"Песен за огън и лед" - 6

  • 59 273
  • 745
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 9 144
о я стига, психопатка била  Laughing
Серсей като хлапе е същата наивна гъска като Санса, която мечтае за рицари и легенди...
И чиито мечти са доста брутално попарени.

Теоретично е възможно близнаци да са от различни бащи, но с изумрудени очи и Ланистърска златна коса и в двамата няма нищо Таргариенско освен кръвосмешението.


Принцесата... е твърде малка за да се занимават Бард с нея и твърде дълга за нашите упражнения Sad

# 691
  • Варна
  • Мнения: 18 079
о я стига, психопатка била  Laughing
Серсей като хлапе е същата наивна гъска като Санса, която мечтае за рицари и легенди...
И чиито мечти са доста брутално попарени.



Ooo, не така... За Джайм се отнася горното. Laughing
На Санса и през ум не би и минало да спи с някой от братята си за да го накара да се противопостави на баща им , например.

# 692
  • Мнения: 9 144
Санса няма близнак и не се чувства богопомазана, като Таргариените  Wink

Цитат
Вечерта принцът свири и пя и я разплака. Когато му я представиха, Церсей едва не се удави в дълбините на тъжните му виолетови очи. „Наранен е — спомни си, че бе помислила, — но аз ще изцеря раната му, като се венчаем“. До Регар дори Джайм изглеждаше като неоперено хлапе. „Принцът ще е моят съпруг — беше помислила, замаяна от възбуда, — а когато умре старият крал, аз ще бъда кралицата“.

Цитат
„Днес Регар щеше да е нашият крал, а аз щях да съм неговата кралица, майката на синовете му“.
   Така и не беше простила на Робърт, че го уби.
   Лъвовете никога не прощаваха.


Мисля, че е ясно степенуването на приоритетите и.  Mr. Green

Последна редакция: ср, 02 апр 2014, 08:10 от Бумър

# 693
  • Мнения: 10 030
Пускам спойлер за сериала, пише как ще се различават някои моменти.
http://www.ibtimes.com/game-thrones-season-4-spoilers-top-4-mome … -daenerys-1565190

Коронис, има много основания да се смята, че близнаците са на Ерис. Аз си мислех, че са основно за Тирион , но при препрочита започнах да отбелязвам с лентички ...целите книги са в лентички .  Grinning Много е интересно, и Мартин го прави нарочно.  Grinning
Серсей от малка забелязва неща, които убягват на Санса, а Санса никого не е хвърляла в кладенец все пак.  Peace
Принцесата и Кралицата е много добра и има много неща свързани с драконите, и не само.

# 694
  • Мнения: 36 145
http://www.zimbio.com/quiz/wK1eBDbbA8J/Game+Thrones+House - вижте на кой дом принадлежите

аз се старах да избягвам крайните отговори, които водят към зима и огън, но се оказах Таргариен  Crazy

# 695
  • Варна
  • Мнения: 18 079
Хм, и аз съм Таргариен.
Скрит текст:


Санса няма близнак и не се чувства богопомазана, като Таргариените  Wink


И какво общо има? Санса също е знаела, че ще стане кралица. (Или, не?  newsm78)

Не е издевателствала над братята си като бебета. Не се има за нещо изключително и съвършено. Не се смята за прецакана от боговете, защото се е родила момиче.

Мога да изброявам много, просто никаква база за сравнение нямат двете, Церсей изобщо не е била наивна.

# 696
  • Мнения: 36 145
Санса също е знаела, че ще стане кралица. (Или, не?  newsm78)

по-скоро не - тя си мечтаеше за красив и храбър рицар
сватбата й с Джофри я уговориха, когато предложиха на Нед да бъде Ръка

# 697
  • Мнения: 9 144
Не е издевателствала над братята си като бебета. Не се има за нещо изключително и съвършено. Не се смята за прецакана от боговете, защото се е родила момиче.

НО е израсла с майка и баща до себе си, а не е отгледана от слуги  Wink

Естествено, че има база за сравнение, хайде пак погледни цитатите.


Ланистър
Скрит текст:



пп

Чичо ще изкара още една повест за Таргариените това лято
«The Rogue Prince, or the King's Brother»
http://grrm.livejournal.com/360936.html
Хронологически действието ще се развива преди "Принцеса и Кралица"

Последна редакция: ср, 02 апр 2014, 09:42 от Бумър

# 698
  • Варна
  • Мнения: 18 079
Не е издевателствала над братята си като бебета. Не се има за нещо изключително и съвършено. Не се смята за прецакана от боговете, защото се е родила момиче.

НО е израсла с майка и баща до себе си, а не е отгледана от слуги  Wink

Естествено, че има база за сравнение, хайде пак погледни цитатите.

Погледнах цитатите, харесвала е Регар повече от Джайм. Laughing Къде е общото със Санса? Че е била възхитена от някого ли? newsm78

Именно, Церсей е израснала без майка и с вечно липсващ баща. Това не може да не и се е отразило.


П.П. Е, щом теста ти се е паднало, че си Ланистър, разбирам защо толкова се напъваш да защитаваш Церсей. Laughing

# 699
  • Мнения: 9 144
И Тирион е Ланистър поне наполовина, пък и Тивин и Кеван... От друга страна и Лансел  Joy

Цитат
Санса вече изглеждаше възможно най-добре. Реса си дългата кестенява коса, докато не заблестя, и си избра най-хубавите сини коприни. Този ден го чакаше от близо седмица. Голяма чест беше да се возиш с кралицата, а и принц Джофри можеше да е там. Годеникът й. Само като си го помисли, нещо в нея запърха, въпреки че нямаше да се оженят още много години. Санса все още дори не познаваше Джофри, но вече беше влюбена в него. Той бе всичко, което си бе мечтала, че ще е нейният принц — висок, красив и силен, с коса като злато и тя ценеше всяка възможност да прекара с него, колкото и малко да бяха възможностите.

Същата картинка, с очевидната разлика, че Серсей е доста по-практична след сблъсъка с реалността първоначално, но имам надежди за Санса под крилото на Кутрето  Peace

# 700
  • Варна
  • Мнения: 18 079


Същата картинка, с очевидната разлика, че Серсей е доста по-практична след сблъсъка с реалността първоначално, но имам надежди за Санса под крилото на Кутрето  Peace

Ама когато се е възхищавала от Регар, Церсей вече си е лягала с Джайм. Т.е знаела е вече как да използва секса за да манипулира, да речем.


Санса, свързва любовта с пеене на песни и подаряване на рози.

# 701
  • Мнения: 19
Аз съм от Нощния Страж  Grinning



# 702
  • Мнения: 9 144


Същата картинка, с очевидната разлика, че Серсей е доста по-практична след сблъсъка с реалността първоначално, но имам надежди за Санса под крилото на Кутрето  Peace

Ама когато се е възхищавала от Регар, Церсей вече си е лягала с Джайм. Т.е знаела е вече как да използва секса за да манипулира, да речем.


Санса, свързва любовта с пеене на песни и подаряване на рози.


Това ли е единственото за което можеш да се хванеш,
те са спели заедно от деца, неразделни от утробата, подчертано е няколко пъти. Дори майка им не се е усетила преди да стане твърде късно. Едното води до другото.
Това не означава че щеше да продължава да си играе с Джайм, ако беше станала жена на Регар, точно обратното е написано кристално ясно.

# 703
  • Мнения: 10 030
Чудя се защо толкова много читатели се отвращават от мечтите на Санса за красив рицар, особено жените. Според мен е нормално да си мечтаеш за красив рицар, ако си момиче на 12 в положението на Санса и израсло в здраво семейство. Много хора се ядосват на наивността на Санса, но мъдреците на тази възраст са много рядко явление, средата е определяща. Мисандей е на 11? 12? И веднага я нарочиха за Безлик защото е полиглот.
Мартин според мен цели паралел със Лиана в случая със Санса, но то ще си покаже. Това което цели със сигурност е развитие и ще го получим.
Ядосвам се на септата на Бриен, такива "възпитатели" заслужават здрав камшик! Бриен не се е осмелявала да мечтае за красив рицар, а обичаше Ренли. Никой не и се подиграва за това. Санса обаче обира критиката отвсякъде. Интересното е че все за Хрътката си мисли, не за Лорас.

4 отговора сте публикували, ще чета после.

# 704
  • Мнения: 10 030


Санса, свързва любовта с пеене на песни и подаряване на рози.
На 11 години това е нормално.

Общи условия

Активация на акаунт