В момента чета ... 20

  • 50 178
  • 753
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 3 634
Днес започвам "Знаме на честта"
Скрит текст:
През 1187 година един от малкото оцелели от битката при Хатин млад шотландски рицар тамплиер на име Александър Синклер успява да избяга в пустинята въпреки раните си. Научава за екзекутирането на оцелелите след боя тамплиери и скрива принадлежността си към техния орден. Синклер всъщност принадлежи на вътрешния кръг на ордена, член е на Братството на Сион – тайно съобщество в друго тайно съобщество, неизвестно на редовите рицари и оръженосци от Ордена на тамплиерите.
Две години след битката при Хатин сир Анри Сен Клер е посетен през нощта от своя сеньор Ричард Лъвското сърце. Кралят събира войска за освобождаването на светите земи от властта на Саладин и сарацините му и иска сир Анри – първият му и любим учител – да го придружи като главен оръжейник на армията...

"Обсебването на Елейзабел Крей"... звучи ми малко бла-бла, но има доста добър рейтинг.
Скрит текст:
Сред мрачните улици на Лондон се спотайва невъобразим ужас...
Случи се след Унищожението - войната постави тежкия си отпечатък върху града, като го превърна в руини, а хората постави на колене в очакване на възмездието...
Сред заплетените улици на Стария квартал дебнат ужасяващи същества и онези, които се осмелят да излязат през нощта, се превръщат в лесна плячка. Плячка за вълци и убийци, спотайващи се из кривите улици, както и за много по-смъртоносни същества - вештиците.
Но най-опасно е скритото зло. Зад привидното богатство и благотворителност на висшите слоеве на обществото стои зловещ пакт с вештиците, който заплашва самото съществуване на човечеството.
И в сърцето на всичко това е красивата, беззащитна, загадъчна Елейзабел Крей - ключът към висшето зло.

"Книга за бамбука"
Скрит текст:
Древната японска притча за момичето родено в бамбука е само приказното начало на една полуизмислена, полуистинска история. Владислав Баяц, без излишен екстаз, води читателя през културата, етнографията и философията на дзен будизма на Япония. В маниера на добрата криминална история пред читателя протичат напрегнати ситуации и дворцови интриги до края, когато изплува суровостта на запазването на властта и нейният огледален образ в лицето на изкушението и медитацията в манастира – вечната борба между светското и духовното.

# 736
  • Ямбол
  • Мнения: 1 452
В момента чета на Арчибълт Кронин "Замъкът на шапкаря"
Невероятна книга  Hug

# 737
  • Мнения: 484
В момента чета на Арчибълт Кронин "Замъкът на шапкаря"
Невероятна книга  Hug
Тази книга прочетох след "Цитаделата" и още една, не помня коя, на А. Кронин. "Цитаделата" ми хареса ужасно много, но следващата беше точно като нея - абсолютно същата история. "Замъкът..." никак не ми хареса, но вече не помня поради какви причини Simple Smile, беше преди много години...

# 738
  • Пловдив
  • Мнения: 13 550
2 том "Граф Монте Кристо" - Александър Дюма

# 739
  • Мнения: 2 897
Прочетох "Жълтите очи на крокодилите" на Катрин Панкол! Не си спомням от къде я свалих, но беше пълна с правописни грешки, което ме изнерви жестоко! Довърших я единствено защото лятото имах сблъсък с  15 годишни тинейджърки и видях колко безпардонни и жестоки могат да бъдат младежите в тази възраст, та ми беше интересно как ще се развие образа на голямата дъщеря!


Можеш да прочетеш за развитието й във втората и третата част на трилогията  Wink
На мен лично книгата много ми хареса, затова прочетох и втората -''Бавният валс на костенурките'', след известно прекъсване ще дочета и третата - ''Катеричките от Сентръл Парк са тъжни в понеделник''.

# 740
  • Мнения: 5 577


Страхотна книга, която намерих захвърлена в кашон в мазето. Стара е.

# 741
  • Мнения: 5 577
Иначе съм си приготвила на Блага Димитрова ''Пътуване към себе си''.
В паузите между по-сериозните чета разтоварвам с Агата Кристи

# 742
  • Мнения: X
В момента чета на Арчибълт Кронин "Замъкът на шапкаря"
Невероятна книга  Hug
На мен в нея всичко ми се стори много прекалено. Много черно-бели характери. Злият - зъл до последния косъм на главата си, добрият - добър до последен дъх. Но и двата вида без всякакво чувство за самосъхранение.  Интересен сюжет, но за жалост не можах да извлека никаква мъдрост от написаното, нито да науча нещо ново и интересно.
Скрит текст:
На моменти си мислех, че трябва да си особена порода садист, за да създадеш подобно творение. Сякаш авторът е визирал конкретен реален човек и е решил да му отмъсти, като напише книга за него. Но предполагам, че в онези времена на хората и без това не им е бил особено лек живота и това е успявало да ги развлича, давайки им утехата, че винаги може да бъде и по-зле.

# 743
  • Мнения: 387
В момента чета на Арчибълт Кронин "Замъкът на шапкаря"
Невероятна книга  Hug
Тази книга прочетох след "Цитаделата" и още една, не помня коя, на А. Кронин. "Цитаделата" ми хареса ужасно много, но следващата беше точно като нея - абсолютно същата история. "Замъкът..." никак не ми хареса, но вече не помня поради какви причини Simple Smile, беше преди много години...

"Замъкът ..." е най-потискащата книга на А. Кронин (която аз съм чела,а те са доста). Може за това да не ти е харесала. Тя всъщност е и първият му литературен опит (за който не знае - той е лекар по професия). Харесват ми много "Приключения в два свята" (автобография), "Пътят на д-р Шенън". А "Цитаделата" и "Дървото на Юда" за мен са уникални произведения.  Peace

Ох, голяма слабост ми е Кронин  Hug

# 744
  • Мнения: 387
............ "Повелителят на мухите" на Голдинг.

И как ти се струва?

# 745
  • Ако искаш да бъдеш щастлив, бъди!
  • Мнения: 10 142
............ "Повелителят на мухите" на Голдинг.

И как ти се струва?
За мен това е изключителна книга. Много умна книга. Много ми хареса. Изключително сериозна и те кара да се замислиш. Много. Според мен е задължително да се прочете.

# 746
  • София
  • Мнения: 6 467
... "Дървото на Юда" за мен са уникални произведения.  Peace

Ох, голяма слабост ми е Кронин  Hug

Уникална книга наистина, нищо друго ит Кронин не съм чела. Трябва да се поправя Sunglasses

# 747
  • Мнения: 484

"Замъкът ..." е най-потискащата книга на А. Кронин (която аз съм чела,а те са доста). Може за това да не ти е харесала. Тя всъщност е и първият му литературен опит (за който не знае - той е лекар по професия). Харесват ми много "Приключения в два свята" (автобография), "Пътят на д-р Шенън". А "Цитаделата" и "Дървото на Юда" за мен са уникални произведения.  Peace

Ох, голяма слабост ми е Кронин  Hug

Мисля, че втората, която прочетох беше "Пътят на д-р Шенън". Еми беше си съвсем като "Цитаделата". А "Дървото на Юда" си я спомням с някакво не особено приятно чуство, мисля, че краят беше твърде подтискащ (да не го издавам, за който не я е чел  Grinning). Не знаех, Кронин е лекар, това може би обяснява докторските сюжети Simple Smile

# 748
  • София, България
  • Мнения: 5 605
Прочетох "Дом на улица Езерна" - голямо разочарование! 1/5 звездички



Не мога да повярвам, че това е същият автор, който е написал "Степни богове". Толкова плоска и елементарна книга не бях чела много отдавна. ( точният израз си е тъпа  Laughing ) Определено не препоръчвам.

Сега започвам "Кентърбърийски разкази", че ми е пропуск и отдавна й се каня. Точно ще ми дойде успокойтелно след бозата на Геласимов, а после ще започвам "Мостът на Дрина"




"Замъкът ..." е най-потискащата книга на А. Кронин (която аз съм чела,а те са доста). Може за това да не ти е харесала. Тя всъщност е и първият му литературен опит (за който не знае - той е лекар по професия). Харесват ми много "Приключения в два свята" (автобография), "Пътят на д-р Шенън". А "Цитаделата" и "Дървото на Юда" за мен са уникални произведения.  Peace

Ох, голяма слабост ми е Кронин  Hug

Мисля, че втората, която прочетох беше "Пътят на д-р Шенън". Еми беше си съвсем като "Цитаделата". А "Дървото на Юда" си я спомням с някакво не особено приятно чуство, мисля, че краят беше твърде подтискащ (да не го издавам, за който не я е чел  Grinning). Не знаех, Кронин е лекар, това може би обяснява докторските сюжети Simple Smile

И на мен Кронин ми е много любим! Чела съм само "Пътят на д-р Шенън" и "Приключения в два свята" и вие ми напомнихте, че скоро трябва да прочета "Цитаделата" и "Дървото на Юда". Има страхотна дарба да пише, спомням си, че докато го четях бях тотално хипнотизирана, не можех да оставя книгите.

# 749

Общи условия

Активация на акаунт