Препарати за съдомиялна - 6

  • 94 666
  • 752
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 259
Откакто имам съдомиялна, все таблетки на Finish съм ползвала. И въпреки всичко имам надрани чаши и купи. Смятам, че причината не е в препаратите, а в самото стъкло. Надраните ми чаши бяха купувани от Метро, от тези по 6лв. за 6 чаши. Явно на евтините чаши не се знае какво е стъклото и бързо се драскат. Имам чаши за вода, които се мият при всяко пускане на машината и нямат драскотинка. Сега си купих гел на somatq да видим ще се дерат ли пак евтините чаши.Ако не, значи не съм права ,че причината не е в препарата.

# 406
  • Мнения: 176
Откакто имам съдомиялна, все таблетки на Finish съм ползвала. И въпреки всичко имам надрани чаши и купи. Смятам, че причината не е в препаратите, а в самото стъкло. Надраните ми чаши бяха купувани от Метро, от тези по 6лв. за 6 чаши. Явно на евтините чаши не се знае какво е стъклото и бързо се драскат. Имам чаши за вода, които се мият при всяко пускане на машината и нямат драскотинка. Сега си купих гел на somatq да видим ще се дерат ли пак евтините чаши.Ако не, значи не съм права ,че причината не е в препарата.

права си. В старите теми писахме, че стъклото се разваля от смяната на тенпературата при миене. Не зависи толкова дали са таблетки или гел. Дали помътнява, дали изглежда надраскано в повечето случаи не е от препарата. Запомнила съм, че действието на препаратите не е на физически принцип, с триене, а химическо и вида им не е от значение. А на по-новите таблетки пише, че имат съставка, която пази стъклото да не корозира, която също действа химически при нагряване и охлаждане. Същото се отнася и за шарките по чинии и друга посуда.  Peace

# 407
  • Мнения: 6 004
Причините са комплексни. И от некачествен препарат би се повредило стъкло.

# 408
  • София
  • Мнения: 3 328
Моля ви някой ако знае да каже в Кауфланд има ли от таблетките Fairy
А тези Сомат голд каква цена са и колко броя?
Аз съм много доволна от  Fairy но не мога да ги намеря никъде в магазините  Cry


В Кауфланд има продукти на Fairy, но точно за таблетки не съм поглеждала.
Нямам спомен на рафтовете за препарати за съдомиялна машина да съм виждала таблетки на Fairy. Освен ако е някаква съвсем скорошна новост в асортимента. Бих ги пробвала, ако ги намеря.

# 409
  • Мнения: 2 286
Таблетки на Феъри само в Карфур и магазините за паралелен внос. В Кауфланд няма.

# 410
  • Мнения: 15 379
Феъри има и във вериги 345.

# 411
  • Мнения: 472
Някой пробвал ли е с оцет в отделението за гланц?Четох някъде за топки вместо препарат, а за гланц - оцет

# 412
  • Мнения: 781
Някой пробвал ли е с оцет в отделението за гланц?Четох някъде за топки вместо препарат, а за гланц - оцет
Какви топки ? За в пералнята добре, ама в миялната ще ми изпочупи чашите  Mr. Green

# 413
  • Мнения: 472
Не, те са като гъба. Сега ще се поразровя

# 414
  • Мнения: 2 286
Нищо не правят топките, не се заблуждавайте.

И с тоя оцет ooooh! .... не ми се мисли! Гланца/ оцета НЕ се изплакват. Остават по съдовете...
Да не би да си чела, че се чисти миялната с оцет, че и такава лудост съм чела Crazy .

# 415
  • София
  • Мнения: 13 228
Нищо не правят топките, не се заблуждавайте.

И с тоя оцет ooooh! .... не ми се мисли! Гланца/ оцета НЕ се изплакват. Остават по съдовете...
Да не би да си чела, че се чисти миялната с оцет, че и такава лудост съм чела Crazy .

Защо да е лудост? Rolling Eyes
Всички почти ежедневно консумираме оцет, но гланц едва ли е препоръчително. Така че, със сигурност по-добре оцет да остава по чиниите, отколкото гланц  Wink

# 416
  • Мнения: 29 972
Не обичам да ми мирише на оцет, така че за мен не е вариант, ако остава някаква миризма, дори и минимална.....

# 417
  • Мнения: 0
Здравейте! При едно пътуване до Турция се презапасих с голяма кутия таблетки за миялна машина Finish, които на този етап са с изтекъл срок за годност с около година. Проблемът  е, че когато ги поставя в отделението за таблетки, след приключване на програмата, по-голямата част от таблетката си стои неразтворена. Не знам дали е заради срока, или поради навлажняване на таблетките!? Не използвам и кратка програма, ползвам стандартната,з а нормално замърсени съдове.  Започнах да ги пускам директно в миялната, при съдовете, но не знам колко е ефективно измиването по този начин и дали не се отмива препарата. Миялната, която ползвам в момента - Pelgrim, не е моята лична и нямам упътване, така че не знам коя програма как работи. Не ми се иска да изхвърлям таблетките, около 30 са ми останали, но ако мислите, че се налага, по-добре ли е да купя насипен прах за миялна машина. Благодаря ви?

Последна редакция: пт, 14 фев 2014, 11:24 от Challenger

# 418
  • Мнения: 8 242
Здравейте! При едно пътуване до Турция се презапасих с голяма кутия таблетки за миялна машина Finish, които на този етап са с изтекъл срок за годност с около година. Проблемът  е, че когато ги поставя в отделението за таблетки, след приключване на програмата, по-голямата част от таблетката си стои неразтворена. Не знам дали е заради срока, или поради навлажняване на таблетките!? Не използвам и кратка програма, ползвам стандартната,з а нормално замърсени съдове.  Започнах да ги пускам директно в миялната, при съдовете, но не знам колко е ефективно измиването по този начин и дали не се отмива препарата. Миялната, която ползвам в момента - Pelgrim, не е моята лична и нямам упътване, така че не знам коя програма как работи. Не ми се иска да изхвърлям таблетките, около 30 са ми останали, но ако мислите, че се налага, по-добре ли е да купя насипен прах за миялна машина. Благодаря ви?
Не ги слагай в чекмеджето, а ги пускай долу директно Simple Smile Аз така правя като някоя таблетка се "закучи" или ползвам бързата програма - никакъв проблем с разтварянето.

# 419
  • Мнения: 0
Благодаря за бързия отговор. И още нещо - като ги пускам директно в миялната, а програмата е такава, че първо пълни и после мие, няма ли да замине таблетката с първата вода????? Thinking

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт