От плода на нашата любов,през МАРТ ще се роди нов живот!

  • 22 142
  • 754
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 9
ще ме извинявате всички, ама не си търся никакви поводи за спорове и препирни с никой, достатъчно са си мойто проблеми че да искам да създавам и тук! седя пиша си както винаги споделям мнения и впечатления и изведнъж някой ме напада за това което съм казала  newsm78 Мисля че имаме право на свободно слово! или съм объркала държавата и аз не знам? Просто дори и да ми се обидиш Нели Атанасова наистна смятам че изказването ти по мой адрес е направомерно и недообмислено, също така че не си прочела всико което съм написала по темата щом си стигнала до извода че говоря за рушвети и т.н а не за нормално плащане по обявени цени абе както и да е . Аз се оттеглям и от спора и от темата както казах да не ви развалям настроението.

Перуика драсни 1 съобщение да кажеш какво е сстанало във вторник  Praynig стискам палци всичко да е нарад мила   bouquet

# 601
  • В градината...
  • Мнения: 15 932
Мерси, ама не се цупи де, и мен често ме е яд на реакции тук /от 4 години съм във форума/.  Peace

# 602
  • Мнения: 276
Kak ще се давам. Станах сутринта и пуснах в машината за хляб едно ароматно тесто с маслини, босилек и лук. Мисля да правя рогчета с кренвирш по средата.

Внимание! Има бременни Simple Smile  newsm22 newsm22 newsm22
Много апетитно ми звучи тази работа, но понеже съм сама почивните дни, мисля да го карам по-леко. Снощи пекох чушки и патладжани и ще си ги дояждам.
Тази вечер ще гледам бебчето на една приятелка, че имат ангажимент. Много се вълнувам и искам нещо по-специално да направя, но то е само на 3 месеца и няма какво. Сутринта пуснах пердетата и покривалото на леглото в пералнята, изчистила съм до блясък и чакам Simple Smile.

# 603
  • Пловдив
  • Мнения: 5 120
Съни, я метни рецептата за тези соленки с вино  Thinking
Перу,я метни ти рецептата с маслините Mr. Green

Момиче ,никакво даване!Чакам те във вторник със хубави новини! Hug

# 604
  • Мнения: 2
ще ме извинявате всички, ама не си търся никакви поводи за спорове и препирни с никой, достатъчно са си мойто проблеми че да искам да създавам и тук! седя пиша си както винаги споделям мнения и впечатления и изведнъж някой ме напада за това което съм казала  newsm78 Мисля че имаме право на свободно слово! или съм объркала държавата и аз не знам? Просто дори и да ми се обидиш Нели Атанасова наистна смятам че изказването ти по мой адрес е направомерно и недообмислено, също така че не си прочела всико което съм написала по темата щом си стигнала до извода че говоря за рушвети и т.н а не за нормално плащане по обявени цени абе както и да е . Аз се оттеглям и от спора и от темата както казах да не ви развалям настроението.

Перуика драсни 1 съобщение да кажеш какво е сстанало във вторник  Praynig стискам палци всичко да е нарад мила   bouquet

Laddy D, изобщо не съм имала теб предвид, лелеее. Не знам как го изкара така...ама изобщо. Говоря от първо лице за рушветите и т.н., а всезнаещата не си ти. Това, че имаш различно мнение, не значи, че си всезнаеща.
Извинявай, ако съм те обидила, направо беше като гръм това, което прочетох. Недоразумение   bouquet Моля те, не напускай.  Hug

# 605
  • Мнения: 17
О, да Перу - дай ни тази така добре звучаща рецепта да я пробваме и ние  newsm22 Леле нормално ли е така да ми се дояжда всичко което чуя, видя или си представя? Онзи ден приятеля ми обикаля пазара до Румънското посолство за да ми търси ягоди (които междудругото ми се доядоха когато гледах сериалът "Отмъщението"), а после като му казах, че ми се ядът едни специални фъстъци от Метро му прилоша  Mr. Green Много е сладък, но май още не е наясно в какво се е забъркал  Crazy Предчуствам, че скоро ще стане по-страшно  Blush Леле, ще стана едно малко хипопотамче...  Crazy Crazy Crazy
Моля ви, не се карайте. На всички ни бошуват хормоните - нормално е, но не се карайте, нали всички трябва да сме спокойни през бременността? И нека никой не напуска форумът - затова е форум, за да се обсъждат най-различни теми, но не и да се стига до конфликти...  Crossing Arms

# 606
  • Мнения: 2
здравейте,имате ли проблеми със зъбите по време на бременноста и как се справяте с тях. от две нощи не съм спала заради един надут зъб и не знам какво да правя,в 11 седмица съм и ме е страх да отида на зъболекар за да не се случи нещо с бебчо от лекарствата Sad правя гаргара с някаква смрадлика но засега не виждам резултат
Здравей!
Моят лекар каза, че няма проблем да ни правят манипулации по зъбите, стига да няма рентгенова снимка. В предната бременост са ми правили зъб с упойка, местна и не е имало проблем.  Ако все пак се притесняваш, може да попиташ доки, ако ти изпишат някакви лекарства   bouquet

# 607
  • Мнения: 1 481
Съни, я метни рецептата за тези соленки с вино  Thinking

Ами 1 ч.ч. бяло вино,около 2 ч.ч. разтопена мас (моята беше малко по-малко),1 ч.л. захар,1 ч.л. сол,150 гр. натрошено сирене и брашно (почти 1 килограм,трябва да стане меко,разтегливо тесто).Когато всички съставки се забъркат тестото се оставя за поне половин час в хладилника,после се разточва на 0,5 см. дебелина и се реже с нож на квадрати (например)! Пече се в предварително загрята фурна на 200 градуса! Bon apetit!  newsm64

# 608
  • Пловдив
  • Мнения: 61
Laddy D, няма нужда да напускаш темата. Просто трябва да сме по-толерантни един към друг - различни хора сме, нормално е да имаме различни възгледи и мнения. Но заради бебчетата е по-добре да игнорираме нещо, което ни дразни, отколкото да се ядосваме излишно. (тук не говоря само за теб, да уточня, става въпрос за всичко - включително и за мен.  Wink)

лудо влюбена, отиди на зъболекар, обясни, че си бременна и те ще преценят какво могат и какво не могат да използват и да направят по време на бременността.


 smile3501 съгласна съм

# 609
  • В градината...
  • Мнения: 15 932
Армира, от повечето тесто направих кренвиршки, а което остана, едно дълго хлебче - мирише невероятно, докато се пече  Peace
300 мл. айрян, 1 яйце, до 400гр. зехтин /в смисъл - айряна+яйцето, плюс зехтина да стане общо 400гр./, 1 ч.л. сол, 1 ч.л. захар, 1/3 кубче мая прясна или 1 суха, брашно - около 550гр. - да стане много меко тесто. При месенето в машина към края добавям босилек /имам много пресен в градината/, лук на ситно, нарязани маслини. Около половин кренвирш навивам от тестото, спираловидно, отгоре - жълтък с олио смесен, маково семе /за ММ само, защото не е бременен/. Като оформям тестото около кренвирша, го набрашнявам, защото лепне.
За хлебчето - от останалото тесто оформих правоъгълник, нарязах гауда, завих на руло, обърнах слепената част отдолу, направих разрези на кръст и поръсих с пармезан. Eто го
Скрит текст:

Мерси за масленките   bouquet

# 610
  • Мнения: 1


alyaa знаеш ли биохимичния скрининг какво по-точно изследва, само синдром на Даун или и нещо друго? Rolling Eyes
[/quote]
 В нета можеш да намериш много информация, важното е да знаеш, че скрининга не открива болестта, а само определя риска бебчето да е носител. Ако риска е голям тогава се прави амниоцентеза, която дава краен резултат. Изследването не е задължително, но според мен е добре да се прави от всички бъдещи майки, за съжаление здравната каса не го поема.
 Иначе аз от днес влизам в 13-та седмица. Нямам търпение в понеделник да видя бебчето на прегледа.

# 611
  • Мнения: 218
Перу....хлебчето е уникално!

# 612
  • Мнения: 208
Лудо влюбена, направи си отвара със смрадлика и наложи на мястото. Смрадликата е безвредна.
Внимавайте с фъстъците. На много места съм срещала, че са сред забранените храни за бременни.

# 613
  • Мнения: 1 426
Внимавайте с фъстъците. На много места съм срещала, че са сред забранените храни за бременни.
Както и някои билки, и морски дарове Peace

# 614
  • Мнения: 47
Kak ще се давам. Станах сутринта и пуснах в машината за хляб едно ароматно тесто с маслини, босилек и лук. Мисля да правя рогчета с кренвирш по средата. Ударило ме е на шетня, щастие и оптимизъм. Имам чувството, че съм някъде на почивка, лято е все пак, трябва да сме щастливи и да се радваме на всеки Божи ден. А утрешният ден си носи неговите грижи. Вчерашният - никога няма да се върне.

Ooh, искам и за такива такива рогче така. Къде живееш  Laughing Laughing

Общи условия

Активация на акаунт