раничка на шийката на матката

  • 2 942
  • 25
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
Здравейте момичета, преди месец ми гориха с лазер раничка на шийката. От тогава до сега непрекъснато ми тече нещо жълтеникакво и ужасно смърдящо. Може ли да ми кажете това нормално ли е и докога ще продължи.

# 1
dani_71,зашто не отидеш на гинеколог, мисля че,не е нормално толкова дълго да имаш течение, течението можеда е предизвикано от някакво възпаление или замърсяване и да изисква лечение затова не се бави а иди налекар специалист. newsm78

# 2
  • Мнения: 922
Да изтича 4-5 дена е нормално, но вече месец ми се струва не-нормално newsm78
бързо на лекар-специалист (защото раничка на шийката на матката води до много сериозни други проблеми ooooh!)
УСПЕХ! Стискам палци Peace

# 3
  • София
  • Мнения: 5 780
И аз имах този проблем, но не ми я гориха с лазер, а с ток. Д-ра каза, че е нормално, но аз се чувствах ужасно. На всичкото отгоре се оказа, че не е съвсем оправена, но може би е по-добре така с оглед на бъдещото ми раждане. Ще ти мине, но ако искаш все пак иди да те видят. Peace

# 4
  • Мнения: 404
И на мен са ми горили раничка на шийката на матката,аома такива неща не е имало.И аз като другите смятам,че трябва да отидеш на лекар.Желая ти успех и по бързо да се оправяш. thumbsup

# 5
  • София
  • Мнения: 13 209
Нормално е! Зависи колко дълбоко е горена и колко е била голяма. На мен ми я горига доста дълбочко и имах течение до ментруацията след манипулацията. Ако и след това пак имаш кървене и течение - беж на доктор. То всъщност се ходи на профилактика на втория цикъл след горенето (т.е. веднага след втората менстуация)...

# 6
Благодаря на всички. Наистина май е по-добре да отида на лекар, защото един цикъл вече ми мина и след него отново продължава да ми тече това миризливо нещо.

# 7
  • на пистата
  • Мнения: 5 850
отварям тази тема пак, защото взех да се притеснявам. значи преди 15 дни ми гориха раничка и гинеколожката ми каза ,че до цикъла ще ми изтича течност, това добре така е, но ми каза и че на 13-14 ден би трябвало коричката която се е образувала при горенето да се отлюпи да падне и да прокървя ,но това не се случва и се притеснявам, защото утре трябва да ми дойде.това дали е проблем?да питам и друго, преди да ми я изгори ме намаза с нещо и ми каза, че това е колпоскупия, но после не ми каза нищо какво е това иследване какво показва?много въпроси станаха, но ще чакам отговор, защото се притеснявам.

# 8
  • София
  • Мнения: 13 209
отварям тази тема пак, защото взех да се притеснявам. значи преди 15 дни ми гориха раничка и гинеколожката ми каза ,че до цикъла ще ми изтича течност, това добре така е, но ми каза и че на 13-14 ден би трябвало коричката която се е образувала при горенето да се отлюпи да падне и да прокървя ,но това не се случва и се притеснявам, защото утре трябва да ми дойде.това дали е проблем?да питам и друго, преди да ми я изгори ме намаза с нещо и ми каза, че това е колпоскупия, но после не ми каза нищо какво е това иследване какво показва?много въпроси станаха, но ще чакам отговор, защото се притеснявам.

На мен никога не ми е изпадало нищо като коричка... Там не се обравува коричка, това е лигавица. Просто си има изтичане, зацапване до цикъла.
Колпоскопията е изследване, при което лекарят гледа под микроскоп (колпоскоп) повърхността на маточната шийка. Първо шиъката се намазва мисля с две течности. Първо с едната и после с другата. Получава се нешо като проявяване... атипичните клетки след това намазване си променят цвета, най-общо казано и изпъкват от другите... Той ги вижда под микроскопа. Това е с две думи.. лаишко обяснение, ама аз съм си лаик в тази област  Wink

# 9
  • на пистата
  • Мнения: 5 850
ами тя така ми го обясни, че щяло малко да прокърви а то не става ,и се чудя като ми направи това иследване защо нищо не ми каза?

# 10
  • София
  • Мнения: 13 209
ами тя така ми го обясни, че щяло малко да прокърви а то не става ,и се чудя като ми направи това иследване защо нищо не ми каза?

Е не ти ли изтича нищо след горенето? Зависи колко дълбоко е горено, каква площ е горена, зависи от състоянието на организма колко бързо ще се възстанови лигавицата. Може да имап изтичане 4-5 дни и да спре. На мен послендо ми гориха много дълбоко и си имах кървене почти цял месец. Но когато са ми горили малък участък всичко се е оправяло за доста по-малко време...

За колпоскопията няма какво да ти казва докторката... тя се прави задължително преди горене. нали трябва да вижда какво гори. Тя гледа преа микроскопа докато гори... Може би е мислела, че знаеш какво е колпоскопия. Ако си я попитала може би е шяла да ти обясни... Аз понеже имам навика много да разпитвам и ми обясняват... може дори да стана досадна понякога... Wink

# 11
  • на пистата
  • Мнения: 5 850
благодаря ти, да вече 15 дни ми тече, но знам че е нормално,но ми тече течност някаква жълтеникава а аз чакам кървене ама май няма да има.ще си каже следващия месец.

# 12
  • София
  • Мнения: 13 209
благодаря ти, да вече 15 дни ми тече, но знам че е нормално,но ми тече течност някаква жълтеникава а аз чакам кървене ама май няма да има.ще си каже следващия месец.

Ами нали знаеш лигавицата като зараства отделя нещо като лимфна течност (може и точно такава да е)... Няма проблеми, всичко ще е ОК. Аз ходих на преглед след втория цикъл...

# 13
  • Мнения: 262
на мен не ми правиха никакви изследвания преди горенето това много ли е лошо?

# 14
Момичета, раничката на шийката на матката е сериозен проблем и дори - ако не се открие навреме - може да ти коства живота. Ако клетките са атипични.... да не дава Господ! Насърчавам споделянето по всякакви проблеми, но доста съм страдала по конкретния въпрос и имам една огромна молба към всички - не разчитайте само на съвети, пък било то и от нашите форуми. ХОДЕТЕ НА ЛЕКАР И НЕ ОТЛАГАЙТЕ! От време на време има бум на ранички и обяснението на лекарите е - "Вероятно от Чернобил".  Рутинна практика е да се горят, но не го правете при непроверен лекар. Моята раничка я оперираха в Онкологията в "Младост" - София и след това ми правиха изследвания през няколко месеца. Това бе причината да ми забранят да раждам нормално и куп други неща. С две думи, не е безобидно. Води се предраково заболяване. Ходете на преглед при някой, който има вагинален ехограф и може да разтълкува картината. Мога да ви препоръчам кабинет с необходимата техника /в София/: Център "Здраве", бул. "Мария Луиза" 92, ет.4, тел. 9310421, д-р Гогова. Цялостен преглед с изследване е 35 лв. Успех!

# 15
  • на пистата
  • Мнения: 5 850
аз пак да питам, значи вчера ми свърши и вече може ли да имам полов контакт, че моя полудява или да изчакам още няколко дни?само да кaжа, че това ми е менструацията след горенето на раничката.

# 16
  • София
  • Мнения: 13 209
аз пак да питам, значи вчера ми свърши и вече може ли да имам полов контакт, че моя полудява или да изчакам още няколко дни?само да кaжа, че това ми е менструацията след горенето на раничката.

Може, може, действайте!  Flutter

# 17
  • София
  • Мнения: 6 261
на мен не ми правиха никакви изследвания преди горенето това много ли е лошо?

Дали е лошо или не не знам, в смисъл никога не съм можела да отговарям на подобни въпроси  Thinking  Но по принцип като има раничка на шийката на матката, задължително се взима цитонамазка, за да се провери евентуално за изменени клетки. Бих те посъветвала да си направиш профилактична цитонамазка, нищо че раничката вече е изгорена. И не се шашкай, защото всяка втора жена има или е имала раничка и за щастие обикновено не е нищо сериозно. А мама Бени е абсолютно права, че не трябва да се отнасяме несериозно към подобни проблеми, за да не си имаме неприятности по-късно!

# 18
  • Мнения: 76
Аз пък искам да попитам, с направление колко се плаща за горенето, защото в майчин дом ми казаха, в зависимост от големината и цената -между 50-70 лева. Много ми се виждат, при положение че е възможно да се появи отново. Но частна клиника големи цени. Мисълта ми беше с колко по- ниска е цената ако те изпрати джи пи-то  newsm78

# 19
  • във фурната
  • Мнения: 596
Нормално е! Зависи колко дълбоко е горена и колко е била голяма. На мен ми я горига доста дълбочко и имах течение до ментруацията след манипулацията. Ако и след това пак имаш кървене и течение - беж на доктор. То всъщност се ходи на профилактика на втория цикъл след горенето (т.е. веднага след втората менстуация)...
И при мен беше така Simple Smile

# 20
  • Wonderland
  • Мнения: 702
Искам да попитам ,тези на които им е горена раничка на шийката на матката, боли ли самата манипулация по горенето? Преди 2 месеца ми откриха такава раничка, гинеколожката ми даде лекарства и каза,че нямало нищо притеснително след като си изпия лекарствата,можела да изчезне,което много ме съмнява да стане.Края на месеца ще ходя пак на преглед и искам да знам,ако се наложи все пак да се гори,как е по-добре да стане това, с лазер,с ток или с....?

# 21
  • Мнения: 1 734
Аз пък искам да попитам, с направление колко се плаща за горенето, защото в майчин дом ми казаха, в зависимост от големината и цената -между 50-70 лева. Много ми се виждат, при положение че е възможно да се появи отново....

Че защо да се появява отново. Ако манипулацията се направи както трябва не би имало причина да се появява. Профилактично препоръчват цитонамазка веднъж годишно и това е

# 22
  • Мнения: 6 417
Всяка раничка на шийката на матката ли трябвада се гори, защото преди 5 г. лекарката ми каза, че имам такава, но нищо повече.

# 23
  • София
  • Мнения: 6 261
Всяка раничка на шийката на матката ли трябвада се гори, защото преди 5 г. лекарката ми каза, че имам такава, но нищо повече.

Не, не всяка, но трябва да се следи от гинеколог. Има ранички, които изчезват сами, а и такива, които си стоят без да се променят дълго време. Задължително е да се прави цитонамазка веднъж годишно.

# 24
  • Мнения: 11 321
ХОДЕТЕ НА ЛЕКАР И НЕ ОТЛАГАЙТЕ! От време на време има бум на ранички и обяснението на лекарите е - "Вероятно от Чернобил".  Рутинна практика е да се горят, но не го правете при непроверен лекар.
Eй това обяснения ще ме побърка от смях. Като че ли не знаят, че ерозиото се предизвиква също от папилома вируса.
Затова, че е рутинна практика да горят- да, ама май само в България вече.
Аз в момента също имам, следят ме на всеки 3 месеца контролна цитонамазка и  терапията е само вагинални таблетки Вит. С.
Имам една приятелка в България, та и препоръчах да си слага такива, а тя след разходка по аптеките, ми сподели, че не е могла да намери.
Вие търси ли сте такива, има ли изобщо гинеколог, който препоръчва подобно лечения на раничките?

# 25
  • Мнения: 1 798
Мирисът  е съмнение за инфекци, МБ и хламидия ще изяснят проблема.
Гориха ми раничка, имаше воднисто течение/чисто , без мирис/ около 2 седмици.Контроли правя на 3 месеца.След последната добра, минах на 6 месеца.
С направление не се плаща.

Общи условия

Активация на акаунт