Автоимунен тиреоидит на Хашимото (29)

  • 71 866
  • 749
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 46
Привет, момичета  Hug

Някой знае ли какви са референтните стойности на ТСХ и ФТ4 при децата? Същите ли са като при възрастните или не?
Ако някой е изследвал детето си по някакъв повод и има опит нека ми сподели тук или на лични.
Синът ми е с леко завишено ТСХ и според една лекарка тук има субклиничен хипотиреоидизъм и трябва да пие много малка доза Л-тироксин. В нета обаче чета съвсем други неща - че при децата често стойностите са леко завишени и през пубертета влизат в прицелните стойности за възрастни.
Ще отида да чуя поне още едно мнение преди да предприема нещо, но да питам и тук ако някой знае нещо по въпроса.
Ще ви бъда благодарна също ако знаете добри детски ендокринолози в Сф, Варна, Бс или другаде.


   Това съм го чела, но може да има и други варианти

Нормалните стойности могат да варират между различните възрасти и лаборатории.
Резултатите са готови до 2-3 дни.
Нормални стойности на ТСХ:
    Възрастни: 0.4-4.2 mU/L
    Деца: 0.7-6.4 mU/L
    Новородени (1-4 дни): 1 - 39 mU/L

Още за: Тиреостимулиращ хормон (ТСХ) | Мед. изследване от framar.bg



# 226
  • Мнения: 11 737
Привет, момичета  Hug

Някой знае ли какви са референтните стойности на ТСХ и ФТ4 при децата? Същите ли са като при възрастните или не?
Ако някой е изследвал детето си по някакъв повод и има опит нека ми сподели тук или на лични.
Синът ми е с леко завишено ТСХ и според една лекарка тук има субклиничен хипотиреоидизъм и трябва да пие много малка доза Л-тироксин. В нета обаче чета съвсем други неща - че при децата често стойностите са леко завишени и през пубертета влизат в прицелните стойности за възрастни.
Ще отида да чуя поне още едно мнение преди да предприема нещо, но да питам и тук ако някой знае нещо по въпроса.
Ще ви бъда благодарна също ако знаете добри детски ендокринолози в Сф, Варна, Бс или другаде.


   Това съм го чела, но може да има и други варианти

Нормалните стойности могат да варират между различните възрасти и лаборатории.
Резултатите са готови до 2-3 дни.
Нормални стойности на ТСХ:
    Възрастни: 0.4-4.2 mU/L
    Деца: 0.7-6.4 mU/L
    Новородени (1-4 дни): 1 - 39 mU/L

Още за: Тиреостимулиращ хормон (ТСХ) | Мед. изследване от framar.bg




И аз така знам за стойностите - посочени по-горе.

Във форума, мами са споменали професор Виолета Йотова - От 2010 г. е началник на Детската клиника в УМБАЛ "Св. Марина" във Варна.
http://www.su-varna.org/VYotova.htm
Писали са, че ходела и до Бургас, и преглеждала определени дни в месеца в Св. София, но не знам сега дали инфото е все още актуално. Видях в тази тема:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=172565.0

Ако те интересува, телефон предполагам може да намериш в УМБАЛ "Света Марина" - клиника по детска ендокринология.

# 227
  • Мнения: 70
Мон,на колко години е синът ти...аз по-назад в темата бях писала за моята дъщеря-пуснах и ТСХ на своя глава(предвид мойте болести) и то излезе 5.5...след около 20 дни без лечение ТСХ беше 2.2..Тя е на 17 г...това се казва да му играят на тинейджър хормоните Laughing Сега ми е смешно..ама тогава ми изкара акъла Shocked

# 228
  • Мнения: 8 894
Момичета, на еутирокс тече пререгистрация и складовете вече отказват от 50 и 75 гами. Другите /25 и 100/ като по-невървежни все още ги има. Ще се получи някаква дупка, за колко време не е ясно. Не да се презапасявате, но просто като информация го пиша.

# 229
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Мон,на колко години е синът ти...

На 7г и 9мес.

Merelenda, благодаря ти   bouquet Hug
И аз за нея разбрах, даже запазих час в края на тази седмица. Дано ми даде правилен съвет и лечение /ако е нужно/.

# 230
  • Мнения: 11 737
Варненки, скоро някоя да се е обаждала за час за Райков?
Интересува ме за кой ден е успяла да запише час и дали се е чуло нещо за отпуск?
Долу горе да се ориентирам кога да звъня, че ми трябва час за след 20 дена.

# 231
  • Мнения: 8 894
По-рано от декември не смятам да ходя, стига да не ми стане нещо. Но принципно като звънна по телефона някъде след 3 седмици ми дават час, така че звъни, Мереленда.

# 232
  • София
  • Мнения: 6 269
Благодаря ви за пожеланията, момичета!  Hug

Кати - от 8 до към 13, както беше преди; в 8ч. ходих аз и имаше вече чакащи преди мен. Страшно много пациенти има този човек..  Grinning

Благодаря ти, наистина има много пациенти този човек. В петък мисля да ходя да дам кръв.

Мон..., ако не ти е проблем, може ли да напишеш каква е стойнсотта на хормона при детето ти и какво ти е казала лекарката, която ще псоетиш тази седмица?

Аз преди 2 г. пуснах ТСХ на сина и, беше около 3,5-4 (не помня сега точната стойност). Питах веднъж НАчев, ама той не реагира акто нещо обезпокоително.

# 233
  • Мнения: 8 894
А какво ви кара да пускате ТСХ на детето?

# 234
  • Мнения: 11 737
По-рано от декември не смятам да ходя, стига да не ми стане нещо. Но принципно като звънна по телефона някъде след 3 седмици ми дават час, така че звъни, Мереленда.
Май е така. По спомен все за след 2-3 седмици ми дават час.
Ще звънна.

# 235
  • UK
  • Мнения: 5 999
Момичета, на еутирокс тече пререгистрация и складовете вече отказват от 50 и 75 гами. Другите /25 и 100/ като по-невървежни все още ги има. Ще се получи някаква дупка, за колко време не е ясно. Не да се презапасявате, но просто като информация го пиша.

Във Варна ги няма и невървежните Shocked Значи да ги търся по др градове Crazy Thinking
За Райков и аз се интересувам от инфо
   bouquet

# 236
  • Мнения: 8 894
Във Варна ги няма и невървежните Shocked
Аз съм във Варна. Прясна справка в склад, който днес получава стока и до вчера отказваше някои - налични от 50, 75, 125мкг. Така че провери пак днес.

# 237
  • Мнения: 11 737
Момичета, на еутирокс тече пререгистрация и складовете вече отказват от 50 и 75 гами. Другите /25 и 100/ като по-невървежни все още ги има. Ще се получи някаква дупка, за колко време не е ясно. Не да се презапасявате, но просто като информация го пиша.

Във Варна ги няма и невървежните Shocked Значи да ги търся по др градове Crazy Thinking
За Райков и аз се интересувам от инфо
   bouquet
Обадих се. Няма часове за този месец, а от петък ще започнат записванията за юли.

# 238
  • Мнения: 1 495
Привет , раждах преди 6 месеца , като през цялата бременност бях на л-тироксин , защото ТСХ-то беше полудяло и едвам беше в прилични норми въпреки лечението . С диагноза хипотиреоидизъм съм . След като родих спрях да пия л-тироксина и трябваше да си направя сега изследвания да видим на къде са нещата . Днес показа 3.36 , не правим опити за бебе , не съм бременна , според вас нормална ст-ст ли е хормона за моето положение (така или иначе ще посетя ендокринолог ) и защо са тези граници до 4 .20 в повечето лаборатории като всеки лекар иска да е доста под 4 хормона?

# 239
  • Мнения: 11 737
Привет , раждах преди 6 месеца , като през цялата бременност бях на л-тироксин , защото ТСХ-то беше полудяло и едвам беше в прилични норми въпреки лечението . С диагноза хипотиреоидизъм съм . След като родих спрях да пия л-тироксина и трябваше да си направя сега изследвания да видим на къде са нещата . Днес показа 3.36 , не правим опити за бебе , не съм бременна , според вас нормална ст-ст ли е хормона за моето положение (така или иначе ще посетя ендокринолог ) и защо са тези граници до 4 .20 в повечето лаборатории като всеки лекар иска да е доста под 4 хормона?
Стойността не е кой знае колко висока. А може и още да падне. Докторът ще ти каже кога пак да пуснеш контрола и дали да приемаш тироксин.
А по последния въпрос: защото стойността до 4,2 може да е нормална стойност за жена на определена възраст и да не налага лечение. Докторът преценява на база всички симптоми и клинична картина.
При млади и нераждали жени е добре стойността да се поддържа под 2,5 - дори и да не се цели бременност, но все пак, пак казвам: доктор преценява на база обща клинична картина и симптоми кога и дали се налага лечение и в какви стойности да се поддържа ТСХ. Hug

Общи условия

Активация на акаунт