Редно ли е да събираме децата си с други деца когато са болни?

  • 21 860
  • 376
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 506
Martisun, явно в момента детенце боледува и си много чувствителна на тази тема... Преди година и аз бях възмутена точно, колкото си ти сега. Взех обаче все повече да се замислям, че ония на запад не може да са чак такива "балъци", че да не им прави впечатление като събират децата си с кихащи/подсмърчащи хора. И че може би аз преигравам. Наистина, до 3 години не е хубаво да боледуват много децата, ама не можеш да ги сложиш под стъклен похлупак. Помисли само:

- На площадката (както и в яслите и другите детски заведения) винаги може да се зарази детето без абсолютно никой да е виновен. Най-малкото всяко заболяване е заразно поне ден-два преди да се появят каквито и да е симптоми, а много заболявания престават да са (толкова) заразни в процеса на излекуване. Така детенце с ясно изразени симптоми може да е незаразно или по-малко заразно от друго, което изглежда напълно здраво. Моите деца например кашлят обикновено по 2 седмици, понякога и повече след разболяване - ми нито мога, нито смятам за нужно през цялото това време да ги ограничавам от контакти, първите дни обикновно сме си вкъщи или на по-усамотени места, но дотам.

- Поликлиниките и болниците са по презумпция най-заразните места, които бъкат с всякакви гадости, и там си е почти ясно, че като отидеш, може и да си "хванеш" нещо. Сведи ходенията до поликлиниката до възможния минимум и винаги си имай "едно на ум", за да не оставаш после разочарована... Между другото евала на вашата докторица, ако има кабинет за консултация, щото повечето и това нямат. Просто и направи забележка, че приема там болни деца.

Та така. Опитай се да не се ядосваш за неща, които не можеш да промениш, да гледаш по-реалистично и мааалко по-оптимистично -> Ако се изведеш детето 3 пъти и то се сблъска с 3 различни вируса, логично е да преболедува. Логично е също следващите 30 пъти, в които го изведеш, да не срещне нов вирус и да не се разболява и така  Hug

Doll_, вирусната пневмония, уви, не се лекува с антибиотици, такива се прилагат профилактично, за да не се наслагват бактериални инфекции.


ПП Докато си пусна постинга и гледам sweetkids_mama казала почти същото с други думи  Simple Smile

# 31
  • Мнения: 1 809

Doll_, вирусната пневмония, уви, не се лекува с антибиотици, такива се прилагат профилактично, за да не се наслагват бактериални инфекции.

Дават се широкоспектърни антибиотици, витамини, бронхолитици, отхрачващи средства, кислород. Лекарствата обаче не влияят директно на вируса, а лекуват симптомите от болестта  Wink

martisun , съжалявам, че доста изместих темата  Blush

jenia vulova ,няма лошо детето да излиза навън, но трябва ли като е болно да го заведеш на площадката при другите деца? Ако ти например кашляш и кихаш ще ходиш ли да се радваш и прегръщаш друго дете   newsm78



# 32
  • Мнения: 7 837
От няколко месеца насам почти всеки ден сме на някоя детска площадка. Досега не съм засекла дори и едно подсмърчащо или кашлящо дете. Единствено неприятно впечатление в това отношение правят мексиканците, но пък те си се събират отделно.
Самуил досега не ми е боледувал изобщо, въпреки всекидневния контакт с деца.

Отделно детската клиника е с два входа - за болни и за здрави деца. Така ми спестяват допълнителното притеснение, да не би детето ми да закачи някой вирус. Хубаво би било и в БГ консултациите да е така.

Благодаря, но нямам желание детето ми да трупа имунитет, разболявайки се точно в тази възраст.
 

# 33
  • Мнения: 1 072
Насила заразяване няма да правя, няма никаква логика!
Това е повече от естествено, никой не си заразява умишлено детето! Нито някой заразява умишлено друго дете. Нека обаче не забравяме, че много от заразите вече се разнасят преди да са се проявили симптомите.
Писанке, кажи ми обаче какво правиш ако имаш две деца? Как да спра голямото да се вижда с други деца докато малкото стане на 3 годинки, за да не го заразява до тая възраст.

Кажи ми как се лекува ,ако не с антибиотик?
Ами може и да ти е странно, но не се лекува. Затова възрастните хора измират от бронхопневмония, защото нямат здрава имунна система, която да се справи с вируса, а няма лекарство, което да го унищожи. А ти го тъпчи с антибиотик, щом така ще си по-спокойна. И не лекуват симптомите на болестта, както твърдиш.

# 34
  • Мнения: 3 506
Дават се широкоспектърни антибиотици, витамини, бронхолитици, отхрачващи средства, кислород. Лекарствата обаче не влияят директно на вируса, а лекуват симптомите от болестта  Wink

Doll_, антибиотиците при вирусна инфекция (пневмония или друга) нищо не лекуват, дават се напълно профилактично. Единствено сиропите за кашлица и кислородът могат да повлияят (облекчат) на симптомите на болестта. Няма смисъл да извъртаме нещата. Миналата година на мъжа ми баба му беше болна от такава пневмония. В продължение на повече от месец в болницата успяха да и налеят 7-8 антибиотика, единственият резултат беше, че цялата "гъбяса", получи диария, спря и да се храни и съвсем отслабна... Добре, че се възстанови жената.

И наистина, нека не изместваме темата. Изобщо не ставаше въпрос нито за антибиотици, нито за умишлено зарязаване.......

# 35
  • Мнения: 1 072
[И наистина, нека не изместваме темата. Изобщо не ставаше въпрос нито за антибиотици, нито за умишлено зарязаване.......
За което се извинявам.

# 36
  • Мнения: 9 990
jenia vulova, настинка няма, ако не знаеш! Или е вирус или бактерия и в двата случая е детето е болно!


Като му е студено или нещо от сорта, пада имунната система и при среща с вирус например, вероятноста да се зарази става по-голяма. Само от седене на студено няма как да се разболее  Wink




С това не съм съгласна-няма как да ти отслабне имунната система,защото ти е студено Rolling Eyes,напротив-тогава организма се мобилизира/настръхването на кожата и т.н.....всичко това май се учеше даже в училище/На студено време е по-малко вероятно да се заразиш с вирус,напротив-бума е пролетно време,когато се затопля.

# 37
  • София
  • Мнения: 505
Не събирам детето ми с други деца по площадките, а на ясла не ходи.
То може би природата сама ги нарежда нещата - докъм 3-4 годишна възраст децата изключително рядко се заиграват едно с друго, обикновено само си дърпат играчките - за какво тогава да го събирам с други деца, само заради лафа с другите майки - не, мерси!

За мен изграждането на имунитет е разходка на вън всеки ден и избягване на контакта с болни хора. 

# 38
  • Мнения: 704
Редно ли е да събираме децата си с други деца когато са болни?
Не, не е редно!

Мразя състоянието "болест"; дъщеря ми не посещава детска градина, заради алергии. Всеки път, когато се разболее, треперя -  да не направи пристъп.
 Случвало се е да я заразят на детската площадка, защото през деня, повечето деца на нейната възраст са именно болни, които майките има са ги извели на площадката в парка. Е, много са ми неприятни тия, последните Twisted Evil; една от тях люлееше детето си на люлката до нас и му попипваше челцето, за да провери дали има температура и го пита: "Добре ли си, маме?", а то горкото се загъгнало с едни сополи и диша с отворена уста. Не знам, как се въздържах да не й крясна, хванах си детето за ръка, чантата и да ни няма от там.

# 39
  • Мнения: 8 769
Не е редно да се събират болни със здрави деца. Това едва ли някой ще го отрече.
Болна тема ми е. Откакто дъщеря ми ходи на ясла, носи по някой бацил и дребния го отнася. Cry За тригодишния си живот до момента тя е боледувала сериозно само два пъти-и двата пъти от гнойна ангина, втория път прихваната от яслата. Там винаги има кашлящи и сополиви деца (със зелените сополи, висящи до устата, лично съм ги виждала). Знам,че може би майките не могат да си позволят да отсъстват от работа, но пък не виждам причина детето ми да се заразява от техните newsm78 И на всичкото отгоре да носи заразите и да ги лепи на бебето.
Въпросното бебе, благодарение на сестра си, от октомври м.г. е все болен. Два пъти вече бе на антибиотик, един път в болница, в момента пак вдига някакви безумни температури (не знам какво му е Crazy).
Поради тези причини спирам дъщеря ми от ясла, поне до пролетта, може би и до лятото. Според мен антибиотиците само отслабват имунитета, не го засилват.
Крайно безотговорно е болни деца да се водят по ясли, дг и площадки. Когато дъщеря ми е "неразположена", т.е. чувства се добре, но си има къде сополи, къде кашлица, я водя на по-слабо посещавани места.

# 40
  • София
  • Мнения: 1 724


Аз също не съм съгласна да се водят деца със сиропи в яслите или градините, но има майки които няма на кого да осавят децата си, ако се касае примерно само за кашлица!

Никога не се касеа само за кашлица, кашлицата е симптом, след нея детето вможе да развие всичко- от ангина и бронхит до пневмония.

Оправданието, че няма на кого да оставите детето си, е несериозно и безотговорно.

# 41
  • София
  • Мнения: 3 421
 Е, не е редно разбира се!
 Въпроса е, че всеки си има гледна точка по въпроса, произтичаща от опита му до момента.
 С етърва ми сме на двете крайности-децата ни са родени в една година. Нейното момченце дали е пило 2-3 пъти антибиотик, а ние се радваме ако прескочим месец без лекарства.
И съответно на нея не й прави никакво впечатление дали си води детето при болни деца или дали то е болно и го води при здрави деца. Нейният опит показва, че от такъв контакт нейното не се разболява и съответно си мисли и че обратният случай е така.
 Докато аз съм на другата крайност - тъй като си знам, че нашата само някой да кихне и тя е следващата, и се пазим, а съответно пазим и другите деца.
 В нейните очи аз съм смешна с притесненията си, а в моите очи тя е "леко" безотговорна в това отношение.
 Така, че зависи кой и от къде гледа нещата.

# 42
  • Мнения: 1 072
За мен изграждането на имунитет е разходка на вън всеки ден и избягване на контакта с болни хора. 
Ето защо противогрипната ваксина всъщност е инжектиране на концентрирано излизане навън и лишаване от контакти с болни хора. Тъй де, нали така се изгражда имунитет? Това дето организма вече го познава тоя вирус са глупости, естествено.

Аз също не съм съгласна да се водят деца със сиропи в яслите или градините, но има майки които няма на кого да осавят децата си, ако се касае примерно само за кашлица!
Никога не се касеа само за кашлица, кашлицата е симптом, след нея детето вможе да развие всичко- от ангина и бронхит до пневмония.
Оправданието, че няма на кого да оставите детето си, е несериозно и безотговорно.

Също много яко!. Моят малкият кашляше 6 месеца поради астматични признаци. Дали пък не трябваше да вървя с табелка на врата си "Само кашлица е! Споко!" Или да не го изкаравм милото на разходки.
Дааа, безотговорно е. Добре, че всички имаме баби на разположение!

Мразя състоянието "болест"; ...
Ние, безотговорните, го обичаме!

Не знам, как се въздържах да не й крясна, хванах си детето за ръка, чантата и да ни няма от там.
Именно това очаквам от майките, които имат проблем. То е същото като с пушачите и непушачите. Все другия трябва да отстъпи. Защо пък "здравото" дете да има повече право да си играе от "болното"? Ако едни сополи са ти проблем, тръгни си, пък ела по-късно. Като моя беше болен от варицела отидохме на площадката на единствената количка, отделена от другите (преди да откачите съвсем само да ви кажа, че тук за варицела изобщо не те карат да си спираш детето от градина, така че не и престъпление да го заведеш на площадката), дойде една майка,казах и да знае, че ми е болно детето и да си реши, тя каза "Благодаря, че ми казахте", събра си детето и отиде по-натам. Толерантност се иска, това е.

# 43
  • Мнения: 811
Като му е студено или нещо от сорта, пада имунната система и при среща с вирус например, вероятноста да се зарази става по-голяма. Само от седене на студено няма как да се разболее  Wink
Тъй, чета, пак чета и  newsm78
Имаш ли доказателства? Какви?

# 44
  • София
  • Мнения: 505
За мен изграждането на имунитет е разходка на вън всеки ден и избягване на контакта с болни хора. 
Ето защо противогрипната ваксина всъщност е инжектиране на концентрирано излизане навън и лишаване от контакти с болни хора. Тъй де, нали така се изгражда имунитет? Това дето организма вече го познава тоя вирус са глупости, естествено.

Да, предпочитам детето ми да стой далече от болни деца и да няма "имунитет" към всеки втори вирус!

Общи условия

Активация на акаунт