Счетоводител в нужда се познава 4

  • 37 472
  • 734
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 14 469
За второто тримесечие-до 31,07,2013г. е срока на декларацията-да не я изпуснете Heart EyesЧайче!

# 661
  • Варна
  • Мнения: 3 271
Подадохте ли декл.по чл.55 до 31,07 за неизплатените данъци за миналата година? Мислех че ще мога да избера 2012-та, а в падащото меню е само 2013, и се чудя кое тримесечие да оставя.

# 662
  • Мнения: 14 469
Звънни на НАП и ги питай.

# 663
  • София-Младост
  • Мнения: 23 393
Звънни на НАП и ги питай.
Скрит текст:
Извън темата...как успяваш на всеки отговор да си все с нов аватар и ...картинката долу под мнението:) направо съм те признала, а и са доста красиви.

# 664
  • София
  • Мнения: 1 259
Скрит текст:
Извън темата...как успяваш на всеки отговор да си все с нов аватар и ...картинката долу под мнението:) направо съм те признала, а и са доста красиви.

+1    Laughing

# 665
  • В един копнеж!
  • Мнения: 2 407
Тя е мулти!  smile3525

# 666
  • Мнения: 14 469
Подадохте ли декл.по чл.55 до 31,07 за неизплатените данъци за миналата година? Мислех че ще мога да избера 2012-та, а в падащото меню е само 2013, и се чудя кое тримесечие да оставя.

Питах и отговорът е:"Не може да се подадат по електронен път ,само лично в офиса по месторегистрация на лицето или по пощата с обратна разписка."
Благодаря Ви за оценките!
Скрит текст:
По професионална принуда доста престоявам пред компа и като се нафуча, се разнообразявам с направата на картинки Embarassed иначе ми е трудно да се съсредоточавам. Mr. Green

# 667
  • Мнения: 2 461
Здравейте, преди време имах своите въпроси свързани с работата, за които ми помогнахте. Благодаря Ви!   bouquet
Скрит текст:
Сега искам да ви попитам нещо свързано с мен самата. Дълго време не мога да реша какво да правя и се надявам , че вие ще ми отговорите, всяка със своя опит.
В средното ме подготвяха само и единствено за Икономически техникум, за да може да завърша и да стана счетоводител във фирмата на баща ми.До тук добре, но още от 10- ти клас започнаха проблемите в семейството и в 12-клас нашите се разведоха, сменяхме адреси, разводи, от малка се наложи да се самоиздържам по заведенията...Тъй като този период ми беше доста тежък, аз "учех" доста напук. Свързвах го с баща ми и вървях напук, обаче не се отказах.Имаше добри учители в НТГ. Благодаря им!!! За мой късмет ме взеха в една фирма , от начало като кантарджийка, а в последствие касиер и младши счетоводител.Това се случи благодарение на старши счетоводителката,която ме хареса и ми показа много неща.От втората година дори я замествах.Под нейните напътствия се справях горе-долу добре, за три години,харесваше ми.Наложи се обаче да живея и работя в София-преди 3 години. Започнах пак в заведение- 1 година,след това намерих една работа,вече две години,която искам да сменя.В офис е,водя се техн.секретар,но и аз не знам какво е точно. Усещам, че съм развила доста качества с течение на времето. но нямам самочувствие, че зная много.(то и не зная де). Въпроса е там, че ми харесва да съм заровена в книги,да правя справки,да си смятам нещо...И не знам как да реша дали от мен може да стане счетоводител.Мисля,че това е моето призвание, но не знам как да се подготвя за него
Въпросите ми: Когато вие започвахте в началото какви знания имахте, какво ще ми е нужно, за да бъда сигурна в себе си?

# 668
  • В един копнеж!
  • Мнения: 2 407
Някъде, където може да ти покажат как нещата стават на практика, и това придружено с  четене. Много и постоянно четене на законодателството. Специализирани счет.сайтове също ще са ти от полза.

# 669
  • Мнения: 335
Здравейте, аз имам няколко въпросчета и се надявам да получа отговор на тях:
1. От март месец на борсата по труда, а до преди това ми бяха уж изплатени дните от платения отпуск. Сега като започвам нова работа, имам ли право от платен годишен отпуск за тези дни, в които съм била безработна и на новата работа кога ще мога да започна да си ползвам отпуска. Май ми е малко тъпичък въпроса, ама ми дадоха един лист, в който трябва да си напиша желанието за почивки до края на годината, а аз не знам колко дни ми се полагат. Иначе имам 3 години стаж преди това.
2. Новият ми работодател иска от стария да взема декларация за ДДФЛ ( данък доход физически лица)-трябва ли и от НОИ да взема такава?
3. След като подпиша договора, трябва да ида в НОИ в 7дневен срок? Така ли беше? Какви документи трябва да им занеса-договор, тр. книжка, други?
Благодаря предварително.  Blush

# 670
  • Мнения: 728
Здравейте, аз имам няколко въпросчета и се надявам да получа отговор на тях:
1. От март месец на борсата по труда, а до преди това ми бяха уж изплатени дните от платения отпуск. Сега като започвам нова работа, имам ли право от платен годишен отпуск за тези дни, в които съм била безработна не и на новата работа кога ще мога да започна да си ползвам отпуска работодателят ще разреши, съобразно желанието ти. Май ми е малко тъпичък въпроса, ама ми дадоха един лист, в който трябва да си напиша желанието за почивки до края на годината, а аз не знам колко дни ми се полагат работодателят ще изчисли. Иначе имам 3 години стаж преди това.
2. Новият ми работодател иска от стария да взема декларация за ДДФЛ ( данък доход физически лица)-трябва ли и от НОИ да взема такава? не
3. След като подпиша договора, трябва да ида в НОИ в 7дневен срок? Така ли беше? Какви документи трябва да им занеса-договор, тр. книжка, други? други не, за срока - мисля, че е 7-дневен, но не съм съвсем сигурна
Благодаря предварително.  Blush

Редактирам се: срокът е 7 дена - първо договорът се носи в бюрото по труда, а после служ.бележка, която издават от там се носи в НОИ.

# 671
  • Мнения: 335
Здравейте, аз имам няколко въпросчета и се надявам да получа отговор на тях:
1. От март месец на борсата по труда, а до преди това ми бяха уж изплатени дните от платения отпуск. Сега като започвам нова работа, имам ли право от платен годишен отпуск за тези дни, в които съм била безработна не и на новата работа кога ще мога да започна да си ползвам отпуска работодателят ще разреши, съобразно желанието ти. Май ми е малко тъпичък въпроса, ама ми дадоха един лист, в който трябва да си напиша желанието за почивки до края на годината, а аз не знам колко дни ми се полагат работодателят ще изчисли. Иначе имам 3 години стаж преди това.
2. Новият ми работодател иска от стария да взема декларация за ДДФЛ ( данък доход физически лица)-трябва ли и от НОИ да взема такава? не
3. След като подпиша договора, трябва да ида в НОИ в 7дневен срок? Така ли беше? Какви документи трябва да им занеса-договор, тр. книжка, други? други не, за срока - мисля, че е 7-дневен, но не съм съвсем сигурна
Благодаря предварително.  Blush
Бладодарско!  bouquet

# 672
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 603
Мой колега навършва възраст за пенсиониране, но няма необходимия стаж. Работодателят иска един вид веднага след навършването на годините да го пенсионира. Колегата смята, че ако не си подаде молба, това не може да стане. Моля, разяснете накратко какви са му правата и задълженията на колегата, че и мен ме засяга пряко всичко това  Praynig

# 673
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 446
Мой колега навършва възраст за пенсиониране, но няма необходимия стаж. Работодателят иска един вид веднага след навършването на годините да го пенсионира. Колегата смята, че ако не си подаде молба, това не може да стане. Моля, разяснете накратко какви са му правата и задълженията на колегата, че и мен ме засяга пряко всичко това  Praynig

Ако работодателят желае да го освободи на основание това, че е навършил възраст за пенсия, то по КТ няма такова - основанието е придобиване на право за пенсия за осигурителен стаж и възраст, а колегата ти не отговаря на него.

# 674
  • Бургас
  • Мнения: 6 527
Здравейте, аз имам няколко въпросчета и се надявам да получа отговор на тях:
1. От март месец на борсата по труда, а до преди това ми бяха уж изплатени дните от платения отпуск. Сега като започвам нова работа, имам ли право от платен годишен отпуск за тези дни, в които съм била безработна и на новата работа кога ще мога да започна да си ползвам отпуска. Май ми е малко тъпичък въпроса, ама ми дадоха един лист, в който трябва да си напиша желанието за почивки до края на годината, а аз не знам колко дни ми се полагат. Иначе имам 3 години стаж преди това.


Имаш дни пропорционално т.е ако започнеш от 01.08 до края на годината са 5 месеца,значи имаш 8 дена отпуск..

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт