Вградена фурна и плот за вграждане - избор на марка и модел

  • 314 142
  • 2 044
  •   1
Отговори
# 1 635
  • Мнения: 13 188
Кой модел на горене до 600 лв бихте препоръчали/
Никой.

# 1 636
  • Мнения: 30
Сега избора ми се свежда до този модел:
https://zora.bg/product

# 1 637
# 1 638
  • София
  • Мнения: 12 006
Кой модел на горене до 600 лв бихте препоръчали/
Нито един.

# 1 639
  • Сф
  • Мнения: 4 764
Първият линк не се отваря.

# 1 640
  • Мнения: 30
Решила съм след много умуване да заложа на AEG. Дали имат бяла фурна?

# 1 641
  • Мнения: 167
Дайте по-добре някой лев отгоре ...

На Gorenje последната серия фурни Ora Ito не са никак лоши, по евтиния вариант - http://technika.bg/product/21949/furna-za-vgrazhdane-gorenje-bo658oraw.html



# 1 642
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Решила съм след много умуване да заложа на AEG. Дали имат бяла фурна?
За АЕГ незнам, но Бош имат бяла фурна. С пирилиза и изцяло стъклена врата, и отвън и отвътре. Мисля и на Франке бях гледала бяла фурна. И разбира се прочутата серия Ора Ито на Горение. Но тук ме отказаха от Горение и си взех Бош. И в Икеа имат бяла фурна, но не помня параметрите. Обаче не изглеждаше зле и имаше май доста функции, по спомен.

# 1 643
  • София
  • Мнения: 9 920
Мисля да взема фурна с керамичен плот. Но като гледам цените (а компромиси с Горене и подобни не ми се правят) - ще видя първо във преоценените стоки.
Освен естетичната, има ли друга разликата между стоящите и вградените фурни, тъй като стоящи по-трудно се намират по въпросните магазини (аз такава предпочитам)? По принцип търся с повече контрол./настройки.
Предимството при вградените е, че можеш да спестиш от работната площ на плота, като инсталираш керамична двойка (а не 4ка).

Плотовете с какви колела вървят? Има ли такива с над 18см диаметър, понеже ми малее понякога? Две колела са ми достатъчни.
 bouquet

# 1 644
  • София
  • Мнения: 12 006
Мисля да взема фурна с керамичен плот. Но като гледам цените (а компромиси с Горене и подобни не ми се правят) - ще видя първо във преоценените стоки.
Освен естетичната, има ли друга разликата между стоящите и вградените фурни, тъй като стоящи по-трудно се намират по въпросните магазини (аз такава предпочитам)? По принцип търся с повече контрол./настройки.
Предимството при вградените е, че можеш да спестиш от работната площ на плота, като инсталираш керамична двойка (а не 4ка).

Плотовете с какви колела вървят? Има ли такива с над 18см диаметър, понеже ми малее понякога? Две колела са ми достатъчни.
 bouquet
Разликата е, че на вградената не плащаш за "ламарините" отстрани, нямаш фуги около печката, които винаги събират прахоляк и мизерия. Естетически на мен ми изглеждат по-добре. За "котлоните" има и над 18см. доста модели, моя май беше 21 най -големия, но има и модели с 27см. което си е голямо. Двойка аз лично не бих си взела първо защото е неудобно, ако се ползват заедно, особено ако големия кръг е отпред е ад, понякога даже не се събират 2 неща, второ защото при правене на спагети примерно ползвам поне 3 котлона /може и с 2, но се забавя времето/, трето не мисля в/у какво ще си дръпна горещия съд от котлона или фурната. С една педя няма да спестиш кой знае колко от работния плот, но може да ти стане ад готвенето на котлон. Това си е лично мое мнение и не ангажирам никого с него. За цените - не прави компромиа, а виж с транспортните дефекти - -има и попадения понякога. По-добре качествен утред с малко насраскано или чукнато, отколкото за същите пари некачествен уред /това когато гониш определен бюджет както е при теб/.

# 1 645
  • Мнения: 167
Какви са проблемите при фурни Горение и какво точно Ви е отказало ?

# 1 646
  • София
  • Мнения: 9 920
Скрит текст:
Мисля да взема фурна с керамичен плот. Но като гледам цените (а компромиси с Горене и подобни не ми се правят) - ще видя първо във преоценените стоки.
Освен естетичната, има ли друга разликата между стоящите и вградените фурни, тъй като стоящи по-трудно се намират по въпросните магазини (аз такава предпочитам)? По принцип търся с повече контрол./настройки.
Предимството при вградените е, че можеш да спестиш от работната площ на плота, като инсталираш керамична двойка (а не 4ка).

Плотовете с какви колела вървят? Има ли такива с над 18см диаметър, понеже ми малее понякога? Две колела са ми достатъчни.
 bouquet
Скрит текст:
Разликата е, че на вградената не плащаш за "ламарините" отстрани, нямаш фуги около печката, които винаги събират прахоляк и мизерия. Естетически на мен ми изглеждат по-добре. За "котлоните" има и над 18см. доста модели, моя май беше 21 най -големия, но има и модели с 27см. което си е голямо. Двойка аз лично не бих си взела първо защото е неудобно, ако се ползват заедно, особено ако големия кръг е отпред е ад, понякога даже не се събират 2 неща, второ защото при правене на спагети примерно ползвам поне 3 котлона /може и с 2, но се забавя времето/, трето не мисля в/у какво ще си дръпна горещия съд от котлона или фурната. С една педя няма да спестиш кой знае колко от работния плот, но може да ти стане ад готвенето на котлон. Това си е лично мое мнение и не ангажирам никого с него. За цените - не прави компромис, а виж с транспортните дефекти - -има и попадения понякога. По-добре качествен утред с малко насраскано или чукнато, отколкото за същите пари некачествен уред /това когато гониш определен бюджет както е при теб/.
21см бива... просто на 18см не мога да сложа голям тиган за палачинки или омлет...
Да, но ще трябва и шкаф да му правя, а и мисля са по-скъпи тези за вграждане, макар и с 2-3 ламарини по-малко.
За котлоните, има резон, но спагети с три котлона?!  То и верно на два също ще се пресягаш за задния...
Всичко ли е вече със - СЕНЗОРНО УПРАВЛЕНИЕ? Фен съм на механичните ключове (врътки)  Peace
Фурните с плот ли вървят обикновено?
- ЕДНА ТРОЙНА ЗОНА - Това значи че мога да го ползвам и с малки тенджери/тигани?
Реално, след като добавя нова фурна, стандартен размер- за мивка/шкаф остават 140см. Под него ще трябва да вкарам или пералнята (тя е за вграждане в момента), но може би ще си взема друга - стояща с повече капацитет, или да вкарам печката под плота.
Плота/фурната трябва да реша дали да е до хладилника или до чешмата ooooh! Умивалникът може 2-3 см да е по-малък, но с такава съм свикнал.
Хладилникът може още да кара, но догодина мисля да го сменявам и него, но 55см с по дебела изолация вътре ще ми малее, но може да помисля за 55см ширина, предвид ограниченото разстояние. Горни кухненски шкафове има, но и те са за подмяна - ще са по-големи.
Ще разгледам първо втората употреба по магазините и след това с транспортните дефекти Peace
Схема:
Скрит текст:
Скрит текст:
Какви са проблемите при фурни Горение и какво точно Ви е отказало ?
Така четох по форумите.

Последна редакция: вт, 19 дек 2017, 12:44 от Starrydream

# 1 647
  • София
  • Мнения: 12 006
Груба грешка е д си вземеш керамичен плот с врътки - такава мръсотия се набива под тях, че става ужас за този, който чисти и накрая пак не може да се изчисти всичко и става мазало, отдело е заемане на нясто, вместо да си сложиш настрани горещия съд. Не се подлъгвай, че сензорните се чупят по лесно. Всичко е до марка и до късмет. Избери което ще е най-удобно за ползване и почистване, а това означава по възможност и без метална лайсна по ръба на плота, че и тя гадно се чисти, но пък ако се случва често да разливате или изкипявате - по-добре с лайсна иначе ще текне по "дървенията" на кухнята.
В повечето случаи фурните са отделно от котлоните, но някои вървят заедно. Ако няма да ги слагаш едно в/у друго ти трябват отделни.
Цитат
Плота/фурната трябва да реша дали да е до хладилника или до чешмата
и двете не са добре - ако е до мивката ще имаш пръски от едното на другото. Ако е до хладилника пак не е ок.

Цитат
- ЕДНА ТРОЙНА ЗОНА - Това значи че мога да го ползвам и с малки тенджери/тигани?
Да, има модели на които най-малкия кръг е малко-по голям от джезве. Зависи колко малък искаш.
Втората употреба е нож с 2 остриета. Не знаеш как е ползван и поддържан уреда и дали е сменен заради дефект или задари излязъл по-нов модел.

# 1 648
  • Мнения: 25
Здравейте, искам да попитам дали някой има фурна Миеле. Спряла съм се на този модел, Miele H 2265 BP EDST / CLST.Бихте ли дали мнение дали си заслужава.

# 1 649
  • Мнения: 167
Като и гледам цената или е мостра или има забележки. Такава голяма отстъпка ...
Много бедно е оборудвана - решетка и една тава. Ако решите да преподредите - телескопични водачи, тави, ... със сигурност няма да ви харесат цените.
Гаранцията за мен е много кратка 25 мес.

Общи условия

Активация на акаунт