Да преправим старите мебели с любов - тема 21

  • 72 367
  • 742
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 1 894
А каква може да е причината водата да попива?
Омаслих една дъска да покажа какъв цвят съм избрала, но мъжът ми я намокри леко и въпреки че първите капки се изтъркулиха, следващите попиха.

# 736
  • Мнения: 8 999
А какво масло сте ползвали?

# 737
  • Мнения: 1 894
Аз- осмо.

# 738
  • Мнения: 8 999
Кое Осмо? Аз съм ползвала само два продукта -  цветно прозрачно финишно масло с вакса /за вътрешно/ - подове, кухненски плотове, мебели и прозрачен цветен финиш за външна употреба /навес/. Нито една капка досега /вече няколко години/ не е направила леке, не е попила и по никакъв начин не е навредила на покритието.
Има значение как се нанася, с какво се третира после /примерно подовете е добре да се мият със специален разтвор, също предлаган от Фивекс/, какво количество е положено, дали е изсъхнало добре при тестовете с вода, дали дървото е било абсолютно чисто или е имало и някакви допълнителни обработки, които са попречили на маслото да попие добре. През някакъв период е препоръчително да се омаслява отново, общо взето по преценка на ползвателя.

# 739
  • Мнения: 1 117
Аз ползвам кухненски плот от акация, омаслен с осмо. Мога да покажа снимка с вода отгоре:) и не съм от най-внимателните домакини, водата се лее щедро. Плотът беше нов и необработен, минат е с две ръце с леко шкурене между тях. Маслото беше нанесено с четка, като го разнасяхме пестеливо и го втривахме. Е, не ми е много дълъг опита още - около шeст месеца, и не всеки ден.

# 740
  • Варна
  • Мнения: 3 247
А какво масло сте ползвали?

Levi's за вътрешна употреба.

# 741
  • Мнения: 305
Нова тема
Да ни е честита! Heart Eyes

Скрит текст:
Още старата не съм изчела, но ще я  Embarassed

# 742
  • Мнения: 0
Привет от мен!
Нова съм и нямам време да прочета всички страници. Интересува ме как да състаря няколко срина и шкафчета. Те са чамови, лакирани.
Днес започнах да шкуря, нещо трудно ми се получава, но съм упорита.
Не знам с каква боя трябва да третирам....моля някой ако знае да ми препрати страничката, ако вече е писано по темата.

Благодаря ви!
Поздрави!

Общи условия

Активация на акаунт