Как да го накарам да заспи сам?

  • 1 492
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 748
Това,че трябва детето да се оставя само в леглото е ясно,но аз моя като го оставя той се изправя на крака и започва да обикаля,като реве с пълна сила.В този случай единственото на което мога да се надявам,е да падне изтощен от реване за да заспи.Ако лежи и плаче има шанс да заспи,но щом става на крака се страхувам в беса си да не прескочи решетката и да си счупи или главата или врата.Някакъв съвет в моя случай?

# 16
  • Мнения: 779
Сега е моментът да предптиемеш нещо. Аз направих грешката да продължа по същият начин и сега, когато сече е голям , не мога да го оставя сам в кошарата, защото ме е страх да не се преобърне от нея. Сега го приспивам на нашето легло, а до скоро на ръсце пред телевизора. Голяма мъка е, но по друг начин не ставаше, повярвайте ми, всичко съм опитала. Желая ти успех. Бъди постоянна и настоятелна, дано успееш.

# 17
  • Мнения: 175
Ние никога не сме имали проблем със заспиването или със съня,никога не сме го люляли ,друсали взимали при нас и разни такива.Той си заспива сам в стаята от бебе,но си имаме ритуалипреди сън.,и лягаме по едно и също време всеки ден задължително.А вечер като се сложим в кошарката за около 5,10мин. си разказваме какво ще правим през утрешния ден, по възможност все интересни неща,казвам му че всички животинки които се намират около креватчето му вече спинкат как той трябва да си ляга пръв защото е малък и така ще порасне голям,и разни такива.И това се повтаря всяка вечер с нежен глас .това са ми много приятни минути които трябва да го успокоят и да го накарат да не се чувства изоставен.Понякога пеем песничка или каквото ми хрумне но ритуала,тези 5,10мин.винаги му ги отделям.После ставам и преди да изляза му казвам че трябва да заспива но вече с малко по твърд тон.                                                                                                                                   Ако искаш опитай,за децата е важно да има точност и правила пък и ще си улесниш живота.Дори само да му повтаряш нежно че го обичаш това ще го успокой и ще му помогне да заспи щастливо.Направете си ваш ритуал който да повтаряте постоянно и мисля че ще има резултат.Успех.Дано да привикнете бързо. Peace                                                                                                       А

# 18
  • Мнения: 154
И ние до големи се разнасяхме в ръце, но сега вече заспива в леглото, като аз лягам на нашето легло и се правя че също спя. Ако вземе да мрънка много я хващам за ръка и това е. Но наистина трябва доста да се настоява и опиташ ли един път да го приучаваш само да заспива не трябва да отстъпваш. Аз неможах да издържа на рева, когато беше по-малка и затова ми се качи на главата, та се приспивахме в ръце до скоро. Успех! Peace

# 19
  • Мнения: 1 427
В началото приспивах Йоана на ръце, после на леглото до мен.Постепено започнах да я оставям в нейното креватче и да й пея.Така заспиваше доскоро.От два дни я оставям сама , отдалечавам се да не ме вижда , ако мрънка я успокоявам отдалеч и тя се уморява и заспива.Но никога, никога не съм я оставяла да плаче Naughty.Всичко стана постепено и без нерви.Мисля, че е малка и ако плаче , значи има нужда от мен.И без това не е далече времето когато ще искам да я гушкам, но тя няма да иска.

# 20
  • Мнения: 4 155
Ние не успяхме да го оттучим да заспива на ръце до доста късно. Оставяла съм го да реве над 1 час. Заспиваше от умора, но на следващия ден пак същото. Можеше да си реве и да се дере часове и да не заспи. Мисля, че си е до дете. Синът ми и досега се опитва да се налага, но вече е голям и разбира и е по-лесно. Вижда, че и да реве няма полза. Обеснявам му защот трябва да направи дадено нещо и е много по-лесно. Но това стана след 2-та година някъде. А дотогава люшкане и на ръце и в количка или само в коша от количката. Затова сега търся люлка за второто ни дете. Поне да не го люлям аз.

# 21
  • Мнения: 1 934
В началото и ние се приспивахме на ръце ,макар че нямахме колики.После като го нахраня го уставям в леглото то си гука рита и в повечето случаи си заспива сам е понякога и на ръце  се налага но все по рядко.

# 22
  • Балчик-Сливен
  • Мнения: 1 058
Не знам дали ще успееш,явно си е от детето.Със сина ми бях така-приспивам и засичам,след точно 45 минути е буден и рев.Не обичаше да остава сам,не обичаше да си играе сам.Бях луднала...
Оставяла съм го-е,за час  никога/ а и не смятам,че е нужно/ но не е заспивал сам.Дори и вечер,когато стана по-голям ,заспиваше с приказка.
Сега е различно-Сима заспива сама,по-спокойна е , гука си,стои сама.Дано да е такава и когато започнат зъбките Praynig
Разбирам те ,дано да успееш,защото е много изморително,изнервящо.

# 23
  • Мнения: 352
Като прочетох темата ,реших веднага да пиша.Мога да кажа,че при нас проблема е огромен.До 5 месеца се при спивахме в кошницата за кола ,а като взе да става от нея?Опитахме да го оставяме сам в кошарата.След като плачеше от 30 мин. до 1 час,естествено,че ще заспи.Спрях да го оставям сам да заспива,след като го намерих в стаята му повърнал,целия изцапан.Сега Тони е на 1 година и се приспиваме на ръце.Събужда се по 2 пъти презнощта и го взимам при нас.Така ,че споко има и по-тежки случаи.

# 24
  • Мнения: 1 698
И ние се приспиваме или на гърда, или на ръце с водичка /което е по-трудния вариант/. Опитвала съм като беше малка да я науча да заспива в леглото си, но плачеше по 40-50мин без да спира и то много силно. Издържах три дни, а тя нито веднъж не заспа сама. След тези 40-50мин се отказвах, защото сърце не ми даваше да я оставя да плаче повече. Сега чака да стане време за ядене вечер и тогава заспива.

# 25
  • София
  • Мнения: 1 210
Ох и аз съм от носещите майки.Знам че аз съм си виновна, че я научих така, но сърце не ми дава да я оставя да плаче. При нас в началото си заспиваше сама в леглото и от 5 тия месец започна да не иска, а аз тогава направих грешката да започна да я приспивам на ръце. Много ми тежи и всичко ме боли. Да не говорим че през нощта се буди по 20 пъти и все на ръце заспива, като понякога се разнасяме по 1 час. Като чета и другите мнения стигам до заключението, че всички деца, които са приспивани на ръце се будят и през нощта. Знам че повечето от майките, които са се престрашили да оставят децата да плачат са постигнали желания резултат, но какво да правя като не мога и не мога да я слушам как реве. 

# 26
  • София
  • Мнения: 270
Много добре разбирам. И ние имаме същия проблем. Пробвали сме какви ли не начини за приспиване. Накрая разбрах, че това си е до темперамента на детето. Просто се впечатлява повече и му е по-трудно да се отпусне. Разбира се, оставям я понякога да заспива с рев, колкото и да ми се къса сърцето. По принцип, като проходят става по-лесно. Но сега си стоят през повечето време в къщи и не се изморяват достатъчно. Аз лично гледам да не я тормозя. Понякога е много изнервящо, но е въпрос на настройка.
Съвет не мога да дам. Аз самата не съм са справила с проблема. Може пък при вас нещата да се получат thumbsup Успех !
  И между другото, много, много търпение и любов Heart Eyes

# 27
  • София
  • Мнения: 3 677
Аз го отучих така - оставих го няколко пъти сам в леглото и след див рев,след няколко дена  нашия започна сам да заспива, иначе аз не можех да мръдна без да се носим на ръце по цял ден  #Crazy
Пробвай, макар че отначало ще ти се скъса сърцето, ри мен така беше, но определено има ефект !!!  Party

Успех

Само ще допълня,че като се научи да заспива само ще спре(вероятно) да се буди през ноща.Или,ако се буди ,ще знае как да заспива само и няма да плаче.Ние с този метод отказахме и залъгалката.Вярно,че е малко жестоко,но за в бъдеще ще осигуриш по-добър сън на бебчо(а и на себе си Wink)!Успех!
И аз имам този проблем и живо се интересувам но нещо не ми става ясно- оставям го да плаче докато заспи било то след 15 или 20мин- или н а15тата минута влизам и г успокоявам?
Снощи го пробвах и след 10мин див рев не издържах и отидох да го гушна
Не наистина нещо не схващам- сам ли трябва да заспи от първата вечер или само 15-20 мин да плаче?

# 28
  • Мнения: 28
Момичета,пак съм аз! Peace Благодаря ви за вниманието!  bouquet Четох,четох и стигнах до извода,че трябва да го оставя сам в леглото му.Естествено последва див рев #Cussing out в продължение на 10 мин.,отидох да го видя:изпотил се,хълца,крокодилски сълзи,изнервен и сърдит #2gunfire пробвах с галене по главичката и песни:не става (пак рев) , говорих нежно-пак рев и след 30 мин.го взех на ръце.Едва го приспах Sick Толкова беше изнервен от реването,че и вълшебните ми ръце не помогнаха Embarassed .Освен това се притеснявам,че като плаче много,може да получи изсипване(херния). Thinking

Последна редакция: чт, 09 фев 2006, 10:48 от enigma_denis

# 29
  • Мнения: 1 072
И ние се приспиваме основно на ръце.
Понякога става ако хвана момента да лежи на корем, а аз да го галя по гръбчето и главата. Понякога става номера ако аз се престоря на заспала и той заспива до мене. Доста често заспива докато суче. В останалите случаи- на ръце. Тежи ми на ръцете, но не на душата. Нямам сърце да го оставя да се дере, а и после много по-дълго се успокояваме докато заспи. Мисля, че естествено с времето ще си заспи сам един прекрасен ден.

Общи условия

Активация на акаунт