От кога вода?

  • 1 214
  • 34
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 5 103
От кога почва да се дава вода или чайове за колики на бебето?

# 1
  • София
  • Мнения: 6 743
Аз започнах от самото начало, но е редно да се консултираш с педито си ако кърмиш  newsm78

# 2
  • Мнения: 2 672
вода откакто се е родил пие , а чай за колики един път - ама като разбрах че не помагали повече не съм давала

# 3
  • Мнения: 5 299
Чай п/в колики давах на Хип, но на кутията пише след 1-вата седмица. Вода все още не пием Crazy

# 4
  • Мнения: 1 259
От както се е родил давам вода и чай.Храня го само с АМ.

# 5
  • Мнения: 46 515
Не е пила вода и чай, не е имала колики.

# 6
  • Мнения: 5 250
Започнах да му давам вода от както се е родил.  Peace
Друг е въпроса той колко пиеше.  Wink

# 7
  • Мнения: 666
 От както се е родил , не съм му давала чай за колики

# 8
  • Мнения: 734
Вода дадох след като навърши 7 м. Дотогава само на кърма. Пие по 20 грама на 2 или 3 дни обикновено след по-тежки пюрета.

# 9
  • Мнения: 959
Вода давам откакто се е родила, а чай за колики започнах от втората седмица защото от тогава й започнаха коликите. Аз давах чая (на Хип) през ноща, а през деня вода.

# 10
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
От както се е родил давам вода и чай.Храня го само с АМ.



И аз Peace

 детето само си търсеше течностите, насила нищо не съм давала  Naughty

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
На кутията на чая който си купих-Блевит пише след 2 седмична възраст.Вода давам откакто се е родила,но не я ще-изпиваме 5-10 грама.По изключения ако я дам преди млякото естествено стигаме до 50-60.

# 12
  • Мнения: 2 494
Чай против колики давах от 10-я ден, тогава и почнаха коликите. До 3 месец давах само това. След това водичка, пие много. С вода заспива, с вода се събужда-много обича.
Ние сме на смесено хранене от началото-кърма+АМ.

# 13
  • Мнения: 1 031
Вода пие откакто се е родил, а чай за колики не съм давала въобще. Давах капки Саб Симплекс от 10-тия ден.

# 14
  • Мнения: 1 645
Вода изобщо не искаше да пие(про пи я на 1 годинка)
За коликите давах от чайчето но Хип(започнаха когато Дани стана на 2 седмици),но той и него не пиеше

# 15
  • Мнения: 3 042
ThinkingВода съм давала на дъщеря ми още от родилното, а на синът откакто се прибрахме в къщи /в родилното лекарите казваха да не се дава вода, а после педито каза да давам/.От първата седмица започнах да давам на синът ми чай на Хип за колики вместо вода / защото той много вода не пиеше и не можеше да му давам и вода и чай/. Но честно казано докато не стана на 6-7 месеца пиеше много малко вода, а е имало и дни в който изобщо не е пил.
[/size][/color]

# 16
  • Мнения: 445
След като дадох чай за колики Хип, Мартин спря да пие вода. Чак след като го отрязах с чая - към 4-5 месец, защото сметнах че вече не е необходимо да пие този чай, започнах да давам вода. Сега започна да пие повечко вода, което е добре.

# 17
  • Мнения: 52
Вики пие вода от 4ден в болницата ни даваха глюкоза за жълтеницата и после започнах ме преварена вода с малко захар

# 18
  • Мнения: 2 768
Вода докторите ми казаха да давам от раждането, че в края на юни беше горещо и щял да се обезводни! Той обаче не искаше и да я помирише и аз не настоявах, караше си само на кърма.
Чайче на Блевит започнах да предлагам през втория месец, а колко пиеше е отделен въпрос.

# 19
  • Мнения: 1 840
И на двете ми деца давах вода от самото раждане. Те си я искаха и пиеха доста. Особено ако е горещо. Бяха на кърма и наддаваха добре.

# 20
  • Русе
  • Мнения: 99
И аз давах вода още от родилното.А чайчета около10-15-тия ден,но видях,че не помагат и ги спрях.

# 21
  • Мнения: 4 392
Чаи против колики пиеше,но неохотно.Като минаха коликите не иска нито вода,нито чаи.Щом не иска,значи не трябва LaughingНе са глупави бебетата... Laughing

# 22
  • Мнения: 8
Не знам колко е големичко бебчето, но ако се кърмите няма нужда да пие вода(т.е. няма нужда от допълнителни течности, освен в екстремни ситуации за да не се стигне до обезводняване. Чак след като спрете да се кърмите или започнете да се отбивате трябва да започнеш да предлагаш водичка. Бебо само си знае от колко количество има нужда.

Последна редакция: ср, 08 фев 2006, 17:11 от Vivi

# 23
  • София
  • Мнения: 2 271
Вода, откакто го изписаха му давах. Отначалото преварена със захар, заради жълтеницата, после постепенно спрях захарта. Сега давам трапезна, без да  я преварявам.

# 24
  • Мнения: 418
Пробвах с вода още в родилното , а после в къщи с чай . И двете ги отказваше макар , че е лятно бебе . Беше на кърма до 9 месеца ако това има връзка.

# 25
  • Мнения: 252
от самото паждане пие вода а 4аи против колики от 2 седмица хип

# 26
  • Мнения: 1 840
Давах им вода от самото раждане. И двете бяха кърмени бебета. Предлагам водата - ако искат, пият; ако не искат - здраве. Но им я предлагах често. Без захар.

# 27
  • Мнения: 779
Вода давам от родилния дом, но не бих казала, че я пиеше особенно. Чай не иска, категорично ми отказа.

# 28
  • Мнения: 147
Първите дни давах преварена вода, след това започнах да давам чай на Хип против колики вместо водаи не усетих да е имал колики. Нямали сме безсънни нощи. На малкия чая много му харесва

# 29
  • Мнения: 212
Вода започнах да давам още от родилнота. Вкъщи продължих, като и добавях захар заради жълтеницата. Като започнаха коликите - към 15 ден, включих и чая на Хип. Откакто обаче не слагам захар във водата, не я иска, ама хич! И сме само на чай (вече не против колики, а за храносмилане) и сокчета. До края на втория месец бяхме на смесено хранене, после минахме само на АМ. Смятам, че ако е само на кърма бебето няма нужда от други течности.

# 30
  • Мнения: 2 271
Аз,макар че кърмя,започнах с вода и чай против колики веднага!

# 31
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Чай против колики се пробвах да давам, когато имаше колики, не че го пиеше с особен кеф, или пък му действаха Rolling Eyes Rolling Eyes
Вода почти не пие

# 32
  • Мнения: 2 952
Давах му водичка още след 1 месец , особено ако  е на адаптирано мляко нека си пие водичка , защото кърмата е по-водниста , а  адаптираните млека -не , често се запичат дечицата  от това дори.ХИПП чай4е  също....мисля ,че му е вкусно , не че нещо помага  Grinning  Във  водичката обаче не слагам захар по съвети на баби.....няма нужда от допълнителни захари на това малко организъмче. Simple Smile

# 33
  • Мнения: 1 427
Първите 1-2 месеца Йоана пиеше по малко чай на Хип против колики, вода съм предлагала , но не я пиеше.Едва от скоро пие по около 5-60 г.Но не съм спирала да предлагам.

# 34
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Вода пие от родилния дом, чай за колики не съм давала, защото нямаше

Общи условия

Активация на акаунт