146
  • Мнения: 2 681
Да, всеки месец ни отчитат от Нелбо.
По-горе съм го споменала. Целия блок е пропищял от последната сметка.
За октомври също беше висока - 200 лв.
Нали парно имахме последните 3 -4 дни.
Минали години нямаше чак толкова високи сметки и оплаквания.
Марчева, от вас зависи дали ще минете на месечно отчитане.
Правите събрание на блока, вземате решението и избирате топл. счетоводител за месечно отчитане.
За сезон 2017-2018 г. сме платили допълнително по 15 лв/апарт. на Нелбо за целта.
Така сме от въвеждането на топломерите.
Само за топлата вода, ако човек не е на определената дата в къщи слагаме бележки с данните от водомера. Топломерите са дистанционни и няма нужда да влизат в къщи всеки месец.
Само на годишното отчитане.

# 2 147
  • Мнения: 46 535
При нас отчитането е веднъж в годината, затова на месечните не обръщам особено внимание.
Но щом ви засичат всеки месец, значи става дума за реални сметки. Emi Daniel, за колко голямо жилище става дума? Октомври пускали ли сте въобще парно, че е такава сметката?

Ако питаш мен ще ти кажа , че разлика в потреблението няма, все си е едно и също. Но смешното е, че е по предната година на изравняването ни върнаха 500 лв, а следващата година ни поискаха 400 лв още  newsm78..
А като гледаш изравнителните смети откъде идва тази голяма разлика? Общите части, кубиците на водата или цифрите по топломерите?

# 2 148
  • София
  • Мнения: 376
И моята сметка заноември е 200 лв при средномесечна температура 5 градуса за ноември...смятам да направя преизчисление при топлинния счетоводител за прогнозното количество, не ми трябва после дами връщат пари след като зимата съм се чудила как да си платя сметките.Не мога да се боря повече с монопола #Cussing out

# 2 149
  • Мнения: 2 681
Към 26.10 като го пуснаха топломерите бяха на макс за 24 ч. Нали е такова изискването за да се напълни инсталацията равномерно.
През ноември да е пускано 5 -6 пъти вечер до сутринта. През деня беше топло = 340 лв.
Миналия ноември постоянно пуснато + още 1 стая/15 кв/ за 20 дни  и по-ниска сметка.
Отоплява се кухньохол 25 кв, с преходна стая - 15 кв.

# 2 150
  • София
  • Мнения: 11 721
.................А като гледаш изравнителните смети откъде идва тази голяма разлика? Общите части, кубиците на водата или цифрите по топломерите?
Не, не зная. Не ги пазя изобщо. А и като ги погледна, какво ще се случи - нищо. Да ходя и да се разправям, ми те винаги са прави. Не, не става.  Ето пример дават девойките, също и аз, че ноември беше достатъчно топло и работеха само 2 радиатора, как става така, че всички получаваме сметка от 240 лв. На база на миналата година, ми то си беше същото, пак 2 радиатора, все още не беше страшно студено .. няма оправия с тези хора, монополисти са жестоки.  Но в интерес на истината водата много ми е скочила между 60 и 70 лв как стана тази работа, пак не ми е ясно, защото сега от м. януари влизат новите цени на водата.  Но те винаги са прави!!

# 2 151
  • Мнения: 46 535
Не, не зная. Не ги пазя изобщо. А и като ги погледна, какво ще се случи - нищо. Да ходя и да се разправям, ми те винаги са прави...
Ще им хванеш спатиите Simple Smile
Т.е. ще се види откъде идва тази разлика.
В някои случаи се вижда, че си е изхарчено, тогава няма проблем, в други сигнализира за такъв, както беше с нашето абонатно. Когато отидохме с конкретен проблем от никой не чух, че са прави.

Към 26.10 като го пуснаха топломерите бяха на макс за 24 ч. Нали е такова изискването за да се напълни инсталацията равномерно.
През ноември да е пускано 5 -6 пъти вечер до сутринта. През деня беше топло = 340 лв.
Миналия ноември постоянно пуснато + още 1 стая/15 кв/ за 20 дни  и по-ниска сметка.
Отоплява се кухньохол 25 кв, с преходна стая - 15 кв.

Не, няма такова изискване. Отварят се докато се напълни целия радиатор. Пипаш го и като се затопли до последното място го спираш.
А общи части имате ли?
При нас в банята няма топломер и реално отчита на макс. Там са най-многото единици. Но пък е толкова вряло, че влияе на Т на целия апартамент.

# 2 152
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 889
Тази година ползваме поне 30% по-малко топлоенергия, на Техем сме за отчитане, но не съм наясно какво и кога мерят... ама явно не сме единствени. Дано поне на изравнителната няма за доплащане, пък ще ги преглътнем тия пари някак си

# 2 153
  • София
  • Мнения: 778
В момента в Гео Милев нямаме нито парно, нито топла вода. На сайта на Топлофикация пише, че има повреда, но не е написано кога евентуално ще я оправят. Знае ли някой повече ?


# 2 154
  • София
  • Мнения: 38 574
Ние от вчера нямаме парно. Вчера тръбите бяха студени, днес са хладки. Естествено, даже не мога да им се обадя, защото са почивни дни.

# 2 155
  • София
  • Мнения: 778
Ние от вчера нямаме парно. Вчера тръбите бяха студени, днес са хладки. Естествено, даже не мога да им се обадя, защото са почивни дни.
При нас спря снощи към 11.

# 2 156

Общи условия

Активация на акаунт