предизвикано раждане

  • 2 523
  • 45
  •   1
Отговори
  • Мнения: 49
здравейте мами,

в4ера бях отново на преглед и лекарят ми каза,4е ако до 7-ми ве4ерта(вторник) нямам признаци за раждане, отивам в болницата и 6те предизвикват. терминът ми е на 8-ми. в първия момент дори се развълнувах и сега като се замисля, треперя като лозов лист. неговите доводи са,4е вси4ките ми показатели са 4удесни и не иска да преносвам. по принцип съм с ниско кръвно, в4ера бе6е малко зави6ено и това съ6то имало зна4ение. из4етох вси4ко, което сте писали тук, за болките,4е били ад при предизвикано раждане, за кръв, как ти слагат този хормон и 4естно да кажа не ме е страх от това, а дали няма не6то да навреди на бебето, аз 6те изтърпя другото.дофторът го възприема като нормално не6то, поне аз така по4увствах от обясненията му, но мен такъв страх ме е налегнал,4е няма да е естествено.моля,ако някой знае не6то за това, споделете ми.

# 1
  • Мнения: 952
защо ще го предизвикват след като всичко е ок? та той термина ти още не минал,разбирам да преносваш че да се предизвиква раждане а то...? Според мене е излишно това на мене ми го предизвикаха след 8 дена преносване.

# 2
  • Мнения: 1 909
Абе защо така те шашка тоя доктор - до седми има време, защо ще ти дава отсега зор!
И на мен ми бяха предложили за първото раждане да го предизвикат, не за нещо друго, ами защото лекаря излизаше в отпуска - на мен не ми се видя читав повода и отказах. Бебето се дори точно в деня, за когато ставаше въпрос да го предизвикат ( два дни преди термина). Спокойно - бебето си знае работата, освен ако няма някакви медицински причини, не виждам защо ще те навиват...

# 3
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 422
И според мен е напълно излишно да го предизвикват преди термина newsm78 Особено като всичко си ти е наред.
Аз влязох в патологична на 15- я ден след термина. На следващия ме пуснаха на т. нар. ФОТ, но бебето не тръгна. Това показа, че няма страдание на плода. Само че аз вече бях емоционално изтощена и настоях за индукция- с таблетка Простен на 18- я ден преносване Peace
В тази връзка се сещам за моя приятелка, която роди съвсем в началото на деветия месец, защото докторката й заминаваше на море #Crazy И бебчо се роди едва 2.200

# 4
  • Мнения: 4 053
и аэ щети кажа да не си го причиняваш
много е неприятно
иэчакай всично да стане по естествен път      bouquet 

# 5
  • Мнения: 1 427
Не знам защо преди термина ще ти го предизвикват!Защо не изчака доктора,за къде се е разбързал?При мен беше предизвикано раждането,но случаят беше друг.Приеха ме в болница седмица преди термина за наблюдение-бях вече с 2 сантиметра разкритие и контракции от време на време.Чакаха  ме уж всеки момент да родя, но на бебка хич не и се излизаше!Изчакаха датата на термина и на следващия ден ми пуснаха система с окситоцин.Родих три часа по-късно,като по-болезнените контракции бяха около час.Болките не бяха нетърпими-аз все очаквах да ме заболи много и докато чаках родих LaughingПожелавам ти и на теб такова леко и бързо раждане!

# 6
  • Мнения: 832
Ако ти мине терминът и много преносваш, защо не ти направят секцио. Според мен е по-добрия вариант. Освен ако не държиш да родиш нормално.

# 7
  • Мнения: 248
Здравей мила бъдеща мамо,
Напълно е нормално да те обземе страх преди раждането, но ти не се давай, мисли за това сладко бебче, което ще прегърнеш после. Болките са търпими, не се плаши. Иначе жените нямаше да се навиват да раждат втори път! Слушай какво ти казва доктора. И да предизвикат раждане - не е толкова страшно. На мен и двата пъти ми го предизвикваха. Първият път с хапче, вторият - на системи. Нищо страшно няма! Ако е чрез система, най-вероятно ще ти влеят окситоцин, който предизвиква контракции. Хапчето върши същата работа. Контракциите са по-чести от нормалните - нормалните започват от 30-40 минути и зачестяват на 20-15-10 минути, накрая вече на 5 минути. Другите контракции са на равен интервал от време - например през 5 минути през цялото раждане. Ето това е разликата. Предизвиканото раждане обикновено трае по-малко от нормалното, т.е. ще родиш по-бързо. Болките са си болки и при двете, няма разлика.
Ако ти слагат хапче - да ти кажа честно, няма да усетиш поставянето. То е съвсем мъничко, така че не се притеснявай. Обикновено ти го слагат, лежиш 2 часа и после ставаш да се разхождаш, за да подпомогнеш получаването на разкритие.
На бебето явно не вреди, защото повечето раждания днес, както забелязах, се правят така. Относно кръвта  newsm78, незнам какво те притеснява? Ще ти тече малко кръв след раждането, все пак голямо човече излиза, ама не е страшно, честно!!!
И накрая, термина ти е на много хубава дата (и аз съм родена на 8 февруари)! Пожелавам ти да родиш на него!
И понеже ти е първо раждане, докато се освестиш и разбереш какво става и от какво да се страхуваш - вече ще си родила!  Wink Гаранция!

# 8
  • Мнения: 245
На мин ми предизвикаха раждането по мие желание,не исках да чакам вече, и трябва да знаеш,че това става като ти отлепят малко мехура,като при болезнен преглед,и после ти включват система за разкритие,както при повечето родилки.Няма да навреди на никого,то е същото самоче си избираш дата....Те по принцип болките са си нечовешки,за това са измислили нормалното с епидурална ще се родиш Peace.Не се притеснявай ами давай ще си гушнеш бебчето и ще ти олекне.Устех! Hug

# 9
  • Мнения: 4 392
На мин ми предизвикаха раждането по мие желание,не исках да чакам вече, и трябва да знаеш,че това става като ти отлепят малко мехура,като при болезнен преглед,и после ти включват система за разкритие,както при повечето родилки.Няма да навреди на никого,то е същото самоче си избираш дата....Те по принцип болките са си нечовешки,за това са измислили нормалното с епидурална ще се родиш Peace.Не се притеснявай ами давай ще си гушнеш бебчето и ще ти олекне.Устех! Hug
Не нисля,че е много тактично да се говори на бременна жена,притеснена толкова за предстоящото раждане за *нечовешки болки* Wink Naughty
Болката е нещо Строго Индивидуално!Всички хора имат различно усещане за болка и нека да не забравяме за вьтрешната нагласа,която е изключително важна.
Мила newli! Вместо да четеш ужасяващи истории по форумите,отпусни се и се наслаждаваи на последните дни преди раждането.Сьветвам те да се наспиш добре,защото те чакат безсьнни нощи WinkИма едно просто нещо,което много жени забравят.Когато те е страх,се отделя адреналин,които подтиска от своя страна отделянето на ендорфини,а именно ендорфините притьпяват болката!Затова всички отишли да раждат сьс страх,имат силни болки.Ако оставим настрана лекарския фактор,в този смисьл много зависи И от теб!
Относно вьпроса ти/От личен опит мога да ти кажа,че предизвиканото раждане не е за предпочитане,освен ако няма мед.показания за това!На мен ми го предизвикаха(тогава не бях толкова наясно,исках само да раждам вече!) и после сьжалявах,защото не можах да изпитам раждането,така както би ми се искало  Cry Cry С една дума /Природата не обича да и се противопоставят!
Успех и леко раждане!

# 10
  • Мнения: 49
моми4ета аз и преди си казах, не ме е страх от болки или други не6та, страх ме е заради това предизвикване да не стане не6то с бебето. а доводите на лекаря са, днес пак му звънях, 4е ..."вси4ко е като по у4ебник при теб и не искам да се изпуснат не6тата извън на6 контрол"...доколкото разбрах, 4е и тук в щатите, си е доста разпространено това предизвикване. благодаря ви за окуражителните думи, от това имах нужда.сега правя списък...+ и - на предизвикване.
май съвсем психясах.
последен въпрос, колко време след като ти сложат системата или дадат хап4ето запо4ват контракциите? лекарят ми каза вторник ве4ер да се явя в болницата с готовия багаж и ме слагат веднага на окситоцин. до тогава или трябва да родя или да се успокоя!

# 11
  • Мнения: 694
Първото си дете родих при един доктор, който процедира по същия начин. Всичките ми приятелки, а и познати раждали при него родиха с предизвикване и то преди термина, та и мен не ме пропусна. Разликата беше, че на самия термин ме извика и ми постави хапчето. Не мога да коментирам дали болките са по-силни, защото все още не съм минала по пътя на второто раждане, но аз на болка не издържам, така че както и да е все ще ти кажа, че боли. А ако си сложиш епидурал няма и да разбереш.

Ами хапчето ми сложи в 8:30 и към 12:00 вече болките бяха засилени, а към един нетърпими. Каквото и да е раждането все трябва да излезе бебето, така че само спокойствие ти е нужно. А на бебето едно предизвикано раждане няма какво толкова да навреди.

# 12
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Не ми е ясно защо ще го предизвикват раждането преди термина. На мен ми предизвикаха раждането, след като бях преносила 6 дена. Не знам дали предизвикването на раждането ще навреди на бебчо, мисля че не би трябвало, но пък от друга страна говори с лекаря да изчака още малко.

А и щом докторът е толкова сигурен, че се налага това предизвикване, в крайна сметка му се довери.
Тук може да ти кажем хиляди неща и всички те да са верни, но твоят лекар все пак те наблюдава и е най-наясно с положението.
Каквото и да решиш ти желая леко раждане  bouquet

# 13
  • Мнения: 14 133
При мен предизвикаха раждане заради висока кръвно ден преди термина.Виското кръвно е сериозен проблем. Няма нищо опасно за бебчо.Болките наистина са по-силни, но има упойки.Леко раждане!!!

# 14
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
Наистина е много важно да си спокойна независимо как раждаш.За това защо не вземеш да се разхождаш/ако ти е възможно/,движението е много полезно за стимулиране на родовата дейност.Секса също помага/пак, ако при теб е уместно/,спермата съдържа хормон,който стимулира разкритието. Така пък може да си родиш без предизвикане и да изненадаш лекаря.Стискам палци и само спокойно,така ще стане по-лесно,знам от опит!

# 15
  • България-София
  • Мнения: 573
Aз също не разбирам защо ще се предизвиква раждане ако няма показание за такова. Случват се грешки при изчисляване на термина и затова съм на мнение, че щом всичко е наред няма защо да се насилват нещата. Зълва ми преноси 10 дена и роди напълно здраво и непреносено дете. Това, което правеше - всеки ден ходеше за тестове в поликлиниката - слушане на тонове и тест на урината, теглене и прочие /става въпрос за Израел/. Просто това е практиката тук. Аз лично родих предизвикано - бях рискова бременост /диабет/ и просто се получи така, че едното бебче спря да расте и това наложи раждане. Сложиха ми окситоцин в 19.00 ч. и в 7.00 започнаха болките. Поставиха ми епидорала система и ...родих нормално два прекрасни бебока в 12.00ч. Без болки нетърпими и без усложнения. При мен беше така, но в съседната стая една майка се измъчи, защото на нея и бяха сложили "балон" за разкритие /не знам дали се изразих правилно/. Доста болезнена процедура съм чувала и от други майки. Нямам намерение да те плаша - разбираш, че всичко е индивидуално. На детето не мисля, че вреди...
Затова: обсъди хубаво с лекаря положението и тогава прецени.
Майката природа за всичко е помислила - затова напоследък в Израел се стремят по възможностраждането да протича "природно" - без упойки, секцио - в краен случай, предизвикване - само ако се налага...
Решението трябва да е твое. Успех!

# 16
  • Мнения: 4 392
моми4ета аз и преди си казах, не ме е страх от болки или други не6та, страх ме е заради това предизвикване да не стане не6то с бебето. а доводите на лекаря са, днес пак му звънях, 4е ..."вси4ко е като по у4ебник при теб и не искам да се изпуснат не6тата извън на6 контрол"...доколкото разбрах, 4е и тук в щатите, си е доста разпространено това предизвикване. благодаря ви за окуражителните думи, от това имах нужда.сега правя списък...+ и - на предизвикване.
май съвсем психясах.
последен въпрос, колко време след като ти сложат системата или дадат хап4ето запо4ват контракциите? лекарят ми каза вторник ве4ер да се явя в болницата с готовия багаж и ме слагат веднага на окситоцин. до тогава или трябва да родя или да се успокоя!
Този доктор маи си противоречи! Sunglasses
Уж всичко вьрви по учебник,а ще ти го предизвиква!????Няма логика!
Значи и в САЩ имало такива доктори! #2gunfire #Cussing out

# 17
  • Мнения: 1 107
Недейте да плашите момичето!
Все повтаряме като папагали "довери се на лекаря си", а тук докторът вече е заклеймен като некадърник Twisted Evil, а както се вижда от местожителството на newly, докторът очевидно няма да е българин, съмнявам се, че иска предизвикано раждане заради собствяеното си удобство!
Кръвното й се покачва - ако продължи така, е опасно да се преносва.
newly, да не би да си с отрицателен резус фактор? Това също има значение.

# 18
  • Мнения: 1 559
Мила,да не би точно тогава,доктора ти да е дежурен на смяна сам..Не искам да те плаша,ама това ми говори доста неща...а и за една статия която бях чела за една мама.. newsm78

# 19
  • Мнения: 660
ИЗУМЕНА СЪМ !!!
 smile3515
Това там лекари ли са или бакали ! newsm78
Длъжни са да те следят ежедневно след датата на термина , чрез мониторинг / запис на тоновете и движенията на бебето , както и на нивото на възбудимост на матката / . Това се прави до 9 ден след термина , а ако до тогава не родиш влизаш в болница , но пак под НАБЛЮДЕНИЕ ! Тогава освен гореописаните записи се гледа и бистротата на околоплодните води . Изобщо раждане се предизвиква в края на 42 - ра седмица !!!

Желая ти успех и леко раждане !!! smile3525
 И най-вече доктора да вземе правилното решение !

# 20
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 422
...последен въпрос, колко време след като ти сложат системата или дадат хап4ето запо4ват контракциите?
На мен ми сложиха половин таблетка в 18ч. Не подейства изобщо. Втората половина ми я сложиха в 00ч., но тогава докторът доста ме тушира. Болките и контракциите ми започнаха буквално докато сляза от магарето. В 4.50 родих.
Някой беше попитал защо не се направи секцио. Не знам как е в Щатите, но тук не правят току- така секцио. Моя приятелка, мама от форума, роди близнаци с нормално раждане, на всичкото отгоре едното бебе беше седалищно #Crazy

# 21
  • Мнения: 686
Все още не съм раждала, но събирам впечатления от мои приятелки и познати, и съм категорично против предизвикване на раждането. Очевидно няма никакъв проблем нито за теб, нито за бебето, в момента, тъй като ако имаше доктора щеше да иска веднага да предизвика раждането, а не да чака до 7 или 8.02!
(Една позната по настояване на лекаря роди предизвикано преди термина, бебчето беше недоносено, наложи се да стои в кувиоз, всички бяха много притеснени. Слава богу, сега всичко е наред, и е живо и здраво детенцето.)
Но в крайна сметка ти си преценяваш!

# 22
И аз родих с предизвикано раждане, НО заради преносване! не мога да разбера, как някой доктор може да "предпише" предизвикване преди датата на термина! Природата си знае работата. Аз лично бих предпочела да родя естествено и без да се предизвиква раждането, но малкият юнак не искаше да се запознаем... Mr. Green
Иначе както са казали мамите, много е важно да си спокойна, така и ще родиш по-лесно. Може би за болката от раждането може да получиш представа като си помислиш за болката при всяка менструация. Аз лично очаквах повече да ме боли. Казват, че търпимостта към болка може да се разбере по търпимостта към лютия вкус. newsm78 Аз лично търпя и двете  Blush При предизвикване на раждането боли по-често и по-кратко.

# 23
  • Мнения: 144
На мен ми предизвикаха раждането, но на 7-мия ден от термина, тъй като нямах никакви индикации за раждане. Преди това 10 дни преди термина и дните до раждането всяка сутрин ходех в МД (където и родих) на запис на тоновете. Всяка сутрин!! На шестия ден след като нямаше никакви признаци, моя доктор ми каза, че ми дава папката с документацията (беше 12 август) и да отида при кардиолога на едикой си етаж за преглед, след това при анестезиолога на едикой си етаж за консултация защото аз исках епидурална, след това да му ги върна документите и на следващия ден - 13 август (събота) ме искаше в 7,30 часа сутринта в отделението за да ми включват система. Аз ако знаех, че бебка ще тръгне с тази система, можех да си избера друга дата - примерно 14-ти или 12-ти август, ама на! Било писано да е 13-ти. Та на сутринта в събота отивам аз, правят ми клизма и слизам в родилното. Въобще не зная какво ме чака. Лягам си спокойно в предродилната зала, включват ми абокат с доста мъки, защото нямам вени хубави, пускам ми незнам си колко си капки от окситоцина и започваме да чакаме, като през цялото време ми записват с коланите около мен тоновете . От 9 часа до 12 ч никакви признаци, проверяват ме през час за разкритие. В 12,30 като започнаха онези ми ти болки, страаааашна работа smile3511 Не ми се мисли като се сетя какъв ад беше, разкритието ми идваше мнооого бавно, мнооого. Родих чак в 18,45 часа, обаче през това време и тапата падна, и водите ми изтекоха и болката беше много силна. На всичкото отгоре и упойка не ми сложиха, някакви болкоуспокояващи ми вляха един-два пъти от рода на но-шпа, лидокаин, папаверин, аналгин нещо такова. Е, имах малка епизотомия, ама то без това не може.
Предизвиканото раждане си боли, каквото и да ми казват всички. Дано при теб всичко мине успешно, но не се съгласявай преди термина в никакъв случай!!!!
Успешно раждане и не се шашкай, всичко минава и заминава, без това не може  ylinfant

# 24
  • Мнения: 52
щом се налага съм съгласна

# 25
  • Мнения: 601
 Бях чела ,че само 5% от бременните раждат на определения термин.
 Аз лично не бих се съгласила на предизвикано раждане,ще склоня едва след като измине определената за раждане дата,но не и ден преди това.Да не забравяме ,че всеки случай си е индивидялен,защо не отидеш и на още 1-2ма лекари да видиш и те какво ще те посъветват.
 Каквото и да решиш да знаеш,че аз съм с теб и ти пожелавам безпроблемно раждане
Hug

Последна редакция: пн, 06 фев 2006, 10:38 от Аурелия

# 26
  • Мнения: 1 031
Ако се налага да го предизвикат - да. Моето раждане също ми го предизвикаха, но преносвах, плацентата ми беше презряла и водите бяха много намалели. И добре, че го предизвикаха, че когато настъпи момента да ми пукат мехура се оказа, че въобще няма околоплодни води #Crazy не ми се мисли какво щеше да стане ако няхме закъснело още малко...

# 27
  • Мнения: 462
Ако все пак решите с доктора да предизвиквате раждането, попитай го за едно хапче, което се поставя влагалищно. Аз родих с такова и за 3ч всичко беше минало Simple Smile а и е последна технология...е всъщност тук май се изказах неподготвена...последна технология беше преди 4г Simple Smile Спомням си, че хапчето на онези времена струваше някъде от порядъка на 40 или 50 лв. но е много по-добре отколкото тия системи, с които съм чувала, че се предизвиква раждането.

# 28
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Няма нищо страшно Hug.На мен ми предизвикаха раждането със система.Разликата е че контракциите изведнъж стават на кратък интервал от време и за това ти се струва че е по-болезнено.Повечето доктори вече така практикуват.На кой кога му е удобно,кога е на смяна и т.н.,особено когато имаш уговорка с доктор.На мене този вариянт повече ми хареса,защото се притеснявах да не ме хванат болките през ноща,както все се чудех дали ще разбера когато почна да раждам Grinning.Спокойно няма нищо страшно.Леко раждане ти пожелавам Peace

# 29
  • Мнения: 49
благодаря ви много за отговорите, само дебна около pc-то да видия кой какво е казал,защото дори и думи за болките ме успокояват-тоест че са минали и други по този път.
последни новини. към 6 ми звъннаха от кабинета на доктора и ми наредиха следното:
във сряда в 4 сутринта звъня в болницата и предупреждавам,че отивам за предизвикване на раждането-те били уведомени. в 5 сутринта да съм там-след час. слагат ме на системи и според техния план в 12 започва раждането. така ме наредиха часово,че аз се шашнах и веднага не можах да реагирам да си задам въпросите. след половин час като осъзнах какво ми казват се обадих и говорих с лекаря и той ми обясни,че ще предизвикат раждане,защото според последния писък в медицината,ако всичко върви прекрасно, както при мен не е хубаво да има забавяне дори и от един ден,защото първо започва плацентата да се отлепя, после може да ми изтекат водите без да се усетя и да стане сухо раждане, което било по-опасно от предизвикване.
та това е.... стискайте палци, живот и здраве другата седмица да се хваля и аз.

Последна редакция: пн, 06 фев 2006, 10:39 от Аурелия

# 30
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 422
...spored poslednia pisak v medicinata,ako vsichko varvi prekrasno, kakto pri men ne e hubavo da ima zabaviane dori i ot edin den,zashtoto parvo zapochva placentata da se otlepia, posle moje da mi iztekat vodite bez da se usetia i da stane suho rajdane, koeto bilo po-opasno ot predizvikvane.
ta tova e.... stiskaite palci, jivot i zdrave drugata sedmica da se hvalia i az.
Shocked
Моите уважения към лекаря ти в частност и към новите постижения на медицината, но според мен това са чисти глупости. Плацентата не започва да се отлепя. И двете си деца преносих, такова нещо няма. Тя започва да презрява. Мокро раждане, както си го представяш и както са ти го представили, също няма. Дори да не ти се спукат без да усетиш, докторът ще ти ги пукне с един дълъг инструмент( забравих му точното име) и пак ще раждаш на " сухо". И двата пъти аз раждах по този начин. Ето защо теорията, която са ти представили и си ни представила и ти смятам за абсолютни глупости. Без , разбира се, да претендирам, че съм абсолютно права, просто излагам мнение Peace

# 31
  • Мнения: 3 663
аз лично съм враг на преносването на бебетата, даже и с 2-3 дни
има страшно много преносени бебета - в блестящо здраве
ама има и доволно много други
това с кръвното никак не е за подценяване, да не говорим, че изобщо не виждам защо скачате след като става въпрос за един ден
термина е на 8ми, те ще го направят на 7ми
един ден е това все пак
какво има да се чака толкова
бебето е развито, пораснало е, с още два три дни няма да му се случи нещо ново
само дето майката ще трябва да се търкаля с големия корем до болницата за тонове няколко дни и да седи и да чака
абсолютно подкрепям такова решение
за мен лично това си е улеснение и за двете страни

родих предизвикано 3 седмици преди термина по мед. причини, но следващият път, ако мога, пак така ще родя
система с окситоцин към 8.30 сутринта, упойката към 10-11 (не помня точно)
раждане в 14.15 и щастливи майка и бебе (за щастие живо и навреме извадено)

# 32
  • Мнения: 2 171
Newli, не се притеснявай от предизвиканото раждане и преди всичко вярвай в твоя лекар. Изчетох всичко, което другите мами са писали и ме хвана голям яд. Не може да се заклеймява лекаря като некадърен, некомпетентен и т.н. Той е най-наясно с твоя случай, той следи бременността ти и съм сигурна,че не би направил нищо в твоя вреда. Опасностите, които крие едно евентуално преносване са много по-страшни от предизвиканото раждане. Освен това датата на термина е много относително понятие и може дори да родиш на термин преносено дете. Аз родих само 1 ден след термина ми, а нямах капка околоплодни води, те не бяха изтекли, а просто бяха свършили. При това положение бебето страда много повече отколкото от самото предизвикване на раждането. И само да добавя - аз родих с индукция, постаиха ми системата в 6.00 сутринта, а Алекс се роди в 13.10 часа, така че ако раждането ти върви с подобни темпове на моето, то часовете, които ти е определил доктора са приблизително точни.
Пожелавам ти леко раждане, не го мисли изобщо, не е страшно! И ще чакаме новини!!!!!!!!!

# 33
  • BG
  • Мнения: 1 900
защо ще ти го предизвиква,след като не си преносила.все епак поговори с доктора си

# 34
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 422
Nati_r, не се ядосвай Stop Всеки тук изказва мнение, с което може и никой да не се съгласи. Проблемът си е негов.
Лично аз не съм изкарала въпросния доктор некадърен Peace Мисълта ми беше, че обяснението, което й е дал, не струва. И аз не бих се вързала на подобно обяснение. Естествено е да се слуша доктора, който е следил бременността.
Късмет и леко раждане!

# 35
  • София
  • Мнения: 1 457
И аз от личен опит да кажа,че предизвиканото раждане си е наистина едно много гадно нещо Embarassed. Но по ред причини, и то основателни се налага. И при мен беше така - добре че бях под наблюдение и по най-бързия начин ме вкараха в предоперационна. И аз мисля че докторът си знае работата, дори да не ти е обяснил всичко за да не те стряска.Аз също се чудех, защо д-ра бърза толкова да раждам (само 2 дни след термина), но се оказа напълно основателно и дори се скара на другите лекари,които предлагаха да се изчака.В деня на раждането всички се съгласиха с моя доктор и чак се уплашиха за бебето,та и мен стреснаха здравата.
Абе че беше гадно и болеше е вярно,но най-важно е бебенцето да е добре и да не се мъчи. Ние майките как да е ще издържим  Wink
Желая ти успех и слушай само твоя д-р,ако му имаш доверие разбира се   bouquet

# 36
  • Мнения: 3 663
обяснението на лекаря си е абсолютно нормално и в реда на нещата
няма причина да се чака да преноси
нюли, леко раждане!

# 37
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Медала има и две страни  Wink

По хубаво е естествено започнати болки, но пък преносването не е за подценяване, защото тогава започва замърсяване на водите и може да доведе до страдание на плода и смърт.

Не винаги термина е изчислен с точност и когато мине датата на термина вече не се знае с колко точно преносваш и до каква степен са ти се замърсили водите, което е много опасно.

Аз преносих 7 дена, смятано от датата на термина, предизвикаха ми раждането, водите ми бяха зелено-кафяви, тоновете на бебето отслабваха и се наложи спешно секцио.

Та затова казвам че по добре предизвикано раждане навреме отколкото преносване и замърсени води

# 38
  • Мнения: 13
Скъпа newli  бих искала да те успокоя малко. Доклкото знам в америка на всички родилки слагат епидурална упойка , което означава че най големите болки ще ти бъдат спестени Praynig мен ме чакат още 11 дни до термина , но все пак по - спокойно, в бг по принцип се дават такива успокоителни като но-шпа, бускулизин и др. подобни , намя по силни от тях , но природата си знае работата и не се плаши от разни гадни случки всичко ще е ок, ако си положително настроена Laughingтака че горе главата и успех! пожелавам ти едно хубаво и здраво бебе!

# 39
  • Русе
  • Мнения: 271
родих предизвикано 3 седмици преди термина по мед. причини, но следващият път, ако мога, пак така ще родя
система с окситоцин към 8.30 сутринта, упойката към 10-11 (не помня точно)
раждане в 14.15 и щастливи майка и бебе (за щастие живо и навреме извадено)
не знам защо толкова рано си родила, при това предизвикано. на мен ми направиха секцио седмица преди термина, без да имам признаци че ще раждам. и накрая като ни изписваха детската лекарка присъствала на операцията най-спокойно ми заяви че детето е недоносено с 2-3,ако пък не бяха 3-4 седмици. бях много ядосана, но станалото станало. сама съм си виновна че се съгласих. но никой нищо не обяснява, нали съм влязла в 9-тия. после карахме повече от 2 месеца жълтеница,защото е недоносена. за второто дете вече ще знам. най-добре само да си излезе детенцето, природата си знае работата.

# 40
  • Мнения: 528
На мене същ оми предизвикаха раждане.Аз бях преносила и на осмия ден ми сложиха в 14.30 система и в 16.30 родих без упойка.редишния ден ме приеха точно на седмия ден и беба не искаше още да излиза.Приеха ме с 2см разкритие.През ноща контракциит еми станах ана около 40 минути.Помислих си че ме боли корема от смеха който имаше през деня с другите родилки.На сутринта след консултацията към 12.00 ми направиха малко разкритие.Не ми се обяснява за това.Та стана 4 см.След клизмата стана 5 и ме свалиха в родилна зала.Ако не ми бяха спукали мехура за водите и не ми бяха направили малко разкритие ,можех и да си родя на другия ден.Като ми сложиха системата до два часа имах нужното разкритие.На една друга родилка и бяха дали 1/2 от това хапче за предизвикване някъде към 10.00 часа и другото към 13.00часа и в 3.30 роди.Не се притеснявай за нищо.Аз те съветвам да си изчакаш термина или 7 дена след него ,освен ако няма някакви проблеми.Не слушай доктора че иска по рано да родиш.По добре на термина или до 7 дена след него.МИсли си как ще гушкаш едно прекрасно и красиво бебе.

# 41
  • На погрешната планета
  • Мнения: 2 762

това с кръвното никак не е за подценяване

На мен ми направиха секциото 15 дни по-рано заради високо крьвно.И бебето пак се роди в зелени води и цяла седмица бяхме и двете на антибиотици.Така че ако вдигаш кръвно по-добре да не отлагате.Предполагам,че заради това лекарят ти е предложил да предизвика раждане.Но до 7ми има още време и бебето може да реши и само да излезе!Пожелавам ти леко и безпроблемно раждане,бързо възстановяване и здраво и хубаво бебенце!Ще чакаме да се похвалиш!

Последна редакция: сб, 04 фев 2006, 22:07 от мама Мери

# 42
  • Мнения: 3 663
не знам защо толкова рано си родила, при това предизвикано.....
високо кръвно и страдание на плода
таня се роди полумъртва, с апгар 1 (ако това ти говори нещо  Confused )
но на мен мисълта ми беше друга - че тук става въпрос за един ден
термините се изчисляват по формула и чрез ехограф според размерите на бебето
но както овулацията може да не е била на 14ден, така и бебето може да е по-голямо или по-малко от средното в схемите
тоест датата е ориентир, но не категоричен
със същия успех, с  който при теб бебето е било недоносено, е възможно и седмица преди термина да започне да се преносва
и като се има предвид, че говорим за един ден в случая, не ми се струва, че бебето ако и да е недоносено ще се развие и порасне кой знае колко
изобщо по-скоро съм склонна да смятам, че твоят случай е по-скоро изключение, отколкото правило  Confused

# 43
  • там край реката
  • Мнения: 153
Тези,които скачате срещу предизвиканото раждане,раждали ли сте и нормално т.е.без да ви предизвикат раждането,за да знаете за какво става въпрос?
Когато раждах първия си син болките ми започнаха в 20.00ч. и продължиха до 04.00ч.на другия ден.Тагова започнаха напъните,ама какви напъни бяха  #Crazy и бебето не излизаше.Така че след раждането реших,че повече няма и да помисля за бебе.Трябваше да минат 10 години и след много увещания от страна на мъжа ми се съгласих за второ.
Преносих го 9 дни. и ми предизвикаха раждането със система.В 8.45 ми включиха системата,в 11.40 бебето се роди.МНОГО силните болки бяха около час и всичко мина много бързо в сравнение с предния път.Важно е и да уточня,че лекарите казаха,че 10 годишната разлика между децата означава че това раждане ще ми е като първо-това за тези,които ще кажат че второ се ражда по-лесно.Не е по-лесно а само по-бързо  LaughingУспух на всички,които очакват бебчета.Струва си всичко,през което се преминава!

# 44
  • там край реката
  • Мнения: 153
извинете за правописните грешки,ама бебето ми е в мен и с една ръка трудно се пише   bouquet

# 45
  • Мнения: 4 423
И аз родих предизвикано,но заради преносване ..родих на 9-тия ден със ситеми окситоцин.За бебето няма опасност от системата ,но това което беше не го пожелавам на никой.Сега след 9г. много се замислям,ако се стигне до преносване какво да правя дали да не искам секцио.
А на теб успех и леко раждане и да се радваш на здраво бебече!!!

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт