В тези първи ЮЛСКИ дни, дъжд от бебчета вали! - тема 34

  • 31 621
  • 719
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 748
Честити бебчета на Сандалка, Глупи, Бори, Опице, Данчето и Евето   bouquet Да са им живи и здрави, много послушни и малко ревливи!

Girlinblue, аз съм много доволна от Цикатридината. Помага.

Близначе, ти предлагаш на Джина шест месеца изолация, но не са достатъчни  Flutter Дотогава ще са забравили раждането и кърменето, но ще започнат "Аааа ама вие още сте със залъгалка. Те затова децата ви трудно ще проговорят. Нашето на годинка рецитираше...". Или ако бебето е без залъгалка следва друго "Аааа ама вие още сте с памперс. Те затова децата ви няма да се научат. Нашето още на седем месеца си казваше..." И така, има си хора, които всеки ден могат да ти оправят настроението  Sunglasses

# 526
# 527
  • Перник
  • Мнения: 2 265
Честити бебчета на новородилите мами. Да са им много здрави и послушни, а на тях бързо възстановяване.

Ние днес бхме на консултация. Биха имунизация на Ицко, която за сега се понася добре. Пораснал е с 1.300кг и 5см. Каза ни вече да започваме с гимнастиката и масажите.

Момичета как ви понасят бебетата къпането. Моя много плаче като го сложим да легне в коритото

# 528
  • Мнения: 233
Аз госпожицата не я къпя в корито още - под чешмата я къпя и за сега не се оплаква! Пък и става по-бързо и ми е по-лесно Като започне да ми натежава, обаче, ще я прехвърля във ваничката

# 529
  • Мнения: 4 255
Руми,моето бебе много обича да се къпе.Гладна,жадна, с колики..Сложа и я в коритцето,всичко забравя. Heart Eyes
Мисти,мерси за статията. Имах я тази чуденка.  bouquet
Колан нося от 4-я ден след раждането.Ефект-никакъв.Коремът ми си стои като в 4-ти месец.Вече губя надежда,че някога ще се прибере. Tired
За конците ви питах,понеже аз намерих един в гащите си и после един в тоалетната.И да ви кажа бях в шик.Първо си помислих,че е от дрехите ми.Когато видях и втория обаче и бях с различни дрехи,разбрах,че е нещо друго.Първо съм в шок,понеже след прегледа ми док ми каза,че всичко ми е свалено и вече нямам конци.Второ никога не съм си представяла,че така изглеждат конците.Ми че те едни такива....като конец си истински,дебел.Офф не мога да го опиша.Ще взема да ги снимам и да ви ги покажа.Изобщо не съм сигурна,че са конците,от шевовете,но и не знам какво друго биха могли да бъдат.За това моля,която е била с шевове, да сподели как са изглеждали конците като са й паднали.

# 530
  • Мнения: 43
Честито на новите ни мами !!!

Все по малко оставаме, да се запиша и аз все още 2 в 1.  Laughing
Мога само да се похваля от няколко дни с леки болезнени контракции , даже преди малко регистрирах 3 през 6-7 минути. Но аз вече не смея да се радвам, все като си помисля , че наближава и нищо  Laughing Whistling

# 531
  • varna
  • Мнения: 871
Тъй, днеска не стигнах до док, тъй че няма новини - утре в 9 ме вика да ида първа кипра  Laughing
Кро, Гери, добре сте се прибрали - друго си е у дома. И раждането е било интересно, явно. Много се радвам и за Маги, повече такива хора трябва да има!
Еве, да ти е жива и здрава Илона, хем страхотно име, хем дядото доволен!
Забравих да ви се оплача от масовата некултура на хората в тая болница. Е, то нямаше такова тръшкане и крещене. Значи 7-етажна болница, по 3 асансьора на етаж, смятайте колко много врати. Е, за два часа чакане никой, ама НИКОЙ не се сети да се обърне и да хване тия ми ти железни врати. Доктори, сестри, пациенти, няма значение, излизат със замах и зад тях ТРЯЯЯЯЯЯС и кънтеж из цялата болница #2gunfire. Аз за два часа получих главобол, а нещастните хора дето лежат по отделенията как оцеляват идея си нямам. Да не споменавам и мангалите по коридорите дето си крещяха, ще кажеш, че са на полето, а не в болница, допълнителен ужас за нервите и ушите ми  #Cussing out

Последна редакция: пн, 22 юли 2013, 18:56 от herairness

# 532
  • Мнения: 70
Здравейте девойки Simple Smile
Не съм писала и не съм чела (почти) отдавна, защото не успявам да смогна с моите вече двама разбойника. А като си представя, че сега таткото е при нас и ми помага, а от следващата седмица тръгва пак на работа и прооооосто не знам как ще се справя. Сигурно и аз ще хвана пътя за Карлуково #Crazy Баткото харесва бебето само докато спи и не реве, през другото време му се кара или ни се сърди на нас. Даже пожела да ходи да живее при баба си и дядо си, при които по принцип не ходи с голямо желание. Въобще преживява някакъв стрес явно от малкото човече.

Бебчо пък е непрекъснато "гладен" и просто вече не знам какво да го правя. Кърмим се, успешно на този етап, но проблемът ми е, че той иска непрекъснато да яде. В следствие на това преяжда, според мен, и започва да връща храна. Освен това трудно се оригва и, ако се е успал след кърменето, докато се оригне и го преоблека, се събужда и започва наново гризане на ръце и рев за ядене. В събота и неделя бяхме така по цял ден и нощ, направо се видях в чудо Sick

На всичкото отгоре носът му хърха и като дръпна с помпичката изкарвам по някой друг сопол, а и по 3-4 пъти на ден се случва да се изкашля. Според педиатърката няма проблем, каза да слагаме физ.разтвор в нослето, но на мен ми е притеснено Cry

Та така с нас, а ето и моето разказче за раждането, макар че мина доста време, а и останаха малко неродилите мами:
Скрит текст:
Значи, на 9.07 след обяд отидох на редовната консултация при моя лекар, който отново ми направи преглед за разкритие и каза, че довечера ще раждаме. Аз понеже вече бях установила, че ще си стоя бременна до живот, му се измях и си тръгнах. Да обаче, не щеш ли към 6 ч. вечерта наистина започнаха болки и даже се засилиха доста. В 19 ч. вече бях в ТК и ме приемаха. Разкритието беше 3.5см и шийката изгладена. Последваха клизми, мерене на тонове. С моя лекар се разбрахме да се опитам да устискам колкото мога повече време, за да направя 5см разкритие и после упойка. Към 21ч. вече имах доста силни болки, разкритието беше 4.5 и ми сложиха упойка. И разбрах, че така мога да раждам много пъти Laughing За 30-40 мин. стигнах до пълно разкритие и в 21.52 се роди Калоян. Имаше остатъци от плацентата и се наложи да се направи кюретаж, за да се махнат, оправиха ми шевовете от предното раждане, а аз не можех да повярвам, че може да се ражда толкова бързо и леко Simple Smile Пожелавам го на всички неродили мами Simple Smile

Гифт, за конците - наистина са си конци, като истинските Laughing Аз имам доста, не съм ги видяла кога са паднали, но си ги напипвах преди това - дебелчки са си Mr. Green

# 533
  • София
  • Мнения: 50
Гифт, да, конците с които шият са си като истински конци, даже много дебели.

Несторова, моята дъщеря повръщаше много като бебе. , Тогава лекарите ми казваха: споко, нормално е, четях разни статии за рефлукс и се успокоявах, че не е чак такова количество. Но сега като сравнявам с новото бебче виждам, че е повръщала наистина МНОГО  Shocked  Премина и като по магия в началото на 5ти месец, когато я захраних с твърда храна (макар че в началото не хапваше повече от лъжичка-две на обяд).
Та тогава тя имаше голям проблем с наддаването, първия месец качи само 400 грама спрямо минималното си тегло след раждането и само 200 спрямо рожденото си тегло. Тогава лекарите ми надуха главата как бебето гладува, да го дохранвам и пр. Аз обаче, тъпо и упорито реших, че вече кърменето ни е потръгнало и си я карахме само на кърма. Втория месец качи 900 грама и всичко вече беше ок  Peace Ей я на, сега е здрава и голяма и съм доста спокойна по отношение на качването.

За вигантола - и аз няма да давам, докато детето излиза навън. И на каката съм давала само по 1 капка и то само в дните, в които времето е било наистина лошо и не сме успели да излезем, макар и за 10 минути.

За секса - хич няма да чакам, само да ни се отвори малко време с таткото, взимам един презерватив и го нападам  Laughing

Ох, имам проблем с лохиите, по-скоро с липсата им. На 7-8-9ти ден след раждането бяха направо спрели, имах само по една капчица бяло-жълта слуз на превръзката. На 10ти ден, както си се къпех, изведнъж по краката ми шурна едно количество кръв...  Shocked За съжаление, тъй като бях под душа не можах да му оценя цвета, количеството и миризмата, но мнгоо се притесних, защото явно задържам кръв в матката, която се беше изляла тогава, но след този случай течението пак спря и сигурно пак се събира. Та в този ред на мисли, някоя от вас знае ли някаква техника, упражнения ли, какво ли, да си размърдам матката, че да изтича тая кръв? Кърмя по цял ден, но това не помага Sad

За капките против колики - нашият педиатър днес ги оплю всичките и особено тези с лактазата, каза, че само чай от копър помагал. Склонна съм да му вярвам, защото с голямото ни дете нищо не помагаше срещу колики, положението беше ужасно. Аз смятам да пия лактогонен чай с тая цел, в него също има копър и доколкото знам преминава в кърмата.

А, и пъпът на детето още не е паднал  Confused Докога ще му виси тая щипка в гащите, имма чувството , че му убива  Rolling Eyes

# 534
  • Мнения: 4 841
Честито на всички маменца   bouquet Да са ви живи и здрави бебоците и бързо възстановяване на всички ви желая  Hug


Извинете ме но покрай баткото нямам много време да чета и пиша  Tired През деня съм с майка ми и тя пък се дразни незнайно защо като ме види седнала пред компютъра  newsm78
Иначе Ого е супер кротък за сега. Яде и спи през повечето време.

Имам няколко въпроса. Педиатърката ми предложи павловича мас като по добър вариант от судокрем. Днес ходих в Хополенд да купя и продавачката беше тотално дезинформирана. Каза, че имало 3 вида, но единия свършил. дни и същи били, но по скъпите имали повече съставки. Това ми обясни. Прочетох и малкото информация на опаковката и видях, че едното по - скъпото е за нещо като предпазване от атмосферни влияния, а другото е за подсичане и купих него (синята опаковка мисля беше), но като се прибрах видях, че на него пише 3+ та сега ме е шубе да намажа дупето на бебето.
Има малко подсечено Оги понеже ака след всяко хранене. Няма празно. Памперса е винаги фул от пишо и ако.

Въпрос към ЛЛЛ
Днес докато ме нямаше вечерта (махаха ми конците и водихме баткото в мола на детски център) майка ми е дала изцедена кърма на Ого и понеже поразляла малко та му е дала около 60мл от 80те които оставих. След като се прибрахме около 10мин след като е нахранен, той изсука едната ми гърда понеже иначе си смчеше ръцете и се сърдеше. Това означава, че е минал 100така определено. Страх ме е да не му се разшири коремчето на детето от толкова много манджа.
Аз бликам от кърма и в момента тека на доста интензивни капки и от двете гърди. Цедя и пак има. Започнах да замразявам вече кърма. Иначе на цедене вадя обикновено между 60 и 80мл от двете гърди, като преди това съм нахранила бебето. За следващото хранене пак гърдите ми са твърди и напрегнати, но гледам да цедя вечер и само веднъж на ден за сега и то при нужда. Ако няма нужда то вече ще замразявам изцеденото.


близначе моля те сподели за нистатина как го е предписала педатърката, понеже на нас ни каза Дактарин, но моят, който имах е в приятелка. Имам нистатин и глицерин под ръка мехлемче, но до сега не смеех да слагам на бебе, понеже нистатина си е антибиотик все пак.


Педиатърката каза, че нямаме нужда от вигантол понеже Ого има много малка фунтанела, а и сега било лято. При Зар пак беше така, но тогава старата педиатърка ни беше изписала по 3 капки деавит (вигантола беше изтеглен от пазара) понеже бил голям и бързо наддавал (по 1,500кг на месец). Всеки лекар си има собствено мнение по въпроса явно, но аз определено съм по склонна да вярвам на сегашнаа ни педиатърка.

Последна редакция: пн, 22 юли 2013, 21:26 от agnesana

# 535
  • Мнения: 2 237
Ех, Агнеска, благородно завиждам за бликащата кърма  Hug Щеше ми се и аз да имам толкова ама нА - нямам. За сега удържам фронта и от 8-9 хранения, само едно (нощем) е само АМ. Ама като почне да расте и си иска все повече и повече кърма...ще го закъсам. После като порасне как ще му обяснявам, че е по-тъп от останалите щото не е кърмен  Mr. Green
Нистатина е във вид на сиропче, едно такова като гъсто мляко. С вкус на банан е. Името му е "Фунгостатин". Сладичко е. С една пипетка отмерваш 1 мл и слагаш вътре в устенцата, на бузката където са гъбите. И малко да задържи бебето без да го гълта, пак действа  Peace

# 536
  • Мнения: 2 381
ЛЛЛ:

Детето ми прави големи нощни паузи. Опитвам се да будя, но ми отнема до час понякога. Суче около 5-6 мин от едната гърда само. С помпа изцеждам понякога другата, защото се пръска. Количеството на изцедена кърма е 100+ мл, без да изцеждам до край.
Възможно ли е 5 мин (главно нощем) да са й достатъчни (на 13 дена е)? Сменям напълно пълен памперс след всяко хранене?
Педиатърката днес ме посъветва да я остявям вече през нощта, без значение, че няма още 2 седмици.
Причината е, че за 9 дена е наддала 600 gr . Мерихме я 2 пъти на една и съща ел. везна без памперс, дори не беше яла последните 2.5 часа. Кърмата ми слезе втори ден след ражднето и детето суче през 2-2.5 часа през деня, а вечер често пъти през час.
Със сигурност имам 10 кърмения, дори само с 2 нощни.
Страхувам се от обезводняване на бебето и от спиране на кърмата без време.
Благодаря.

Последна редакция: вт, 23 юли 2013, 00:47 от Niki1

# 537
  • Мнения: 4 255
Ей,Агнес,как ти завиждам само за кърмата.Замръзявай и пращай насам,че при нас е дефицит!За тази павловича мас,аз не бих рискувала.Судокрема е страхотен.По-хибаво от нехо не вярвам да има.

# 538
  • Мнения: 4 709
Кейт е родила момче, коя днес е раждала с нея не знам, но аз се покривам, мойта лъвица изтърва момента  Sick

# 539
  • Мнения: 181
Здравейте, мами!

Данче, честит ви Тони! Да ви е жив и здрав, много радост да ви носи! Бързо възстановяване на теб!   bouquet
Еве, честита Илона! Да ви е жива и здрава девойката!   bouquet


Бейби, предната вечер зададох същия въпрос за Вигантола /Терп, благодаря, че ме отрази  Hug/. На нас ни ги изписаха по 2 на ден до май месец 2014. На мен ми се струва много за лятно бебе. Фонтанелата му сякаш не е много голяма, но знам ли.

За коликите, на нас ни изписаха Инфакол или Еспумизан, взех първите, но сега смених с Лефакс, който ми донесоха от Германия. И пак се гърчи на моменти. Чай от копър не давам, док каза, че не помагал много, но тя е против хомеопатията, така че не знам какво да кажа по въпроса.

Джине, ще пробвам и Цикатридината, то това е ужасно нещо. Аз никога не съм била с ленив стомах, сега ям мюсли, пъпеш, меша какво ли не, за да не залинее, кофти работа. Дано не е за постоянно, не че искам да съм на режим като преди, но и това не е работа, а с добавка Хемус Еър, ужас...

Руми, моите конци са все едно за кърпене на вълнени терлици  Laughing Дебели и лилави. Тази вечер измъкнах единия, че взе да кърви самия бод. Издърпах го, имаше възелче, развърза се и си излезе! Това е първия, който излиза, банкет ще вдигна!  newsm44
За Судокрема, ние сме с едно правено мазилце, аз също се мазах с него и ми мина подсеченото, което май беше от кислородната вода, с която ме заляха след като ме зашиха, падна ми кожата направо и се бях зачервила много.

Мисти, знаех си аз, че Катето Британската, ще излюпи момък! А ти имаш време до 00:00 ч.  Wink

Близначе, не знам колко е вярно, но педиатърката каза, че сънят се отразява на производството на кърма. По нейната логика, ти не си спала снощи и може би за това млекоцентралата е била празна.

Кро, Гери Д., Агнесанка, добре сте се завърнали!

Ей, откак родих, хич не ме е страх да чета разкази за раждане  Simple Smile

Моя шушулчо днес хич не спа, дано сега да спи. Лягам и аз, че съм гроги!

Общи условия

Активация на акаунт