На добър час в ПЪРВИ клас! - 6

  • 47 803
  • 740
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 8 229
Нашите си карат всички допълнителни предмети - физическо, трудово, рисуване, музика. Вчера правиха мартеници. В четвъртък последният час е модул туризъм и хубаво ли е времето, са навън, в парка, из боровата гора. Е, предимство е, че последните започват буквално от оградата на училището  Grinning
На театър ще ходят за първи път другата седмица. Празникът на буквите ще е в края на март извън училището.
Аз си спомням, че ние като малки много шиехме в училище, дори май и в градината. Що покривчици съм избродирала и то точно 1-3 клас, то не бяха патета, шевици. цветя. Сега май не се занимават с такива неща.
Баща им беше донесъл вкъщи миналата зима едни комплекти за шиене - мече и калинка. Двамата си ги направиха сами с много малко помощ от наша страна. Ние помогнахме за натъпкването на ватата накрая и последното зашиване. Много хубави играчки се получиха, а те страшно се забавляваха докато работиха по тях. Сега красят етажерките  Grinning

# 736
  • София
  • Мнения: 3 390
питам за кунгуруто, понеже една колежка ми рече, че напъвали 5-годишната й внучка да се научи спешно да чете, за да може да се яви на това състезание(!)
и се зачудих да не раздават нещо диаманти за награден фонд, че толко зор Simple Smile
Това са неосъществени родители, кото живеят за хорското мнение с цел да кажат, че имат най-гениалното дете.
Доста силни думи  Whistling

# 737
  • София
  • Мнения: 4 035
питам за кунгуруто, понеже една колежка ми рече, че напъвали 5-годишната й внучка да се научи спешно да чете, за да може да се яви на това състезание(!)
и се зачудих да не раздават нещо диаманти за награден фонд, че толко зор Simple Smile
Това са неосъществени родители, кото живеят за хорското мнение с цел да кажат, че имат най-гениалното дете.
Доста силни думи  Whistling
Когато насилваш 5 годишно дете да се научи да чете спешно, за да се яви на европейско кенгуру за почти 8 годишни нищо по-слабо ми идва наум. Дори и да дели наум дроби и да вади корен квадратен на 5г отново смятам, че ще има достатъчно време като тръгне на училище и вече може да чете да се яви на всички видове олимпиади, състезания и конкурси, които има в програмата.
Не ангажирам никого с мнението си, аз за себе си адекватна и разумна причина да съкратиш детството на 5 годишно дете не намирам.

# 738
  • Мнения: 860
Дам, някои родители не се усещат кога да спрат и най-вече, че трябва да се спре... Имах пред очите си израстването на един такъв гений- жертва на болните амбиции на родителите си. Един провален живот, нищо повече!!!

# 739
  • София
  • Мнения: 7 673
Може детето наистина да е много добро по математика, нищо че е на 5. Имаше на последното КМС едно дете с максимален брой точки за първи клас, а се писа в темата за математическите турнири, че е на 4 години и нещо.
Също, на мой колега синът /също в ДГ/ детето изкара доста висок резултат на Черноризец Храбър за втори клас.
Просто има различни деца.

# 740

Общи условия

Активация на акаунт