СТОЙНОСТИ НА ЧХГ - тема 4

  • 118 786
  • 742
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 68
Не,не съм имала кървене,но ми се гади,гърдите ми са доста напрегнати,ако това има значение...

# 16
  • Мнения: 609
Sani4ka_, от няколко дена чета какво се случва с теб!
Момичетата, които са те посъветвали да отидеш при друг лекар с по-добра апаратура са прави. Няма смисъл да продължаваш да правиш ЧХГ.
В синтезиран вид ще ти разкажа моята история. Имах бременност, която завърши с мисед /оказа се кухо яйце/, в 9 г.с. Но когато разбрах, че съм бременна с уринен тест веднага отидох на преглед и на него доктора не установи бременност. На другия ден веднага посетих друг лекар и веднага каза, че бременност има. Гърдите спряха да ме болят 2 дена преди аборта.
При теб болките в гърдите ги има, ЧХГ е с добри показатели, остава само да отидеш при друг лекар!
Стискам палци!  Hug

# 17
  • Варна
  • Мнения: 68
Момичета,ходих при друг лекар,каза ми че си имам сакче,но бил доста малък 3мм.Каза че можело от късна овулация,да не се отчайвам,след 10 дена ще отида пак и вече ще се разбере надявам се.Повече ЧХГ няма да правя.Ще се моля всичко да е наред  Praynig

# 18
  • Варна
  • Мнения: 617
Аз бих те посъветвала да си пуснеш още едно ЧХГ в същата лаборатория след 48 часа с точен резултат ( не > от ...). Прекомерно високите стойности също не са идеалния вариант.

# 19
  • София
  • Мнения: 297
И аз като Ренденце, от няколко резултата насам не виждам смисъл от ЧХГ - над 2000 с хубав апарат всичко се вижда, въобще да не говорим за 47 000.... не знам какъв е лекаря и апарата...

П.С. видях че си ходила при друг лекар, послушай го, дано да има шанс, но наистина с тези симптоми, високо ЧХГ, без кървене, много малко ми се вижда 3мм сакче  Peace

# 20
  • Мнения: 2 483
Аз бих те посъветвала да си пуснеш още едно ЧХГ в същата лаборатория след 48 часа с точен резултат ( не > от ...). Прекомерно високите стойности също не са идеалния вариант.
Напълно излишно!
Да не би да намекваш за мола с "прекомерно високите стойности"? Момичето е 6/7 г.с. все пак.

# 21
  • Варна
  • Мнения: 617
Аз бих те посъветвала да си пуснеш още едно ЧХГ в същата лаборатория след 48 часа с точен резултат ( не > от ...). Прекомерно високите стойности също не са идеалния вариант.
Напълно излишно!
Да не би да намекваш за мола с "прекомерно високите стойности"? Момичето е 6/7 г.с. все пак.

Позволи ми да знам малко повече за молата...

# 22
  • Варна
  • Мнения: 68
Аз въпреки всичко си пуснах днес пак,в сравнение с това от преди два дена сеga e 54810.05 mIU/ml (беше преди 48 часа 47073.65 mIU/ml ). Това доколкото разбирам е че не се развива добре,прегледа ми е чак след седмица и половина,но може би трябва да го приема че не е било писано да стане сега... Sad

# 23
  • Мнения: 2 358
На мен ми изглежда съвсем нормално растрящо ЧХГ - не знам защо реши, че не се развива. Нали имаш предвид, че при тази стойност няма как да се удвоява бързо
При такива стойности на ЧХГ-то - то не носи информация. Единствено преглед с ултразвук/ехограф може да даде отговор какво се случва

# 24
  • Варна
  • Мнения: 68
Ами аз доколкото четох и доктора каза че трябвало да се удвоява за 48 часа,затова така реших...дано да греша.Просто ще чакам до следващия преглед,записала съм при лекар с по добра апаратура доколкото знам,ще видим...  Praynig

# 25
  • Мнения: 2 358
На 48 часа се удвояват ниските стойности, след това колкото по-големи става, толкова по-бавно почват да нарастват. Поради тази причина бях писала и по-напред, че няма смисъл да се изследва повече ЧХГ-то.

# 26
  • Варна
  • Мнения: 68
Доктора ми каза да правя,защото едва ли не ме прати на кюртаж.Благодаря ти все пак,не съм наясно със стойностите затова питам Simple Smile това е надежда!  Hug

# 27
  • В сърцето на любимия човек
  • Мнения: 13 414
На мен ми изглежда съвсем нормално растрящо ЧХГ - не знам защо реши, че не се развива. Нали имаш предвид, че при тази стойност няма как да се удвоява бързо
При такива стойности на ЧХГ-то - то не носи информация. Единствено преглед с ултразвук/ехограф може да даде отговор какво се случва
Ренденце е абсолютно права. Отиди на преглед при добър специалист с добра апаратура. При тези високи стойности на ЧХГ това е най-правилното решение.

# 28
  • Мнения: 1 117
 Здравейте! Бременна съм вече, но понеже на последния преглед доктора ми каза , че бебето върви по - едро се замислих дали е възможно да съм забременяла по-рано.
 ПРМ беше на 01 март, като цикъла ми дойде минути след като правихме секс. В последствие контакти сме имали на 9 , 17 и 18 ден ден от МЦ, като овулацията по принцип е около 18 -19 ден от МЦ.
На 33 ден от МЦ Бета ЧХГ беше 69,31. Та въпроса ми е от чисто любопитство, понеже със сестра ми спорим - възможно ли е да съм забременяла на 1 март например и не е ли ниско това ЧХГ, ако това се е случило тогава? newsm78

# 29
  • София
  • Мнения: 297
Аз си мисля, че е ниско за зачеване на 1-ви, но не съм сигурна, само предполагам...Моето ЧГХ на 2 ден закъснение (даже май на деня, когато трябваше да ми дойде) беше 190...Важното е, че си добре  Hug

Общи условия

Активация на акаунт