Картичка от другия край на света! - тема 5

  • 20 496
  • 737
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 187
Мама Цоцоланка, разбира се - случаите са толкова различни, колкото и хората. Има една поща до офиса, в нея са доста нацупени и груби - по-скоро тях бих сигнализирала, отколкото тези в моята поща - но както казах, на мен ми е мъчно специално за тези в моята поща, понеже при други условия биха имали възможността за перфектно и безпогрешно обслужване и да подам сигнал за тях няма да оправи нещата, а само могат да ги накажат, а не искам това, много съм се привързала към тях явно  Embarassed В твоя случай обаче явно си го заслужават Stuck Out Tongue
Erienne, Не е задължително да ги имат обаче, в повечето пощи имат най-много по един вид марки, различен от редовните (чешми, рози, съкровище, пеперуди).  В София специално има два "официални" или по-скоро държавни филателни магазина - в подлеза на НДК срещу Пикадили и в Централна поща до бюрото Информация.
А колкото до марките с птиците, които си видяла - тези от по 60 стотинки вече се водят, че са излезли от употреба и се продават по-скъпо от номинала. В момента ако по номинал са 60 ст, би могла да си ги купиш например за 68 ст, макар че не знам за кои конкретно говориш и говоря примерно. Но някои хора ги ползват и старите - особено ако са си ги купили преди излизането им от употреба. И тук поне е хубавото на неуредиците в Български пощи - освен че не знаят цените, не всички пощенски клонове знаят кои марки са в употреба и кои - не. Grinning Пращала съм няколко пъти на колекционери  пс марки, които са отпреди 6 години, излезли са от употреба, но в съответния клон ги приемат Grinning
Можеш да правиш всякакви комбинации с марки, така че да ти се получи сумата за заплащане на пратката. Не е задължително да използваш само цялата серия от по 2 лв, можеш само едната марка от левче и още 40 ст. от пеперудите - за картичка до Китай например. А винетките са за красота, добавят уж някаква допълнителна стойност за колекционерите. Понякога лепя и винетката на плика или картичката, стига да изглежда добре и да имам достатъчно място - пак така само за красота.
Между другото, всяка година коледната марка се разпространява зи повече клонове из България. Обикновено я пускат достатъчно рано, така че да се използва за коледните картички Simple Smile
P.S. Май ще ни трябва нова тема..спирам да пиша, че винаги моите писания заемат много място Grinning

# 721
  • Мнения: 2 139
Аз лепя и винетката. Така ми остава по-малко за писане, че да не се излагам с моя английски.  Simple Smile

# 722
  • Габрово
  • Мнения: 311
Ами мисля да му пратя на този това, като толкова иска картички с мъже  Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
https://lh3.googleusercontent.com/-sKe3Jr0bu2A/UmzRkGOsTiI/AAAAA … 9-h436-no/145.jpg
Аз също нямам против да пращам на хората според техните интереси...но и този ми попада в графата "заповеднически тон"
Толкова съм се смяла покрай тази картичка...  Laughing
Пиша на едно момиче от Йордания за директна размяна, пращам й албума ми да си избере, тя ми пише "Искам картичката с мъжа с кучето." Разбирайте - горепоказаната картичка.  Crazy
На мен ми става смешно и копирам това на един приятел от ЮАР. Той отговаря: "Е те сигурно в Йордания няма кози, затова се е объркала."  hahaha
В последствие пращах от същата картичка и на една литовка, която живее в Гърция, разправях й как това явно е много сложен модел животно...  Crazy И на картичката й бях написала, че за мен е чест да й представя най-новия сорт български кучета.  Joy

# 723
  • София
  • Мнения: 5 996
missing, на тебе ти е смешно, обаче да знаеш, че голяма част от децата ни също са потенциални автори на такива "бисери" Crazy Още си спомням как големият ми син като беше на ок.6 и вижда на едно дръвче в Студентски град праскова, каза: Мамо, виж, на това дърво има храна Joy Joy
Тоя градски живот просто осакатява хората, ама като си нямаме село, така е.

Набързо спретнах един експеримент с 9 годишния ми син и той каза, че това е козел Crazy

# 724
  • София
  • Мнения: 8 684
Те бяха отбелязали с едни цветни етикетчета, кои вече са излезли от употреба, кои предстои. Аз малко се притеснявам точно как да си ги поискам"Една с птичка и една с породи кучета"  Laughing Но аз съм си задръстена по принцип, ще срамувам веднъж и после ще ми мине. Защото пък в люлинската ми поща не видях такива, евентуално в голямата ни, но и там не видях такива плакати.

# 725
  • Габрово
  • Мнения: 311
missing, на тебе ти е смешно, обаче да знаеш, че голяма част от децата ни също са потенциални автори на такива "бисери" Crazy Още си спомням как големият ми син като беше на ок.6 и вижда на едно дръвче в Студентски град праскова, каза: Мамо, виж, на това дърво има храна Joy Joy
Тоя градски живот просто осакатява хората, ама като си нямаме село, така е.

Набързо спретнах един експеримент с 9 годишния ми син и той каза, че това е козел Crazy
Това си е едно на ръка. И аз не съм съвсем запозната с всичките селскостопански животни. Още помня как един бивш ми беше правил бърз разбор кое било пръч, кое било коч, кое било не знам си какво.  Joy
Но тук ми беше по-забавно какво знаят и какво не хората от разни други страни. Със същия африканец веднъж си бяхме говорили за някакви овце и разговорът стигна до:
Той: Представяш ли си колко яко би било, ако можеше да изпереш една овца със студена вода и тя да се свие до размерите на котка.
Аз: Ъм... Вълната се свива като се пере с гореща вода, не съм студена.
Той: Аз откъде да знам... Да не мислиш, че имам вълнени дрехи?!
 Joy

И за да не съм съвсем офтопик - ето ви една идея за излагане на коледни картички: http://www.confessionsofaserialdiyer.com/how-to-make-a-christmas … tree-card-holder/

# 726
  • Мнения: 2 697
Хаха, вие се смеете, ама аз имам едни приятели - мои набори, двойка, които имаха епичен спор, дали овцете имат опашки или не  Mr. Green

И за да не съм офтопик, да се похваля, че влязох в Топ 30 на изпращачите от Малта  Sunglasses (което не е много трудно, предвид колко са посткросърите от тук, но все пак си е ранг)

# 727
  • Мнения: 11 607
Скрит текст:
Аз....независимо, че летата съм била все на село, когато дойдох в Благоевград, много ме беше страх от...кози....В нашия край няма кози, там има главно овце, и за първи път видях на живо коза тук.....Та...2 години ги заобикалях, особено като ходихме у една роднина на мъж ми, жената и до ден днешен си гледа козички.......

Децата ми в това отношение са запознати с животните, поне с домашните. На село са ходили да гледат как се дои крава, дори и те пробваха....И кокошки галят....Аз имам огромен страх от пернати, гадно ми е да пипам пера.......И въпреки всичко имаме 2 папагала у нас, точно за да надмогна страха си и да зарадвам децата, за близо 2 години това не дава ефект.


Събира ли някой писатели? В Добрич мога да намеря картички на Дора Габе и Йордан Йовков - дано имам време.....Купувала съм картички с дома, където е живял Йовков в Добрич.

# 728
  • София
  • Мнения: 8 684
Мама Цоцолана, аз много ще се зарадвам на картички с писатели, особено Йовков  Heart Eyes
Мои съученици не бяха виждали праде отблизо.Това набор 87, които все пак се предполага, че повечето са имали "села". Аз си отраснах на село, знам фермерските животни, доила съм, яздила съм прасета и кози и съм спала с кокошка.

# 729
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
По повод подребдата на картички - ето така изглеждаше нашата къща миналата Коледа http://www.flickr.com/photos/20948107@N03/8334340732/ Няколко снимки са ако ви се гледа. После всичко отива в кутия иначе наистина много се прашат Simple Smile

# 730
  • Мнения: 2 697
Искам да ви се похваля, че намерих съкровище!

В един забутан магазин, тип "За 1 левче", който се оказа, че съществува от 30 години на това място, намерих стари малтийски картички. И то не ново издание на картички с ретро дизайн, а картички, печатани в края на 70-те и малко от 80-те! Направо не можах да повярвам  Crazy

Малко са пожълтели, ръбчетата на някои са малко огънати, хартията на гърба вече не е бяла и чиста, обаче аз направо не мога да им се нарадвам.  Mr. Green Има картички не само от времето на старите жълти автобуси, а даже от преди това - с едни като военни, зелени. Има картички с плажовете от преди да ги застроят. И едни улични моди от Валета, дето майка ми има такива дрехи от нейната младост Simple Smile

Дядото, който ги продава, ме гледаше като луда и даже ми подари няколко бонус.

Имам около десетина за размяна с хора, които събират такива картички. Ако някой иска, може да ми пише на лични, да пратя Simple Smile

# 731
  • Мнения: 261
Не мога да повярвам, че дойде поща в неделя Simple Smile
Акаша, благодаря ти! Много ме зарадва!
Скрит текст:
Втората картичка е от Украйна, много ми харесва.
Скрит текст:


Много ще ми е криво ако получа листче от тетрадка с код... Няма да го регистрирам въобще. Жалко, че Посткросинг не санкционира подобни потребители и не поема отговорност за подобни картички. Тоест може да очакваме всичко и е въпрос на късмет да попаднем на коректни потребители.  Confused

# 732
  • Мнения: X
За който не знае: "кучето" на снимката е коч.

# 733
  • София
  • Мнения: 8 684
У нашия край коч е мъжка овца(овен), а това е пръч Laughing

# 734
  • Габрово
  • Мнения: 311
Моля, моля! Naughty Това е българско куче с рога!  Naughty

*За мен това е овен. Така и не се научих кое е коч и кое е пръч.  Laughing

И за да не съм офтопик  Flutter Една приятелка днес ми обяснява как била ходила до Копривщица и попаднала на някакъв антикварен магазин, в който имало кутия със стари картички (от началото на 20-ти век), повечето от които пътували, и се продавали за по левче. Което ми се стори страхотно - обикновено старите и пътували картички са бая по-скъпички. Ако някой има път към Копривщица, да го има предвид.  Flutter

Общи условия

Активация на акаунт