Има ли мами, раждали в Правителствена?

  • 5 957
  • 62
  •   1
Отговори
# 30
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Аз раждах там, юли 2004 г. и по-доволна нямаше как да остана. Всичко беше перфектно.

# 31
  • Мнения: 799
Малко пресни впечатления - от преди 40 дни:
И аз съм от спешните секциа и то при 10 см. разкритие и почти показало се бебе - просто на финала малкото магаре се извъртя настрани и рамото се запречи в таза ми. И при алтернативата форцепс или секцио се радвам, че избраха второто. Иначе доктор Асенова направи чудеса от храброст и хвана мускулна треска на дясната си ръка да постигне пълно разкритие за 4 часа, при условие, че ме приеха преносваща, без нито една контракция и без грам разкритие.
Но всички, с които лежах в стая (секциото лежахме по 7 дни, нормалното по 3-4) бяха нормално родили. Едното момиче роди при д-р Христова (ей, няма такъв борсук, много добър специалист, ама голям темерут), а другото при д-р Станев. Като цяло там са привърженици на нормалното раждане (за което ги поздравявам).
За парите - женската консултация е платена и то доста, така че те съветвам да започнеш да ходиш там два месеца преди термина. Така, със задължителните изследвания преди раждането процедурата ще ти излезе към 500 лева.
Условията са много добри и въпреки че не е модерно и луксозно, хигиената е на много високо ниво и в стаите са настанение по 2 жени със собствена баня и тоалетна. Храната е добра и разнообразна, всеки ден има натурален сок, кисело мляко и плод. Менюто е различно за оперираните и първите дни ни захранваха с каши (за сравнение преди години ме оперираха в Майчин дом и на първия ден ни захранваха с боб #Crazy).
Свиждането е малко "куцо", защото както отбелязах д-р Христова (шеф на отделението) е борсук и вечно мрънка за нещо, но когато не е тя на смяна цари атмосфера на щастие и ведрост  Mr. Green
И за хинал - вече съм се разбрала с д-р асенова, че следващото дете пак там ще го раждам, но този път направо ще ме режат, няма да се мъчим по нормален начин.

# 32
  • Мнения: 46 515
pachikrak, аз когато раждах, Христова не беше шефка още, но пак така си се държеше Laughing дори тук в темите бях писала, та мамите ме поправяха  Embarassed 

... вярно ли е, че всички секциота в правитлствена се правят само с пълна упойка? Че нещо ме стреснаха!!!...

По желание е, ако нещо не я налага (здравословна причина), няма проблем да ти сложат спинална  Wink

# 33
  • Мнения: 7 640
pachikrak, аз когато раждах, Христова не беше шефка още, но пак така си се държеше Laughing дори тук в темите бях писала, та мамите ме поправяха  Embarassed 

официално шеф е д-р Папазов

# 34
  • Мнения: 46 515
официално шеф е д-р Папазов

Явно и pachikrak се е заблудила като мен  Laughing

# 35
  • София
  • Мнения: 2 708
pachikrak, аз когато раждах, Христова не беше шефка още, но пак така си се държеше Laughing дори тук в темите бях писала, та мамите ме поправяха Embarassed

официално шеф е д-р Папазов

И аз така знам  Simple Smile

А относно Христова и държанието й - ами тя си е малко дръпната, но ако ти не се заяждаш се държи добре, а там границата е тънка  Mr. Green

# 36
  • Мнения: 143
Аз родих също там и мога да кажа ,че и пет пъти да раждам все ще е в Правителствена болница!!Най-доброто място за една родилка!Това че нямало специалисти са абсолютни глупости.Вярно ,че преди 10 ноември 1989 година там са работили само доктори,които са били деца или роднини на "този" или "онзи" и нивото не е било много високо,но нещата коренно са се променили-сега там са едни от най-добрите специалисти
 /министърът на здравеопазването проф.Гайдарски е бил хирург в Правителствена б-ца!!!!/.Помислете само-ако не беше така нито Бойко Борисов,нито Патриарх Максим ,нито Симеон щяха да се лекуват там,а аз лично съм виждала при една от консултациите си колата на Симеон /тогава все още премиер/ в която беше съпругата му Маргарита.Това са хора с големи възможности  и ако не бяха доволни от болницата надали щяха да ходят там.Който е избрал тази болница за раждане е направил страхотен избор!!!А относно лекар -препоръчвам Д-р Асенова!!! 

Последна редакция: вт, 07 фев 2006, 13:35 от fofi

# 37
  • Мнения: 799
Доколкото знам Папазов е шеф на АГ-клиниката (която включва родилно + АГ интервенции). Христова е шеф на родилното и зам. на Папазов.

# 38
  • Мнения: 3 423
аз съм пациент на д-р Христова и определено не смятам ,че се държи лошо -защо и създавате такова име newsm78
както тя ми каза и лекарите са хора и те имат симпатии така,че било важно и двете страни да се харесат-на мен ми е много симпатична  Hug

pachikrak кажи ми моляте и ти -таткото къде чакаше да види бебчо-пуснаха ли го в родилното и после в интензивното?
Писана ми беше отговорила, но нали ти си най скоро родила там -моляте сподели и ти Hug

# 39
  • София
  • Мнения: 2 708
Прасенце, както знаеш аз раждах при Христова Simple Smile Споделям мнението ти напълно  Wink Ще ти кажа на мойто раждане как беше (нормално раждане). Разбира се аз отидох с таткото и понеже разкритието ми не беше достатъчно (4 см) Христова ме прати в една стая с таткото да се разхождам Simple Smile И така 2 - 3 часа. Когато решиха че съм за предродилна таткото остана в фоайето в отделението. Стоял е около 40 - 50 мин и Христова го е "изпратила" да си ходи Simple Smile След като родих веднага му се обадих (беше 8 ч вечерта) и той веднага дойде и стоя до 10 ч. Веднага му донесоха малката ни принцеска да се запознаят Simple Smile В 10 ч му казаха да си ходи, защото заключват портала и няма как да излезне след това Simple Smile После той + още 2 човека могат да те посещават всеки ден (дават едно талонче за роднини), но да ти кажа честно всеки може да дойде по обяд да ви види Simple Smile

# 40
  • Мнения: 3 423
куки мерси миличка Hugаз с моя вече в предродилна треска луднал  мозък, съм се притеснила,че ако съм секцио няма кой да посрещне бебчето ако не пускат таткото ,а аз съм в упойка Embarassed Embarassed
още веднъж мерси много bouquet  bouquet

# 41
  • Мнения: 5 370
куки мерси миличка Hugаз с моя вече в предродилна треска луднал  мозък, съм се притеснила,че ако съм секцио няма кой да посрещне бебчето ако не пускат таткото ,а аз съм в упойка Embarassed Embarassed
още веднъж мерси много bouquet  bouquet
Мило Прасенце,
Щом ще си за отбора на Правителствена-като едно и едно две идвам да те видя   bouquet
Имам едно поръчение-ако се сетиш-март месец да поздравиш моя си лекар д-р Станев.
Мнооого съм доволна, вчера писах за Болница Лозенец, днеска пак, няма да ми омръзне.
От всички най-голямата проклетийка е Христова, но това се понася. Момичето ,което беше в стая с мене, я хвалеше много-а тя роди нормално.
Колкото до секциите- ми ако можех-бих родила още 2 бебета, и то секцио в Болница Лозенец. Аз цяла бременност си мислех тайничко абе как нямам е така, пусто, никакъв показател за планово. Но съм пристрастна, та...затова не говоря за нормалното раждане.
При мене стана така-23 дена преди термин напълно изтекли води, преспах там, на другия ден-система, никаква родова дейност и почти май без разкритие. Съответно наистина си требеше секцио. Като го чух това-умрях от кеф, ако и да не съм оперирана в живота си.  Party
Наистина, мила, ако искаш-пиши ми на ЛС или Кю-да не се оливам тук. За справка-на почти 35 съм, възстанових се много бързо, никакъв проблем. И никой да ме изнудва за пари, за да ме среже-оказа се впоследствие, че бебе е било с 2 пъти увита връв.

# 42
  • Мнения: 3 423
Сърдечко и на теб много мерси миличка  bouquet
ще те чакам да знаеш Hug

# 43
  • София
  • Мнения: 2 708
куки мерси миличка Hugаз с моя вече в предродилна треска луднал  мозък, съм се притеснила,че ако съм секцио няма кой да посрещне бебчето ако не пускат таткото ,а аз съм в упойка Embarassed Embarassed
още веднъж мерси много bouquet  bouquet

Ще ти разкажа какво видях и по повод секциото Simple Smile На слушане на тоновете съм и си чакам предишната жена да приключи (в коридора на родилното съм Simple Smile ) Появява се един мъж и една по - възрастна жена (явно бъдещ татко и баба Simple Smile ) и чакат. В същия момент се появява и една акушерка с едно малко бебче на ръце - оказва се тяхното бебче. Ами те го видяха веднага, дадоха им го да го пипнат, а като попитаха за майката тя каза - ами много бързате за нея, сега тепърва я шият, почакайте още малко Simple Smile Не се притеснявай, ще има кой да посрещне бебчето, нали таткото ще е с теб, разбира се че ще го пуснат, той няма да те остави по пътя Simple Smile

# 44
  • София
  • Мнения: 596
куки мерси миличка Hugаз с моя вече в предродилна треска луднал  мозък, съм се притеснила,че ако съм секцио няма кой да посрещне бебчето ако не пускат таткото ,а аз съм в упойка Embarassed Embarassed
още веднъж мерси много bouquet  bouquet

Ще ти разкажа какво видях и по повод секциото Simple Smile На слушане на тоновете съм и си чакам предишната жена да приключи (в коридора на родилното съм Simple Smile ) Появява се един мъж и една по - възрастна жена (явно бъдещ татко и баба Simple Smile ) и чакат. В същия момент се появява и една акушерка с едно малко бебче на ръце - оказва се тяхното бебче. Ами те го видяха веднага, дадоха им го да го пипнат, а като попитаха за майката тя каза - ами много бързате за нея, сега тепърва я шият, почакайте още малко Simple Smile Не се притеснявай, ще има кой да посрещне бебчето, нали таткото ще е с теб, разбира се че ще го пуснат, той няма да те остави по пътя Simple Smile

 Joy Joy Joy Отбора на Правителствена - добре казано  Hug

И при мен беше така - тати и бабите посрещнаха Александър много преди мен, ... аз докато се събудя напълно ми беше малко размазан, но след това /часове по-късно де/ ми го сложиха на ръката да легне и направо се разтопих  Hug

Общи условия

Активация на акаунт