залъгалките - за и против

  • 1 826
  • 52
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 287
Не съм против защото много помага - било за успокоение, било за приспиване или да замени пръсчето. Когато нея иска сам сия изплюва.

# 46
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
ЗА Peace Все пак отдавна залъгалките са анатомични.Но съм против това да е по цял ден в устата.
Подкрепям напълно Grinning!!! Пък и като му дойде времето залъгалката просто се маха.

# 47
  • Мнения: 1 840
Аз съм "за" залъгалката, ако детето си я иска. То има нужда да задоволява сукателния си инстинкт и по-добре да е залъгалката, отколкото палеца, например. Моите и двете деца ги отказаха към 1,6 месеца. Не беше трудно.

# 48
  • Мнения: 10 758
Дъщеря ми я ползваше доста време.Но нито проговори късно (на 1,6 г проговори), нито пък й се изкриви захапката.Нали за това са анатомични бибероните.Точно поради тази причина предпичитам залъгалката пред пръста.
Сина е с биба само като ляга да спи.

# 49
  • Мнения: 6 472
Аз не съм голям фен на залъгалките, но и двете ми деца са ползвали такова нещо. Възприемам го като необходимото зло. Разбира се си зависи от дете, но в момента, в който ги приучих и се родих.
По въпроса за изкривяването на захапката и късното проговаряне, мога да споделя опита с голямата ми дъщеря. Почна да смуче биберона на 1 месец и си откара така до 1г и 7м. Има перфектна захапка и нито един крив зъб. На 1г и 8 м ми разказа червената шапчица, тъй че сама си направи сметката дали и проговорила късно Laughing

# 50
  • Мнения: 35 962
по-скоро съм "против", отколкото "за"

# 51
  • Мнения: 6 315
За залъгалката съм, ако бебето има нужда. Предпочитам я пред пръста.

# 52
  • Мнения: 1 517
За залагалките съм.Синът ми до година и 6 месеца заспиваше с нея, сам се отказа.Няма нищо изкривено в устата му

Общи условия

Активация на акаунт