2880лв накуп за майки-студентки - 11

  • 40 337
  • 743
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 50
Писах в предходната тема, но тъй като не получих отговор публикувам въпросите си отново
Търсих въпроси в Агенцията по социално подпомагане, но няма отговори на интересуващите ме теми, а и форума им не работи в момента и не мога да им пиша. Та..
Имам завършена бакалавърска и магистърска степен, но отдавна смятам да запиша и друга  магистратура, тъй като ми е нужна в сферата, която работя, но все и пари и време няма. В момента съм мама на почти 5 месечно бебе и смятам най-накрая да се запиша. Прочетох, че учащите мами имат право на еднократна помощ и от там са ми и въпросите
1. Аз работя по трудов договор и съответно вземам майчинство - имам ли право да запиша редовна форма или само задочна/дистанционна?
2. В случай, че мога да запиша редовна имам ли право да кандидатствам за тази помощ? Четох, че имам право до навършване на 6 месеца на детето и съответно от там възниква още 1 въпрос. Държа да продължа обучението си в университета в който съм учила до сега. Там резултатите от класиранията и съответно започването за записване на студенти стартира от 09,09. Малката е родена на 10,03 - т.е. на 10,09 прави 6 месеца - дори и да се запиша в първия ден - възможно ли е да ми откажат помощта и в самото социално подпомагане отново на 09,09 ли трябва да се запиша или може на по-късен етап, тъй като доста бягане ще падне за 1 ден...
3. В случай, че не завърша /по принцип смятам да си изкарам магистратурата, но за всеки случай да съм наясно/ или премина следващия срок в друга форма на обучение - задочна - трябва ли да възстановя паричната помощ?
Извинявам се, ако се повтарям с въпросите..
Въпросите са ми много, за което се извинявам. Ако не може да ми отговорите ще се радвам и на насоки къде да прочета или къде да си задам въпросите. Не знам ако отида на място тук при нас дали ще ми отговорят..
1.Въпреки, че работиш можеш да запишеш редовна форма на обучение.
2.Определено, ако изчакаш въпросния университет ще преминат тези 6 месеца и няма да можеш да се възползваш от тази помощ. Варианта при теб е друг ВУЗ.
3.Засега не е необходимо да връщаш парите, ако не завършиш или прехвърлиш в друга форма, но не се знае  дали няма някой ден да изменят условията.

# 16
  • Мнения: 50
Здравейте, имам следният въпрос, за да получа помощта, задължително ли е Университетът, в конкретният случай Колежа да е акредитиран и също задължително ли е да съм държавна поръчка. Смятам да запиша в Сливен има частен колеж , но май не е акредитиран, а пък срока на обучение 2 години, дали върши работа? newsm78
Към момента не съм била държавна поръчка, защото имам съм завършила НБУ , там е частен университет  newsm78
Задължително трябва да колежа/университета да е акредитиран. За справки http://www.minedu.government.bg/left_menu/registers/vishe/registar.html

# 17
  • Мнения: 72
и аз се записвам,въпреки,че се записах във ТУ-Варна и на 30 септември като отида на "първия учебен ден" ще ми дадат това уверение или каквото е там... пък да видим..не ми се вярва да ми дадат нещо,понеже аз работя ...  #2gunfire

В коя специалност си приета? Аз съм СМ, да не сме един курс? Simple Smile

# 18
  • Мнения: 735
Еднократна помощ получават само студентки-редовно обучение. Няма значение дали работят и на какъв трудов договор. Също няма значение какъв е университета- държавен или частен. Помощта се получава до 6мес. след като се е родило бебето. По-нататък вече е лична работа дали образованието ще се продължи, прекъсне или смени формата на обучение.

# 19
  • София
  • Мнения: 297
Здравейте, имам следният въпрос, за да получа помощта, задължително ли е Университетът, в конкретният случай Колежа да е акредитиран и също задължително ли е да съм държавна поръчка. Смятам да запиша в Сливен има частен колеж , но май не е акредитиран, а пък срока на обучение 2 години, дали върши работа? newsm78
Към момента не съм била държавна поръчка, защото имам съм завършила НБУ , там е частен университет  newsm78

Здравей Прахче,
Да трябва да е акредитиран университета от МОН, независимо дали държавен или частен, трябва само да си редовно, отново без значение платено или държавна поръчка   bouquet

п.с. сега видях, че са ти отговорили вече Simple Smile

# 20
  • Мнения: 53
здравейте,днес подадох документи в социалното ,записах се първи курс първи семестър-зимен на 2013-2014 в акредитиран университет,дадоха ми уверение за редовен студент ,но ме няма в регистъра на мон,който не е актуализиран все още за зимен семестър.Възможно ли е да ми откажат помощта?

# 21
  • София
  • Мнения: 297
здравейте,днес подадох документи в социалното ,записах се първи курс първи семестър-зимен на 2013-2014 в акредитиран университет,дадоха ми уверение за редовен студент ,но ме няма в регистъра на мон,който не е актуализиран все още за зимен семестър.Възможно ли е да ми откажат помощта?

Да, възможно е, но не е законосъобразно - прочети последните публикации на Ради в предишната те, тя обжалва и спечели.Така че си подай документите и ако те откажат ще обжалваш  Peace

ето линк към темата -
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=710194.735

Да не си и ти от Варна и във ВИНСа  Mr. Green

# 22
  • Мнения: 53
в Ботевград ще съм,надявам се да не се наложи да обжалвам,ще звънна на канцеларията да попитам за тея актуализации.кога да очаквам отговора и на място ли трябва да проверя или те ще ми пратят писмо и какъв е срока за обжалване?

Последна редакция: ср, 07 авг 2013, 18:34 от venito85

# 23
  • Мнения: 5 468
здравейте,днес подадох документи в социалното
Това уверение, че си редовен студент и въобще документите за помощта, в социалното по местоживеене ли се подават?

# 24
  • Мнения: 3
Здравейте  Simple Smile
Записах се за първа година, редовно обучение в Колежа по туризъм, който е към ВИНС - гр.Варна.
Но като погледнах в сайта, на който пише акредитираните висши училища, няма Колежа, но има ВИНС  newsm78 Това означава ли, че след като ще уча във Колежа мога да се възползвам от тази помощ ?
Благодаря   bouquet

# 25
  • Мнения: 4
Здравейте, утре смятам да отида до СП да проверя дали ми е излязло решението, макар че подозирам, че ще получа отказ, поради уверението на ВИНС-а, в което пишеше, че студентските ми права започват от Октомври. Ако може само да ме посъветвате ако имам отказ, в какъв срок трябва да се обжалва, къде трябва да подам жалбата и трябва ли да искам някакъв входящ номер, защото при подаване на документите не ми дадоха такъв.
Благодаря ви предварително и ще ви държа в течение какво е станало.

# 26
  • Мнения: 1 668
Записвам се с въпрос - в кои университети/колежи в Пловдив се оказа, че има прием през пролетта?!

# 27
  • София
  • Мнения: 4 884
Момичета,може би не е тук мястото,но исках да ви питам-чух за някаква стипендия,която се плаща на майки,отглеждащи деца до 6 годишна възраст и които са редвони студентки.Доколкото разбрах,тя не е обвързана с успех или други критерии.Знаете ли нещо по въпроса?Благодаря предварително!

# 28
  • Мнения: 5 468
Момичета,може би не е тук мястото,но исках да ви питам-чух за някаква стипендия,която се плаща на майки,отглеждащи деца до 6 годишна възраст и които са редвони студентки.Доколкото разбрах,тя не е обвързана с успех или други критерии.Знаете ли нещо по въпроса?Благодаря предварително!
Зная, че я дават еднократно за всеки семестър. Подаваш молба в деканата и акт за раждане на детето и чакаш, мисля че 200 лева. Поне така е в нашия МУ-София. Да, въобще не гледат успеха. Само питай още в началото на годината в учебен отдел, да не изпуснеш срока...

# 29
  • София
  • Мнения: 297
Вампи, да по местоживеене се подават всички документи по постоянен адрес. На другите въпроси не мога да отговоря, тъй като не съм запозната.

Общи условия

Активация на акаунт